Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Έβαλα πριν λίγο το θερμόμετρο, έχω 36,1 το πρωί 36,7. Έτσι συμβαίνει όταν έρχεται η περίοδος έτσι δεν είναι; Έχω κ κάτι μικρό πονακια αλλά μέχρι στιγμής όχι κάτι φοβερό. Ελπίζω να μην αδιαθετησω.

Και εγώ εχω την ίδια απορία ακριβώς. Εγώ έχω 36,9 με 37,3 παίζει ρόλο η  περιμένω περίοδο και αμα έρθει θα πέσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Βρε κοριτσια, θελω να σας πω κατι. Ειμαι στον 2ο μηνα προσπαθειων για μωρακι. Οπως εχω ξανα πει, πριν 3 χρονια ο αντρας μου δεν ειχε ενα και τοσο καλο σπερμοδιαγραμμα. Εγω για καποιο λογο μετα και την περιοδο που μου ηρθε τον Απριλιο, νομιζω οτι κατι εχω. Βασικα να σας πω το θεμα μου. Εχω ασθμα (μην φανταστειτε τιποτα, τυπου ακροαστικα οταν αρρωσταινω). Τον Γεναρη αρρωστησα κ μου εδωσε ο γιατρος ενα σπρει για το ασθμα (φυσικα κορτιζονουχο). Μετα ηρθε ο κορονοιος😂 και μου ειπε ο γιατρος να κανω το σπρει μεχρι να τελειωσει ολο αυτο. Εν τελει το εκανα (σαν τη χαζη) για 3μιση μηνες χωρις να εχω τιποτα και το εκοψα. Και με λυπη διαπιστωσα οτι εχω βγαλει υπερβολικο χνουδι στο λαιμο απο εκει που δεν ειχα τιποτα. Παλι καλα ειμαι ξανθια και το χνουδι ειναι καταξανθο. Αλλα εγω νιωθω φοβερα αβολα. Αυτο λοιπον εχει ως αποτελεσμα να νιωθω οτι εχω κατι γυναικολογικο και οτι εχουν πειραχτει οι ορμονες μου. Για καποιο λογο εχω φονερο αγχος οτι κατι εχω. Και αυριο εχω κλεισει ραντεβου στον γυναικολογο. Να σημειωσω οτι στο παρελθον εχω κανει οτμονολογικες και ηταν μια χαρα. Και οι υπερηχοι μου οι γυναικολογικοι δεν ειχαν δειξει κατι, μονο κατι πυρηνες ινομυοματων που ο γιατρος μου ειπε να κανω σαν να μην το ακουσα και οτι δεν ειναι τιποτα. Τι να πω ρε κοριτσια; Παντως εχω πολυ αγχος. Και θελω τοοοοοσο πολυ ενα μωρακι! 

καλησπερα...η κορτιζονη μπορει καμια φορα να οφειλεται για τριχοφυια...εγω επαιρνα μια ζωη κορτιζονουχα φαρμακα και καποια στιγμη καθημερινη αγωγη  για 3.5χρονια κορτιζονη γιατι εχω ακροαστικα( με πιανει ασθμα κ δυσπνοια οταν αρρωσταίνω) εχω πολυ τριχοφυια μπορω να σου πω πιο πολυ κ απο το πατερα μου😂😂😂...κ ειμαι κ μελαχρινη οποτε καταλαβαινεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mia psixi είπε:

Εύχομαι να μη σου έρθει η ακατανομαστη! Κ εμένα ο πρώτος γιατρός που με παρακολουθούσε ήταν σχεδόν κάθετος για το χειρουργείο...λαπαροσκοπικά μεν αλλά αφαίρεση . Με είχε τρομοκρατήσει...η γυναίκα που πηγαίνω τώρα , ήταν από την πρώτη στιγμή κάθετη στο όχι ή τουλάχιστον όχι από τώρα  σε κύστη κάτω των 6mm. 

