Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας; Όταν το τεστ ωορρηξίας βγει θετικό σε πόσες ώρες γίνεται η ωορηξία; Δηλαδή τι παράθυρο υπάρχει; Πότε πρέπει να έρθεις σε επαφή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Σε βρίσκω πολυ σωστή θα προσπαθώ και εγω να το βγάλω απο το μυαλο μου οταν παω να το σκεφτώ τσουπωθα διώχνω τη σκέψη μου απο αυτο. Σε ευχαριστω πολυ ποκυ για τις συμβουλές . Να εισαι πάντα καλα και με το καλο υο μωράκι σου. 

Αυτό να κάνεις, σ ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι να έχεις σύντομα καλά νέα ❤️❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας; Όταν το τεστ ωορρηξίας βγει θετικό σε πόσες ώρες γίνεται η ωορηξία; Δηλαδή τι παράθυρο υπάρχει; Πότε πρέπει να έρθεις σε επαφή;

Μπορεί να γίνει μέσα σε λίγες ώρες, την ίδια μέρα, την επόμενη..δε μπορείς να ξέρεις σίγουρα, νομίζω γίνεται σε 12-36 ή 12-48 ώρες κάτι τέτοιο το γράφει κ στις οδηγίες αν δεις, οπότε ξεκίνα τις επαφές τώρα κ σήμερα κ αύριο κ μεθαύριο!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!θα πω και εγώ το κλασικό σας διαβάζω σας θαυμάζω και σας εύχομαι είτε καλή λευτεριά στις εγκυμονούσες  πολυ σύντομα ένα θετικό τεστ που θα καταλήξει με υγιή  γλυκά μωράκια !!!

Έχω γράψει στην ομάδα μωράκια Ιούλιος Αύγουστος  2020..περιμένω το 3ο μου παιδάκι  ως τέλη Ιουνίου. 

Ήμουν πολύ τυχερή στο θέμα σύλληψη και στο θέμα εγκυμοσύνης  μέχρις στιγμής αν εξαιρέσουμε λίγα μικροπροβλήματα  στη 2η Αλλά όχι κάτι φοβερό ...

Ο λόγος που θέλω να γράψω είναι ότι ίσως βοηθήσω ελπίζω και εύχομαι τις γυναίκες που έχουν μπει στη φάση θέλω παιδί τι να κάνουν για να κάνουν σύντομα μωρό...

Δεν είναι μυστικό είναι άπλο  όταν δεν υπάρχουν ιατρικοί λόγοι που διορθώνονται σχεδόν οι περισσότεροι ο μόνος λόγος μα μην έρθει είναι το άγχος κ η ψυχολογία οσο κλισέ και αν ακούγεται.. σε κάθε παιδί μας κάναμε έρωτα γιατί θέλαμε δε σκεφτήκαμε ώρα ώρες ούτε σκεφτόμουν σύμπτωματα θα μου πείτε είσαι τυχερή ήρθε  γρήγορα.. πχ το 3ο ήρθε μέσα σε κάποιους  μήνες Αλλά ούτε καν  σκεφτόμουν  για τι δεν έμεινα...Η ότι ήμουν γόνιμη  τώρα δεν είμαι  ..Δεν έκανα κακες σκέψεις...

Σίγουρα έχετε διαβάσει ιστορίες γυναίκων  που υιοθέτησαν και έκαναν μετά και βιολογικά παιδιά....Επίσης σχετικά με τις εξετάσεις...δε σημαίνει αν κάποιες βγαίνουν χάλια τώρα είτε ανδρολογικες  είτε δικές μας ότι αυτές δε βελτιώνονται  η δεν αλλάζουν....

Πρέπει να εστιάζουμε στο θετικό στο καλό! Όχι στο γείτονα π σε ρωτάει άντε κανένα παιδάκι δε θα κάνετε ενώ εσύ πχ προσπαθείς ήδη...να μη τα σκέφτεστε αυτά καν.

Όσο για τους άντρες ...Ειναι αιώνια παιδιά ανώριμα....

Ο άντρας μ είναι ένας εξαιρετικός πατέρας..ξεκινήσαμε φυσικά με κοινή απόφαση θέλαμε και οι 2 Αλλά η γυναίκα είναι  αυτή που το νιώθει από τη  πρώτη στιγμή. Οι μπαμπάδες νιώθουν  μπαμπάδες  για να μη πω όταν γεννηθεί όταν αρχίζει και επικοινωνεί το μωρό  ούτε καν στο νεογέννητο ....Δεν μπορούν να νιώσουν το μεγαλείο που νιώθει η μαμά σε καμία περίπτωση ...με κουβέντα με καλή πρόθεση και όχι με νεύρα ανοιχτά όλοι θα καταλάβουν στο τέλος!

