Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβριομεταφορα μοριδιων


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Οι περισσότεροι γιατροί στις βλαστοκυστες λένε στις 9 μέρες αφού είσαι 14 μέρες μετά την ωορρηξία 5+9. Τώρα τι να πω.. @Nefeliap Ούτε εγώ έκανα οβιτρελ. Βοηθάει αλήθεια;;

Η οβιτρελ εχει την ορμόνη της εγκυμοσύνης οπότε πρέπει να περάσουν 10 μέρες σίγουρα από τη χρήση της γτ δίνει ψευδως θετικό αποτέλεσμα! Αυτό το ήξερα αλλά και αυτό συνήθως το λένε σε γυναίκες που κάνουν εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο ωοληψιας! Δηλ και εγώ αυτό ήξερα και ξαφνιάστηκα και ρώτησα γτ εγώ στις 14...τελος πάντων ας μην αγχωθω και γιαυτό... Αν αντέξω καλώς... Αλλιώς ξέρεις τι θα κάνω;;;; όταν κάνεις εσύ τεστ θα μας πεις την τιμή χοριακης..αν ειναι αρκετή για να φανεί με τεστ θα κάνω κ εγώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@melodyy & μενα στις 14 μερες μετα την ετ μου ελεγε για χοριακη !! αλλά εγω ειχα 3ης κ 4ης μερα εμβρυα! Δε μας νοιαζει κιολας τωρα ας ειναι θετικό και ας ειναι οποτε να ναι κανεις λιγο υπομονη παραπανω..μη κλεψεις και πας πιο νωρις το εκανα και μετανοιωσα ,χειροτερα αγχωθηκα..
ναι βοηθαει σιγουρα μου ειχε πει-μου ειχε δωσει να κανω μια ολοκληρη τη τριτη μερα ετ και μια τη πεμπτη.Υπαρχει και μια κολλα θα τη ζητησω σκεφτομαι EmbryoGlue λεγεται.

Έτσι όπως τα λες... Ας ειναι θετικό τόσο που περιμέναμε για λίγο ακόμη δε θα πεθάνουμε... Δε θέλω σίγουρα εκπλήξεις... Θέλω αυτό που είναι αυτό να βγει δε θέλω ψευδως θετικά ή ψευδως αρνητικά... Εύχομαι να εχουμε θετικά αποτελέσματα @annie!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Η οβιτρελ εχει την ορμόνη της εγκυμοσύνης οπότε πρέπει να περάσουν 10 μέρες σίγουρα από τη χρήση της γτ δίνει ψευδως θετικό αποτέλεσμα! Αυτό το ήξερα αλλά και αυτό συνήθως το λένε σε γυναίκες που κάνουν εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο ωοληψιας! Δηλ και εγώ αυτό ήξερα και ξαφνιάστηκα και ρώτησα γτ εγώ στις 14...τελος πάντων ας μην αγχωθω και γιαυτό... Αν αντέξω καλώς... Αλλιώς ξέρεις τι θα κάνω;;;; όταν κάνεις εσύ τεστ θα μας πεις την τιμή χοριακης..αν ειναι αρκετή για να φανεί με τεστ θα κάνω κ εγώ.. 

Αχ κορίτσι μου!!! 💕💕💕 Αυτή η σιγουριά σου πόση δύναμη μου δίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ κορίτσι μου!!! 💕💕💕 Αυτή η σιγουριά σου πόση δύναμη μου δίνει 

Χαχαχαχα ότι είναι να γι ει θα γίνει... Δε μπορούμε να το αλλάξουμε.. Μπορουμε όμως να μην περάσουμε με "περίεργη ψυχολογία" αυτές τις μέρες... Αν είναι το γραμμένο μας να δούμε όχι τότε επιλέγω να στενοχωρηθω τότε...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2020 at 4:13 ΜΜ, ο/η melodyy είπε:

Καλησπέρα! Γτ δεν τα άφηναν από την αρχή να γίνουν βλαστοκυστες;;; αφού έχουν πιο πολλές επιτυχίες. Θέλω να πω καλύτερα να ξέρεις από την αρχή ότι έχεις πχ 2 μόνο αλλά με το που θα τα βάλεις πρέπει μόνο να εμφυτευτουν και άλλο να έχεις μπόλικα που από αυτά δε θα φτάσουν όλα και να κάνεις τζάμπα ουσιαστικά προσπάθεια με καταδικασμενα εμβρυα... Πχ εγώ είχα 6 που γονιμοποιηθηκαν αλλά τα 2 χάθηκαν... Αν τα έβαζα από την αρχή θα ήταν χαμένος κόπος και χρήματα.. 

