Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Δίκιο έχεις απλά την πρ. φορά με τα ίδια φάρμακα δεν είχα τίποτα γι αυτό τρελαίνομαι.Δλδ δεν ψάχνω συμπτώματα τα νιώθω... από εχθές νομίζω ότι μου έρχεται περίοδος. Εν τω μεταξύ έχω 2 early τεστ στο σπίτι και έχω λυσσάξει αλλά από την άλλη.... 6η μέρα.... νομίζω είναι πολύ νωρίς για να δειξει μην πάει και χαμένο. 

Να σου πω την αλήθεια κ γω τρωγόμουνα να κάνω αλλά το χα γρουσουζιά.. Λέω όσες φορές έκανα ήταν αρνητικό δε θα το αντέξω πάλι.. Κάθε φορά ίσως είναι διαφορετική. Σίγουρα παίζει ρόλο και η ψυχολογία μας. Προσπάθησε να ξεχαστείς λιγάκι και να είσαι ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Τελεια!!!!!με το καλό εύχομαι!!!!!!!!!!καλα αποτελέσματα!!❤️❤️

Με το καλό εύχομαι και σε σένα κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@Hope19 αντε με το καλό. Χωριακη έχεις στα γενέθλια μου! 😉😁 Τα utrogestan.... τα παίρνεις σαν χάπι δλδ? 

@Taggerisδεν ξέρω..... την μια μέρα λέω ότι όλα είναι καλά την άλλη απελπιζομαι.... διαβάζω και διάφορα σε ιατρικές σελίδες site κλπ! Ότι νιώθω είναι και τελείως διαφορετικό από την πρώτη φορά και κάπου αρχίζω να φρικάρω.... ουφφφφ!!! Δεν την παλεύω! 

Ναι από το στόμα τα παίρνω τα utrogestan.  Ευχαριστώ πολύ, εύχομαι όλα καλά για όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Με το καλό κορίτσι!! Πήγε πάρα πολύ καλά!!! Με το καλο κ ένα θετικό! 

Όντως είναι αργά για βλαστοκυστες, κανονικά σου λένε την 14η των εμβρυων δλδ σε 9 μέρες... 15/6 μπορείς να κάνεις... 

Ναι τι να πω. Σε μια βδομάδα μόνο μου έγραψε προγεστερόνη και ε2 και αργότερα χοριακη. Ίσως θέλει αργά για να είναι πιο βέβαιο το αποτέλεσμα, δεν ξέρω αν θα αντέξω να περιμένω χιχιιχι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εμένα στις 9 μέρες έδειξε. Προφανώς θέλουν πιο μετά για να είναι υψηλή και να μη χρειαστείς πολλές επαναληπτικές.  Όλα θα πάνε καλά!!! Ξεκούραση και ηρεμία 

Ναι κι εγώ αυτό πιστεύω.  Ίσως και η προγεστερόνη και η οιστραδιόλη που θα κάνω την Παρασκευή δείχνει αν κάτι πάει καλά; Δεν ξέρω... Αλλά δεν παίζει να αντέξω μέχρι 19/6 χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Όλα καλά θα πάνε μάλλον θέλει να είναι σίγουρος.!! 

Ευχαριστώ κοριτσι μου..  τώρα ξεκούραση και υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

@Hope19 @Maria2904 θετικά αποτελέσματα εύχομαι! Να πάνε ολα καλα κορίτσια :) :) ❤️❤️

Ευχαριστούμε κοριτσάκι μου!!❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Οποτε και αυτος μετραει και σημερα προγεστερονη νταξει 60 ειναι τελειο! και σε 6 μερες ξενα τσεκ ,οκ μια χαρα..Απο αντιπηκτική σου εδωσε κατι;τι μαρκα;σε 12 θα φανει σιγουρα ,οποτε μπορεις να πας..και ο δικος μου παντα πιο αργα θελει αλλα λογω του οτι εμενα μου κανει οβιτρελ μετα τις ετ παντα και μαλιστα 2 και φοβαται μη φανει ψευδή η τιμη λογω της οβιτρελ

Αντιπικτηκη συνεχίζω μόνο την παιδική ασπιρίνη. Δεν μου έδωσε ενέσεις.  12/6 αναμένω οδηγίες και από τον αιματολογο γιατί όλα βγήκαν φυσιολογικα. Αναμένω μόνο τους δύο μοριακούς παράγοντες απάντηση.. όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις ήταν καλές.. αν χρειαστεί κάτι θα μου δώσει οδηγίες..έχω πολύ αγωνία και μου φάνηκε μεγάλο το διάστημα αναμονής για βλαστοκυστες.. αν το μετρήσεις με έμβρυα 5ημερων συν 14ημερες πάει πολύ. Σκέφτομαι να κάνω λίγο νωρίτερα από ότι μου είπε.. αλλά θα δω πως θα βγουν και σε μια βδομάδα οι εξετάσεις.. αυτές δείχνουν αν κάτι πάει ή δεν πάει καλά;

