Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

@Ευάγγελοςτ @Άντρεα ο λυμπεροπουλος απ οτι ξερω ειναη βιολογος εξειδικευμενος στην ανδρικη γονιμοτητα! Ναι ευαγγελος θα παμε και γυναικολογο να μας πει την γνωμη του, αλλα εννοειται συνεχιζει φουλ τις βιταμινες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marina22 κορίτσι μου επειδή κάναμε και εμείς σπερμοδιαγραμμα στο Λυμπερόπουλο κ αναγνωρίζω κάποια πραγματα, θα σου πω ότι είναι όντως ένα μέτριο σπερμοδιαγραμμα. Εμείς είχαμε κ χαμηλότερη μορφολογία κ κινητικότητα αλλά είχαμε μεγαλυτερο αριθμό. Έχετε πιθανοτητες για φυσική συλληψη, ίσως θέλει πιο πολυ χρόνο! Δεν ξέρω αν έχεις και εσυ θέματα! Να πατε σιγουρα σε έναν ουρολογο Ανδρολογο που θα παρει κ το ιστορικό του κ θα τον εξετάσει κ θα δει το σπερμοδιαγραμμα. Να κάνει κ εναν ορμονολογικο έλεγχο και έναν υπέρηχο όρχεων για να έχει μια συνολική εικόνα ο γιατρός. Μπορεί ο άντρας σου να παρει κάποια συμπληρώματα για 3 μήνες (τα profertil δίνουν συνήθως) και μετά να ξανακάνει σπερμοδιαγραμμα όταν τελειώσει τη θεραπεία. Να Ξαναπάτε στο Λυμπερόπουλο για το 2ο σπερμοδιαγραμμα για να μπορεί να συγκρίνει ο γιατρός τις 2 εξετάσεις. Επίσης να κόψει το κάπνισμα, αν καπνίζει, να περιορισει το αλκοόλ, οχι ζεστά μπάνια κ οχι λαπτοπ, κινητά πανω του κοντά στο σημειο... Αν μπορέσει και να κάνει υγιεινή διατροφή κ άσκηση θα είναι ιδανικό. Οτιδήποτε γενικά που μπορεί να βελτιώσει το σπέρμα. Συνεχίστε τις προσπαθειες σας Χωρίς αγχος κ συμβουλευτείτε τους γιατρους σας. Ευχομαι καλή επιτυχία και συντομα με θετικό τεστακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ακριβώς έτσι πιάνεις και τις δύο ημέρες!💗

Κι όπως είπαμε κάποτε είναι καλό οι μνηστήρες να περιμένουν ήδη όταν κατέβει το ομορφοκοριτσο μας! Φαντάζεσαι να μην βρει κανέναν; Ντροπή!😳 Κι αν μπορείς να στείλεις και άλλο στρατό κάνε το! Να έχει κι εναλλακτικές βρε παιδί μου!😄Ξέρεις έχουμε και τις παραξενιές μας εμείς τα θηλυκά!

Ε! Δεν μπορεί κάποιον θα διαλέξει! Εμείς πάντως σε 14 ημέρες θα περιμένουμε προσκλητήριο!😉

Εντάξει πεθαίνω..... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

@Ευάγγελοςτ @Άντρεα ο λυμπεροπουλος απ οτι ξερω ειναη βιολογος εξειδικευμενος στην ανδρικη γονιμοτητα! Ναι ευαγγελος θα παμε και γυναικολογο να μας πει την γνωμη του, αλλα εννοειται συνεχιζει φουλ τις βιταμινες!!!!!!

