Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης.. 35.9 mlU/ml.. Καλό είναι? Θα πάρω σε λίγο και τον γιατρό μου να τον ενημερώσω... 

Μην αφήνετε το περιβάλλον σας να σας αγχώνει και να σας στεναχωρεί.. Ο καθένας αποφασίζει μόνος του για την ζωή του😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης.. 35.9 mlU/ml.. Καλό είναι? Θα πάρω σε λίγο και τον γιατρό μου να τον ενημερώσω... 

Μην αφήνετε το περιβάλλον σας να σας αγχώνει και να σας στεναχωρεί.. Ο καθένας αποφασίζει μόνος του για την ζωή του😊

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Μην ανησυχεις το νούμερο δεν παίζει τόσο ρόλο όσο ο διπλασιασμός του κάθε 2-3 μέρες.. Επίσης δεν ξέρεις και πότε έκανες οωρρηξία.

Μια χαρά είναι .. είσαι έγκυος ! Πάρε και το γιατρό σου να σου δώσει οδηγίες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια τελικά μάλλον αδιαθετω. Μεγάλη απογοήτευση πάλι.

Σου εύχομαι να ειναι η τελευταια φορα που αδιαθετεις!!Υπομονη και παμε για τον επομενο μηνα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο γιατρός μου αυτό μου είπε ότι δεν θέλει να αγχωθω γιατί ο αριθμός δεν παίζει κανένα ρόλο... Μου είπε να κάνω και μεθαύριο μια χοριακη και να τον ενημερώσω.. 

Απλά μου είπε ότι του κάνει εντύπωση ότι τα τεστ στην αγορά κανονικά ανιχνεύουν την ορμόνη από 50 κ πάνω και εμένα έδειξαν θετικά ενώ σήμερα βγήκε ο αριθμός 35.9..παντως μου είπε δεν είναι τίποτα ανισυχητικο και όλα καλά.. Θα πάω σε 10 μέρες για εξετάσεις και για να με δει:) μέχρι τότε μου είπε να παιρνω φολλυκο οξύ και να είμαι ήρεμη:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

Δεν υπαρχει τελικα σωτηρια...εγω πριν 12 χρονια εκανα εγχειρηση χολής αλλα στο χωριο δεν το πιστευαν γιατι εμαθαν για το χειρουργειο αφου το εκανα κ σου λεει για να το εκρυψαν κατι παιζει κ πιστευαν οτι εκανα εκτρωση(δεν ειχα καν σχεση τότε).σε πληροφορω οτι ηρθαν σπιτι οι κουτσομπολες κ με παρατηρουσαν στη κοιλια..κ εισαι πρησμενη κ σιγουρα εκανες χολη...πειστηκαν οταν η μανα μου τους εδειξε τη πετρα κ τις τομες μου....μιλαμε για τετοιου επιπεδου ανθρωποι..

Πω πω! Κανονικά θα έπρεπε να τους βάζεις στην θέση τους τέτοιους ανθρώπους! Αλλά νομίζω ότι δεν αξίζει να δίνεις καν σημασία. Γιατί εσύ αισθάνεσαι άσχημα μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Και ο γιατρός μου αυτό μου είπε ότι δεν θέλει να αγχωθω γιατί ο αριθμός δεν παίζει κανένα ρόλο... Μου είπε να κάνω και μεθαύριο μια χοριακη και να τον ενημερώσω.. 

Απλά μου είπε ότι του κάνει εντύπωση ότι τα τεστ στην αγορά κανονικά ανιχνεύουν την ορμόνη από 50 κ πάνω και εμένα έδειξαν θετικά ενώ σήμερα βγήκε ο αριθμός 35.9..παντως μου είπε δεν είναι τίποτα ανισυχητικο και όλα καλά.. Θα πάω σε 10 μέρες για εξετάσεις και για να με δει:) μέχρι τότε μου είπε να παιρνω φολλυκο οξύ και να είμαι ήρεμη:) 

Οχι κοριτσι μου , αυτό είναι εν μέρει λάθος γιατί πια τα τεστ είναι πιο ευαίσθητα τα περισσότερα ελέγχουν από 25 μονάδες και υπάρχουν και κάποια που ανιχνεύουν από 10μονάδες. Το first step Που έκανες απότι θυμάμαι ανιχνεύει από 10.. Μην αγχώνεσαι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πω πω! Κανονικά θα έπρεπε να τους βάζεις στην θέση τους τέτοιους ανθρώπους! Αλλά νομίζω ότι δεν αξίζει να δίνεις καν σημασία. Γιατί εσύ αισθάνεσαι άσχημα μετά. 

