Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Μπράβο! Καλά έκανες :)  Φαντάζομαι νιώθεις πιο ξαλαφρωμένη..,

Εγώ δεν κρατήθηκα κι έκανα ένα πριν λίγο... αρνητικό...αλλά ακόμα άφαντη η κυρία.. θα δούμε...

Δεν επρεπε να τ κάνεις με πρωινα ουρα αφου δεν εχεις ακομη καθυστερηση κοριτσι μ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Δεν επρεπε να τ κάνεις με πρωινα ουρα αφου δεν εχεις ακομη καθυστερηση κοριτσι μ?

Ίσως..αλλά η αγωνία είναι αγωνία.... Μέχρι να έρθει δεν χάνω την ελπίδα μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marselntina είπε:

Ίσως..αλλά η αγωνία είναι αγωνία.... Μέχρι να έρθει δεν χάνω την ελπίδα μου :)

Ετσι μπραβο κορίτσι μ! Ελπίδα πάνω απ όλα! Θα αναμένουμε ευχάριστα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου απευθύνομαι σε όλες όσες έχετε ήδη γίνει μανούλες ή έχετε το σποράκι στην κοιλίτσα σας... Πώς αντιμετωπίζατε όλη αυτή την αγωνία των ήμερών της καθυστέρησης?? Τί κάνατε και τί σκέψεις είχατε στο μυαλό σας? Πώς πέρασαν οι ώρες μέχρι το πολυπόθητο θετικό τεστ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! Καλό μήνα και καλή πρωτομαγιά!🥰

Να ευχηθώ καταρχήν στα κορίτσια μας που έχουν ήδη παιδιά να τα χαίροντε και στις εγκυουλες μας με το καλό να κρατήσουν αγκαλιά τα μωράκια τους.😊

Και σε όλα εκείνα τα κορίτσια που προσπαθούν να αποκτήσουν μωρό να μην ξεχνάνε ποτέ τον στόχο τους και ότι το πιο ισχυρό βέλος που διαθέτουν για να το πετύχουν είναι η θέληση. Αν την έχουν είναι εξαιρετικά δύσκολο να αποτύχουν!

Να γίνει στόχος αλλά όχι σκοπός της ζωής σας η μητρότητα. Γιατί η ζωή είναι μικρή και πρέπει να απολαμβάνουμε την κάθε στιγμή με τους ανθρώπους που έχουμε την ευλογία να στέκονται πλάι μας!

Και να μην ξεχνάμε ότι αν υπάρχει χαρά και πίστη στην ψυχή μας αλλά και υπομονή στο χαρακτήρα μας όλα θα γίνουν!

Καλή τύχη σε όλες μας!

IMG_20200430_174621.jpg

Πολύ όμορφο το θεματάκι σου! Καλό μήνα να είναι τυχερός για όλες και να φέρει στην καθεμία ότι επιθυμεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ για τα τόσο όμορφα λόγια που μου γράψατε!🥰 Σας εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο στην ζωή σας!

Εγώ πριν λίγο γύρισα σπίτι! Ψησαμε στο κτήμα μας και το ευχαριστήθηκα πολύ. Μπορεί να ήμασταν λίγα άτομα αλλά καμιά φορά ισχυει αυτό που λένε λίγοι και καλοί! Θα κάτσω τώρα να διαβάσω με την ησυχία μου τα μηνύματα σας για να μάθω τα νέα!😘💗💗💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Είχα πάει στο γιατρό κορίτσι μου και μου είπε ότι θα είχα ωοριξία την επόμενη μέρα δηλ το Σάββατο στις 18/4 και όντως το πρωί του Σαββάτου την έννιωσα! Έχω ακριβώς ότι και στην περίοδο, πολύ φούσκομα, ελαφρί πρίξιμο στο στήθος (κυρίως όμως στο δεξί, δεν ξέρω γτ το ένα πάντα είναι πιο πρισμένο από το άλλο 😛 ) και την αίσθηση που έχω πάντα 1 μέρα πριν την περίοδο γ αυτό είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι. Νόμιζα πως μόνο εγώ κάνω τέτοιες σκέψεις για τα τεστάκια ωοριξίας χαχα! Ξέρει κάποιο κορίτσι να μας πει αν ισχύει τελικά αυτό με τα τεστάκια ωοριξίας; να γνωρίζουμε και για τους επόμενους μήνες, έχουν και διαφορά στην τιμή αν τελικά είναι αξιόπιστα και για εγκυμοσύνη!