μακαρι να μην ερθει αλλα πιστευω θα εμφανιστει η ακατονομαστη!!!εμενα φαντασου το ατυπο ινομυωμα μου ειχαν πει να το βγαλω πολυ απλα για να δουμε τι ειναι τελικα!!!γιατι στη μαγνητικη φαινεται σαν ινομυωμα αλλα δεν ειναι κιολας...οποτε ειπαμε με τη γιατρο απλα να τα παρακολουθουμε να χασω κιλα(οσα μπορω περισσοτερα) κ απλα με ξετιναξε τις εξετασεις μεχρι καρκινικους δεικτες εκανα 2 φορες μην τυχον ειναι καμια κακοηθεια κ δεν φαινεται αλλα οκ...εγω προσωπικα θα δωσω κανα 2 μηνες ακομη κ αν δεν πιασω μετα θα παω για περαιτερω ψαξιμο γιατι ειμαι κ 37 κ δεν θελω να το αφησω πολυ παραπισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια σε όλες. Απο αυριο θα ξεκινήσω τις προσπάθειες. Οποίος κοπέλα εχω ρωτήσει μου λεει το εξής: και εγω ειχα άγχος αλλα μόλις το ξεχασα τσουπ έμεινα εγκυος. Πως γίνεται κοπέλες που δεν ειναι στα 20 αλλα ειναι στη δεκαετία των 30 που ξεκινούν τις προσπάθειες για μπεμπακι που το θέλουν να μη το σκέφτονται;;;; πως αποβάλουν το άγχος τους αυτές οι κοπέλες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Βρε κοριτσια, θελω να σας πω κατι. Ειμαι στον 2ο μηνα προσπαθειων για μωρακι. Οπως εχω ξανα πει, πριν 3 χρονια ο αντρας μου δεν ειχε ενα και τοσο καλο σπερμοδιαγραμμα. Εγω για καποιο λογο μετα και την περιοδο που μου ηρθε τον Απριλιο, νομιζω οτι κατι εχω. Βασικα να σας πω το θεμα μου. Εχω ασθμα (μην φανταστειτε τιποτα, τυπου ακροαστικα οταν αρρωσταινω). Τον Γεναρη αρρωστησα κ μου εδωσε ο γιατρος ενα σπρει για το ασθμα (φυσικα κορτιζονουχο). Μετα ηρθε ο κορονοιος😂 και μου ειπε ο γιατρος να κανω το σπρει μεχρι να τελειωσει ολο αυτο. Εν τελει το εκανα (σαν τη χαζη) για 3μιση μηνες χωρις να εχω τιποτα και το εκοψα. Και με λυπη διαπιστωσα οτι εχω βγαλει υπερβολικο χνουδι στο λαιμο απο εκει που δεν ειχα τιποτα. Παλι καλα ειμαι ξανθια και το χνουδι ειναι καταξανθο. Αλλα εγω νιωθω φοβερα αβολα. Αυτο λοιπον εχει ως αποτελεσμα να νιωθω οτι εχω κατι γυναικολογικο και οτι εχουν πειραχτει οι ορμονες μου. Για καποιο λογο εχω φονερο αγχος οτι κατι εχω. Και αυριο εχω κλεισει ραντεβου στον γυναικολογο. Να σημειωσω οτι στο παρελθον εχω κανει οτμονολογικες και ηταν μια χαρα. Και οι υπερηχοι μου οι γυναικολογικοι δεν ειχαν δειξει κατι, μονο κατι πυρηνες ινομυοματων που ο γιατρος μου ειπε να κανω σαν να μην το ακουσα και οτι δεν ειναι τιποτα. Τι να πω ρε κοριτσια; Παντως εχω πολυ αγχος. Και θελω τοοοοοσο πολυ ενα μωρακι! 

