Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΙΤΡΙΚΗ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ


Recommended Posts

Καλημέραστην ομάδα! 

Ήθελα να μου πείτε όσες έχετε εμπειρία και γνώση σχετικά με τη κιτρική κλομιφαίνη. Να πω ότι έχω μια μικρή ,φυσιολογική σύλληψη. περισσότερο το σκέφτομαι μήπως κάνουμε διδυμάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Καλημέραστην ομάδα! 

Ήθελα να μου πείτε όσες έχετε εμπειρία και γνώση σχετικά με τη κιτρική κλομιφαίνη. Να πω ότι έχω μια μικρή ,φυσιολογική σύλληψη. περισσότερο το σκέφτομαι μήπως κάνουμε διδυμάκια...

Καλημέρα, εγώ πήρα 2 φορές. Την 1η έκανα 2 ωοθηλακια και τη 2η 3 εκ των οποίων το ένα ήταν κυστικο. Δεν είχαμε κάποιο αποτέλεσμα αλλά δεν φταίνε τα χάπια γι αυτό. Δοκίμασε τα δεν έχεις να χάσεις κάτι. Μίλησε με το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι θα το συζητήσω με τον γιατρό μου στο ραντεβού. Εσείς παρακολουθούσατε το κύκλο σου;σου έκανε υπέρηχο ο γιατρός και είδε τη διπλή ωορρηξία @annie!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέραστην ομάδα! 

Ήθελα να μου πείτε όσες έχετε εμπειρία και γνώση σχετικά με τη κιτρική κλομιφαίνη. Να πω ότι έχω μια μικρή ,φυσιολογική σύλληψη. περισσότερο το σκέφτομαι μήπως κάνουμε διδυμάκια...

Καλημερα! 

Αφου εχεις φυσιολογικη συλληψη σημαινει οτι μπορεις να τα καταφερεις κι ετσι. 

Κιτρικη κλομιφαινη δεν παιρνουμε για να κανουμε διδυμακια γιατι δεν ειναι τοσο αθωο αυτο το χαπι...φαντασου επιτρεπονται 6 κυκλοι μονο για οοολη μας τη ζωη με αυτο το χαπι. 

Αν δεν εχεις καποιο "προβλημα" με τον συντροφο σου προσωπικη μου γνωμη να το ψαξεις πολυ πριν παρεις κλομιφαινη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλημερα! 

Αφου εχεις φυσιολογικη συλληψη σημαινει οτι μπορεις να τα καταφερεις κι ετσι. 

Κιτρικη κλομιφαινη δεν παιρνουμε για να κανουμε διδυμακια γιατι δεν ειναι τοσο αθωο αυτο το χαπι...φαντασου επιτρεπονται 6 κυκλοι μονο για οοολη μας τη ζωη με αυτο το χαπι. 

Αν δεν εχεις καποιο "προβλημα" με τον συντροφο σου προσωπικη μου γνωμη να το ψαξεις πολυ πριν παρεις κλομιφαινη. 

Για αυτό έκανα και αυτό το θέμα να δω τις εμπειρίες άλλων γυναικων.. Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

ναι θα το συζητήσω με τον γιατρό μου στο ραντεβού. Εσείς παρακολουθούσατε το κύκλο σου;σου έκανε υπέρηχο ο γιατρός και είδε τη διπλή ωορρηξία @annie!;

Εαν πάρεις κλομιφαίνη σε παρακολουθεί ο γιατρός να δει πόσα ωοθυλάκια έχεις αλλά και για να σου δώσει την ωορρηκτική ένεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέραστην ομάδα! 

Ήθελα να μου πείτε όσες έχετε εμπειρία και γνώση σχετικά με τη κιτρική κλομιφαίνη. Να πω ότι έχω μια μικρή ,φυσιολογική σύλληψη. περισσότερο το σκέφτομαι μήπως κάνουμε διδυμάκια...

Γλυκιά μου αν έχεις απόλυτα φυσιολογικό κύκλο θα σ κάνει ζημιά το χάπι.... Δεν το παίρνουμε για να κάνουμε δίδυμα ... Το παίρνουν γυναίκες με προβλήματα ωορρηξιας.... Εσύ πιθανόν να κάνεις υπερδιέγερση... Κ όχι απλά δε θα πιάσεις αλλά θα πρέπει να κάνεις κ θεραπεία μετά να σ φύγουν οι κύστες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. ήταν μια σκέψη που έκανα. Βεβαια δεν θα παρω κάτι χωρις να μιλήσω με γιατρο. ευχαριστώ πολύ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τα παρει φιλη μου σε λιγες μερες που θα της ερθει η περιοδος η οποια δεν εχει κανενα θεμα και ειναι 43 ετων ,της το εδωσε γιατρος για να αυξησει τις πιθανοτητες εγκυμοσυνης.2 την μερα clomiphαne citrate απο δευτερη μερα του κυκλου μεχρι και την εκτη.μετα θα παει για υπερηχο και μετα ξανά αλλη μερα για υπερηχο και θα της πει ο γιατρος ποτε να παει για επαφη βαση υπερηχου.της ειπε να μη παρει καθολου οβιτρελ.και ολα αυτα για 2 μηνες αν δεν εχει αποτελεσμα θα κανει εξωσωματικη λογω ηλικιας για πιο γρηγορα καταλαβες.επισης επειδή Στη  φυσιογικη  συλληψη οι πιθανοτητες ειναιπχ 5-10%(για τηννηλικια της μιλαω παντα) ενω με χαπια μπορει και 30-50% αναλογα το ορμονολογικο της συστημα.πως θα ανταποκριθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέραστην ομάδα! 

Ήθελα να μου πείτε όσες έχετε εμπειρία και γνώση σχετικά με τη κιτρική κλομιφαίνη. Να πω ότι έχω μια μικρή ,φυσιολογική σύλληψη. περισσότερο το σκέφτομαι μήπως κάνουμε διδυμάκια...

Τα πήρα 2 κύκλους εγώ κορίτσι μου, θέλαμε να πετύχουμε ωοριξία από την αριστερή σάλπιγγα γιατί δεξιά έχω συμφήσεις. Έκανα 6 ωάρια τον ένα κύκλο και 4 τον άλλο, χωρίς όμως εγκυμοσύνη! Αν οι σάλπιγγες σου είναι διαβατές και κάνεις ωοριξία κάθε μήνα φυσικά δεν υπάρχει νομίζω λόγος να τις χρησιμοποιήσεις, βέβαια δεν είμαι γιατρός οπόταν ακολουθάς τις οδηγίες του γιατρού σου και σου λύνει όλες σου τις απορίες :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...