Στεναχωριέμαι λίγο που με πείραξε και κάτι και βάζω και αλοιφές , τι ατυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! λες ε? Είμαι και προλιπτική (επιλεκτικά σε κάποια θέματα 🤣) οπότε ίσως κρατηθώ και δεν το κάνω! Μια κουβέντα είναι κι αυτή η υπομονή η ριμαδα..... ουφφφφ όπως και να χει σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

@Hope19 δεν είχα ποτέ θέμα με χάπια αλλά αυτό βρε παιδί μου...... είναι λίγο κοτρωνα 😂🤣! Δεν ήξερα ότι μπορείς να το πάρεις και σαν χάπι.... κολπικά μου το έδωσε και τις 2 φορές. Καλά αποτελέσματα 💕😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αντιπικτηκη συνεχίζω μόνο την παιδική ασπιρίνη. Δεν μου έδωσε ενέσεις.  12/6 αναμένω οδηγίες και από τον αιματολογο γιατί όλα βγήκαν φυσιολογικα. Αναμένω μόνο τους δύο μοριακούς παράγοντες απάντηση.. όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις ήταν καλές.. αν χρειαστεί κάτι θα μου δώσει οδηγίες..έχω πολύ αγωνία και μου φάνηκε μεγάλο το διάστημα αναμονής για βλαστοκυστες.. αν το μετρήσεις με έμβρυα 5ημερων συν 14ημερες πάει πολύ. Σκέφτομαι να κάνω λίγο νωρίτερα από ότι μου είπε.. αλλά θα δω πως θα βγουν και σε μια βδομάδα οι εξετάσεις.. αυτές δείχνουν αν κάτι πάει ή δεν πάει καλά;

Στεναχωριέμαι λίγο που με πείραξε και κάτι και βάζω και αλοιφές , τι ατυχία!

Δειχνουν αν ειναι καλή η  προγεστερονη κ οιστραδιολη για να σου αυξησει ή μειωσει τα utro κ cyclacur.μη στεναχωριεσαι για αλοιφη δεν υπαρχει λογος δεν ειναι κατι αυτο! Κανε χοριακή την 10η αν δεν αντεχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@annie! λες ε? Είμαι και προλιπτική (επιλεκτικά σε κάποια θέματα 🤣) οπότε ίσως κρατηθώ και δεν το κάνω! Μια κουβέντα είναι κι αυτή η υπομονή 6η ριμαδα..... ουφφφφ όπως και να χει σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

@Hope19 δεν είχα ποτέ θέμα με χάπια αλλά αυτό βρε παιδί μου...... είναι λίγο κοτρωνα 😂🤣! Δεν ήξερα ότι μπορείς να το πάρεις και σαν χάπι.... κολπικά μου το έδωσε και τις 2 φορές. Καλά αποτελέσματα 💕😍

Χαχαχα είναι όντως κοτρόνες! Εγώ έπαιρνα και αυτά και κολπική προγεστερόνη. Αλλά η κολπική δεν απορροφάται καλά μου είπε λόγω του ερεθισμού.. ευτυχώς είχα καλή προγεστερόνη, παρά πολύ καλή σήμερα. Έκανα και την ενεσουλα προγεστερόνη τώρα, απλή είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δειχνουν αν ειναι καλή η  προγεστερονη κ οιστραδιολη για να σου αυξησει ή μειωσει τα utro κ cyclacur.μη στεναχωριεσαι για αλοιφη δεν υπαρχει λογος δεν ειναι κατι αυτο! Κανε χοριακή την 10η αν δεν αντεχεις

Ε στεναχωρήθηκα γιατί λέω τώρα κι αν επηρεάζει αυτό το πράγμα; Αλλά μου είπε όχι ο γιατρός όλα καλά!

Καλά σίγουρα εγώ λέω να κάνω στις 15/6 θα είναι σε δέκα μέρες.  Δεν έχω υπομονή χαχα. Ελπίζω και οι επόμενες την Παρασκευή να είναι καλά η οιστραδιόλη και η προγεστερόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ε στεναχωρήθηκα γιατί λέω τώρα κι αν επηρεάζει αυτό το πράγμα; Αλλά μου είπε όχι ο γιατρός όλα καλά!