Γιατί δεν κάνετε ενα σκόμη σπερμοδιαγραμμα να ξερεις σιγουρα τι γίνεται κοριτσι μ?🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η maroula34 είπε:

Καλημερα κορίτσια σε όλες. Απο αυριο θα ξεκινήσω τις προσπάθειες. Οποίος κοπέλα εχω ρωτήσει μου λεει το εξής: και εγω ειχα άγχος αλλα μόλις το ξεχασα τσουπ έμεινα εγκυος. Πως γίνεται κοπέλες που δεν ειναι στα 20 αλλα ειναι στη δεκαετία των 30 που ξεκινούν τις προσπάθειες για μπεμπακι που το θέλουν να μη το σκέφτονται;;;; πως αποβάλουν το άγχος τους αυτές οι κοπέλες;;;

Και εγω εχω αυτη την απορια κοριτσι μ! Προσπαθω να απασχολω τον εαυτο μου με διαφορα αλλα να το βγαλω εντελώς απο το μυαλο μου ειναι αδυνατο πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Και εγω εχω αυτη την απορια κοριτσι μ! Προσπαθω να απασχολω τον εαυτο μου με διαφορα αλλα να το βγαλω εντελώς απο το μυαλο μου ειναι αδυνατο πιστευω

Και εγω αυτο κανω. Ειχα και αλλαγές στη δουλεια και προβλήματα και άγχος και ομως αυτο δεν εφυγε απο το μυαλο μου. Δε λεω οτι οταν ερχομαι σε επαφή λεω Αχ τωρα θα μεινω εγκυος ομως ολη την αλλη μερα το σκέφτομαι οχι συνέχεια αλλα το κανω. Δηλαδή πως οι άλλες κοπέλες δεν το σκεφτόντουσαν καθόλου; και ακουω και μερικές που το κατάλαβαν και αργα γιατι  δεν είχαν δώσει σημασία στα σημάδια δηλαδή στην καθυστερηση. Αφου προσπαθείς για παιδι και δεν έτυχε απο απροσεξία η απο άγνοια πως δεν το σκέφτονται. Δε μπορω να το διαχειριστώ καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Το θέμα με το άγχος είναι μεγάλο πρόβλημα.. Εγώ όσες μέρες τώρα περίμενα να δω τι έγινε προσπαθούσα με το που το σκεφτόμουν να σκεφτώ κάτι άλλο και να ασχοληθώ με κάτι άλλο.. Έψαχνα να κανω πράγματα να με απασχολούν για να μην το σκέφτομαι.. Πολυ δύσκολα βέβαια.. Πιστεύω ότι είναι στον άνθρωπο.. Είμαστε όλες διαφορετικές και δεν μπορούμε να πατήσουμε δυστυχώς κάποιο κουμπί για να από αποβάλλουμε το άγχος.. Είναι στον άνθρωπο καθαρά πιστεύω και στον χαρακτήρα.. 

Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες σας.. Εγώ ετοιμάζομαι τώρα να πάω για χοριακη και να πάω να πάρω φολλυκο οξύ που μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω να παίρνω.. 

Καλή συνέχεια σε όλες😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια δε το θελω το ξερω δε προσπαθώ πολυ καιρο ξερω υπάρχουν και πιο δύσκολες καταστάσεις ομως αυτο με καταβάλει. Στην οικογένεια του άντρα μου όπου εχει δυο αδέρφια και οι δυο εχουν παιδάκια. Εχω πιάσει τον εαυτό μου να ζηλεύει. Μερικές φορές δε θελω οικογενειακές συγκεντρώσεις γιατι ολο αυτο με ρίχνει. Ζηλεύω και ντρέπομαι. Αλλα μεχρι εκει σε σκέφτομαι κακοπροαίρετα και άσχημα πραγματα γιατρούς και τα παιδάκια γιατι τα παιδιά τα λατρεύω. Για εμενα ζηλεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η maroula34 είπε:

