Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Εγώ πήγα εχθές στον γιατρό μου είναι όλα μια χαρά η μήτρα μου είναι καθαρή χωρίς ινωμυωματα χωρις τίποτα το ενδομητριο είναι κι αυτό πολύ καλό και οι ωοθήκες μου κι αυτές είναι μια χαρά και ακόμα υπάρχουν αρκετά ωοθηλακια. Μας ρώτησε τι έχουμε σκοπό να κάνουμε στην περίπτωση που δεν καταφέρουμε φυσιολογική σύλληψη αν δηλαδή έχουμε σκοπό να πάμε για εξωσωματική και του είπα ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να προχωρήσω σε τέτοιες μεθόδους αν θέλει να έρθει θα έρθει φυσικά... Μας είπε ότι είναι πολύ θετικό το ότι είμαστε συνειδητοποιημενοι και ξέρουμε τι ακριβώς θέλουμε και απλά να κάνουμε εντελώς τυπικά μια εξέταση ΑΜΗ εγώ και ένα σπέρμοδιαγραμμα ο άντρας μου. Ευτυχώς ο Αντρας μου δεν αντιδράει σε αυτή την εξέταση το μόνο που τον χαλάει είναι η διαδικασία το ότι δηλαδή θα πρέπει να έχουμε 4 μέρες αποχή κατά τα άλλα είναι πολύ θετικός μπορώ να πω ότι εγώ ήμουν αυτή που δεν ήθελα να την κάνει. Δεν ήθελα να αγχωθω με το αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@st3llina αχ κορίτσι μου ποσο με συγκινησες κ ποσο με άγγιξαν αυτά που έγραψες! Μια από τα ίδια κ εγώ με τα κουτάκια μου, γάμος ανακαίνιση κ δουλειά δουλειά.. Εγώ δεν έμεινα έγκυος ακόμα αλλά μπαίνω σε προγραμμα εξωσωματικής. Εχεις απόλυτο δίκιο! Κ εγώ με την καραντίνα σκέφτηκα πολλα πραγματα κ αναθεώρησα!  Σου ευχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη  εγκυμοσυνη!!! Να προσέχεις και να χαρεις τους μήνες αυτούς κ την ανακαίνιση του σπιτιού σου! Τα καλυτερα έρχονται!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marselntina είπε:

@Άντρεα @st3llina και @Ευάγγελοςτ σας ςυχαριστώ πολύ για τα μνμ σας! Το πέταξα το χθεσινό τεστάκι γαιτί όλη την ώρα πήγαινα και το κοιτούσα και θα τρελαινόμουν στο τέλος... Δεν θέλω να χαρώ ακόμα γιατί όπως σας είπα ήταν τόοοοσο αχνη η γραμμή που δεν ξερω καν αν ήταν αληθινη.. Είμαι στην 7η μέρα καθυστέρησης σήμερα.. Μίλησα με τη γιατρό μου και μου είπε να περιμένω 3-4 μέρεα ακόμα και να το επαναλάβω. Πιστεύω ότι κανονικά το τεστ θα έπρεπε να είχε δείξει ξεκάθαρα χθες γι αυτό κρατάω ακόμα μικρό καλάθι.. Μακάρι να δω την γραμμούλα που θα με πείσει την Κυριακή και να σας το ανακοινώσω..