Είναι αξιόπιστα! Εμένα έβγαιναν θετικά και ήμουν όντως έγγυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Είναι αξιόπιστα! Εμένα έβγαιναν θετικά και ήμουν όντως έγγυος

Μπραβο βρε κορίτσι μ που μας απάντησες! Πρεπει να προσεξουμε κάτι? Εχει σημασία τι ώρα τα κάνουμε? Η γραμμή πρέπει να είναι το ίδιο έντονη με τη γραμμή ελέγχου έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

20200501_194226.thumb.jpg.f091fc017225531deeef758583202094.jpg

Αυτά είναι τα δικά μου... αλλά πονάω σα να έρχεται από στιγμή σε στιγμή... Βλέπετε εσείς την διαφορά ή μόνο τα δικά μου μάτια??? Προσπαθησα με τον φωτισμό αλλά δεν είναι και ο καλύτερος...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

20200501_194226.thumb.jpg.f091fc017225531deeef758583202094.jpg

Αυτά είναι τα δικά μου... αλλά πονάω σα να έρχεται από στιγμή σε στιγμή... Βλέπετε εσείς την διαφορά ή μόνο τα δικά μου μάτια??? Προσπαθησα με τον φωτισμό αλλά δεν είναι και ο καλύτερος...

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Είχα κάνει και εγώ το προηγούμενο μήνα, πριν αδιαθετησω και είχαν βγει έτσι και μετά από λίγο μου ήρθε κανονικά. Ο κάθε οργανισμός όμως διαφέρει. Εσύ μπορεί να είσαι εγκυουλα. Πότε δεν περιμένεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Είχα κάνει και εγώ το προηγούμενο μήνα, πριν αδιαθετησω και είχαν βγει έτσι και μετά από λίγο μου ήρθε κανονικά. Ο κάθε οργανισμός όμως διαφέρει. Εσύ μπορεί να είσαι εγκυουλα. Πότε δεν περιμένεις? 

@Love13 Σ΄ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.. Χθες περίμενα. Για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

20200501_194226.thumb.jpg.f091fc017225531deeef758583202094.jpg

Αυτά είναι τα δικά μου... αλλά πονάω σα να έρχεται από στιγμή σε στιγμή... Βλέπετε εσείς την διαφορά ή μόνο τα δικά μου μάτια??? Προσπαθησα με τον φωτισμό αλλά δεν είναι και ο καλύτερος...

 

Τι ώρα της ημέρας τα εκανες? Τα πρωτα στη σειρά ειναι πολύ έντονα! Σχεδον θετικό! Εγω με πρωινα ουρα που εκανα ήταν οπως το τελευταίο σου, τόσο αχνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Τι ώρα της ημέρας τα εκανες? Τα πρωτα στη σειρά ειναι πολύ έντονα! Σχεδον θετικό! Εγω με πρωινα ουρα που εκανα ήταν οπως το τελευταίο σου, τόσο αχνο!

Με πρωινα. Το πρώτο ήταν 5 μέρες πριν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια... Πολύ αγωνία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Με πρωινα. Το πρώτο ήταν 5 μέρες πριν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια... Πολύ αγωνία

Δεν κάνεις το πρωί ένα εγκυμοσύνης, αφού έχεις καθυστέρηση? 😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Δεν κάνεις το πρωί ένα εγκυμοσύνης, αφού έχεις καθυστέρηση? 😊😊😊😊

Θα κάνω αν δεν μου έχει έρθει μέχρι τότε... Τι αγωνία είναι αυτή που περνάμε βρε κορίτσια κάθε μήνα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Με πρωινα. Το πρώτο ήταν 5 μέρες πριν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια... Πολύ αγωνία

Να πάρεις ένα τεστ εγκυμοσύνης δε ξέρω αν έχει νόημα να κάνεις τα ωορηξιας... Πάντα βγάζουν αυτή τη γραμμουλα σ μένα τουλάχιστον.. στις οδηγίες νομίζω πως γράφει ότι δε χρησιμοποιούνται για ένδειξη εγκυμοσύνης ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Να πάρεις ένα τεστ εγκυμοσύνης δε ξέρω αν έχει νόημα να κάνεις τα ωορηξιας... Πάντα βγάζουν αυτή τη γραμμουλα σ μένα τουλάχιστον.. στις οδηγίες νομίζω πως γράφει ότι δε χρησιμοποιούνται για ένδειξη εγκυμοσύνης ..

ναι ε? Πάντα? Και πώς καταλαβαίνεις ότι έχεις ωορρηξία?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Θα κάνω αν δεν μου έχει έρθει μέχρι τότε... Τι αγωνία είναι αυτή που περνάμε βρε κορίτσια κάθε μήνα!