Και εγω αυτο κανω. Ειχα και αλλαγές στη δουλεια και προβλήματα και άγχος και ομως αυτο δεν εφυγε απο το μυαλο μου. Δε λεω οτι οταν ερχομαι σε επαφή λεω Αχ τωρα θα μεινω εγκυος ομως ολη την αλλη μερα το σκέφτομαι οχι συνέχεια αλλα το κανω. Δηλαδή πως οι άλλες κοπέλες δεν το σκεφτόντουσαν καθόλου; και ακουω και μερικές που το κατάλαβαν και αργα γιατι  δεν είχαν δώσει σημασία στα σημάδια δηλαδή στην καθυστερηση. Αφου προσπαθείς για παιδι και δεν έτυχε απο απροσεξία η απο άγνοια πως δεν το σκέφτονται. Δε μπορω να το διαχειριστώ καθόλου.

Κοίτα μια φορά που το συζήτησα με ένα ψυχολόγο το θέμα αυτό μου είπε πως το άγχος δεν επειρεάζει στο να μην προκύψει εγκυμοσύνη, αν ήταν έτσι δεν θα προέκυπτε ποτέ καμιά εγκυμοσύνη από βιασμό! Σίγουρα η συναισθηματική μας κατάσταση είναι σημαντική αλλά δεν θεωρώ πως δεν έρχεται λόγω τούτου. Στις αρχες όταν ξεκίνησαμε τις προσπάθειες είμαι πολύ πολύ χειρότερη! Δεν έκανα τίποτα αλλο από τον να διαβάζω και να ψάχνω γύρω από αυτό! Τώρα είμαι πολύ πιο χαλαρή, όχι ότι δεν το σκέφτομαι αλλά δεν κάνω τα παρανοικά πράγματα που έκανα στην αρχή 😛

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Το θέμα με το άγχος είναι μεγάλο πρόβλημα.. Εγώ όσες μέρες τώρα περίμενα να δω τι έγινε προσπαθούσα με το που το σκεφτόμουν να σκεφτώ κάτι άλλο και να ασχοληθώ με κάτι άλλο.. Έψαχνα να κανω πράγματα να με απασχολούν για να μην το σκέφτομαι.. Πολυ δύσκολα βέβαια.. Πιστεύω ότι είναι στον άνθρωπο.. Είμαστε όλες διαφορετικές και δεν μπορούμε να πατήσουμε δυστυχώς κάποιο κουμπί για να από αποβάλλουμε το άγχος.. Είναι στον άνθρωπο καθαρά πιστεύω και στον χαρακτήρα.. 

Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες σας.. Εγώ ετοιμάζομαι τώρα να πάω για χοριακη και να πάω να πάρω φολλυκο οξύ που μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω να παίρνω.. 

Καλή συνέχεια σε όλες😊😊

Περιμένουμε ένα τεράστιο νουμεράκι χοριακή κοριτσάκι μου :) χχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η maroula34 είπε:

Βρε κορίτσια δε το θελω το ξερω δε προσπαθώ πολυ καιρο ξερω υπάρχουν και πιο δύσκολες καταστάσεις ομως αυτο με καταβάλει. Στην οικογένεια του άντρα μου όπου εχει δυο αδέρφια και οι δυο εχουν παιδάκια. Εχω πιάσει τον εαυτό μου να ζηλεύει. Μερικές φορές δε θελω οικογενειακές συγκεντρώσεις γιατι ολο αυτο με ρίχνει. Ζηλεύω και ντρέπομαι. Αλλα μεχρι εκει σε σκέφτομαι κακοπροαίρετα και άσχημα πραγματα γιατρούς και τα παιδάκια γιατι τα παιδιά τα λατρεύω. Για εμενα ζηλεύω. 