Καλά σίγουρα εγώ λέω να κάνω στις 15/6 θα είναι σε δέκα μέρες.  Δεν έχω υπομονή χαχα. Ελπίζω και οι επόμενες την Παρασκευή να είναι καλά η οιστραδιόλη και η προγεστερόνη!

Οχι καθολου! Ναι κανε σιγα! ηδη εχεις παρα πολυ prg ,εισαι πολυ καλά,εγω ειχα 20 να φανταστεις και μου ειχε δωσει ουτρο 3 στομα 3 κολπικα καθε μερα..οποτε αν συνεχισεις ετσι θα στα μειωσει μη παιρνεις και τζαμπα χαπια για αυτο θελει να τσεκαρει..το ιδιο ισχυει κ με τα σικλακουρ για αυτο θελει & την ε2.αυτα να μη σε αγχωνουν καθολου,ρυθμιζονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οχι καθολου! Ναι κανε σιγα! ηδη εχεις παρα πολυ prg ,εισαι πολυ καλά,εγω ειχα 20 να φανταστεις και μου ειχε δωσει ουτρο 3 στομα 3 κολπικα καθε μερα..οποτε αν συνεχισεις ετσι θα στα μειωσει μη παιρνεις και τζαμπα χαπια για αυτο θελει να τσεκαρει..το ιδιο ισχυει κ με τα σικλακουρ για αυτο θελει & την ε2.αυτα να μη σε αγχωνουν καθολου,ρυθμιζονται!

Α ναι τι ξέχασα. Σήμερα μου μείωσε τα σικλακουρ από 6 σε 3. Πρωί μεσημέρι βράδυ από ένα ενώ έπαιρνα 2..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου τα πήραμε τα εμβρυακια μας. Δύο άριστες βλαστοκυστες και βάλαμε και άλλες οκτώ κατάψυξη.. 

Μου έκοψε μόνο την κολπική προγεστερόνη γιατί είδε ερεθισμό στον κόλπο και μου έδωσε canesten για έξι μέρες. Είπε αυτό δεν επειρεαζει αρνητικά. Αντί για κολπική προγεστερόνη μου έβαλε ένεση prolutex , φυσικά και utrogestan 

Σήμερα είχα 60 προγεστερόνη.

Μου είπε 12/6 να κάνω εξετάσεις ε2 και prg .

Χοριακη μου είπε 19/6. Αργά δεν είναι βρε κορίτσια για βλαστοκυστες; Αν πάω νωρίτερα δεν θα έδειχνε; Μάλλον θέλει να είναι σίγουρη η τιμή. 

Στο ειχα πει ότι θα έχεις δέκα βλαστοκύστες ;;;; Ε τώρα σου λέω ότι θα έχεις και δίδυμα ...

τιποτα δεν επηρεάζει από την στιγμή που μπήκαν μέσα σου μην σε αγχώνει καθόλου .... είναι παραααα πολλές μέρες ... την άλλη Δευτέρα μπορείς να κανείς χοριακη ......
με το καλοοοοοο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Ερώτηση κορίτσια.....

Αφορά μόνο όσες κάνετε αντιπηκτικες ενέσεις σε διαστήματα μεγαλύτερα των 5 μηνών συνεχόμενα (σε κάποια προηγούμενη εγκυμοσύνη πχ). Σας έχει τύχει ποτέ να βάλετε την ένεση στο σημείο και να μην μπορεί να πατηθεί το έμβολο ώστε να εγχυθει το φάρμακο? Κάνω στα σημεία δεξιά αριστερά κατω διαγώνια απ τον αφαλό στα 3 δάχτυλα απόσταση.....  Και όσο να ναι μετά από 7 μήνες έχει σκληρύνει η περιοχή... 

Να πω ότι έχω μιλήσει με φαρμακοποιο κ γιατρό... Αλλά θα ήθελα να μάθω αν σας έχει τύχει.... Κ τι κάνατε.... 

Και εγώ έχω πρόβλημα με τις αντιπικτικές. Και όσο σκληρή γίνεται η κοιλιά τόσο πιο πολύ δυσκολεύομαι όχι μόνο να βγάλω το φάρμακο αλλά και να την τοποθετήσω. Αφού ώρες ώρες νομίζω ότι περνάω 4 στρώματα μέχρι να μπει η βελονίτσα. Καλά όσο για τις μελανιές και τα καρουμπαλάκια τα έχω και εγώ.Κορίτσια εσείς πιες αντιπικτικές κάνετε; Εγώ τις inohepp 4500.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Στο ειχα πει ότι θα έχεις δέκα βλαστοκύστες ;;;; Ε τώρα σου λέω ότι θα έχεις και δίδυμα ...