Δε μπορούσα να μη σχολιάσω στο θέμα της Ευαγγελος  που είναι τόσο θετική και ευγενική κοπέλα!!,εύχομαι σύντομα μόνο μα.μονο θετικά τεστ απ'όλες Συγνωμη για την έκθεση  !Επίσης είμαι γουρλου  η έτσι μου λένε άλλωστε και εύχομαι ολες αρχές του 2021 να γέννατε😘😘😘😍😍😍😍🌸🌸

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Giorgette2020 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!θα πω και εγώ το κλασικό σας διαβάζω σας θαυμάζω και σας εύχομαι είτε καλή λευτεριά στις εγκυμονούσες  πολυ σύντομα ένα θετικό τεστ που θα καταλήξει με υγιή  γλυκά μωράκια !!!

Έχω γράψει στην ομάδα μωράκια Ιούλιος Αύγουστος  2020..περιμένω το 3ο μου παιδάκι  ως τέλη Ιουνίου. 

Ήμουν πολύ τυχερή στο θέμα σύλληψη και στο θέμα εγκυμοσύνης  μέχρις στιγμής αν εξαιρέσουμε λίγα μικροπροβλήματα  στη 2η Αλλά όχι κάτι φοβερό ...

Ο λόγος που θέλω να γράψω είναι ότι ίσως βοηθήσω ελπίζω και εύχομαι τις γυναίκες που έχουν μπει στη φάση θέλω παιδί τι να κάνουν για να κάνουν σύντομα μωρό...

Δεν είναι μυστικό είναι άπλο  όταν δεν υπάρχουν ιατρικοί λόγοι που διορθώνονται σχεδόν οι περισσότεροι ο μόνος λόγος μα μην έρθει είναι το άγχος κ η ψυχολογία οσο κλισέ και αν ακούγεται.. σε κάθε παιδί μας κάναμε έρωτα γιατί θέλαμε δε σκεφτήκαμε ώρα ώρες ούτε σκεφτόμουν σύμπτωματα θα μου πείτε είσαι τυχερή ήρθε  γρήγορα.. πχ το 3ο ήρθε μέσα σε κάποιους  μήνες Αλλά ούτε καν  σκεφτόμουν  για τι δεν έμεινα...Η ότι ήμουν γόνιμη  τώρα δεν είμαι  ..Δεν έκανα κακες σκέψεις...

Σίγουρα έχετε διαβάσει ιστορίες γυναίκων  που υιοθέτησαν και έκαναν μετά και βιολογικά παιδιά....Επίσης σχετικά με τις εξετάσεις...δε σημαίνει αν κάποιες βγαίνουν χάλια τώρα είτε ανδρολογικες  είτε δικές μας ότι αυτές δε βελτιώνονται  η δεν αλλάζουν....

Πρέπει να εστιάζουμε στο θετικό στο καλό! Όχι στο γείτονα π σε ρωτάει άντε κανένα παιδάκι δε θα κάνετε ενώ εσύ πχ προσπαθείς ήδη...να μη τα σκέφτεστε αυτά καν.

Όσο για τους άντρες ...Ειναι αιώνια παιδιά ανώριμα....

Ο άντρας μ είναι ένας εξαιρετικός πατέρας..ξεκινήσαμε φυσικά με κοινή απόφαση θέλαμε και οι 2 Αλλά η γυναίκα είναι  αυτή που το νιώθει από τη  πρώτη στιγμή. Οι μπαμπάδες νιώθουν  μπαμπάδες  για να μη πω όταν γεννηθεί όταν αρχίζει και επικοινωνεί το μωρό  ούτε καν στο νεογέννητο ....Δεν μπορούν να νιώσουν το μεγαλείο που νιώθει η μαμά σε καμία περίπτωση ...με κουβέντα με καλή πρόθεση και όχι με νεύρα ανοιχτά όλοι θα καταλάβουν στο τέλος!

Δε μπορούσα να μη σχολιάσω στο θέμα της Ευαγγελος  που είναι τόσο θετική και ευγενική κοπέλα!!,εύχομαι σύντομα μόνο μα.μονο θετικά τεστ απ'όλες Συγνωμη για την έκθεση  !Επίσης είμαι γουρλου  η έτσι μου λένε άλλωστε και εύχομαι ολες αρχές του 2021 να γέννατε😘😘😘😍😍😍😍🌸🌸