καλημερα!!οσον αφορα το αγχος φανταζομαι εννοουν να μην τρελαινομαστε...δηλ να μην ερχομαστε σε επαφη απλα επειδη πρεπει αλλα οταν το θελουμε κ να το ευχαριστιομαστε...εγω αυτο προσπαθω να κανω τουλαχιστον ...δεν βαζω καποιο προγραμμα πχ μερα παρα μερα η καθε μερα οποτε μας ερθει γιατι αλλιως μπλοκαρω...εμενα επισης αυτο που με επηρρεαζει κ προσπαθω να μην το σκεφτομαι ειναι τα σχολια που κανει το σοι για την ηλικια μου κ γιατι δεν κανω ακομη παιδι...αυτο με τσιτωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα!!οσον αφορα το αγχος φανταζομαι εννοουν να μην τρελαινομαστε...δηλ να μην ερχομαστε σε επαφη απλα επειδη πρεπει αλλα οταν το θελουμε κ να το ευχαριστιομαστε...εγω αυτο προσπαθω να κανω τουλαχιστον ...δεν βαζω καποιο προγραμμα πχ μερα παρα μερα η καθε μερα οποτε μας ερθει γιατι αλλιως μπλοκαρω...εμενα επισης αυτο που με επηρρεαζει κ προσπαθω να μην το σκεφτομαι ειναι τα σχολια που κανει το σοι για την ηλικια μου κ γιατι δεν κανω ακομη παιδι...αυτο με τσιτωνει

Καλημέρα 💗💗💗💗! Καλή μας εβδομάδα! 😘🥰

Αμάν βρε κορίτσι μου έχεις και τέτοια; Τι άνθρωποι! Διακριτικότητα μηδέν!😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα 💗💗💗💗! Καλή μας εβδομάδα! 😘🥰

Αμάν βρε κορίτσι μου έχεις και τέτοια; Τι άνθρωποι! Διακριτικότητα μηδέν!😤

καλημερα!!γενικα το σοι και καποιοι φιλοι των γονιων μου πετανε τις μπηχτες αν ετοιμαζω κανα μωρο κ τι καθομαστε γιατι ειμαι κ καποιας ηλικιας😂😂κ θα επρεπε να το ειχα κανει κ πριν το γαμο το παιδι...βεβαια αν ειχα κανει πριν το γαμο παιδι παλι θα ελεγαν στο χωριο 😂😂😂😂κ σκέφτομαι αν δεν κανω παιδι τελικα τα φερει ετσι ο θεος πρεπει να απολογούμαι σε ολους αυτους τους ηλιθιους???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη ποσο χρόνων εισαι; κοιτα τέτοιες ερωτήσεις εχω και εγω βέβαια καλοπροαίρετα και με τακτ. Να σου πω ενα παράδειγμα με ρωτάει ο πεθερός μου : εχουμε κανένα νέο; τιποτα ευχάριστο;; μεχρι εκει. Αλλα και παλι πιστευω οτι εχει μπλοκάρει ο οργανισμός μου μονος του με αρνητική ενέργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η maroula34 είπε:

Συγνωμη ποσο χρόνων εισαι; κοιτα τέτοιες ερωτήσεις εχω και εγω βέβαια καλοπροαίρετα και με τακτ. Να σου πω ενα παράδειγμα με ρωτάει ο πεθερός μου : εχουμε κανένα νέο; τιποτα ευχάριστο;; μεχρι εκει. Αλλα και παλι πιστευω οτι εχει μπλοκάρει ο οργανισμός μου μονος του με αρνητική ενέργεια.

