Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Δίνει κάποιο επίδομα το κράτος απλά λίγο που το έψαξα πρεπει να είναι παντρεμένο το ζευγάρι και να πληρεί αρκετά κρητήρια. Ήδη κάνουμε οικονομίες για αυτό το σκοπό όμως δεν θα περιμένω να γίνει ο γάμος για να προχωρήσω! Ιδικά με τη κατάσταση που επικρατεί τώρα λόγο του ιού!

καταλαβα... εδω δεν εχει σημασια ο γαμος, απλα κανεις μια πραξη σε συμβολαιογραφο οτι συμφωνει το ζευγαρι να κανει εξωσωματική (ή κατι τετοιο). Κ σου δίνουν τα φαρμακα δωρεαν κ καποια με συμμετοχη. Απόρώ πως ένα κράτος σαν την κύπρο με πολύ καλύτερη οικονομική κατάσταση από την ελλάδα δεν καλύπτει τέτοιες θεραπείες!!! 

Εύχομαι κορίτσι καλά αποτελέσματα με όποιο τρόπο και αν έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου χρειάζομαι λίγο τη βοήθεια σας. Αρχικά να πω για όσα κορίτσια δεν με γνωρίζουν γιατί χάθηκα αρκετό διάστημα, πως πιθανότητες για φυσική σύλληωη είναι πολύ μειωμένες (συμφύσεις στην δεξιά σάλπιγγα, οριακή κινητικότητα σπέρματος και πιθανή ενδομητρίωση). Αυτό το μήνα έτυχε να πάω γιατρό κοντά στις γόνιμες μου και είδαμε ότι έχω ωοριξία από την αριστερή ωοθήκη (όπου είναι η υγιής σάλπιγγα) και είπαμε να το προσπαθήσουμε πιο θερμά μιας και είμασταν και καραντίνα :) . Ο κλυκλος μου είναι συνήθως 28-30 μέρες, ωοριξία έκανα στις 18/04 οπότε περιμένω περίοδο αύριο. Δεν έχω κανένα απολύτως σύπτωμα ούτε και ελπίδες. Με κρατάει όμως μια απίστευτη ευαισθησία που κλαίω με το παραμικρό, για χαζαα πραγματικά πράγματα! Ο καημένος ο αντρούλης μου είναι σίγουρος ότι είμαι έγκυος γιατί λεει πρώτη φορά με βλέπει έτσι, στεναχωριέμαι που θα τον απογοητεύσω πάλι :( και αρχίζουν να τρέχουν και πάλι τα μάτια... ούφφ... συνεχίζω.. Σήμερα κοπέλες μου το πρωί είπα να κάνω τεστ ωοριξίας γιατί σε κάποιες κοπέλες που ήταν έγκυες έβγαινε θετικό πριν την πρώτη μέρα καθυστέρησης, το τεστακι ήταν αρνητικό, ίσα που φαινόταν η δεύτερη γραμμούλα, τόσο αχνή. Σκέφτομαι να πω στον άντρα μου πως έκανα τεστ εγκυμοσύνης γιατί δεν θέλω να μεγαλώνει η ελπίδα μέσα του ειδικά αν αργήσει να έρθει η ακατανόμαστη και 1-2 μέρες γιατί μετα θα στεναχωρεθεί περισσότερο.. Ποια η γνώμη σας; Είναι αξιόπιστο το τεστ ωοριξίας; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο κορίτσια μου!

Καλημέρα κορίτσι μου,

Την ωορρηξία την κατάλαβες ή είχες κάνει τεστ και το ξέρεις; εγώ είχα μια αποβολη τον προηγούμενο μήνα αλλά από το τεστάκια είχα και εγώ 18.04 ωορρηξία και περιμένω να μου έρθει και εμένα. Έχω εδώ και μια βδομάδα έτσι ελαφρύ πόνο σαν να μου έρχεται περίοδος αλλά τίποτα ακόμη. Έκανα και εγώ εχθές ένα τεστ ωορρηξίας γιατί δεν εί α εγκυμοσύνης με το ίδιο σκεπτικό που είχε και εσύ και βγήκε ακριβώς όπως και το δικό σου τεστ. Πολύ αχνή γραμμή. Οπότε και εγώ δεν νομίζω να είμαι. 