Τέλεια! Σίγουρα θα βοηθήσουν κι αυτές! Τώρα πρέπει να χαλαρώσετε αφού τα αποτελέσματα είναι καλά και να κοιτάξετε με αισιοδοξία μπροστά! Να απολαύσετε τον έρωτα σας και θα σκάσει σύντομα και το ζουζουνακι!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

@marina22 κορίτσι μου επειδή κάναμε και εμείς σπερμοδιαγραμμα στο Λυμπερόπουλο κ αναγνωρίζω κάποια πραγματα, θα σου πω ότι είναι όντως ένα μέτριο σπερμοδιαγραμμα. Εμείς είχαμε κ χαμηλότερη μορφολογία κ κινητικότητα αλλά είχαμε μεγαλυτερο αριθμό. Έχετε πιθανοτητες για φυσική συλληψη, ίσως θέλει πιο πολυ χρόνο! Δεν ξέρω αν έχεις και εσυ θέματα! Να πατε σιγουρα σε έναν ουρολογο Ανδρολογο που θα παρει κ το ιστορικό του κ θα τον εξετάσει κ θα δει το σπερμοδιαγραμμα. Να κάνει κ εναν ορμονολογικο έλεγχο και έναν υπέρηχο όρχεων για να έχει μια συνολική εικόνα ο γιατρός. Μπορεί ο άντρας σου να παρει κάποια συμπληρώματα για 3 μήνες (τα profertil δίνουν συνήθως) και μετά να ξανακάνει σπερμοδιαγραμμα όταν τελειώσει τη θεραπεία. Να Ξαναπάτε στο Λυμπερόπουλο για το 2ο σπερμοδιαγραμμα για να μπορεί να συγκρίνει ο γιατρός τις 2 εξετάσεις. Επίσης να κόψει το κάπνισμα, αν καπνίζει, να περιορισει το αλκοόλ, οχι ζεστά μπάνια κ οχι λαπτοπ, κινητά πανω του κοντά στο σημειο... Αν μπορέσει και να κάνει υγιεινή διατροφή κ άσκηση θα είναι ιδανικό. Οτιδήποτε γενικά που μπορεί να βελτιώσει το σπέρμα. Συνεχίστε τις προσπαθειες σας Χωρίς αγχος κ συμβουλευτείτε τους γιατρους σας. Ευχομαι καλή επιτυχία και συντομα με θετικό τεστακι!

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Αφου γνωριζεις θα σου πω οτι μας μαλωσε πολυ! Λεει δεν εχετε καμια δουλεια να πατε σε ουρολογο. Θα πατε λεει σε γυναικολογο! Ο αντρας μου δεν εχει ουρολογικο προβλημα! Αυτο ειναι το σπερμα του κ θα συνεχισει τις βιταμινες μηπως βελτιωθει κ αλλο γτ τις παιρνει μονο 2 μηνες! Βεβαια εχουμε κανει κ ορμονολογικες κ περιμενουμε! Λεει: ποιος γιατρος του ειπε οτι δεν θα συλλαβει ποτε φυσιολογικα να του κανω εγω μηνυση! Μας ειπε οτι απ την στιγμη που εγω δεν εχω καποιο θεμα, προσπαθουμε φυσιολογικα κ στοχευμενα, απλα καλο ειναι να βαλουμε ενα οριο πχ 1 χρονο. Μας ειπε να μην παμε σε πολλους γιατρους γτ αυτοι το μονο που κανουν ειναι να σε τρελαινουν κ να σε βαζουν σε διαδικασιες που ουτε καν χρειαζεται..

τωρα εγω τι να πω; Ο,τι ξερεις, ξερω..

αυτα ειπε, αυτα λεω

1 σπερματοζωαριο χρειαζεται ειπε κ για εκεινον οι 2 μηνες που προσπαθουμε ειναι μηδεν! Δεν του λεει τιποτα! Ναι ειναι μετριο το σπερμα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι χαλια κ δεν αποκλειεται τιποτα..ναι μπορει να μας παρει περισσοτερο χρονο, αλλα θα γινει..αυτα..

Α! Επισης ειπε κοριτσια το εξης: απ την στιγμη που το σπερμα του αντρα μου δεν εχει τελεια βιωσιμοτητα, προτεινει τις γονιμες μερες (1 μερα πριν και 2 μετα) καθημερινες επαφες κ οχι μερα παρα μερα! 
 