τα αφησαν να γινουν και την 5 μερα ειχα δυο μοριδια και μια βλαστοκυστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας σας ευχαριστω για το νεδιαφερον.Πολλά από οσα γραφετε τα γνωριζω γιατι οπως εγραψα εχω ηδη ενα παιδι απο εξωσωματικη και γενικα εχω ενα πλουσιο ιστορικο που δεν ευχομαι σε καμια.Για τις βλαστοκυστες εμενα παντα 9 μερα με εβαζαν να κανω χοριακη.Μαλιστα στην κορη μου εκανα 8η και εδειξε 96.Τωρα ως αναφορα εμενα θα ξεπαγωσω τη Δευτερα και τα 3 και πρωι πρωι την Τριτη θα κανω εμβριομεταφορα.Να σας πω την αληθεια μονο στην βλαστολυστη ελπιζω .Βεβαια κι εκει μπορει να εχω απωλεια..αυτο πυ ξερω ειναι αν την Τριτη εχω εμβρια για μεταφορα θα κανω παρτυ...αυτο φοβαμαι μη μεινω χωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

καταρχας σας ευχαριστω για το νεδιαφερον.Πολλά από οσα γραφετε τα γνωριζω γιατι οπως εγραψα εχω ηδη ενα παιδι απο εξωσωματικη και γενικα εχω ενα πλουσιο ιστορικο που δεν ευχομαι σε καμια.Για τις βλαστοκυστες εμενα παντα 9 μερα με εβαζαν να κανω χοριακη.Μαλιστα στην κορη μου εκανα 8η και εδειξε 96.Τωρα ως αναφορα εμενα θα ξεπαγωσω τη Δευτερα και τα 3 και πρωι πρωι την Τριτη θα κανω εμβριομεταφορα.Να σας πω την αληθεια μονο στην βλαστολυστη ελπιζω .Βεβαια κι εκει μπορει να εχω απωλεια..αυτο πυ ξερω ειναι αν την Τριτη εχω εμβρια για μεταφορα θα κανω παρτυ...αυτο φοβαμαι μη μεινω χωρις

Θα έχεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η santaloxilo είπε:

καταρχας σας ευχαριστω για το νεδιαφερον.Πολλά από οσα γραφετε τα γνωριζω γιατι οπως εγραψα εχω ηδη ενα παιδι απο εξωσωματικη και γενικα εχω ενα πλουσιο ιστορικο που δεν ευχομαι σε καμια.Για τις βλαστοκυστες εμενα παντα 9 μερα με εβαζαν να κανω χοριακη.Μαλιστα στην κορη μου εκανα 8η και εδειξε 96.Τωρα ως αναφορα εμενα θα ξεπαγωσω τη Δευτερα και τα 3 και πρωι πρωι την Τριτη θα κανω εμβριομεταφορα.Να σας πω την αληθεια μονο στην βλαστολυστη ελπιζω .Βεβαια κι εκει μπορει να εχω απωλεια..αυτο πυ ξερω ειναι αν την Τριτη εχω εμβρια για μεταφορα θα κανω παρτυ...αυτο φοβαμαι μη μεινω χωρις

Όλη μας την αγάπη στα γλυκά εμβρυακια να είναι δυνατά σαν την μαμά τους και να κρατηθούν μέχρι να τα βάλεις και να γατζωθουν γερά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

καταρχας σας ευχαριστω για το νεδιαφερον.Πολλά από οσα γραφετε τα γνωριζω γιατι οπως εγραψα εχω ηδη ενα παιδι απο εξωσωματικη και γενικα εχω ενα πλουσιο ιστορικο που δεν ευχομαι σε καμια.Για τις βλαστοκυστες εμενα παντα 9 μερα με εβαζαν να κανω χοριακη.Μαλιστα στην κορη μου εκανα 8η και εδειξε 96.Τωρα ως αναφορα εμενα θα ξεπαγωσω τη Δευτερα και τα 3 και πρωι πρωι την Τριτη θα κανω εμβριομεταφορα.Να σας πω την αληθεια μονο στην βλαστολυστη ελπιζω .Βεβαια κι εκει μπορει να εχω απωλεια..αυτο πυ ξερω ειναι αν την Τριτη εχω εμβρια για μεταφορα θα κανω παρτυ...αυτο φοβαμαι μη μεινω χωρις

