Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια θέλω μια βοήθεια!λοιπόν το μωρό μου είναι τριών μηνων την έχω στο κρεβατάκι στο δωμάτιο  της από τότε που σαραντησαμε έχω βάλει κάμερα και την προσέχω από εκεί!Είχαμε κολικούς και έχω ακόμα αλλά όχι τόσο έντονους!Την βάζω για ύπνο μπρούμυτα στην κοιλίτσα της το βράδυ  γιατί μόνο έτσι κοιμάται αν την βάλω στα πλάγια τρομάζει με τα χέρια της και ξυπνάει!Δεν ξέρω τι να κάνω πολύ μου λένε να μην την βάζω στην κοιλίτσα της μπορεί να πνίγει ότι δεν κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα γλυκιά μου να σου ζήσει το μωράκι σου εμένα ο παιδίατρος μου είχε πει μόνο ανάσκελα σε τέτοια ηλικία όχι μπρούμυτα και ούτε διάφορα μαξιλάρια δίπλα που μπορεί να του πλακώσουν το πρόσωπο και να μην περνει ανασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και παλιά μόνο μπρούμυτα τα εβαζαν τα μωρα. Τί να σου πω,εγώ δεν θα το ρισκαρα. Αλλά αμα την βολεύει..να ρωτήσεις δύο τρεις παιδιάτρους να πάρεις γνωμη. Να σου ζήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωρακι!! Καλυτερα οχι με την κοιλιτσα...Κι εγω εχω ενα μωρακι 3 μηνων που τον εχω στο κρεβατι,αλλα οχι μπρουμυτα γιατι μπορει να γυρισει το κεφαλακι του και να συμβει οτιδηποτε..Δοκιμασες να του βαλεις ηχους χαλαρωτικους να παιζουν μηπως το ηρεμησουν και δεν τιναζεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,όχι μπρούμυτα,ειναι πολυ μικρο το μωράκι,ειδικά από τη στιγμή που είναι και μόνο του μέσα στο δωμάτιο και δεν υπάρχει άμεση επαφή δεν θα το έβαζα μπρούμυτα ουτε για 5 λεπτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2020 at 11:02 ΜΜ, ο/η Ελενηη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θέλω μια βοήθεια!λοιπόν το μωρό μου είναι τριών μηνων την έχω στο κρεβατάκι στο δωμάτιο  της από τότε που σαραντησαμε έχω βάλει κάμερα και την προσέχω από εκεί!Είχαμε κολικούς και έχω ακόμα αλλά όχι τόσο έντονους!Την βάζω για ύπνο μπρούμυτα στην κοιλίτσα της το βράδυ  γιατί μόνο έτσι κοιμάται αν την βάλω στα πλάγια τρομάζει με τα χέρια της και ξυπνάει!Δεν ξέρω τι να κάνω πολύ μου λένε να μην την βάζω στην κοιλίτσα της μπορεί να πνίγει ότι δεν κάνει!

Δοκιμασε κοριτσι μπυ με πετσετουλες να Την κανεις Ρόλο και να τη στριμώξεις στο πλάι. Εμενα ηρεμούσαν τα παιδιά μ και κοιμόντουσαν έτσι. Ανάσκελα και στο πλάι συμβουλεύουν οι παιδίατροι ωστε αν κανει κάποια αναγωγή να μην πνιγεί. Μην αγχωνεσε ένας μήνας εμεινε κ θα φύγουν κ αυτοί οι παλιό κολικοι 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2020 at 11:02 ΜΜ, ο/η Ελενηη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θέλω μια βοήθεια!λοιπόν το μωρό μου είναι τριών μηνων την έχω στο κρεβατάκι στο δωμάτιο  της από τότε που σαραντησαμε έχω βάλει κάμερα και την προσέχω από εκεί!Είχαμε κολικούς και έχω ακόμα αλλά όχι τόσο έντονους!Την βάζω για ύπνο μπρούμυτα στην κοιλίτσα της το βράδυ  γιατί μόνο έτσι κοιμάται αν την βάλω στα πλάγια τρομάζει με τα χέρια της και ξυπνάει!Δεν ξέρω τι να κάνω πολύ μου λένε να μην την βάζω στην κοιλίτσα της μπορεί να πνίγει ότι δεν κάνει!

Μην το ξαναβαλεις μπρούμυτα αν έχει κολικους για να κοιμάται πρεπει να κανεις συγκοιμηση δηλαδή να κοιμαστε μαζι θα περάσει και θα κοιμάται παλι μονο αλλά μην το βάζεις μπρούμυτα κάνε υπομονή αν θες να κοιμάσαι και εσύ παρτο να κοιμήθητε μαζι εγώ ετσι έκανα κοριτσάκι μου είναι πολύ ζόρι οι κολικοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ελενηη είπε:

Πότε πιστεύετε μπορούμε να τα βάζουμε στην κοιλίτσα?

Αυτο θα γίνει οταν το μωρακι σπυ θα γυρίζει μόνο του. Δεν υπάρχει χρονική στιγμη σε αυτο , απο τη στιγμη που θα αρχισει να γυρίζει δεν μπορείς κ να το ξυπνάς :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...