τι να πω..δεν ξερω..και κυριως ειπε: Προς Θεου! Οχι αγχος! Κανει κακο! Θα ερθει! Κ αν δεν ερθει θα το βοηθησουμε εμεις να ερθει..

ελπιζω να σταθουμε τυχεροι..

@Ευάγγελοςτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Αφου γνωριζεις θα σου πω οτι μας μαλωσε πολυ! Λεει δεν εχετε καμια δουλεια να πατε σε ουρολογο. Θα πατε λεει σε γυναικολογο! Ο αντρας μου δεν εχει ουρολογικο προβλημα! Αυτο ειναι το σπερμα του κ θα συνεχισει τις βιταμινες μηπως βελτιωθει κ αλλο γτ τις παιρνει μονο 2 μηνες! Βεβαια εχουμε κανει κ ορμονολογικες κ περιμενουμε! Λεει: ποιος γιατρος του ειπε οτι δεν θα συλλαβει ποτε φυσιολογικα να του κανω εγω μηνυση! Μας ειπε οτι απ την στιγμη που εγω δεν εχω καποιο θεμα, προσπαθουμε φυσιολογικα κ στοχευμενα, απλα καλο ειναι να βαλουμε ενα οριο πχ 1 χρονο. Μας ειπε να μην παμε σε πολλους γιατρους γτ αυτοι το μονο που κανουν ειναι να σε τρελαινουν κ να σε βαζουν σε διαδικασιες που ουτε καν χρειαζεται..

τωρα εγω τι να πω; Ο,τι ξερεις, ξερω..

αυτα ειπε, αυτα λεω

1 σπερματοζωαριο χρειαζεται ειπε κ για εκεινον οι 2 μηνες που προσπαθουμε ειναι μηδεν! Δεν του λεει τιποτα! Ναι ειναι μετριο το σπερμα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι χαλια κ δεν αποκλειεται τιποτα..ναι μπορει να μας παρει περισσοτερο χρονο, αλλα θα γινει..αυτα..

Α! Επισης ειπε κοριτσια το εξης: απ την στιγμη που το σπερμα του αντρα μου δεν εχει τελεια βιωσιμοτητα, προτεινει τις γονιμες μερες (1 μερα πριν και 2 μετα) καθημερινες επαφες κ οχι μερα παρα μερα! 
 

τι να πω..δεν ξερω..και κυριως ειπε: Προς Θεου! Οχι αγχος! Κανει κακο! Θα ερθει! Κ αν δεν ερθει θα το βοηθησουμε εμεις να ερθει..

ελπιζω να σταθουμε τυχεροι..

@Ευάγγελοςτ

Καλημερα κοριτσι μου! Δεν ειχα διαβασει την ιστορια σου! Εννοειται πως μπορειτε με φυσιολογικη συλληψη! Δεν ηξερα την ιστορια σου και οτι προσπαθειτε μονο 2 μηνες! Ειναι πολυ μικρό διάστημα, δεν χρειαζεται να αγχωνεστε!  Πως και κανατε σπερμοδιαγραμμα? Ειστε μεγαλοι σε ηλικια ή απλα ειπατε να το κανετε για να ξερετε απο πριν αν εχετε θεμα?  Εφοσον και εσυ δεν εχεις προβλημα τοτε στοχευμενες επαφες με τεστακια ωορρηξιας και χωρις αγχος θα το πιασετε το σπορακι σας! Να ξερεις οτι τα συμπληρωματα μετα τους 3 μηνες δειχνουν και οτι το σπερμα ανανεωνεται καθε 75 ημερες! Επισης αν ειστε κατω των 35 ετων, τοτε προσπαθειστε για 1 χρονο με στοχευμενες επαφες και μετα ψαχτειτε! Κ ελπιζω να μην χρειαστει, αλλα αν χρειαστει να βρειτε εναν ουρολογο-ανδρολογο σε θεματα υπογονιμοτητας! Αν και πιστευω οτι σε λιγους μηνες θα μας ανακοινωσεις την εγκυμοσυνη σου!!! Και θα στο επαναλαβω κ εγω : Οχι αγχος!!!! Καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!💗

Ποιο κορίτσι μας θα κλείσει τον Μάιο με ένα θετικό τεστακι;

@A&O Δευτέρα πρωί περιμένουμε το νέο μας θεματακι!