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Αρχικά να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Εγώ θα σου πω ένα μεγάλο μπράβο για όλα αυτά που έγραψες έχεις απόλυτο δίκιο μόνο άγχος δεν χρειάζεται. Είμαι σχεδόν 42 χρόνων και έχω ξεκινήσει προσπάθειες για παιδί εδώ και 4 μηνες περίπου κι από τη στιγμή που ο γιατρός μου είναι θετικός θα το προσπαθήσω και αν έρθει καλώς. Όσο για τον κόσμο που ρωτάει εγώ τους απαντάω ότι έχω παραγγείλει ένα στον φούρνο αλλά δεν έχει ψηθεί ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Αρχικά να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Εγώ θα σου πω ένα μεγάλο μπράβο για όλα αυτά που έγραψες έχεις απόλυτο δίκιο μόνο άγχος δεν χρειάζεται. Είμαι σχεδόν 42 χρόνων και έχω ξεκινήσει προσπάθειες για παιδί εδώ και 4 μηνες περίπου κι από τη στιγμή που ο γιατρός μου είναι θετικός θα το προσπαθήσω και αν έρθει καλώς. Όσο για τον κόσμο που ρωτάει εγώ τους απαντάω ότι έχω παραγγείλει ένα στον φούρνο αλλά δεν έχει ψηθεί ακόμα 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου !!εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι σας..!!Πριν χρόνια το 42 ήταν μεγάλη ηλικία τώρα είναι απόλυτα φυσιολογικό  να προσπαθήσεις οπώς μια νεότερη γυναίκα.!!

Το άγχος μας καταστρέφει  σε κάθετί πόσο μάλλον για τη τεκνοποίηση που γίνονται  τόσες "εργασίες " μέσα μας...

Και αργότερα όταν είσαι ήδη γονιός αν είσαι στη τσίτα περνάει και στο μωρό!

Στο 1ο μας παιδί ήμασταν αν γιατί έκανε Α γιατί εβηξε.ρευτηκε ? Είχαμε ένα μωρό μέσα στα νεύρα και.στο κλάμα

..στο 2ο παιδί ήμουν μια άλλη μαμά.. με αποτέλεσμα η μικρή μου κόρη να είναι το.μωρο που σας εύχομαι να.αποκτησετε όλες.. έκλαιγε σε εξαιρετικές περιπτώσεις..αγαπάει ακόμα τον ύπνο και το.φαι...Και είναι ένα νήπιο χωρίς άγχος.. Γενικά. 

Οπότε καταλήγουμε ότι τοξικές σκέψεις άγχος που το.μαζευουμε μέσα μας κάνει κακο σε απίστευτα πολλά πράγματα πόσο μάλλον στη σύλληψη που είναι τόσο λεπτό το θέμα...

Προσωπικά ήμουν στη ζωή μου αρκετά αγχώδης και αρκετά τελειομανης  ( το θεωρώ ελάττωμα δε το λέω για καλο) μέχρι που μετά που έγινα μαμά  κατάλαβα πόσο λάθος ήμουν...Και ότι θα μπορούσα την εργενικη ελεύθερη ανέμελη ζωή μου να τη ζούσα πολύ καλύτερα και ανέμελα...Αλλά στερνή μου γνώση να σ είχα πρώτα...

Οπότε καθόλου άγχος και πολύ πάθος και αγάπη και γίνονται θαύματα!!!Τα καλύτερα θαύματα του κόσμου 😘💗💗🌻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!θα πω και εγώ το κλασικό σας διαβάζω σας θαυμάζω και σας εύχομαι είτε καλή λευτεριά στις εγκυμονούσες  πολυ σύντομα ένα θετικό τεστ που θα καταλήξει με υγιή  γλυκά μωράκια !!!

Έχω γράψει στην ομάδα μωράκια Ιούλιος Αύγουστος  2020..περιμένω το 3ο μου παιδάκι  ως τέλη Ιουνίου. 

Ήμουν πολύ τυχερή στο θέμα σύλληψη και στο θέμα εγκυμοσύνης  μέχρις στιγμής αν εξαιρέσουμε λίγα μικροπροβλήματα  στη 2η Αλλά όχι κάτι φοβερό ...

Ο λόγος που θέλω να γράψω είναι ότι ίσως βοηθήσω ελπίζω και εύχομαι τις γυναίκες που έχουν μπει στη φάση θέλω παιδί τι να κάνουν για να κάνουν σύντομα μωρό...

Δεν είναι μυστικό είναι άπλο  όταν δεν υπάρχουν ιατρικοί λόγοι που διορθώνονται σχεδόν οι περισσότεροι ο μόνος λόγος μα μην έρθει είναι το άγχος κ η ψυχολογία οσο κλισέ και αν ακούγεται.. σε κάθε παιδί μας κάναμε έρωτα γιατί θέλαμε δε σκεφτήκαμε ώρα ώρες ούτε σκεφτόμουν σύμπτωματα θα μου πείτε είσαι τυχερή ήρθε  γρήγορα.. πχ το 3ο ήρθε μέσα σε κάποιους  μήνες Αλλά ούτε καν  σκεφτόμουν  για τι δεν έμεινα...Η ότι ήμουν γόνιμη  τώρα δεν είμαι  ..Δεν έκανα κακες σκέψεις...

