Μετάβαση σε περιεχόμενο

Από pampers premium care σε babylino


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Θα ήθελα την βοήθεια σας όσες ξέρετε. Τόσο καιρό του φορούσα τα pampers care premium αλλά μόλις πήγαμε στο 5 που είναι το τελευταίο τους νούμερο και είπα να ψάξω για αλλά. Να σημειώσω ότι εμείς είμαστε πάντα ένα νούμερο μπροστά από τα κιλά μας στα premium δεν ξέρω αν τα έχουν τόσο λάθος ή είναι το σωματακι του μικρού έτσι. Πήρα babylino no4+ αλλά μου ξυπνάει μούσκεμα. Μπορεί καμιά κοπέλα που έχει παιδάκι γύρω στα 9 κιλά να μου πει ποιο νούμερο φοραει; θέλω 5αρι και σε αυτά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,και εγώ premium care παίρνω από την αρχή,υπάρχει και το νούμερο 6,εμένα είναι σχεδόν 10 κιλά και φοράει ακόμη  το 4 τώρα θα πάμε στο 5.προσωπικά με τα babylino είμαι πολύ δυσαρεστημένη έχω πάρει δυο φορές μέσα σε αυτούς τους 11 μήνες και το μωρό τις περισσότερες φορές ήταν μούσκεμα οχι μόνο το βράδυ αλλά και μέσα στην ημέρα,ίσως δεν φταίει το νούμερο,τουλάχιστον στη δικη μου περίπτωση δεν έφταιγε το νούμερο αλλά οι πάνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Δεν θα άλλαζα με τίποτα τα pampers. Ειδικά τα premium care που ανακάλυψα αργότερα,είναι πολύ ανώτερα και από τα κλασσικά Pampers. Το νούμερο 6 φοράει η δικιά μου που είναι σχεδόν 11 κιλά. Γιατί δεν το βρίσκεις; Όσο για τα babylino μείνε μακριά. Οσος κόσμος έχω μιλήσει είχε πρόβλημα. Όχι μόνο με διαρροή,αλλά και με εξανθήματα, ερεθισμούς κλπ. Γενικώς μην πειραματιστεις με νέες μάρκες. Να σου ζήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Θα ήθελα την βοήθεια σας όσες ξέρετε. Τόσο καιρό του φορούσα τα pampers care premium αλλά μόλις πήγαμε στο 5 που είναι το τελευταίο τους νούμερο και είπα να ψάξω για αλλά. Να σημειώσω ότι εμείς είμαστε πάντα ένα νούμερο μπροστά από τα κιλά μας στα premium δεν ξέρω αν τα έχουν τόσο λάθος ή είναι το σωματακι του μικρού έτσι. Πήρα babylino no4+ αλλά μου ξυπνάει μούσκεμα. Μπορεί καμιά κοπέλα που έχει παιδάκι γύρω στα 9 κιλά να μου πει ποιο νούμερο φοραει; θέλω 5αρι και σε αυτά; 

Καλησπερα! 
η κορη μου ειναι γύρω στα 12-13 κιλα και φοράμε το νουμερο 5 σε βρακάκι. Της αγόρασα πρόσφατα τις ανοιχτές πανες μιας και ηρεμησε πλεον τις active baby dry για οικονομικούς λόγους πλεον. Είμαι απολυτα ικανοποιημένη και δεν βγαινουν πλεον το βράδυ απ εξω τα Τσίσα της γιατι στο βρακάκι έβγαινε. Έτσι και αποφάσισα να πάρω και στην μπεμπα κου τα mega pack που βγαζουν σε προσφορα 50% κ θα περνώ αυτες. 
οι babylino ειναι μια χαρά δεν ειχα θεμα εκτος οτι το λάστιχο τους ητανε πολυ σφιχτο 

κατι άλλο που παρατήρησα ειναι οτι η μικρη συσκευασία active baby dry δεν ήταν η ίδια με τη mega pack δεν ξέρω γιατι. 
οι premium αυτο που έχουν και τις χρυσοπληρώνεις ειναι τη γραμμή που βλέπεις αν το μωρο έχει κανει τσίσα που το θεωρω πλεον ανούσιο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που βρήκατε χρόνο και απαντήσατε!

Θα παραμείνω στα pampers και βλέπουμε...  Από ότι κατάλαβα όλες πάνω κάτω με αυτά βολευόμαστε καλύτερα. Δεν ήξερα ότι είχε 6αρι εγώ μόνο μέχρι 5 είχα δει στο δικό μου σουπερμαρκετ και τώρα με την καραντινα δεν το φέρνουν καθόλου ούτε αυτό δεν ξέρω γιατί... 

Πάντως τα νούμερα όντως πρέπει να είναι στο παιδί γιατί εμένα δεν είναι για 4 σίγουρα, δεν μίκρυνε τόσο στα πλαϊνά όσο ότι καθοταν πλέον πάρα πολύ χαμηλά μπροστά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Επίσης παρατήρησα ότι έχει active baby και active baby dry... Έχει καμία διαφορά; 

Δεν το ειχα δει ποτε 🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Δεν το ειχα δει ποτε 🤣

 

Χαχαχσ αν κατάλαβα καλά από το λίγο που έψαξα νομίζω πλέον είναι baby active γιατί δεν έχω δει πουθενά dry... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Δεν το ειχα δει ποτε 🤣

 

Oi premium care δεν είναι μόνο για την ταινία ακριβές. Δεν την είχα προσέξει καν εγω.Είναι πολύ πιο απαλές και άνετες,όλες οι άλλες φαίνονται σαν κούτσουρο μπροστά τους. Είναι σαν αληθινό βρακάκι. 🤓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...