Εσύ δεν έχει πονακια ούτε πρησμένο στήθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,

Την ωορρηξία την κατάλαβες ή είχες κάνει τεστ και το ξέρεις; εγώ είχα μια αποβολη τον προηγούμενο μήνα αλλά από το τεστάκια είχα και εγώ 18.04 ωορρηξία και περιμένω να μου έρθει και εμένα. Έχω εδώ και μια βδομάδα έτσι ελαφρύ πόνο σαν να μου έρχεται περίοδος αλλά τίποτα ακόμη. Έκανα και εγώ εχθές ένα τεστ ωορρηξίας γιατί δεν εί α εγκυμοσύνης με το ίδιο σκεπτικό που είχε και εσύ και βγήκε ακριβώς όπως και το δικό σου τεστ. Πολύ αχνή γραμμή. Οπότε και εγώ δεν νομίζω να είμαι. 

Εσύ δεν έχει πονακια ούτε πρησμένο στήθος; 

Είχα πάει στο γιατρό κορίτσι μου και μου είπε ότι θα είχα ωοριξία την επόμενη μέρα δηλ το Σάββατο στις 18/4 και όντως το πρωί του Σαββάτου την έννιωσα! Έχω ακριβώς ότι και στην περίοδο, πολύ φούσκομα, ελαφρί πρίξιμο στο στήθος (κυρίως όμως στο δεξί, δεν ξέρω γτ το ένα πάντα είναι πιο πρισμένο από το άλλο 😛 ) και την αίσθηση που έχω πάντα 1 μέρα πριν την περίοδο γ αυτό είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι. Νόμιζα πως μόνο εγώ κάνω τέτοιες σκέψεις για τα τεστάκια ωοριξίας χαχα! Ξέρει κάποιο κορίτσι να μας πει αν ισχύει τελικά αυτό με τα τεστάκια ωοριξίας; να γνωρίζουμε και για τους επόμενους μήνες, έχουν και διαφορά στην τιμή αν τελικά είναι αξιόπιστα και για εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και καλο μηνα κοριτσαρες...για μενα ο προηγούμενος Μαιος ηταν τυχερος και καρπερος και μ φερε το αγορακι μου που τωρα είναι 2,5 μηνων ..Σας στελνω λοιπον μπεμπεδοσκονη και τις καλυτερες ευχες μου σε οσες προσπαθουν..θετικα τεστακια σε ολες….❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

@JohannaMak εσύ έχεις κάποια συμπτώματα;

Α κατάλαβα. Εγώ με τεστάκια το είδα. Μπορεί βέβαια να έγινε και 19.04. Πάντως εγώ συμπτωματα περιόδου. Σήμερα ειδικά νιώθω σαν να μου έρχεται. Εχω ελάχιστα ενόχληση στο στήθος. Και πόνο χαμηλά όπως όταν μας έρχεται. Ααα και πόνο στη μέση εδώ και μια βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η billbas είπε:

καλημέρα και καλο μηνα κοριτσαρες...για μενα ο προηγούμενος Μαιος ηταν τυχερος και καρπερος και μ φερε το αγορακι μου που τωρα είναι 2,5 μηνων ..Σας στελνω λοιπον μπεμπεδοσκονη και τις καλυτερες ευχες μου σε οσες προσπαθουν..θετικα τεστακια σε ολες….❤️👶

Σε θυμάμαι κορίτσι μου! Τα λέγαμε τότε σε κάποιο θεματάκι! Να σου ζήσει και να τον χαίρεσαι!! χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JohannaMak είπε:

Α κατάλαβα. Εγώ με τεστάκια το είδα. Μπορεί βέβαια να έγινε και 19.04. Πάντως εγώ συμπτωματα περιόδου. Σήμερα ειδικά νιώθω σαν να μου έρχεται. Εχω ελάχιστα ενόχληση στο στήθος. Και πόνο χαμηλά όπως όταν μας έρχεται. Ααα και πόνο στη μέση εδώ και μια βδομάδα. 

