Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεξ κατά την εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες! Κάτι ευχάριστο και πικάντικο για να περάσει η ώρα 😃

Μια απορία βρε παιδιά.. εντάξει είπαμε περιμένουμε παιδάκι αλλά και οι σεξουαλικές μας ορμές παραμένουν! Πως πάει η περίοδος με τον άντρα σας όσον αφορά τις σεξουαλικές επαφές; Θα χαρώ να μοιραστούμε απόψεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες! Κάτι ευχάριστο και πικάντικο για να περάσει η ώρα 😃

Μια απορία βρε παιδιά.. εντάξει είπαμε περιμένουμε παιδάκι αλλά και οι σεξουαλικές μας ορμές παραμένουν! Πως πάει η περίοδος με τον άντρα σας όσον αφορά τις σεξουαλικές επαφές; Θα χαρώ να μοιραστούμε απόψεις! 

Καλημέρα κορίτσι! 

Εμείς έχουμε κανονικά επαφές όπως και πριν την εγκυμοσύνη..😄 οπότε βοηθάει να είμαστε και πιο κοντά και να απολαμβάνουμε ο ένας τον άλλον ☺️ Εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες! Κάτι ευχάριστο και πικάντικο για να περάσει η ώρα 😃

Μια απορία βρε παιδιά.. εντάξει είπαμε περιμένουμε παιδάκι αλλά και οι σεξουαλικές μας ορμές παραμένουν! Πως πάει η περίοδος με τον άντρα σας όσον αφορά τις σεξουαλικές επαφές; Θα χαρώ να μοιραστούμε απόψεις! 

Κι εμείς όπως τα λέει η @Princess28.. εννοείται λίγο πιο ήρεμα πράγματα αλλά ο γιατρός από την αρχή μας είπε ότι δεν χρειάζεται να σταματήσουμε τις επαφές..συζήτησε το με το γιατρό σου κι αν σου δώσει το οκ βουρ :)) εγω χρειάστηκε να απέχουμε μόνο για δέκα μέρες μετά την αυχενική γιατί βρήκε λίγο χαμηλά τον πλακούντα αλλά στον επόμενο υπέρηχο είχε ανέβει και μας έδωσε ξανά το οκ..:) είναι σημαντικό να νιώθουμε όμορφα με το σύντροφό μας όπως επίσης και να νιώθουμε και γυναίκες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κι εμείς όπως τα λέει η @Princess28.. εννοείται λίγο πιο ήρεμα πράγματα αλλά ο γιατρός από την αρχή μας είπε ότι δεν χρειάζεται να σταματήσουμε τις επαφές..συζήτησε το με το γιατρό σου κι αν σου δώσει το οκ βουρ :)) εγω χρειάστηκε να απέχουμε μόνο για δέκα μέρες μετά την αυχενική γιατί βρήκε λίγο χαμηλά τον πλακούντα αλλά στον επόμενο υπέρηχο είχε ανέβει και μας έδωσε ξανά το οκ..:) είναι σημαντικό να νιώθουμε όμορφα με το σύντροφό μας όπως επίσης και να νιώθουμε και γυναίκες ;)

Έτσιι όπως τα λες είναι 😄 Πώς πας αγάπη;; Τι κάνει το μωράκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια κι εμείς έχουμε το πράσινο φως από την αρχή της εγκυμοσύνης!! ❤️ κι εγώ αρχικά φοβόμουν μήπως και γίνει κάτι αλλα τελικά όλα καλά.. τωρα τελευταία εχω και πιο πολύ όρεξη απ'οτι συνήθως :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Έτσιι όπως τα λες είναι 😄 Πώς πας αγάπη;; Τι κάνει το μωράκι σου;

Είναι μια χαρά σήμερα είχαμε γιατρό και είμαστε 760γρ :) το δικό σου?? Τρώω πολύ κλωτσιδι και ανυπομονώ να τελειώσει η καραντίνα να ξεχυθω στα μωρουδιακα χαχαχαχα...

Κορίτσια λογικό να φοβάστε όπως νιώθει η καθεμία..εμένα ο γιατρός μου είναι πολύ κουλ ανθρώπος και με έχει βοηθήσει πολύ να είμαι κι εγώ πολύ χαλαρή..ώρες ώρες ξεχνάω ότι είμαι έγκυος..και τώρα άστο δεύτερο τρίμηνο είχα πααααρα πολύ ενέργεια όποτε και γυμναστική και περπάτημα και μαγείρεμα και σεξ χαχαχχ όλα τα έκανα..:) ότι βοηθάει την καθεμιά να περάσει όσο πιο όμορφα γίνεται αυτήν την περίοδο την τόσο γλυκιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τονίσουμε οτι αν μια γυναίκα έχει θέματα στην εγκυμοσύνη σεξ γιοκ μπελντε που λέμε εγώ πάντως εννιά μηνες δεν εκανα καθόλου κια ουτε πρόκειται να κάνω αν ξαναέρθει εγκυμοσύνη φοβάμαι παρα πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Να τονίσουμε οτι αν μια γυναίκα έχει θέματα στην εγκυμοσύνη σεξ γιοκ μπελντε που λέμε εγώ πάντως εννιά μηνες δεν εκανα καθόλου κια ουτε πρόκειται να κάνω αν ξαναέρθει εγκυμοσύνη φοβάμαι παρα πολύ