Δε θα μείνεις χωρίς!! Θα κανεις την εμβρυομεταφορα σου κανονικά την Τρίτη και όλα θα πάνε καλά!! Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

καταρχας σας ευχαριστω για το νεδιαφερον.Πολλά από οσα γραφετε τα γνωριζω γιατι οπως εγραψα εχω ηδη ενα παιδι απο εξωσωματικη και γενικα εχω ενα πλουσιο ιστορικο που δεν ευχομαι σε καμια.Για τις βλαστοκυστες εμενα παντα 9 μερα με εβαζαν να κανω χοριακη.Μαλιστα στην κορη μου εκανα 8η και εδειξε 96.Τωρα ως αναφορα εμενα θα ξεπαγωσω τη Δευτερα και τα 3 και πρωι πρωι την Τριτη θα κανω εμβριομεταφορα.Να σας πω την αληθεια μονο στην βλαστολυστη ελπιζω .Βεβαια κι εκει μπορει να εχω απωλεια..αυτο πυ ξερω ειναι αν την Τριτη εχω εμβρια για μεταφορα θα κανω παρτυ...αυτο φοβαμαι μη μεινω χωρις

Θεωρω οτι και τα μοριδια θα ειναι οκ μη το λες αυτο.ποτε δε ξερεις τι γινεται! Αντε να πανε ολα καλά κοπελα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Θεωρω οτι και τα μοριδια θα ειναι οκ μη το λες αυτο.ποτε δε ξερεις τι γινεται! Αντε να πανε ολα καλά κοπελα μου! 

Σε ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η annie! είπε:

Δε θα μείνεις χωρίς!! Θα κανεις την εμβρυομεταφορα σου κανονικά την Τρίτη και όλα θα πάνε καλά!! Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου

Μακάρι να έχετε δίκαιο ρε κορίτσια αλλά φοβάμαι είναι η αλήθεια.Δεν έχουν δυναμική τα εμβρια μου αλλιώς θα ήταν ήδη βλαστοκυστες επιπλέον είμαι σε δημόσιο εμβριολογικο κ με φοβίζει κι αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Όλη μας την αγάπη στα γλυκά εμβρυακια να είναι δυνατά σαν την μαμά τους και να κρατηθούν μέχρι να τα βάλεις και να γατζωθουν γερά!! 

Σε ευχαριστώ Σέλινα μου μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

Μακάρι να έχετε δίκαιο ρε κορίτσια αλλά φοβάμαι είναι η αλήθεια.Δεν έχουν δυναμική τα εμβρια μου αλλιώς θα ήταν ήδη βλαστοκυστες επιπλέον είμαι σε δημόσιο εμβριολογικο κ με φοβίζει κι αυτό

Μη το λες αυτό... Μπορεί να αργήσανε λίγο να γονιμοποιηθούνε κ γι αυτό.. Θα πάνε όλα καλά και θα μετράς μαζί μας μέρες για τη χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μη το λες αυτό... Μπορεί να αργήσανε λίγο να γονιμοποιηθούνε κ γι αυτό.. Θα πάνε όλα καλά και θα μετράς μαζί μας μέρες για τη χοριακη!!!

Αμήν γιατί είναι η τελευταία μου προσπάθεια.το τερματησα πια και κουράστηκα σωματικά κ ψυχολογικά...κι αυτήν εάν δεν ήταν η @Taggeris δεν νομίζω να την αποφάσιζα..της χρωστώ πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η santaloxilo είπε:

Αμήν γιατί είναι η τελευταία μου προσπάθεια.το τερματησα πια και κουράστηκα σωματικά κ ψυχολογικά...κι αυτήν εάν δεν ήταν η @Taggeris δεν νομίζω να την αποφάσιζα..της χρωστώ πολλα

Τίποτα δεν χρωστάς. Μακάρι να μπορούσα να κάνω περισσότερα. Έκανες κι εσύ ότι μπορούσες τώρα ας βοηθήσει η τύχη κι ο Θεός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...