Σου εύχομαι ολόψυχα να έγινε το θαυματάκι σου! τα συμπτώματα περιόδου είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνη, να έχεις ελπίδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να έγινε το θαυματάκι σου! τα συμπτώματα περιόδου είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνη, να έχεις ελπίδα! 

Σε ευχαριστώ πολύ. Και εσύ έχεις πιθανότητες. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ εγκυμοσυνης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Και εσύ έχεις πιθανότητες. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ εγκυμοσυνης; 

Γιατί δεν έχω σπίτι και δεν θέλω να πετάξω χρήματα 😛 είμαι σίγουρη πως δεν είμαι, το νιώθω.. Θα το έκανα μόνο για να πείσω τον άντρα μου να μην έχει ελπίδες, ο οποίος είναι σίγουρος ότι είμαι και θα απογοητευτεί 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!! Καλο μηνα να εχουμε, με υγεια, ευτυχια, αγαπη, θετικη ενεργεια και σπορακια στις κοιλιτσες μας!!!!!!! Ευχομαι ο Μαιος να ειναι ο τυχερος μηνας για ολες οσες περιμενουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Με θετικη διαθεση ολα θα γινουν!! Εγω εχω πει (και ευχομαι να το τηρησω) οτι θα ειμαι πιο χαλαρη αυτο τον μηνα!! Μολις μας τελειωσουν οι ακατανομαστες βουρρρρρ😘 ευχομαι επισης, σε οσες δεν εχει ερθει ακομα η περιοδος, να μην ερθει για 9 μηνες!! Σε ολες τις ηδη μανουλες, να σας ζησουν τα αγγελουδια σας!!!!!!!!!!!!!! Αισιοδοξια κοριτσια μου και ολα θα γινουν!!!!!! Ειμαστε ολες μαζι ενωμενες🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Γιατί δεν έχω σπίτι και δεν θέλω να πετάξω χρήματα 😛 είμαι σίγουρη πως δεν είμαι, το νιώθω.. Θα το έκανα μόνο για να πείσω τον άντρα μου να μην έχει ελπίδες, ο οποίος είναι σίγουρος ότι είμαι και θα απογοητευτεί 😕 

Κοριτσι μου μην σταματας να ελπιζεις! Ο Μαιος ειναι τυχερος, θα το δεις!! Κανε λιγη υπομονη και μετα κανε ενα τεστακι! Κ αν σου ερθει, μην απογοητευεσαι!! Τον Μαιο θα τα καταφερουμε❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! Καλό μήνα και καλή πρωτομαγιά!🥰

Να ευχηθώ καταρχήν στα κορίτσια μας που έχουν ήδη παιδιά να τα χαίροντε και στις εγκυουλες μας με το καλό να κρατήσουν αγκαλιά τα μωράκια τους.😊

Και σε όλα εκείνα τα κορίτσια που προσπαθούν να αποκτήσουν μωρό να μην ξεχνάνε ποτέ τον στόχο τους και ότι το πιο ισχυρό βέλος που διαθέτουν για να το πετύχουν είναι η θέληση. Αν την έχουν είναι εξαιρετικά δύσκολο να αποτύχουν!

Να γίνει στόχος αλλά όχι σκοπός της ζωής σας η μητρότητα. Γιατί η ζωή είναι μικρή και πρέπει να απολαμβάνουμε την κάθε στιγμή με τους ανθρώπους που έχουμε την ευλογία να στέκονται πλάι μας!