Σίγουρα έχετε διαβάσει ιστορίες γυναίκων  που υιοθέτησαν και έκαναν μετά και βιολογικά παιδιά....Επίσης σχετικά με τις εξετάσεις...δε σημαίνει αν κάποιες βγαίνουν χάλια τώρα είτε ανδρολογικες  είτε δικές μας ότι αυτές δε βελτιώνονται  η δεν αλλάζουν....

Πρέπει να εστιάζουμε στο θετικό στο καλό! Όχι στο γείτονα π σε ρωτάει άντε κανένα παιδάκι δε θα κάνετε ενώ εσύ πχ προσπαθείς ήδη...να μη τα σκέφτεστε αυτά καν.

Όσο για τους άντρες ...Ειναι αιώνια παιδιά ανώριμα....

Ο άντρας μ είναι ένας εξαιρετικός πατέρας..ξεκινήσαμε φυσικά με κοινή απόφαση θέλαμε και οι 2 Αλλά η γυναίκα είναι  αυτή που το νιώθει από τη  πρώτη στιγμή. Οι μπαμπάδες νιώθουν  μπαμπάδες  για να μη πω όταν γεννηθεί όταν αρχίζει και επικοινωνεί το μωρό  ούτε καν στο νεογέννητο ....Δεν μπορούν να νιώσουν το μεγαλείο που νιώθει η μαμά σε καμία περίπτωση ...με κουβέντα με καλή πρόθεση και όχι με νεύρα ανοιχτά όλοι θα καταλάβουν στο τέλος!

Δε μπορούσα να μη σχολιάσω στο θέμα της Ευαγγελος  που είναι τόσο θετική και ευγενική κοπέλα!!,εύχομαι σύντομα μόνο μα.μονο θετικά τεστ απ'όλες Συγνωμη για την έκθεση  !Επίσης είμαι γουρλου  η έτσι μου λένε άλλωστε και εύχομαι ολες αρχές του 2021 να γέννατε😘😘😘😍😍😍😍🌸🌸

 

Τα γράφεις πολύ όμορφα!Μου εφτιαξες την διάθεση!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να είσαι γερή και δυνατή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!Αδιαθετησα πρωι πρωι και μάλιστα ακριβώς στις 7 του μήνα που είχα αδιαθετήσει τον προηγούμενο μήνα.Τα συμπτώματα προφανώς που είχα ήταν προετοιμασία περιόδου...Μοιάζουν τόσο με εγκυμοσύνης προφανώς...Ολα καλα!Πάμε για το επόμενο μήνα!Τις καλυτερες ευχές μου για τα κορίτσια που δεν περιμένουν!! Και πάμε δυνατά τον επόμενο μήνα οι υπόλοιπες!Ευχαριστώ πολύ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας; Όταν το τεστ ωορρηξίας βγει θετικό σε πόσες ώρες γίνεται η ωορηξία; Δηλαδή τι παράθυρο υπάρχει; Πότε πρέπει να έρθεις σε επαφή;

Καλημέρα taggeris μου! Προσωπικά ξέρω ότι είναι καλό να έρθεις σε επαφή την ημέρα του θετικού, την επόμενη ( που είναι και η σημαντικότερη) και την μεθεπόμενη. Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω κάτι όμως όσο κι αν το έψαξα και θέλω να ρωτήσω το γιατρό. Εκτός αν το ξέρει κάποια κοπέλα να μας πει. Λένε ότι η ωορρηξία θα γίνει στις επόμενες 24-36 ώρες. Δηλαδή μετά από 24 ώρες; Δεν μπορεί να γίνει δηλαδή μετά από 6; Το σωστό δεν θα ήταν να γράφει από στην στιγμή του θετικού ως και τις επόμενες 36 ώρες. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή! Είναι και 8 η ώρα το πρωί😆. Αλλά στην τελική αν κάνουμε συνεχόμενα τρεις ημέρες δεν μπορεί! Θα την πετύχουμε!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Αδιαθετησα πρωι πρωι και μάλιστα ακριβώς στις 7 του μήνα που είχα αδιαθετήσει τον προηγούμενο μήνα.Τα συμπτώματα προφανώς που είχα ήταν προετοιμασία περιόδου...Μοιάζουν τόσο με εγκυμοσύνης προφανώς...Ολα καλα!Πάμε για το επόμενο μήνα!Τις καλυτερες ευχές μου για τα κορίτσια που δεν περιμένουν!! Και πάμε δυνατά τον επόμενο μήνα οι υπόλοιπες!Ευχαριστώ πολύ !