Κατά τ' άλλα κορίτσια εγώ σήμερα έχω ραντεβού για να κούρεψω τον μικρό. Αν τον αφήσω κι άλλο σε λίγο θα χρειάζεται κοκαλακια το γλυκουλι μου!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

 

Eiffel :ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:04/06

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:10/06                                                              

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 14/6

diana8: 17/03

Lacostaki: 19/6

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Ευάγγελοςτ: 24/06

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/06

PAPA EVA: 10/06

Lactaki:08/4

Love13:21/5

Smurf88:15/5

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:22/6     

ntinaki83:18/6

A&O:13/6

Marina22 :19/6     

Kostef?     

Αντρεα:31/5       

Αννι:7/6  

Nicol:08/06

Kardoula1991:12/06

Ntianaki_08:31/5

Clairy:16/06

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό σκ να εχουμε😍 εγώ δουλεύω και σήμερα και αύριο βέβαια αλλά τεσπα χαχαχα 

Λοιπόν κορίτσια να σας πω.. Ενώ είπαμε ότι αυτόν τον μήνα δεν εχθές είχαμε ένα ατυχηματακι.. Δεν ξέρω αν θέλω να χαρώ η να στεναχωρήθω χάχα.. Και θα σας πω γιατί.. Χαίρομαι γιατί είμαι στην ωορριξια αυτές τις μέρες και έχουμε κάποιες ελπίδες αλλά στεναχωριέμαι γιατί ο γιατρός είπε να αφήσουμε 2 κύκλους.. Αλλά και αυτός ο άντρας μου ενώ 3 ώρες πριν συζητάγαμε και λέγαμε όχι αυτόν τον μήνα (είμαστε και αναποφασηστοι γιατί την μια έτσι μια γιουβετσι😂) ήταν ετοιμοπόλεμος χαχαχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό σκ να εχουμε😍 εγώ δουλεύω και σήμερα και αύριο βέβαια αλλά τεσπα χαχαχα 

Λοιπόν κορίτσια να σας πω.. Ενώ είπαμε ότι αυτόν τον μήνα δεν εχθές είχαμε ένα ατυχηματακι.. Δεν ξέρω αν θέλω να χαρώ η να στεναχωρήθω χάχα.. Και θα σας πω γιατί.. Χαίρομαι γιατί είμαι στην ωορριξια αυτές τις μέρες και έχουμε κάποιες ελπίδες αλλά στεναχωριέμαι γιατί ο γιατρός είπε να αφήσουμε 2 κύκλους.. Αλλά και αυτός ο άντρας μου ενώ 3 ώρες πριν συζητάγαμε και λέγαμε όχι αυτόν τον μήνα (είμαστε και αναποφασηστοι γιατί την μια έτσι μια γιουβετσι😂) ήταν ετοιμοπόλεμος χαχαχα.. 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος στεναχώριας.. Εντάξει ο γιατρός ειπε να περιμένετε 2 κύκλους για μεγαλύτερη ασφάλεια αλλά δεν νομίζω ότι θα χαθεί ο κόσμος αν προκύψει κάτι σε αυτόν τον κύκλο.. Δηλαδή μακάρι να προκύψει και μην φοβάσαι τίποτα όλα αντιμετωπιζονται.. Άλλωστε πόσες γυναίκες δεν έχουν μείνει έγκυες πριν καν κλείσουν χρόνο από την προηγούμενη γέννα τους;; και γιαυτό λένε οι γιατροί ότι πρέπει να αποφεύγετε αλλά από όσες γνωρίζω καμία δεν είχε κανένα πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελουδες μου!!!! Να έχετε μια υπέροχη μέρα!!! Εμείς έχουμε ξεκινήσει ξανά τις προσπάθειες με ενθουσιασμό!!! Μακάρι όλα να πάνε καλά αυτή την φορά. Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθούν σύντομα ευχάριστα νέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος στεναχώριας.. Εντάξει ο γιατρός ειπε να περιμένετε 2 κύκλους για μεγαλύτερη ασφάλεια αλλά δεν νομίζω ότι θα χαθεί ο κόσμος αν προκύψει κάτι σε αυτόν τον κύκλο.. Δηλαδή μακάρι να προκύψει και μην φοβάσαι τίποτα όλα αντιμετωπιζονται.. Άλλωστε πόσες γυναίκες δεν έχουν μείνει έγκυες πριν καν κλείσουν χρόνο από την προηγούμενη γέννα τους;; και γιαυτό λένε οι γιατροί ότι πρέπει να αποφεύγετε αλλά από όσες γνωρίζω καμία δεν είχε κανένα πρόβλημα 