Και να μην ξεχνάμε ότι αν υπάρχει χαρά και πίστη στην ψυχή μας αλλά και υπομονή στο χαρακτήρα μας όλα θα γίνουν!

Καλή τύχη σε όλες μας!

IMG_20200430_174621.jpg

Καλημερα και καλό μήνα!Σε ευχαριστούμε για τα γλυκά σου λόγια!Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσι μου μην σταματας να ελπιζεις! Ο Μαιος ειναι τυχερος, θα το δεις!! Κανε λιγη υπομονη και μετα κανε ενα τεστακι! Κ αν σου ερθει, μην απογοητευεσαι!! Τον Μαιο θα τα καταφερουμε❤️ 

Δεν θα απογοητευτώ κορίτσι μου! Αντίθετα θέλω να δω το συντομότερο να για να τρέξω τη λαπαροσκόπιση τώρα που χαλάρωσαν τα μετρα! Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε εννοείται ! :)❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Γιατί δεν έχω σπίτι και δεν θέλω να πετάξω χρήματα 😛 είμαι σίγουρη πως δεν είμαι, το νιώθω.. Θα το έκανα μόνο για να πείσω τον άντρα μου να μην έχει ελπίδες, ο οποίος είναι σίγουρος ότι είμαι και θα απογοητευτεί 😕 

Εντάξει Αφού νιώθεις πως δεν είσαι... Καλά Και εγώ έτσι νιώθω ασχέτως που θα ευχόμουν να κάνω λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Εντάξει Αφού νιώθεις πως δεν είσαι... Καλά Και εγώ έτσι νιώθω ασχέτως που θα ευχόμουν να κάνω λαθος

Στο εύχομαι ολόψυχα να είναι το πιο γλυκό σου λάθος κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Μήνα κορίτσια!!! 🌹❤️🌻🏵️🌼🌺 Να είναι λουλουδάτος, πολύχρωμος και ευωδιαστός!!! Με πολλά θετικά τεστακια στις μη εγκυουλες και στις εγκυουλες και σε εμενα, όμορφη ομαλή εγκυμοσύνη με υγιή, φυσιολογικά και τελειόμηνα μωράκια και θετικά νέα σε εμάς που έχουμε να περάσουμε μια επιπλέον δύσκολη πίστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια και καλό μήνα!! Εύχομαι να είναι γεμάτος μόνο με ευχάριστες ειδήσεις για όλες μας και με πολλααααα θετικά τεστάκια!! 

@Ευάγγελοςτ και @Άντρεα σας απάντησα στο προηγούμενο θεματάκι γιατί ακόμα την περιμένω την κυρία...και κατά κάποιον τρόπο είμαι ακόμα στον Απρίλη...χαχαχα

@Άντρεα κι εμένα η γνώμη μου είναι να μην πεις ψέματα... Αν τα συζητάτε και μπορεί να καταλάβει θα μπορούσες να του πεις την αλήθεια...για το τεστ ωορρηξίας εννοώ...Πιστεύω ότι μόνο λέγοντας την αλήθεια ηρεμούμε σε τέτοιες περιπτώσεις... και πού ξέρεις??? Μπορεί τελικά να έχει δίκιο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα με υγεία!! 🌺🌹🌷

Πολλά θετικά τεστακια κ φουσκωμένες κοιλιτσες!! 🤰

Βλέπω είμαστε κ πολλές με γενεθλιακια το Μάιο...!! Πολύ μ αρέσει αυτός ο μήνας ρε παιδί μου!! 💖☀️💐