@αννι δεν πειράζει κορίτσι.. Πας δυναμικά για τον επόμενο μήνα.. Εύχομαι την επόμενη φορά να κρατάς στα χέρια σου ένα θετικό τεστακι:)

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ περίμενα χθες ή σήμερα.. Δεν έχει κάνει ακόμα την εμφανίσει τις.. Επειδή όπως εχω πει έχω που και που κάτι πονακια περιόδου εδώ και 10 μέρες, με πονάει και η μέση μου και έχω αγχωθεί πιστεύω ότι θα το προκαλέσω εγώ ψυχολογικά και θα αργισει να έρθει και όχι ότι είναι εγκυμοσύνη.. Και σκέφτομαι.. Αν δεν μου έρθει μέχρι το βράδυ μπορώ να κάνω τεστ? Το βράδυ δηλαδή.. Θα είναι αξιόπιστο η θέλει πρωινά ουρά? Έχει 2 μέρες δεν με παίρνει ο ύπνος γιατί το σκέφτομαι και νομίζω σήμερα το βράδυ θέλω να κοιμηθώ😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Natacha είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα,

Την προηγούμενη εβδομάδα είχα ανοίξει θέμα και ρωτούσα για την σαλπιγγογραφία και σήμερα αποφάσισα να μπω και εγώ στην γλυκιά παρέα σας μετά από ένα διάλειμμα από τις προσπάθειες.

Έχω μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη - πιθανότατα ενδομητρίωσης. Σήμερα λοιπόν, έκανα και εγώ την περιβόητη σαλπιγγογραφία. Ήταν η 10η ημέρα του κύκλου σήμερα -  σύμφωνα με τα τεστάκια που έκανα προηγούμενους μήνες και τον γιατρό μου που είχαμε κάνει παρακολούθηση ωορρηξίας πάντα έκανα ωορρηξία 16η με 17η ημέρα καθώς έχω σχετικά μεγαλούτσικους κύκλους. Το πρωι που ετοιμαζόμουν για να παω για την εξέταση παρατήρησα πιο έντονα διαφανή υγρά και κατά την διάρκεια της εξέτασης, μπήκε η ακτινολόγος για να συμπληρώσει σκιαγραφικό και με ρώτησε σε ποια μέρα του κύκλου είμαι γιατί έχει ξεκινήσει η ωορρηξία. Η αλήθεια είναι πως μου φάνηκε αρκετά περίεργο.

Τα αποτελέσματα είναι σχετικά καλά. Και οι δυο σάλπιγγες είναι πλήρως διαβατές  και όλα τα σχόλια που γράφει είναι καλά. Το μόνο που αναφέρει και με προβλημάτισε είναι πως η αριστερή σάλπιγγα ήταν ελαφρώς περιέλικτη όμως πλήρως διαβατή και στην καθυστερημένη λήψη (αυτή που τραβήξαμε στο τέλος όρθια) κρατήθηκε λίγο υγρό αριστερά. Αυτό το περιέλικτη με μπέρδεψε λίγο. Όμως και ο γιατρός μου και η ακτινολόγος εκεί μου είπε πως αφού είναι πλήρως διαβατές να μην το σκέφτομαι.

Θα ξεκινήσω κατευθείαν τις προσπάθειες και βλέπουμε...

Συγνώμη που σας ζάλισα με το μεγάλο κείμενο μου και σας ευχαριστώ, περιμένω τις εμπειρίες και τις απόψεις σας.

Περίμενα με αγωνία να μπω να σας γράψω γιατί νιώθω πως εδώ μέσα καταλαβαίνει η μια την άλλη και με νιώθετε...

 

Μπράβο κορίτσι μου! Δυναμικά τους επόμενους 3 μήνες θα είσαι "πιο γόμινη" 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!θα πω και εγώ το κλασικό σας διαβάζω σας θαυμάζω και σας εύχομαι είτε καλή λευτεριά στις εγκυμονούσες  πολυ σύντομα ένα θετικό τεστ που θα καταλήξει με υγιή  γλυκά μωράκια !!!

Έχω γράψει στην ομάδα μωράκια Ιούλιος Αύγουστος  2020..περιμένω το 3ο μου παιδάκι  ως τέλη Ιουνίου. 

Ήμουν πολύ τυχερή στο θέμα σύλληψη και στο θέμα εγκυμοσύνης  μέχρις στιγμής αν εξαιρέσουμε λίγα μικροπροβλήματα  στη 2η Αλλά όχι κάτι φοβερό ...

Ο λόγος που θέλω να γράψω είναι ότι ίσως βοηθήσω ελπίζω και εύχομαι τις γυναίκες που έχουν μπει στη φάση θέλω παιδί τι να κάνουν για να κάνουν σύντομα μωρό...

Δεν είναι μυστικό είναι άπλο  όταν δεν υπάρχουν ιατρικοί λόγοι που διορθώνονται σχεδόν οι περισσότεροι ο μόνος λόγος μα μην έρθει είναι το άγχος κ η ψυχολογία οσο κλισέ και αν ακούγεται.. σε κάθε παιδί μας κάναμε έρωτα γιατί θέλαμε δε σκεφτήκαμε ώρα ώρες ούτε σκεφτόμουν σύμπτωματα θα μου πείτε είσαι τυχερή ήρθε  γρήγορα.. πχ το 3ο ήρθε μέσα σε κάποιους  μήνες Αλλά ούτε καν  σκεφτόμουν  για τι δεν έμεινα...Η ότι ήμουν γόνιμη  τώρα δεν είμαι  ..Δεν έκανα κακες σκέψεις...