Καλησπέρα κορίτσι μου. Θέλω να σου πω ότι μια φίλη μου,ειχε 7 μερες καθυστέρηση, απλώς για μια μέρα είχε λίγα καφέ, και έκανε τεστ και βγήκε μια πολύ άχνη γραμμή. Παρόλα αυτά σήμερα είναι 4 μηνων. Εύχομαι και σε σένα το ίδιο. Και δεν πιστεύω να την φαντάστηκες την γραμμούλα. Εγώ που κάνω κάθε μήνα τεστ εγκυμοσύνης, βλέπω καθαρά μια γραμμή, όσο και να θέλω να δω και δεύτερη😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Εγώ πήγα εχθές στον γιατρό μου είναι όλα μια χαρά η μήτρα μου είναι καθαρή χωρίς ινωμυωματα χωρις τίποτα το ενδομητριο είναι κι αυτό πολύ καλό και οι ωοθήκες μου κι αυτές είναι μια χαρά και ακόμα υπάρχουν αρκετά ωοθηλακια. Μας ρώτησε τι έχουμε σκοπό να κάνουμε στην περίπτωση που δεν καταφέρουμε φυσιολογική σύλληψη αν δηλαδή έχουμε σκοπό να πάμε για εξωσωματική και του είπα ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να προχωρήσω σε τέτοιες μεθόδους αν θέλει να έρθει θα έρθει φυσικά... Μας είπε ότι είναι πολύ θετικό το ότι είμαστε συνειδητοποιημενοι και ξέρουμε τι ακριβώς θέλουμε και απλά να κάνουμε εντελώς τυπικά μια εξέταση ΑΜΗ εγώ και ένα σπέρμοδιαγραμμα ο άντρας μου. Ευτυχώς ο Αντρας μου δεν αντιδράει σε αυτή την εξέταση το μόνο που τον χαλάει είναι η διαδικασία το ότι δηλαδή θα πρέπει να έχουμε 4 μέρες αποχή κατά τα άλλα είναι πολύ θετικός μπορώ να πω ότι εγώ ήμουν αυτή που δεν ήθελα να την κάνει. Δεν ήθελα να αγχωθω με το αποτέλεσμα 

Τέλεια! Από την στιγμή που όλα είναι καλά μην φοβάσαι τίποτα! Κάντε και τις εξετάσεις και όλα οκ! Το πιο σημαντικό όμως για εμένα είναι ότι δεν έχεις άγχος. 

Καλά 4 ημέρες δεν αντέχει; Σπανίζουν τέτοιοι άντρες στις ημέρες μας!😆 Καλού κακού προειδοποίησε τον όμως ότι μετά μπορεί να χρειαστεί να περιμένει κανένα 10μηνο!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οσες ταξιδεψατε απο νησι αυτές τις μέρες προς Αθήνα για εξωσωματική με τι εγγραφα πηγατε;;; με βεβαίωση του κέντρου η γιατρου;; τα δέχτηκαν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια οσες ταξιδεψατε απο νησι αυτές τις μέρες προς Αθήνα για εξωσωματική με τι εγγραφα πηγατε;;; με βεβαίωση του κέντρου η γιατρου;; τα δέχτηκαν;;;

Επειδή κι εγώ έπρεπε να πάω από Αθήνα Χαλκίδα πήγε ο άντρας μου στην αστυνομία να ρωτήσει μήπως έπρεπε να του δώσουν κάποια βεβαίωση και του είπαν ότι για επίσκεψη σε γιατρό δεν χρειάζεται χαρτί απλά να μας στείλει ο γιατρός ένα email ή ένα μυνημα που να λέει ότι έχουμε ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τέλεια! Από την στιγμή που όλα είναι καλά μην φοβάσαι τίποτα! Κάντε και τις εξετάσεις και όλα οκ! Το πιο σημαντικό όμως για εμένα είναι ότι δεν έχεις άγχος. 

Καλά 4 ημέρες δεν αντέχει; Σπανίζουν τέτοιοι άντρες στις ημέρες μας!😆 Καλού κακού προειδοποίησε τον όμως ότι μετά μπορεί να χρειαστεί να περιμένει κανένα 10μηνο!😄