Καλότυχο το θεματακι μας!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια και απο μένα και καλή πρωτομαγία!!!! Με το καλό σε όλες μας χαρμόσυνα νέα!!! Εμείς μετά από αρκετούς δύσκολους μήνες είπαμε να ξεκινήσουμε δυναμικά ξανά τις προσπάθειες!!! Αν και κατι έγινε τον προηγούμενο μήνα(την 8η μέρα του κύκλου) και για λόγους ανασφάλειας δεν ξανα επιχειρησαμε απο τότε(λογω των καταστάσεων με τα μαγαζιά δεν δούλευε ο συζυγος μόνο εγω). Περιμένω σε λίγες μερες την κατανόμαστη και αν έρθει αμέσως μετά ξεκιναμε!!!! και μακάρι με θετικό αποτελεσμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ομορφιά καλησπερα Καλη Πρωτομαγιά σε ολο τον κόσμο. Ο Μαιος ευχομαι να γεμίσει θετικα για ολα τα κορίτσια μας. Κ οι εγκυμονούσες να έχουμε μια καλή ομαλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη.  Είστε η παρέα μ να ξέρετε κ ασ μη γράφω καθημερινά σας διαβαζω . Μοιράζομαι μαζί σας σκέψεις που φοβαμαο να τ πω στους δικους μ γτ δε θέλω να τους αγχωσω αλλο. Σας ευχαριστώ πολυ πολυ λοιπόν. 

@Ευάγγελοςτ να ξερεις εισαι ξεχωριστή σ εύχομαι το θεματάκι σ να είναι πολύ πολυ γούρικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marselntina είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια και καλό μήνα!! Εύχομαι να είναι γεμάτος μόνο με ευχάριστες ειδήσεις για όλες μας και με πολλααααα θετικά τεστάκια!! 

@Ευάγγελοςτ και @Άντρεα σας απάντησα στο προηγούμενο θεματάκι γιατί ακόμα την περιμένω την κυρία...και κατά κάποιον τρόπο είμαι ακόμα στον Απρίλη...χαχαχα

@Άντρεα κι εμένα η γνώμη μου είναι να μην πεις ψέματα... Αν τα συζητάτε και μπορεί να καταλάβει θα μπορούσες να του πεις την αλήθεια...για το τεστ ωορρηξίας εννοώ...Πιστεύω ότι μόνο λέγοντας την αλήθεια ηρεμούμε σε τέτοιες περιπτώσεις... και πού ξέρεις??? Μπορεί τελικά να έχει δίκιο ❤️

Αυτο ακριβώς έκανα κοριτσι μ! Και θελει να κανω ακομη 1 ωοριξιας για να το δει και ο ιδιος! Ο καημενουλης μ! Θα το κανω κατα τις 8.30 γιατι πριν λίγο πηγα τοιλετ και νομιζω πρεπει να περασουν κάποιες ωρες.. εσυ ετοιμάσου για τεστακι εγκυμοσυνης αυριο πρωι πρωι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αυτο ακριβώς έκανα κοριτσι μ! Και θελει να κανω ακομη 1 ωοριξιας για να το δει και ο ιδιος! Ο καημενουλης μ! Θα το κανω κατα τις 8.30 γιατι πριν λίγο πηγα τοιλετ και νομιζω πρεπει να περασουν κάποιες ωρες.. εσυ ετοιμάσου για τεστακι εγκυμοσυνης αυριο πρωι πρωι! 

Μπράβο! Καλά έκανες :)  Φαντάζομαι νιώθεις πιο ξαλαφρωμένη..,

Εγώ δεν κρατήθηκα κι έκανα ένα πριν λίγο... αρνητικό...αλλά ακόμα άφαντη η κυρία.. θα δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου. Για αρχή καλώς ήρθες. 2ον επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος πρέπει να φτάσεις τα 20 μηνύματα για να φαίνονται αμέσως. Μέχρι τότε όποτε εμφανίζονται θα σου απαντάμε. Τώρα... στο θέμα σου. Έχουμε την ίδια ηλικία και περίπου τον ίδιο κύκλο. Προσπαθείς για παιδάκι; Καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακή... Αλλά εγώ είμαι γενικά κατά των τεστ. Εγώ στην 4η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188. Θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...