τιποτα δεν επηρεάζει από την στιγμή που μπήκαν μέσα σου μην σε αγχώνει καθόλου .... είναι παραααα πολλές μέρες ... την άλλη Δευτέρα μπορείς να κανείς χοριακη ......
με το καλοοοοοο

 

Καλημέρα... Ναιιι μου το είχες πει όντως!! Μακάρι να πέσεις μέσα και στην επόμενη προβλέψη! Μωρέ και ένα να πιάσει θα είμαι ευτυχισμένη.. Αρκεί να δω θετική χοριακη!! Τελικά όλες το ίδιο μου είπατε ότι μου έβαλε αργά χοριακη. Μου έχει βάλει σίγουρα 4-5 μέρες αργότερα.. καλά σίγουρα θα πάω νωρίτερα.. αλλιώς θα σκάσω!

 

Εσύ πως είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! @annie! μου πως είσαι; Είσαι καλύτερα σήμερα;

Καλημέρα!! Καλά είμαι ναι. Έχω μόνιμα καφέ αλλά δεν πειράζει. Το ότι δεν έχω αίμα είναι το σημαντικό.. Εδώ στον καναπέ μου... Εσυ πως είσαι κορίτσι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Τι να σου πω..... μπορεί να σημαίνει ότι δεν έχουν ακόμα ξεκινήσει μέχρι το ότι έχουν τόσα περιστατικά που ακόμα δεν υπάρχουν κενές ημερομηνίες... από την στιγμή όμως που έχεις απορία πάρε ξανά ένα τηλέφωνο, την Τρίτη τώρα πια, κι αν σου πουν το ίδιο ρώτα. Πες δλδ τι εννοείτε με αυτό ότι δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα, ότι έχουν πολλά ραντεβού σε εκκρεμότητα τι? Για να ξέρω πες κι εγώ ποτε να περιμένω και τι να υπολογίσω! 

@dimsea  σωστά λες γιατί μου έχει γράψει κ ο γιατρός εξετάσεις κ πρεπει να είμαι μέσα στην ημερομηνία. Πρέπει να ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα δεν ήθελα να αποχωριστώ το κρεβάτι μου! 

@Alexouli εννοείται να πάρεις αν οι εξετάσεις που λες είναι αυτές για την επιτροπή, αν θυμάμαι καλά γιατί δεν έχω και το χαρτί μπροστά μου, πρέπει να είναι τελευταίου εξαμήνου οπότε μπορείς να τις κάνεις μην αγχώνεσαι ξεκίνα από κάπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα... Ναιιι μου το είχες πει όντως!! Μακάρι να πέσεις μέσα και στην επόμενη προβλέψη! Μωρέ και ένα να πιάσει θα είμαι ευτυχισμένη.. Αρκεί να δω θετική χοριακη!! Τελικά όλες το ίδιο μου είπατε ότι μου έβαλε αργά χοριακη. Μου έχει βάλει σίγουρα 4-5 μέρες αργότερα.. καλά σίγουρα θα πάω νωρίτερα.. αλλιώς θα σκάσω!

 

Εσύ πως είσαι ;

καλα είμαι δόξα το θεό !!! Ανυπομονω να πάω την Τετάρτη για τον υπέρηχο  και να είναι όλα καλά !!!!

ναι παραααα πολύ αργά χωρίς λόγο .... δεν καταλαβαίνουν παιδί μπυ την αγωνία μας ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα!! Καλά είμαι ναι. Έχω μόνιμα καφέ αλλά δεν πειράζει. Το ότι δεν έχω αίμα είναι το σημαντικό.. Εδώ στον καναπέ μου... Εσυ πως είσαι κορίτσι ; 

Μην αγχώνεσαι έτσι είμαι και εγώ και έτσι είναι πολλές κοπέλες δυστυχώς !!!!!! Τρίτη δεν θα πας ;;;; Όλα θα είναι μια χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis και @annieεγώ να δείτε αγωνία μέχρι την Παρασκευή, δε περνάνε οι μέρες!!!! Εντομεταξυ σήμερα έχω κάτι μικροπονακια σα σουβλιες αριστερά και δεξιά χαμηλά στην κοιλιά και με έχει πιάσει αγωνία... δε θα ηρεμήσουμε ποτέ!!!! 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis ναι Τρίτη θα παω κορίτσι μου!! Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά. Εσυ κάθε εβδομάδα πας;
 

@Sweetie79 μη σε αγχώνουν τα πονάκια νομίζω όλες έχουμε. Εγώ τουλάχιστον έχω και αν κουραστώ έχω περισσότερα. Σημειωτέον το κουραστώ σημαίνει έκανα μπάνιο ή πήγα μια βόλτα... Όχι έκανα δουλειές, πήγα δουλειά ή οτιδήποτε άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...