Τρελή είσαι καλέ που θα του πω τέτοιο πράγμα από τώρα; κατάθλιψη θα πάθει αυτά θα τα μαθαίνει σιγά σιγά το μόνο που ξέρει προς το παρόν είναι ότι υπάρχει περίπτωση να μην επιτρέπονται οι επαφές το πρώτο τρίμηνο τα υπόλοιπα αν χρειαστεί θα τα μάθει όταν έρθει η ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Τρελή είσαι καλέ που θα του πω τέτοιο πράγμα από τώρα; κατάθλιψη θα πάθει αυτά θα τα μαθαίνει σιγά σιγά το μόνο που ξέρει προς το παρόν είναι ότι υπάρχει περίπτωση να μην επιτρέπονται οι επαφές το πρώτο τρίμηνο τα υπόλοιπα αν χρειαστεί θα τα μάθει όταν έρθει η ωρα

Ναι έχεις δίκαιο! Άσε μην αλλάξει γνώμη μετά και δεν θέλει παιδί!😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Θέλω να σου πω ότι μια φίλη μου,ειχε 7 μερες καθυστέρηση, απλώς για μια μέρα είχε λίγα καφέ, και έκανε τεστ και βγήκε μια πολύ άχνη γραμμή. Παρόλα αυτά σήμερα είναι 4 μηνων. Εύχομαι και σε σένα το ίδιο. Και δεν πιστεύω να την φαντάστηκες την γραμμούλα. Εγώ που κάνω κάθε μήνα τεστ εγκυμοσύνης, βλέπω καθαρά μια γραμμή, όσο και να θέλω να δω και δεύτερη😕

Αχ κι εγώ αυτό ελπίζω.. Απλά δεν θέλω να το δέσω κομπο και να απογοητευτώ μετα... Η αλήθεια είναι ότι έχω αρκετά συμπτώματα που γίνονται ελαφρώς χειρότερα μέρα με μέρα και το κυριότερο είναι ότι αισθάνομαι εξαντλημένη. Ένα φαγητό κάνω και μετά νιώθω τόσο βαριά και ασήκωτη... Θα δούμε.. εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Μήπως είχες καθυστεριμένη σύλληψη κορίτσι μ? Είσαι σίγουρη για το πότε είχες ωοριξία?

Δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας οπότε δεν ξέρω πότε ακρίβως είχα.. Ο κύκλος μου όμως είναι σταθερός. Τιν τελευταίο χρόνο (και παραπανω) δεν ξαναείχα τόση καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marselntina είπε:

Αχ κι εγώ αυτό ελπίζω.. Απλά δεν θέλω να το δέσω κομπο και να απογοητευτώ μετα... Η αλήθεια είναι ότι έχω αρκετά συμπτώματα που γίνονται ελαφρώς χειρότερα μέρα με μέρα και το κυριότερο είναι ότι αισθάνομαι εξαντλημένη. Ένα φαγητό κάνω και μετά νιώθω τόσο βαριά και ασήκωτη... Θα δούμε.. εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας :)

 

Καλημερα κοριτσι μου. Το αρνητικό μπορει να βγει λαθος. Το θετικό οχι ομως. Εαν ειδες εστω άχνη γραμμουλα τοτε ειναι θετικό. Παρε και κανε αλλο ενα τεστ με πρωινά ουρα εαν εισαι που εισαι σιγουρα σημερα αυριο θα δείξει φουλ. Αντε αντε να ειναι αυτο το πρωτο θετικό τεστ να μας φέρει γούρι και σε εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχ αντε κάνε την αρχή με το θετικό τεστ να πάρουμε σειρά😊 λογικά αφού ήταν αχνό το σημερινό θα δείξει μια πιο έντονη γραμμή

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ που λέτε συνεχίζω να έχω καθυστέρηση.. 3. Μέρα σήμερα.. Απο χθες το βράδυ έχω την αίσθηση ότι θα μου ερθει και έτρεχα κάθε μισή ώρα να δω και σήμερα πετάχτηκα πάλι από το κρεβάτι αλλά τίποτα.. Και ενώ είχα πει θα κάνω σήμερα το πρωί το τεστ δεν το έκανα.. Είπα να περιμένω και σήμερα να δω πως θα πάει και να το κάνω αύριο που είναι και η γιορτή της μητέρας μήπως και μου φέρει τύχη και γίνω και εγώ σύντομα μανούλα😍