Και εγώ έτσι σκέφτομαι ότι δεν θα γίνει και κάτι κακό αν προκύψει αλλά σαν να έχω και κάποιες αμφιβολίες.. Αλλά από την άλλη σκέφτομαι τόσες γυναίκες μείνανε αμέσως έγκυος μετά από μια χημική... Οπότε τώρα περιμένουμε να μην μου έρθει στις 12/06😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό σκ να εχουμε😍 εγώ δουλεύω και σήμερα και αύριο βέβαια αλλά τεσπα χαχαχα 

Λοιπόν κορίτσια να σας πω.. Ενώ είπαμε ότι αυτόν τον μήνα δεν εχθές είχαμε ένα ατυχηματακι.. Δεν ξέρω αν θέλω να χαρώ η να στεναχωρήθω χάχα.. Και θα σας πω γιατί.. Χαίρομαι γιατί είμαι στην ωορριξια αυτές τις μέρες και έχουμε κάποιες ελπίδες αλλά στεναχωριέμαι γιατί ο γιατρός είπε να αφήσουμε 2 κύκλους.. Αλλά και αυτός ο άντρας μου ενώ 3 ώρες πριν συζητάγαμε και λέγαμε όχι αυτόν τον μήνα (είμαστε και αναποφασηστοι γιατί την μια έτσι μια γιουβετσι😂) ήταν ετοιμοπόλεμος χαχαχα.. 

Καλημέρα σε όλες.. Είναι αυτό που λέμε ότι "ποιος έχει το μέλι στα χέρια του και δε το γλύφει". Εγώ πήγα και σε αιματολογο και μου είπε καλό θα ήταν να φτιάξουμε τις βιταμίνες μου για να είμαι καλύτερα προετοιμασμενη αλλά επειδή είχα ελεύθερες επαφές μου είπε και να έχει γίνει κάτι θα το καταφέρουμε.. Τεσπα.. Εύχομαι σε ολες μας ο άλλος μήνας να είναι γεμάτος τεστακια θετικά ❤️❤️

Είμαστε πιο κοντά στο καλοκαίρι.. Να πιούμε και λιγάκι να χαλαρώσουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα σε όλες.. Είναι αυτό που λέμε ότι "ποιος έχει το μέλι στα χέρια του και δε το γλύφει". Εγώ πήγα και σε αιματολογο και μου είπε καλό θα ήταν να φτιάξουμε τις βιταμίνες μου για να είμαι καλύτερα προετοιμασμενη αλλά επειδή είχα ελεύθερες επαφές μου είπε και να έχει γίνει κάτι θα το καταφέρουμε.. Τεσπα.. Εύχομαι σε ολες μας ο άλλος μήνας να είναι γεμάτος τεστακια θετικά ❤️❤️

Είμαστε πιο κοντά στο καλοκαίρι.. Να πιούμε και λιγάκι να χαλαρώσουμε.. 