Σίγουρα έχετε διαβάσει ιστορίες γυναίκων  που υιοθέτησαν και έκαναν μετά και βιολογικά παιδιά....Επίσης σχετικά με τις εξετάσεις...δε σημαίνει αν κάποιες βγαίνουν χάλια τώρα είτε ανδρολογικες  είτε δικές μας ότι αυτές δε βελτιώνονται  η δεν αλλάζουν....

Πρέπει να εστιάζουμε στο θετικό στο καλό! Όχι στο γείτονα π σε ρωτάει άντε κανένα παιδάκι δε θα κάνετε ενώ εσύ πχ προσπαθείς ήδη...να μη τα σκέφτεστε αυτά καν.

Όσο για τους άντρες ...Ειναι αιώνια παιδιά ανώριμα....

Ο άντρας μ είναι ένας εξαιρετικός πατέρας..ξεκινήσαμε φυσικά με κοινή απόφαση θέλαμε και οι 2 Αλλά η γυναίκα είναι  αυτή που το νιώθει από τη  πρώτη στιγμή. Οι μπαμπάδες νιώθουν  μπαμπάδες  για να μη πω όταν γεννηθεί όταν αρχίζει και επικοινωνεί το μωρό  ούτε καν στο νεογέννητο ....Δεν μπορούν να νιώσουν το μεγαλείο που νιώθει η μαμά σε καμία περίπτωση ...με κουβέντα με καλή πρόθεση και όχι με νεύρα ανοιχτά όλοι θα καταλάβουν στο τέλος!

Δε μπορούσα να μη σχολιάσω στο θέμα της Ευαγγελος  που είναι τόσο θετική και ευγενική κοπέλα!!,εύχομαι σύντομα μόνο μα.μονο θετικά τεστ απ'όλες Συγνωμη για την έκθεση  !Επίσης είμαι γουρλου  η έτσι μου λένε άλλωστε και εύχομαι ολες αρχές του 2021 να γέννατε😘😘😘😍😍😍😍🌸🌸

 

Σ ευχαριστουμε κορίτσι μου που τα μοιράστηκες μαζι μας! Έχεις απόλυτο δίκαιο σε όλα! Και γω τον πρωτο χρόνο προσπαθειων δεν κοιταζα ουτε γονιμες ουτε τιποτα, υπάρχουν ομως ιατρικα θεματσκια που μας κρατάνε πισω.. ευχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Giorgette2020 καταρχήν να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου! Να είναι γερά και τυχερά πάντα! Με το καλό να έρθει το αδερφάκι τους! Πόσο μου αρέσουν οι μεγάλες οικογένειες!😊 Πραγματική ευλογία να έχεις παιδιά!  Επίσης θέλω να σου πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για τα πολύ όμορφα λόγια σού!💗💗💗💗💗. Συμφωνώ ότι το άγχος ,όπως και ο θυμός, είναι ο χειρότεροι σύμβουλοι. Καταλήγουμε να χάνουμε το νόημα και την αξία της ζωής! Το έκανα σε πολλές φάσης της ζωής μου με αποτέλεσμα να μην τις απολαύσω. Ακόμα αγχώνομαι πολύ αλλά προσπαθώ να το διαχειρίζομαι. Εύχομαι όλες μας κάποια στιγμή να πετάξουμε από επάνω μας όλες τις αρνητικές σκέψεις και να ζήσουμε! Το τώρα για το τώρα! Κι όχι το τώρα με την σκέψη στο αύριο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Αδιαθετησα πρωι πρωι και μάλιστα ακριβώς στις 7 του μήνα που είχα αδιαθετήσει τον προηγούμενο μήνα.Τα συμπτώματα προφανώς που είχα ήταν προετοιμασία περιόδου...Μοιάζουν τόσο με εγκυμοσύνης προφανώς...Ολα καλα!Πάμε για το επόμενο μήνα!Τις καλυτερες ευχές μου για τα κορίτσια που δεν περιμένουν!! Και πάμε δυνατά τον επόμενο μήνα οι υπόλοιπες!Ευχαριστώ πολύ !

Κοριτσι μου καλή σου μερα. Αρχικά μην εχεις άγχος. Ειχα και εγω πολυ γιαυτο ειχα καθυστερηση 6 μερες. Γενικά εχεις σταθερό κύκλο; εαν ναι αυριο παρε ενα τεστ και καντο το πρωι εαν εισαι θα δείξει. Εγω δεν πήρα εβαλα ως ταβάνι τις 7 μερες καθυστερηση και εαν δεν ερχόταν θα εκανα δυστυχώς ήρθε. Ομως εύχομαι σε εσένα το αντίθετο. 

