Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαλπιγγογραφία και κύστη ωοθήκης


Natacha

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και Χριστός Ανέστη!

Σας διαβάζω καθημερινά αλλα δεν συμμετέχω γιατί απο Οκτώβριο σταματήσαμε τις προσπάθειες λόγω κάποιων αλλαγών στις δουλειές μας που δημιουργησαν μια προσωρινη απόσταση. Τώρα όμως θα επανέλθουμε! 

Την εβδομάδα που έρχετε έχω ραντεβού για σαλπιγγογραφία. Το άγχος μου τεράστιο, όχι για την διαδικασία, αλλά για τα αποτελέσματα! 

Εχω μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη, που την παρακολουθούμε εδω και κάποιους μήνες. Πιθανόν να είναι κύστη ενδομητρίωσης, όμως δεν έχω άλλα συμπτώματα. 

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όποια κοπέλα είχε κύστη στην ωοθήκη ή ενδομητρίωση και έκανε σαλπιγγογραφία πως ήταν τα αποτελέσματά της και αν έχει να μου δώσεις κάποια συμβουλή σχετικά με την εξέταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και Χριστός Ανέστη!

Σας διαβάζω καθημερινά αλλα δεν συμμετέχω γιατί απο Οκτώβριο σταματήσαμε τις προσπάθειες λόγω κάποιων αλλαγών στις δουλειές μας που δημιουργησαν μια προσωρινη απόσταση. Τώρα όμως θα επανέλθουμε! 

Την εβδομάδα που έρχετε έχω ραντεβού για σαλπιγγογραφία. Το άγχος μου τεράστιο, όχι για την διαδικασία, αλλά για τα αποτελέσματα! 

Εχω μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη, που την παρακολουθούμε εδω και κάποιους μήνες. Πιθανόν να είναι κύστη ενδομητρίωσης, όμως δεν έχω άλλα συμπτώματα. 

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω όποια κοπέλα είχε κύστη στην ωοθήκη ή ενδομητρίωση και έκανε σαλπιγγογραφία πως ήταν τα αποτελέσματά της και αν έχει να μου δώσεις κάποια συμβουλή σχετικά με την εξέταση. 

Καλησπέρα!! Είχα ενδομητριωση κ εγώ κ έκανα λαμπαροσκοπικη επέμβαση .η Σαλπιγγογραφια πεντακάθαρη, σάλπιγγες διαβατες!! Πιο πολύ θα έλεγα να ασχοληθεις Μ την ενδομητριωση παρά Μ τη σαλπιγγογραφια!!  Δεν είναι κάτι το τρομερο... Να μην αγχώνεσαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natacha είπε:

@lactaki σε ευχαριστώ πολυ που μου απάντησες! Την σαλπιγγογραφία την είχες κανει πριν τη λαπαροσκοπηση; 

Όχι μετά την επέμβαση. Μάρτιο λαμπαροσκοπιση, κ καλοκαίρι την σαλπιγγογραφια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ρώτησα μήπως στη λαπαροσκόπηση καθάρισαν και τις σάλπιγγες για αυτό ήταν διαβατές μετά! Μακάρι να ήταν η τελευταία ταλαιπωρία που πέρασες και να σου έρθει πολύ σύντομα το μωράκι σου. Ελπίζω να είναι καλά και τα δικά μου αποτελέσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ εχω ενδομητριωση αλλά οι σάλπιγγες ήταν καθαρές.Σεπτεμβριο είχα κάνει σαλπιγγογραφια κ Μάρτιο είδαμε την κύστη στη δεξιά μου ωοθήκη.Μην αγχώνεσαι,η ενδομητριωση δε σημαίνει ότι επηρεάζει απαραίτητα τις σάλπιγγες.Καλα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ @Soulful ! Μου δίνετε ελπίδες κορίτσια! Εχω τετοια αγωνια και αγχος που εχω αρχισει και το σωματοποιώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Soulful ! Μου δίνετε ελπίδες κορίτσια! Εχω τετοια αγωνια και αγχος που εχω αρχισει και το σωματοποιώ.

Δν αξίζει!Μην έχεις άγχος ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Natacha είπε:

Σε ρώτησα μήπως στη λαπαροσκόπηση καθάρισαν και τις σάλπιγγες για αυτό ήταν διαβατές μετά! Μακάρι να ήταν η τελευταία ταλαιπωρία που πέρασες και να σου έρθει πολύ σύντομα το μωράκι σου. Ελπίζω να είναι καλά και τα δικά μου αποτελέσματα...

Όχι . Το ότι έχεις ενδομήτριωση δε σημαίνει πως δεν έχεις διαβάτες σάλπιγγες!! Όλα καλά πήγαν ήταν τέλεια η Σαλπιγγογραφια παρά την ενδομητριωση. Σ ευχαριστω πολύ για τις ευχές σου , έχω ξεκινήσει διαδικασίες εξωσωματικης κ σύντομα εύχομαι να έχω ευχάριστα όπως κ τα υπόλοιπα κορίτσια μου στο θέμα της εξωσωματικης!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα κ ο,τι θες ρωτάς εννοείται!!!

Καλό μήνα❤️❣️👣🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα αν και απάντησαν τα κορίτσια και σε κατευθύναν θα το πω κ εγώ χαχα!! Μην αγχώνεσαι δεν σημαίνει ότι η ενδομήτριοση θα έχει επιρεαζει τις σάλπιγγες αν και λίγο λένε να είναι βουλομενες με το υγρό που περνάει ανοίγει για αυτό και πολλές κοπέλες λένε ότι ο επόμενος μήνας επαφών μετά τη σσλπιγγογραφια έφερε μωράκι!! Με το καλό λοιπών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...