εγινα 37 το Φεβρουάριο...εμενα η πεθερα μου μου λεει μην βιαστεις να κανεις παιδι να σου βγαλει ολα τα κουσουρια του πρωτα ο γιος μου🤣🤣🤣παντρευτηκαμε τον Αυγουστο  κατσαμε κανα 5μηνο κ εχουμε ενα 4μηνο που προσπαθουμε...γενικα οι γονεις μας ειναι πολυ διακριτικοι αλλα ο περιγυρος τους δεν εχουν καθολου διακριτικότητα...κοιτα εντελως χαλαρες δεν θα ειμαστε ποτε οσο προσπαθουμε απλα να μην γινεται εμμονη...εγω αυτό προσπαθω να κανω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Και εγω αυτο κανω. Ειχα και αλλαγές στη δουλεια και προβλήματα και άγχος και ομως αυτο δεν εφυγε απο το μυαλο μου. Δε λεω οτι οταν ερχομαι σε επαφή λεω Αχ τωρα θα μεινω εγκυος ομως ολη την αλλη μερα το σκέφτομαι οχι συνέχεια αλλα το κανω. Δηλαδή πως οι άλλες κοπέλες δεν το σκεφτόντουσαν καθόλου; και ακουω και μερικές που το κατάλαβαν και αργα γιατι  δεν είχαν δώσει σημασία στα σημάδια δηλαδή στην καθυστερηση. Αφου προσπαθείς για παιδι και δεν έτυχε απο απροσεξία η απο άγνοια πως δεν το σκέφτονται. Δε μπορω να το διαχειριστώ καθόλου.

Καλημερα κοριτσι μου!Το αγχος μου ειχε πει ο γυναικολογος μου ειναι το νουμερο 1 αντισυλληπτικο για τα ζευγαρια που θελουν να κανουν παιδι,οταν δεν υπαρχουν θεματα υγειας εννοειται!Η μητροτητα δεν ειναι θεμα ηλικιας,αλλη κοπελα το θελει απο 18 χρονων κ αλλη οταν κοντευει τα 40 της,εξαρταται ποτε θα γνωρισεις τον ανθρωπο σου...Θα σου πω τα δικα μου για να παρεις μια ιδεα.Ειμαι σχεδον 36.5,παντρεμενη τον περασμενο Ιουλιο.Χασαμε τον πεθερο μου απο καρκινο 3 μηνες μετα το γαμο μου.Κλαματα,στεναχωρια,κακο κλιμα κλπ.Εννοειται πως εκεινες τις μερες λογω του πενθους δεν υπηρχε προσπαθεια για παιδι.Εχω πολυκυστικες κ παντα μα παντα σε περιοδους μεγαλης στεναχωριας ο κυκλος μου γινεται ανω κατω.Δηλαδη 45 μερες,65,73,82 κλπ.Φαντασου οταν εκανε η μαμα μου χημειοθεραπειες ειχα 7 μηνες να δω περιοδο.Το Δεκεμβριο η μαμα μου ανεβαινει στο Ωνασσειο για 3πλο μπαι-πας για την καρδια της.Αλλη στεναχωρια εκει...Εγω λοιπον επειδη εχω κ θρομβοφιλια κ ινομυωμα στη μητρα δεν ειχα πολλες ελπιδες για εγκυμοσυνη,ουτε γονιμες μερες μπορουσα να βρω με τετοιους κυκλους.Το αφησα στην τυχη του.Προφανως κ δε θα το αφηνα για παντα,λογω ηλικιας σκεφτομουν οτι μετα το 6μηνο θα επρεπε να ψαχτω κ εγω κ ο αντρας μου.Το Γεναρη που εμεινα εγκυος ειχαμε μονο 4 επαφες γιατι ειχαμε ξεκινησει κ την ανακαινιση του σπιτιου μας.Θεωρουσα οτι δεν ειχα καμια ελπιδα γι αυτο κ δεν εκανα τεστ.Λεω οκ θα εχω παλι κυκλο 60 μερες οποτε τα πονακια δεν ειναι κατι.Σε παλιοτερους κυκλους μπορει κ να πονουσα 20 μερες πριν την περιοδο.Τωρα αν μια κοπελα εχει φουλ σταθερο κυκλο ισως δε θελει να κανει νωρις τεστ γιατι σε καθυστερημενη συλληψη μπορει κ να μη δειξει αμεσως.Ισως να ειχε κανει κ παλιοτερα κ να απογοητευτηκε που δεν ηταν.Πολλες κοπελες λογω του αγχους προκαλουν με το ιδιο το αγχος καθυστερηση στον κυκλο τους.Ευχαριστησου τις επαφες σας,κανε κ καποιες εξετασεις αν σε κανει να νιωθεις πιο ηρεμη κ το μονο σιγουρο ειναι οτι το μωρακι σου θα ερθει 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εγινα 37 το Φεβρουάριο...εμενα η πεθερα μου μου λεει μην βιαστεις να κανεις παιδι να σου βγαλει ολα τα κουσουρια του πρωτα ο γιος μου🤣🤣🤣παντρευτηκαμε τον Αυγουστο  κατσαμε κανα 5μηνο κ εχουμε ενα 4μηνο που προσπαθουμε...γενικα οι γονεις μας ειναι πολυ διακριτικοι αλλα ο περιγυρος τους δεν εχουν καθολου διακριτικότητα...κοιτα εντελως χαλαρες δεν θα ειμαστε ποτε οσο προσπαθουμε απλα να μην γινεται εμμονη...εγω αυτό προσπαθω να κανω ...