Καλο σαββατοκύριακο κορίτσια😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Αααχ αντε κάνε την αρχή με το θετικό τεστ να πάρουμε σειρά😊 λογικά αφού ήταν αχνό το σημερινό θα δείξει μια πιο έντονη γραμμή

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ που λέτε συνεχίζω να έχω καθυστέρηση.. 3. Μέρα σήμερα.. Απο χθες το βράδυ έχω την αίσθηση ότι θα μου ερθει και έτρεχα κάθε μισή ώρα να δω και σήμερα πετάχτηκα πάλι από το κρεβάτι αλλά τίποτα.. Και ενώ είχα πει θα κάνω σήμερα το πρωί το τεστ δεν το έκανα.. Είπα να περιμένω και σήμερα να δω πως θα πάει και να το κάνω αύριο που είναι και η γιορτή της μητέρας μήπως και μου φέρει τύχη και γίνω και εγώ σύντομα μανούλα😍

Καλο σαββατοκύριακο κορίτσια😊

Μακάρι να μην ερθει και αυριο να κανεις το τεστ και να ειναι Θετικό. Αντε αντε να πάρουμε και εμείς σειρά. Εύχομαι αυριο στη γιορτή της μητέρας να σου κανει η Παναγία το καλύτερο δωρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ😍 ελπίζω για όλες μας αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός.. 

Εντομεταξυ εκεί που δεν είχα καθόλου ελπίδες καθε μέρα μεγαλονουν έστω και λίγο.. Ναι μεν είχα το αρνητικό τεστ προχθές αλλά είδα λίγο την εφαρμογή του κινητού μου(όχι ότι το πολύ εμπιστεύομαι αλλά πάνω κάτω κάτι λέει) και ανακάλυψα ότι πριν 5 μηνες και άλλες 2 φορές έκανα κύκλο 32 ημερών.. Το οποίο σημαίνει ότι επειδή είχαμε ελεύθερες επαφές 20. Και 21. Μέρα του κύκλου αν και αυτός ήταν έτσι έπεσα και σε μέρα ωορρηξιας.. Όλα πάντα σύμφωνα και υλογισμενα με το κινητό..πιάνωμαι από όπου μπορώ όπως καταλαβαίνετε😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Εγώ πήγα εχθές στον γιατρό μου είναι όλα μια χαρά η μήτρα μου είναι καθαρή χωρίς ινωμυωματα χωρις τίποτα το ενδομητριο είναι κι αυτό πολύ καλό και οι ωοθήκες μου κι αυτές είναι μια χαρά και ακόμα υπάρχουν αρκετά ωοθηλακια. Μας ρώτησε τι έχουμε σκοπό να κάνουμε στην περίπτωση που δεν καταφέρουμε φυσιολογική σύλληψη αν δηλαδή έχουμε σκοπό να πάμε για εξωσωματική και του είπα ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να προχωρήσω σε τέτοιες μεθόδους αν θέλει να έρθει θα έρθει φυσικά... Μας είπε ότι είναι πολύ θετικό το ότι είμαστε συνειδητοποιημενοι και ξέρουμε τι ακριβώς θέλουμε και απλά να κάνουμε εντελώς τυπικά μια εξέταση ΑΜΗ εγώ και ένα σπέρμοδιαγραμμα ο άντρας μου. Ευτυχώς ο Αντρας μου δεν αντιδράει σε αυτή την εξέταση το μόνο που τον χαλάει είναι η διαδικασία το ότι δηλαδή θα πρέπει να έχουμε 4 μέρες αποχή κατά τα άλλα είναι πολύ θετικός μπορώ να πω ότι εγώ ήμουν αυτή που δεν ήθελα να την κάνει. Δεν ήθελα να αγχωθω με το αποτέλεσμα 

Πολύ σωστός ο γιατρός σου... σπανίζουν μπράβο! Δεν χρειάζεται τόσες μέρες αποχή. 1-2 τρίτη μέρα πάει. Μία χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰

Να έχουμε ένα υπέροχο και πάνω από όλα παραγωγικό Σαββατοκύριακο!😉

😘😘💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Είπα σε αυτή την περίοδο να κάνω θερμομετρηση. Όσες φορές το θυμόμουν γιατί ξυπνώντας γρήγορα για να πάω στη δουλειά το ξεχνούσα, το έκανα πριν σηκωθώ από το κρεβάτι.