Μα και εμένα ο γιατρός είπε ότι δεν είναι κακό αλλά καλύτερα θα ήταν να περιμένουμε.. Τώρα τι να πω.. Το ατυχηματακι έγινε.. Αν μας αξίωσει ο Θεός έχει καλώς, αν πάλι όχι ξεκινάμε κανονικές προσπάθειες τον άλλον μήνα😊 απλά τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει και ο κύκλος μου.. Κανονικά δεν περιμένω 12/06..αντε να δουμε😊

Και για το καλοκαίρι.. Ναιιι ποτάκια παραλία και άγιος ο θεός χαχαχα εμείς εχθές βγήκαμε ήδη στην ταβέρνα και ήπιαμε τα ουζάκια μας..μαλλον αυτά ευθύνονται και για το ατύχημα χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Δεν ειχα διαβασει την ιστορια σου! Εννοειται πως μπορειτε με φυσιολογικη συλληψη! Δεν ηξερα την ιστορια σου και οτι προσπαθειτε μονο 2 μηνες! Ειναι πολυ μικρό διάστημα, δεν χρειαζεται να αγχωνεστε!  Πως και κανατε σπερμοδιαγραμμα? Ειστε μεγαλοι σε ηλικια ή απλα ειπατε να το κανετε για να ξερετε απο πριν αν εχετε θεμα?  Εφοσον και εσυ δεν εχεις προβλημα τοτε στοχευμενες επαφες με τεστακια ωορρηξιας και χωρις αγχος θα το πιασετε το σπορακι σας! Να ξερεις οτι τα συμπληρωματα μετα τους 3 μηνες δειχνουν και οτι το σπερμα ανανεωνεται καθε 75 ημερες! Επισης αν ειστε κατω των 35 ετων, τοτε προσπαθειστε για 1 χρονο με στοχευμενες επαφες και μετα ψαχτειτε! Κ ελπιζω να μην χρειαστει, αλλα αν χρειαστει να βρειτε εναν ουρολογο-ανδρολογο σε θεματα υπογονιμοτητας! Αν και πιστευω οτι σε λιγους μηνες θα μας ανακοινωσεις την εγκυμοσυνη σου!!! Και θα στο επαναλαβω κ εγω : Οχι αγχος!!!! Καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας!

Ευχαριστω κοριτσι μου! Ο αντρας μου ειναι 32 κ εγω 29. Ειμαστε μικροι γι αυτο κ ο γιατρος ειπε να προσπαθησουμε..σπερμοδιαγραμμα καναμε γιατι ειχε καν πριν 3 χρονια κ δεν ηταν καλο. Ο λογος που ειχε κανει ηταν γιατι ειχε βγει η fsh του οριακα υψηλη κ η ενδοκρινολογος ειχε πει να το ψαξουμε γιατι ειναι μικρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου! Ο αντρας μου ειναι 32 κ εγω 29. Ειμαστε μικροι γι αυτο κ ο γιατρος ειπε να προσπαθησουμε..σπερμοδιαγραμμα καναμε γιατι ειχε καν πριν 3 χρονια κ δεν ηταν καλο. Ο λογος που ειχε κανει ηταν γιατι ειχε βγει η fsh του οριακα υψηλη κ η ενδοκρινολογος ειχε πει να το ψαξουμε γιατι ειναι μικρος. 