Κι εμας οι γονεις μας διακριτικοτατοι ηταν.Οι υπολοιποι ηταν αστα να πανε!Μη δινεις σημασια κοριτσαρα μου,μην αφηνεις κανενα να σε επηρρεασει.Δεν υπαρχει μεγαλυτερη χοντραδα κ αδιακρισια στο να λες σε ενα ζευγαρι αντε ποτε θα κανετε παιδι;Τη μερα της κηδειας του πεθερου μου μας ελεγαν αντε να κανετε παιδι να βγει ο αντικαταστατης.Μυαλο κουκουτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Γιατί δεν κάνετε ενα σκόμη σπερμοδιαγραμμα να ξερεις σιγουρα τι γίνεται κοριτσι μ?🙂

Θα κανουμε κοριτσι μου! Απλα τωρα λογω κορονοιου το ειχαμε αναβαλει. Τωρα που ειναι λιιιιιγο καλυτερα τα πραγματα, θα μπουμε σε προγραμμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Κι εμας οι γονεις μας διακριτικοτατοι ηταν.Οι υπολοιποι ηταν αστα να πανε!Μη δινεις σημασια κοριτσαρα μου,μην αφηνεις κανενα να σε επηρρεασει.Δεν υπαρχει μεγαλυτερη χοντραδα κ αδιακρισια στο να λες σε ενα ζευγαρι αντε ποτε θα κανετε παιδι;Τη μερα της κηδειας του πεθερου μου μας ελεγαν αντε να κανετε παιδι να βγει ο αντικαταστατης.Μυαλο κουκουτσι...

εμενα τα λενε στους γονεις μου!!κ αυτο με τσαντιζει!ας τολμησει καποιος να το πει σε μενα κ θα δεις!!μια συναδελφος μου οταν παντρευτηκα 3 μερες μετα μου λεει ποτε θα κανετε παιδι? τωρα που παντρευτηκατε μπορειτε να κανετε παιδι ε δεν κρατηθηκα λεω αυτο αφορα εμενα κ τον αντρα μου κ δεν πεφτει λογος σε κανεναν..θα το κανουμε οποτε γουσταρουμε..κ το γυρισε ναι εχεις δικιο εσεις αποφασίζετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα...η κορτιζονη μπορει καμια φορα να οφειλεται για τριχοφυια...εγω επαιρνα μια ζωη κορτιζονουχα φαρμακα και καποια στιγμη καθημερινη αγωγη  για 3.5χρονια κορτιζονη γιατι εχω ακροαστικα( με πιανει ασθμα κ δυσπνοια οταν αρρωσταίνω) εχω πολυ τριχοφυια μπορω να σου πω πιο πολυ κ απο το πατερα μου😂😂😂...κ ειμαι κ μελαχρινη οποτε καταλαβαινεις 