Ειναι στην εγκυμοσυνη πίστεψε με

στην πρωτη μου κορη ημουν Χαλαρή στην δευτερη που ειχα και θέματα Μοκις ο πλακουντας πηγε στη θέση του του έδωσα και κατάλαβε 🤣🤣🤣

κοριτσια απολαύστε το τωρα που μπορείτε γιατι αργοτερα μπορει να κοιτάτε και το ρολόι να προλάβετε 🤣🤣🤣

δεν θα ξεχάσω μολις πήρα το πράσινο φως μετα τη γέννηση της δεύτερης κορης μου επι μια εβδομαδα προσπαθούσαμε να βρούμε χρόνο γτ με το που ξεκινάγαμε έκλαιγε η μπεμπα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε κι εμείς το οκ από τον γιατρό.. Μας είπε μόνο να κόψουμε τον "πολυελαιο" :P

Στις πρώτες δύο επαφές ήμουν λίγο αγχωμένη , τώρα το ξεπέρασα και περνάμε μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Ειναι στην εγκυμοσυνη πίστεψε με

στην πρωτη μου κορη ημουν Χαλαρή στην δευτερη που ειχα και θέματα Μοκις ο πλακουντας πηγε στη θέση του του έδωσα και κατάλαβε 🤣🤣🤣

κοριτσια απολαύστε το τωρα που μπορείτε γιατι αργοτερα μπορει να κοιτάτε και το ρολόι να προλάβετε 🤣🤣🤣

δεν θα ξεχάσω μολις πήρα το πράσινο φως μετα τη γέννηση της δεύτερης κορης μου επι μια εβδομαδα προσπαθούσαμε να βρούμε χρόνο γτ με το που ξεκινάγαμε έκλαιγε η μπεμπα 🤣🤣🤣

Απαπα εγώ χεσμεντεν λεμε ουτε καν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου? Χάθηκα αλλά επανήλθα! Εμείς κάνουμε σεξ μετά τις 9 εβδομάδες μας το επιτρέπει ο γιατρός μια χαρά. Απλά εγώ δεν νιώθω το ίδιο κάτω... Σαν να είμαι πρησμένη? Δεν ξέρω! Βέβαια είμαστε λίγο προσεκτικοί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η christianna89 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!ρε κορίτσια μόνο ο δικος μου δεν μας αφήνει μέχρι να κλείσω τον τρίτο;;;

Καλησπέρα! Και σε εμάς το έχει απαγορεύσει καθώς υπάρχει κίνδυνος αποκόλληση όπως μας είπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Καλησπέρα! Και σε εμάς το έχει απαγορεύσει καθώς υπάρχει κίνδυνος αποκόλληση όπως μας είπε. 

Ναι ναι κ σε εμάς έτσι...βέβαια από ότι καταλαβαίνω ο κάθε γιατρός έχει άλλα πιστεύω. Γενικά όχι μόνο γι αυτό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο σας ρε κορίτσια που μπορειτε..κ γω σαν την @Penny89 ..στις αρχες της εγκυμοσύνης φοβομουν και δεν ηθελα μετα με την κοιλαρα ενιωθα σαν γιουβαρλακι δεν μπορουσα αν κ η γιατρος επεμενε να εχουμε κανονικα επαφες ..τωρα μετα την γεννηση του γιου μας πηγαμε ξανα κ γω τετοιο πονο ουτε όπως την πρωτη μου φορα 😃😃 αλλα θα επανελθω 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η billbas είπε:

Μπραβο σας ρε κορίτσια που μπορειτε..κ γω σαν την @Penny89 ..στις αρχες της εγκυμοσύνης φοβομουν και δεν ηθελα μετα με την κοιλαρα ενιωθα σαν γιουβαρλακι δεν μπορουσα αν κ η γιατρος επεμενε να εχουμε κανονικα επαφες ..τωρα μετα την γεννηση του γιου μας πηγαμε ξανα κ γω τετοιο πονο ουτε όπως την πρωτη μου φορα 😃😃 αλλα θα επανελθω 😀

Χαχαχαχαχαχαχαχα ετσι και εγώ μετα την γέννηση του μικρού μου όταν εκανα επαφη ήτανε λες καθ ήτανε η πρωτη μου φορά πόνο ασε τι να πιασεις και τι να αφήσεις αχ οι άνδρες μονο ενα κούλι έχουν όλα εμείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2020 at 4:45 ΜΜ, ο/η christianna89 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!ρε κορίτσια μόνο ο δικος μου δεν μας αφήνει μέχρι να κλείσω τον τρίτο;;;

Καλημέρα! Σου είπε τον λόγο που δεν σας αφήνει; εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου είχαν πει να ερχόμαστε σε επαφή όποτε το θελήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα! Σου είπε τον λόγο που δεν σας αφήνει; εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου είχαν πει να ερχόμαστε σε επαφή όποτε το θελήσουμε.