Ααα μικροί εισαστε ακόμα! Οπότε απολαυστε τις επαφές σας και θα έρθει το νινι!!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ααα μικροί εισαστε ακόμα! Οπότε απολαυστε τις επαφές σας και θα έρθει το νινι!!! 😁😁😁

Μακαρι κοριτσι μου! Κ σε εσενα! Εσυ τι εκανες τελικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Μα και εμένα ο γιατρός είπε ότι δεν είναι κακό αλλά καλύτερα θα ήταν να περιμένουμε.. Τώρα τι να πω.. Το ατυχηματακι έγινε.. Αν μας αξίωσει ο Θεός έχει καλώς, αν πάλι όχι ξεκινάμε κανονικές προσπάθειες τον άλλον μήνα😊 απλά τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει και ο κύκλος μου.. Κανονικά δεν περιμένω 12/06..αντε να δουμε😊

Και για το καλοκαίρι.. Ναιιι ποτάκια παραλία και άγιος ο θεός χαχαχα εμείς εχθές βγήκαμε ήδη στην ταβέρνα και ήπιαμε τα ουζάκια μας..μαλλον αυτά ευθύνονται και για το ατύχημα χαχαχα 

Αχ και ουζάκια τι ωραία.. Όλα καλά θα πάνε... Ας το απολαύσουμε.. Εγώ είπα ότι δε θα κοιτάξω γόνιμες κλπ.. Αν τύχει έτυχε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η marina22 είπε:

@Ευάγγελοςτ @Άντρεα ο λυμπεροπουλος απ οτι ξερω ειναη βιολογος εξειδικευμενος στην ανδρικη γονιμοτητα! Ναι ευαγγελος θα παμε και γυναικολογο να μας πει την γνωμη του, αλλα εννοειται συνεχιζει φουλ τις βιταμινες!!!!!!

Κορίτσι μου ποιες βιταμίνες παίρνει? Εμεις παίρνουμε και οι δύο τις pregnacare conception

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αχ και ουζάκια τι ωραία.. Όλα καλά θα πάνε... Ας το απολαύσουμε.. Εγώ είπα ότι δε θα κοιτάξω γόνιμες κλπ.. Αν τύχει έτυχε.. 

Ναι συμφωνώ ας το απολαύσουμε.. Και εμείς ετσι.. Ο άντρας μου δεν θέλει να ακούει για γόνιμες και τέτοια γιατί λέει όταν είναι να έρθει θα έρθει.. Και όντως εγώ έπιασα την 22.μερα του κύκλου την προηγούμενη φορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ναι συμφωνώ ας το απολαύσουμε.. Και εμείς ετσι.. Ο άντρας μου δεν θέλει να ακούει για γόνιμες και τέτοια γιατί λέει όταν είναι να έρθει θα έρθει.. Και όντως εγώ έπιασα την 22.μερα του κύκλου την προηγούμενη φορά.. 

Εγώ την προηγούμενη δεν ξέρω.. Γτ είχαμε συχνές επαφές.. Δεν του είχα αναφέρει γόνιμες κλπ απλά κατάλαβα ότι στις 15 μέρες μετά όσο περίμενα να κάνω τεστ με είχε πιάσει εκνευρισμός και είχα πολλά νεύρα.. Μπορεί να ήταν βέβαια και οι ορμόνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κι από εμένα!💗

Ποιο κορίτσι μας θα κλείσει τον Μάιο με ένα θετικό τεστακι;

@A&O Δευτέρα πρωί περιμένουμε το νέο μας θεματακι!

Κατά τ' άλλα κορίτσια εγώ σήμερα έχω ραντεβού για να κούρεψω τον μικρό. Αν τον αφήσω κι άλλο σε λίγο θα χρειάζεται κοκαλακια το γλυκουλι μου!😄

Εννοείται θα το ανοίξω! Το έχω βάλει και υπενθύμιση μη το ξεχάσω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Μακαρι κοριτσι μου! Κ σε εσενα! Εσυ τι εκανες τελικα;

Σ ευχαριστώ πολύ! Εμείς παμε για εξωσωματική γιατί έχω κ εγώ θέματα κ είμαστε κ πιο μεγάλοι! 3 χρόνια προσπαθουμε κ δεν αντέχω άλλο... Δεν μας έχουμε αποκλίσει φυσιολογικη σύλληψη αλλά έχουμε πολυ μικρές πιθανοτητες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...