Ωχ καταλαβαινω. Πηρα την δερματολογο και της ζητησα λειζερ και μου ειπε οτι το χνουδι δεν το πειραζουμε για κανενα λογο με λειζερ γιατι μετα βγαινει ως αγρια και μαυρη τριχα. Θα παω και σημερα γυναικολογο να δω τι θα μου πει κ αυτος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα!!γενικα το σοι και καποιοι φιλοι των γονιων μου πετανε τις μπηχτες αν ετοιμαζω κανα μωρο κ τι καθομαστε γιατι ειμαι κ καποιας ηλικιας😂😂κ θα επρεπε να το ειχα κανει κ πριν το γαμο το παιδι...βεβαια αν ειχα κανει πριν το γαμο παιδι παλι θα ελεγαν στο χωριο 😂😂😂😂κ σκέφτομαι αν δεν κανω παιδι τελικα τα φερει ετσι ο θεος πρεπει να απολογούμαι σε ολους αυτους τους ηλιθιους???

Και χίλια καλά να κάνεις δυστυχώς υπάρχουν πάντα αυτοί που έχουν κάτι κακό να πουν! Σε εμένα δεν έλεγαν πολλά άλλα υπήρχαν κάνα δυο άτομα που με κοιτούσαν συνεχώς στην κοιλιά κι αυτό μπορώ να πω ότι με ενοχλούσε περισσότερο.

Τώρα θυμήθηκα ένα περιστατικό. Στις πρώτες ημέρες που βγήκα βόλτα με το καρότσι συναντάω μια γνωστή. Αυτή μέσα στο αμάξι και εγώ με τα πόδια λίγο πιο μακρυά. Και τι μου φωνάζει βρε κορίτσια;Α! Γέννησες; Με εξωσωματική το έκανες; Έλεος δηλαδή! Τι σε νοιάζει εσένα πως το έκανα και στην τελική τι σημασία έχει! Για αυτό όσο και να το ψάχνουμε άκρη δεν θα βρούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Και χίλια καλά να κάνεις δυστυχώς υπάρχουν πάντα αυτοί που έχουν κάτι κακό να πουν! Σε εμένα δεν έλεγαν πολλά άλλα υπήρχαν κάνα δυο άτομα που με κοιτούσαν συνεχώς στην κοιλιά κι αυτό μπορώ να πω ότι με ενοχλούσε περισσότερο.

Τώρα θυμήθηκα ένα περιστατικό. Στις πρώτες ημέρες που βγήκα βόλτα με το καρότσι συναντάω μια γνωστή. Αυτή μέσα στο αμάξι και εγώ με τα πόδια λίγο πιο μακρυά. Και τι μου φωνάζει βρε κορίτσια;Α! Γέννησες; Με εξωσωματική το έκανες; Έλεος δηλαδή! Τι σε νοιάζει εσένα πως το έκανα και στην τελική τι σημασία έχει! Για αυτό όσο και να το ψάχνουμε άκρη δεν θα βρούμε. 

Δεν υπαρχει τελικα σωτηρια...εγω πριν 12 χρονια εκανα εγχειρηση χολής αλλα στο χωριο δεν το πιστευαν γιατι εμαθαν για το χειρουργειο αφου το εκανα κ σου λεει για να το εκρυψαν κατι παιζει κ πιστευαν οτι εκανα εκτρωση(δεν ειχα καν σχεση τότε).σε πληροφορω οτι ηρθαν σπιτι οι κουτσομπολες κ με παρατηρουσαν στη κοιλια..κ εισαι πρησμενη κ σιγουρα εκανες χολη...πειστηκαν οταν η μανα μου τους εδειξε τη πετρα κ τις τομες μου....μιλαμε για τετοιου επιπεδου ανθρωποι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...