αυτο προσπαθω να μην δίνω σημασια...τετοιοι ανθρωποι συνηθως δεν βλεπουν τα προβλήματα της οικογένειας τους κ ασχολούνται με τους αλλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αδιαθέτησα κι εγώ :( οπότε βάλτε με σας παρακαλώ στο πινακάκι μας για τις 10/06! Με ταλαιπώρησε πολύ αυτή τη φορά.. 10 μέρες καθυστέρηση... Δεν θυμάμαι ποτέ να μου έχει ξανασυμβει. Στενοχωρήθηκα αλλά δεν πειράζει..συνεχίζουμε δυναμικα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ κορίτσια αλλά μην σας παίρνει από κάτω.. Πάμε βοοουυρ για νέες προσπάθειες😍

Δεν αγχώνομαι.. Αφού είναι όλα καλά μέχρι στιγμής δεν θέλω να αγχωθω.. Θα πάω και την Τετάρτη για χοριακη και ελπίζω με τον διπλάσιο αριθμό.. Αλλά μου είπε και ο γιατρός μου ότι δεν έχει καμία σημασία αυτός ο αριθμός.. Το εύρος του είναι τόσο μεγάλο για κάθε βδομάδα κύησης που δεν υπάρχει λόγος να του δώσω κάποια σημασία😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης.. 35.9 mlU/ml.. Καλό είναι? Θα πάρω σε λίγο και τον γιατρό μου να τον ενημερώσω... 

Μην αφήνετε το περιβάλλον σας να σας αγχώνει και να σας στεναχωρεί.. Ο καθένας αποφασίζει μόνος του για την ζωή του😊

Μόλις πήρα και τη δική μου 25.50 είναι.. Στην 3η μέρα καθυστέρησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Κορίτσια αδιαθέτησα κι εγώ :( οπότε βάλτε με σας παρακαλώ στο πινακάκι μας για τις 10/06! Με ταλαιπώρησε πολύ αυτή τη φορά.. 10 μέρες καθυστέρηση... Δεν θυμάμαι ποτέ να μου έχει ξανασυμβει. Στενοχωρήθηκα αλλά δεν πειράζει..συνεχίζουμε δυναμικα!!!!! 

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου 1-2 φορές το χρόνο κάνω και εγω τέτοιους κύκλους και τρελένομαι από χαρά και μετά νααα η απογοήτευση... Ο επόμενος μήνας εύχομαι να είναι ο τυχερός σου! Συνεχίζεις δυναμικάα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου 1-2 φορές το χρόνο κάνω και εγω τέτοιους κύκλους και τρελένομαι από χαρά και μετά νααα η απογοήτευση... Ο επόμενος μήνας εύχομαι να είναι ο τυχερός σου! Συνεχίζεις δυναμικάα!!

Εμένα πρώτη φορά μου συνέβει και γι αυτό δεν έχανα την ελπίδα μου τελείως παρά τα αρνητικά τεστ... Από την άλλη όμως το έβλεπα το παράλογο...Δεν πειράζει! όλα για κάποιο λόγο γίνονται! Εύχομαι να είμαστε πιο τυχερες αυτόν τον μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Καλημερα κορίτσια σε όλες. Απο αυριο θα ξεκινήσω τις προσπάθειες. Οποίος κοπέλα εχω ρωτήσει μου λεει το εξής: και εγω ειχα άγχος αλλα μόλις το ξεχασα τσουπ έμεινα εγκυος. Πως γίνεται κοπέλες που δεν ειναι στα 20 αλλα ειναι στη δεκαετία των 30 που ξεκινούν τις προσπάθειες για μπεμπακι που το θέλουν να μη το σκέφτονται;;;; πως αποβάλουν το άγχος τους αυτές οι κοπέλες;;;

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω άγχος αλλά ναι το σκέφτομαι νομίζω ότι είναι παραρογο να μην το σκέφτεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:5/5

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:10/06                                                              

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 21/5

diana8: 17/03

Lacostaki: 24/5

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Ευάγγελοςτ: 28/05

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/06

PAPA EVA: 10/06

Lactaki:08/4

Love13:21/5

Smurf88:15/5

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:28/5        

Eiffel:12/5

androfight:16/5

Marina22 :28/5       

Kostef?     