Σήμερα, πάλι το ξέχασα και είπα να βάλω θερμόμετρο τώρα, μετά από ώρες και πολλές δουλειές στο σπίτι. Έχει σημασία αυτή η θερμοκρασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Kαλημέρα κορίτσια! @Kardoula1991 kai @marselntina περιμένουμε τα θετικά σας τεστακιαα😍🤰🤰

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ😍 ελπίζω για όλες μας αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός.. 

Εντομεταξυ εκεί που δεν είχα καθόλου ελπίδες καθε μέρα μεγαλονουν έστω και λίγο.. Ναι μεν είχα το αρνητικό τεστ προχθές αλλά είδα λίγο την εφαρμογή του κινητού μου(όχι ότι το πολύ εμπιστεύομαι αλλά πάνω κάτω κάτι λέει) και ανακάλυψα ότι πριν 5 μηνες και άλλες 2 φορές έκανα κύκλο 32 ημερών.. Το οποίο σημαίνει ότι επειδή είχαμε ελεύθερες επαφές 20. Και 21. Μέρα του κύκλου αν και αυτός ήταν έτσι έπεσα και σε μέρα ωορρηξιας.. Όλα πάντα σύμφωνα και υλογισμενα με το κινητό..πιάνωμαι από όπου μπορώ όπως καταλαβαίνετε😂😂

 

Δεν είναι η εφαρμογή, είναι γεγονότα των κύκλων σου οπότε garde l'espoir!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Είπα σε αυτή την περίοδο να κάνω θερμομετρηση. Όσες φορές το θυμόμουν γιατί ξυπνώντας γρήγορα για να πάω στη δουλειά το ξεχνούσα, το έκανα πριν σηκωθώ από το κρεβάτι.

Σήμερα, πάλι το ξέχασα και είπα να βάλω θερμόμετρο τώρα, μετά από ώρες και πολλές δουλειές στο σπίτι. Έχει σημασία αυτή η θερμοκρασία;

Καλημέρα! Αν και δεν το έχω κάνει νομίζω ότι σημασία έχει μόνο η πρωινή θερμοκρασία. Πριν ακόμα σηκωθείς δηλαδή από το κρεβάτι. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά πιστεύω ότι είναι λογικό να ανεβαίνει και η θερμοκρασία μας με την πάροδο της ημέρας αφού το σώμα μας είναι σε εγρήγορση.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! Αν και δεν το έχω κάνει νομίζω ότι σημασία έχει μόνο η πρωινή θερμοκρασία. Πριν ακόμα σηκωθείς δηλαδή από το κρεβάτι. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά πιστεύω ότι είναι λογικό να ανεβαίνει και η θερμοκρασία μας με την πάροδο της ημέρας αφού το σώμα μας είναι σε εγρήγορση.💗

Καλημέρα κοριτσάρες! Όντως η μόνη σωστή θερμομέτρηση είναι πριν καν σηκωθείς απ το κρεβάτι. Οπότε θερμόμετρο στο κομοδίνο. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! Αν και δεν το έχω κάνει νομίζω ότι σημασία έχει μόνο η πρωινή θερμοκρασία. Πριν ακόμα σηκωθείς δηλαδή από το κρεβάτι. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά πιστεύω ότι είναι λογικό να ανεβαίνει και η θερμοκρασία μας με την πάροδο της ημέρας αφού το σώμα μας είναι σε εγρήγορση.💗

Μπα εμένα ήταν πεσμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...