 

Άστα. Εγώ που κάθε μήνα κανω όλα τα τεστ. Και ωορρηξιας και εγκυμοσύνης. Πρέπει να σταματήσουμε να το σκεφτόμαστε όλη την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marselntina είπε:

ναι ε? Πάντα? Και πώς καταλαβαίνεις ότι έχεις ωορρηξία?

 

Συγνώμη που πετάγομαι. Και σε μένα το ίδιο. Όπως στην @lactakiΠάντα έχει μια δεύτερη γραμμή. Απλά την μερα της ωορρηξιας, γίνεται πάρα πολύ έντονη. Σε άλλες κοπέλες όμως, έβγαλε γραμμή πριν την περίοδο και ήταν έγκυος. Οπότε δεν ισχύει το ίδιο για όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marselntina είπε:

ναι ε? Πάντα? Και πώς καταλαβαίνεις ότι έχεις ωορρηξία?

 

Θετικό ωορηξιας θεωρείται το τεστ που η γραμμή ελέγχου είναι ίδια με την άλλη που θα εμφανιστεί.. αν είναι άχνη δεν είναι θετικό. Έτσι λειτουργούν αυτά.. τα έχω τσεκαρει κ σε άσχετες μέρες του κύκλου η στις αρχές πριν τις γόνιμες. Πάντα βγαινει μια άχνη.. εγώ λέω να μη τυραννιεται άσκοπα με τα ωορηξιας πάρε ένα εγκυμοσύνης να δεις το +++να μην αγωνίας 👶🤣🙏🌸👣Στο εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love13 Πρέπει να σταματήσουμε αλλά πως θα το καταφέρουμε δεν ξέρω... Εγώ πριν λίγες μέρες τα αγόρασα τα ωορρηξίας και να σου πω την αλήθεια για πλάκα το έκανα το πρώτο. Και μετά έπεσα την παγίδα! Καλά να παθω τώρα που το σκέφτομαι συνέχεια!!

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις απαντήσεις σας!! Είναι τόσο όμορφο που μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Θετικό ωορηξιας θεωρείται το τεστ που η γραμμή ελέγχου είναι ίδια με την άλλη που θα εμφανιστεί.. αν είναι άχνη δεν είναι θετικό. Έτσι λειτουργούν αυτά.. τα έχω τσεκαρει κ σε άσχετες μέρες του κύκλου η στις αρχές πριν τις γόνιμες. Πάντα βγαινει μια άχνη.. εγώ λέω να μη τυραννιεται άσκοπα με τα ωορηξιας πάρε ένα εγκυμοσύνης να δεις το +++να μην αγωνίας 👶🤣🙏🌸👣Στο εύχομαι!!!

Δηλαδή όταν είναι θετικό είναι ακόμα πιο έντονη η γραμμούλα? Επίσης πόσο δίκιο έχεις!! Να σαι καλά :)  :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marselntina είπε:

Δηλαδή όταν είναι θετικό είναι ακόμα πιο έντονη η γραμμούλα? Επίσης πόσο δίκιο έχεις!! Να σαι καλά :)  :) 

Ναι είναι πιο έντονη. Αν κ εσένα δε θα την έλεγα τελείως άχνη παρόλο που βρίσκεσαι σε μη γόνιμες μέρες του κύκλου... ειδικά τα πρώτα.. το κάτω κάτω οκ τελείως αρνητικό.. δες τη φωτό που επισυνάπτω να δεις περίπου πως είναι. Απ' το ίντερνετ είναι .. 

IMG_20200501_234053.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ναι είναι πιο έντονη. Αν κ εσένα δε θα την έλεγα τελείως άχνη παρόλο που βρίσκεσαι σε μη γόνιμες μέρες του κύκλου... ειδικά τα πρώτα.. το κάτω κάτω οκ τελείως αρνητικό.. δες τη φωτό που επισυνάπτω να δεις περίπου πως είναι. Απ' το ίντερνετ είναι .. 

IMG_20200501_234053.jpg

Σ' ευχαριστώ πολύ! Το αρνητικό που λες ήταν 3 μέρες πριν την ημερομηνία που περίμενα περίοδο και τα υπόλοιπα κάθε έπομενη μέρα. Τέλος όμως δεν το ξανακάνω.. Τρελαίνομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Με πρωινα. Το πρώτο ήταν 5 μέρες πριν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια... Πολύ αγωνία

Εγω θα επιμένω πως κάτι όμορφο υπάρχει εδω! 🤰🤩Γιατι άλλωστε να γινεται πιο σκουρα η γραμμη όσο περνάνε οι μέρες? Δεν θελω να σε ξεσηκώσω κορίτσι μου αλλά αλήθεια το πιστεύω! Αύριο πρωι πρωί τεστακι εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...