Αντρεα:31/5       

Αννι:7/5     

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ αυτό τον μήνα απο τις γόνιμες και μετα, προσπαθησα να μην το σκέφτομαι. Επίσης έκανα ψηφιακό τεστ ωορρηξιας και είχα επαφές όλες τις μέρες. Και στις 3 γόνιμες και άσχετες μέρες. Πριν την ωορρηξια και μετά. Και ήμουν ποκυ αισιόδοξη. Όμως είναι μια εβδομάδα πριν αδιαθετησω και είδα τα πρώτα σπυράκια περιόδου. Οπότε πάει δυστυχώς και αυτός ο μήνας. Επίσης είναι η πρώτη φορά που δεν θα μπω καν στην διαδικασία να κάνω τεστ εγκυμοσύνης όπως άλλες φορές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω άγχος για πολλά πράγματα κάθε μέρα. Να φτάσω στην ώρα μου στη δουλειά μου, να προλάβω να μαγειρέψω, να προλάβω το πρόγραμμα του γυμναστηρίου, να προλάβω να δω το έργο μου το βράδυ... θέλω να πω κάθε μέρα είμαι στο τρέξιμο να τα προλάβω όλα. Οπότε αν ο οργανισμός μου εκκρίνει κακές ορμόνες δε φταίει μόνο η σκέψη μιας εγκυμοσύνης. Μόνο τώρα στην καραντίνα ηρέμησα, άλλος άνθρωπος. Αλλά ακόμα δεν έχει έρθει το μωρό 🙃 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά δεν έχω αδιαθετησει ακόμη. Έχω κάτι πονακια περιόδου αλλά όχι κάτι έντονο. Λέτε να έχω ελπίδες; Αύριο συμπληρώνω τις ημέρες του κύκλου μου που συνήθως έχω, δηλαδή 25. 

Βέβαια εάν δεν αδιαθετησω μέχρι τις 30 ημέρες θα έχω μια πιο μεγάλη ελπίδα.

Το θέλω πάρα πολύ αυτή τη στιγμή γιατί είμαι μετά από τη δεύτερη εξωσωματική και ακόμη νιώθω αδυναμία από τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω αδιαθετησει ακόμη. Έχω κάτι πονακια περιόδου αλλά όχι κάτι έντονο. Λέτε να έχω ελπίδες; Αύριο συμπληρώνω τις ημέρες του κύκλου μου που συνήθως έχω, δηλαδή 25. 

Βέβαια εάν δεν αδιαθετησω μέχρι τις 30 ημέρες θα έχω μια πιο μεγάλη ελπίδα.

Το θέλω πάρα πολύ αυτή τη στιγμή γιατί είμαι μετά από τη δεύτερη εξωσωματική και ακόμη νιώθω αδυναμία από τα φάρμακα.

αυριο ειναι να αδιαθετησεις κανονικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω αδιαθετησει ακόμη. Έχω κάτι πονακια περιόδου αλλά όχι κάτι έντονο. Λέτε να έχω ελπίδες; Αύριο συμπληρώνω τις ημέρες του κύκλου μου που συνήθως έχω, δηλαδή 25. 

Βέβαια εάν δεν αδιαθετησω μέχρι τις 30 ημέρες θα έχω μια πιο μεγάλη ελπίδα.

Το θέλω πάρα πολύ αυτή τη στιγμή γιατί είμαι μετά από τη δεύτερη εξωσωματική και ακόμη νιώθω αδυναμία από τα φάρμακα.

Πότε θα πας για χοριακη κορίτσι μ? Στο ευχομαιιι ολόψυχααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Ααα επίσης μετονομάστηκα από androfight σε Α&Ο 😁

Λέω κι εγώ ποιο κορίτσι είναι αυτό και δεν θυμάμαι το όνομα!😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki μου στο πινακακι μας αντί να λέει Ευάγγελοςτ λέει Εαυγγελοςτ. Λες για αυτό να μην μου έρχεται το πολυπόθητο θετικό;😁Μήπως κάνουν αυτά τα αντίθετα γράμματα την ζημιά! Τι να πω; Από κάπου πρέπει να πιαστώ! 😆😆😆😆

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...