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

@αννι δεν πειράζει κορίτσι.. Πας δυναμικά για τον επόμενο μήνα.. Εύχομαι την επόμενη φορά να κρατάς στα χέρια σου ένα θετικό τεστακι:)

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ περίμενα χθες ή σήμερα.. Δεν έχει κάνει ακόμα την εμφανίσει τις.. Επειδή όπως εχω πει έχω που και που κάτι πονακια περιόδου εδώ και 10 μέρες, με πονάει και η μέση μου και έχω αγχωθεί πιστεύω ότι θα το προκαλέσω εγώ ψυχολογικά και θα αργισει να έρθει και όχι ότι είναι εγκυμοσύνη.. Και σκέφτομαι.. Αν δεν μου έρθει μέχρι το βράδυ μπορώ να κάνω τεστ? Το βράδυ δηλαδή.. Θα είναι αξιόπιστο η θέλει πρωινά ουρά? Έχει 2 μέρες δεν με παίρνει ο ύπνος γιατί το σκέφτομαι και νομίζω σήμερα το βράδυ θέλω να κοιμηθώ😂😂

Κοριτσι μου καλημερα. Αρχικά μην εχεις άγχος δεν οφελεί πουθενα. Γενικά εχεις σταθερό κύκλο; εαν ναι τοτε και αυριο μπορεις να κανεις τεστ. Τα νέας τεχνολογίας ειναι πολυ ευαίσθητα. Εγω ειχα βαλει όριο τις 7 μερες καθυστερηση και ετσι και εγινε την 7η μερα αδιαθέτησα με σταθερό πάντα κύκλο. Ομως εύχομαι σε εσένα να συμβεί το αντίθετο. Περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ πραγματικά να το αποβάλλω.. Όταν σκέφτομαι το θέμα μωρό αλλάζω σκέψη και τσουυυπ μετά από 2 λεπτά πάλι γυρνάει στο μυαλό μου.. Ενώ προσπαθούμε να το πάμε χαλαρά εμένα τελικά δεν μου βγαίνει... 

Απλά λέω να κάνω το τεστ όσο πιο νωρίς γίνεται για να ξέρω τι γίνεται μπας και ξεαγχωθω και μου έρθει ώστε να πε όσο πιο γρήγορα για τις νέες προσπάθειες.. Καλή λογική ε? 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Προσπαθώ πραγματικά να το αποβάλλω.. Όταν σκέφτομαι το θέμα μωρό αλλάζω σκέψη και τσουυυπ μετά από 2 λεπτά πάλι γυρνάει στο μυαλό μου.. Ενώ προσπαθούμε να το πάμε χαλαρά εμένα τελικά δεν μου βγαίνει... 

Απλά λέω να κάνω το τεστ όσο πιο νωρίς γίνεται για να ξέρω τι γίνεται μπας και ξεαγχωθω και μου έρθει ώστε να πε όσο πιο γρήγορα για τις νέες προσπάθειες.. Καλή λογική ε? 😂😂😂😂

Κοιτα απο το να σε τρώει να μην κοιμάσαι να μην τρως και να εχεις αυτον τον κόμπο στο στομάχι απο την αγωνία σου να το κανεις. Ειναι καλο που εχεις συμπτώματα περιόδου γιατι ειναι σχεδόν ιδια με αυτα της εγκυμοσύνης. Εγω οταν περίμενα έψαχνα να βρω ενα σύμπτωμα διαφορετικό απο αυτα που ζω καθε μήνα περιμένοντας περίοδο. Εσυ εχεις κατι διαφορετικό ; κατι που ασυνήθιστο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

@αννι δεν πειράζει κορίτσι.. Πας δυναμικά για τον επόμενο μήνα.. Εύχομαι την επόμενη φορά να κρατάς στα χέρια σου ένα θετικό τεστακι:)

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ περίμενα χθες ή σήμερα.. Δεν έχει κάνει ακόμα την εμφανίσει τις.. Επειδή όπως εχω πει έχω που και που κάτι πονακια περιόδου εδώ και 10 μέρες, με πονάει και η μέση μου και έχω αγχωθεί πιστεύω ότι θα το προκαλέσω εγώ ψυχολογικά και θα αργισει να έρθει και όχι ότι είναι εγκυμοσύνη.. Και σκέφτομαι.. Αν δεν μου έρθει μέχρι το βράδυ μπορώ να κάνω τεστ? Το βράδυ δηλαδή.. Θα είναι αξιόπιστο η θέλει πρωινά ουρά? Έχει 2 μέρες δεν με παίρνει ο ύπνος γιατί το σκέφτομαι και νομίζω σήμερα το βράδυ θέλω να κοιμηθώ😂😂

Σ ευχαριστω πολυ για τις ευχές!

Θα έλεγα να περιμένεις μια μερα ακόμα και να κανεις ενα τεστάκι!Μακαρι να μας ανακοινωσεις θετικο αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2020 at 10:37 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Να σου πάνε όλα τέλεια κορίτσι μου θα είμαστε εδώ και θα περιμένουμε να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου. Και να μπαίνεις να μάς λες τα νέα σου

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. Θα μπαίνω εννοείτε και θα σας τα λέω...:wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το διαφορετικό είναι ότι έχω ενοχλήσεις τύπου περιόδου σε ήπια μορφή βέβαια εδώ και 10 μέρες που αυτό δεν το είχα ποτέ.. Με τραβάει λίγο μια δεξιά μια αριστερά και λίγο η μέση μου που και που και νιώθω πρισμένη.. Τίποτα άλλο.. Λέω να πάρω ένα τεστακι και να το κάνω έτσι για την περιέργεια.. 

Μακάρι κορίτσια.. Αν και όπως είπα δεν έχω πολλές ελπίδες λόγω των ημερών που είχαμε επαφές και δεν ήταν τόσο ευστοχες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα taggeris μου! Προσωπικά ξέρω ότι είναι καλό να έρθεις σε επαφή την ημέρα του θετικού, την επόμενη ( που είναι και η σημαντικότερη) και την μεθεπόμενη. Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω κάτι όμως όσο κι αν το έψαξα και θέλω να ρωτήσω το γιατρό. Εκτός αν το ξέρει κάποια κοπέλα να μας πει. Λένε ότι η ωορρηξία θα γίνει στις επόμενες 24-36 ώρες. Δηλαδή μετά από 24 ώρες; Δεν μπορεί να γίνει δηλαδή μετά από 6; Το σωστό δεν θα ήταν να γράφει από στην στιγμή του θετικού ως και τις επόμενες 36 ώρες. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή! Είναι και 8 η ώρα το πρωί😆. Αλλά στην τελική αν κάνουμε συνεχόμενα τρεις ημέρες δεν μπορεί! Θα την πετύχουμε!💗

Χαχαχαχα έχεις δίκιο! Εγώ για καλό και για κακό το διασκέδασα χθες.....  Πού ξέρεις; Γίνονται και θαύματα! Έχει συμβεί δύο φορές στο παρελθόν γιατί όχι και τρίτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ αρχίζω σιγά σιγά να καθαρίζω μετά από μια εβδομάδα. Πήγα στο νοσοκομείο την Τρίτη μέρα και μου έδωσαν χαπάκια για να γίνει πιο εύκολα. Ελπίζω να σταματήσει σε μερικές μέρες εντελώς... Ρώτησα και στο νοσοκομείο και μου είπαν προσπάθεια ξανά σε 2 μήνες. Έτσι κ αλλιώς νιώθω ότι μου χρειάζεται ένα διάλειμμα. 

Λέω να αρχίσω ξανά ασκησουλες κ λίγο να προσέξω τη διατροφή μου να νιώσω λίγο καλύτερα. Θα φτιάξω και τα μαλλακια μου που έχω μια ρίζα δύο δάχτυλα πάλι! Να εκμεταλλευτώ λίγο το διάλειμμα! 

Πολλά φιλάκια σε όλες καλή μέρα να έχουμε! Και καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τα ανεβάζω λίγο για να μου πείτε ποιο βλέπετε πιο θετικό εγώ νομίζω το κάτω-κάτω που έκανα σήμερα.

IMG_20200507_102801.jpg

Το τελευταίο βλέπω κ εγώ αλλά θα έλεγα να κάνεις ένα κατά τις 6 το απόγευμα ίσως να σκουρινει κ άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τα ανεβάζω λίγο για να μου πείτε ποιο βλέπετε πιο θετικό εγώ νομίζω το κάτω-κάτω που έκανα σήμερα.

IMG_20200507_102801.jpg

Ναι! Στο τελευταίο είναι αρκετά κόκκινη η γραμμή. Αν μπορείς κάνε και το μεσημέρι καλύτερα γιατί η συγκεκριμένη ορμόνη από ότι διάβασα συντίθεται τις πρωινές ώρες. Σε εμένα εκείνες τις ώρες είναι σχεδόν ίδιες οι γραμμές. Ένα είναι σίγουρο ότι κατεβαίνει το αυγουλάκι! Άρα όχι απλά να το διασκεδάσεις αλλά να το κάψεις αυτές τις ημέρες!😆 Εξάντλησε όλα τα γυναικεία όπλα σου! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τελευταίο βλεπω και εγω. Βουρ λοιπόν ξεκινα και κοιτα να το διασκεδάσετε. Αντε με το καλο βα ειναι τυχερές αυτές οι μερες και να γινει το θαύμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...