Καλημέρα !μας είπε ότι υπαρχει κίνδυνος αποκόλλησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2020 at 10:51 ΠΜ, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες! Κάτι ευχάριστο και πικάντικο για να περάσει η ώρα 😃

Μια απορία βρε παιδιά.. εντάξει είπαμε περιμένουμε παιδάκι αλλά και οι σεξουαλικές μας ορμές παραμένουν! Πως πάει η περίοδος με τον άντρα σας όσον αφορά τις σεξουαλικές επαφές; Θα χαρώ να μοιραστούμε απόψεις! 

Καλημερα κ απο μενα σημερα μπηκα στον 5ο μηνα κ ετσι ειπαμε χθες με τον αντρα μου να ερθουμε σε επαφη.Απο εκεινη την ωρα φοβαμαι μην εχω κανει καποιο κακο στο παιδι.Σκεφτομαι συνεχεια οτι τα υγρα που βγαζω ειναι απο τον σακο! ειμαι πολυ τρελη? 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Καλημερα κ απο μενα σημερα μπηκα στον 5ο μηνα κ ετσι ειπαμε χθες με τον αντρα μου να ερθουμε σε επαφη.Απο εκεινη την ωρα φοβαμαι μην εχω κανει καποιο κακο στο παιδι.Σκεφτομαι συνεχεια οτι τα υγρα που βγαζω ειναι απο τον σακο! ειμαι πολυ τρελη? 🤪

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχετε κάνει κακό στο έμβρυο!! Μάλιστα η σεξουαλική επαφή βοηθάει στο να μας ανεβάζει τη διάθεση, να ανανεώνει τη σχέση μας με τον άντρα μας και όλο αυτό περνάει στο μωρό! Δηλαδή όλη η καλή διάθεση περνάει και στο μωρό. Το πέος επίσης ΔΕΝ μπορεί να κάνει κακό στο μωρό γιατί είναι προστατευμένο στον αμνιακό σακο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχετε κάνει κακό στο έμβρυο!! Μάλιστα η σεξουαλική επαφή βοηθάει στο να μας ανεβάζει τη διάθεση, να ανανεώνει τη σχέση μας με τον άντρα μας και όλο αυτό περνάει στο μωρό! Δηλαδή όλη η καλή διάθεση περνάει και στο μωρό. Το πέος επίσης ΔΕΝ μπορεί να κάνει κακό στο μωρό γιατί είναι προστατευμένο στον αμνιακό σακο. 

Αυτο με φοβιζει μη ''χτυπησαμε'' τον σακο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

Αυτο με φοβιζει μη ''χτυπησαμε'' τον σακο...

Σύμφωνα με τους ειδικούς δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Αντιθέτως οι σεξουαλικές επαφές ευεργετούν την εγκυμοσύνη. Εκτός κι εάν έχει διαγνωστεί η έγκυος με προβλήματα που δεν της επιτρέπουν τις σεξουαλικές επαφές. :) Ρώτησε και τον γιατρό σου, τα ίδια θα σου πει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angel1990 δεν υπάρχει τετοια περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο οσο προικισμενος κ αν ειναι ο συζυγος σου. Τ μωρο βρισκεται στη μητρα. Πριν υπάρχει ο τράχηλος κ ο κολπος. Σκεψου για να γεννησεις πρεπει να κανεις διαστολη 10. Ο τραχηλος αυτη τη στιγμή ειναι κλειστος εντελως. Εδω για σπερματεγχυση κ χρησιμοποιούν πολύ λεπτο καθετήρα για να φθάσουν τη μητρα. Αν τ μοριο τ αντρα εφθανε μέχρι εκει πιστεψε με θα πιαναμε μωρο με τη μυρωδια. Απαλλαξου απο τ άγχος κ προσπάθησε να τ απολαυσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γεια σας κορίτσια,

εγώ βρίσκομαι στην 38 εβδομάδα.. 

Είχαμε επαφές κανονικά από την αρχή που έμαθα ότι είναι έγκυος με την άδεια γιατρού πάντα και χαλαρά πάντα... Μην φοβάστε δεν πρόκειται να χτυπήσει κανένας σάκος..  Υπάρχει ένα τράχηλος πιο πριν που δεν αφήνει τίποτα να διαπερασει.. για να φτάσεις σάκο πρέπει να εξαλειφθεί ο τράχηλος και μετά βλέπουμε..  που ο τράχηλος "εξαφανιζεται" στον τοκετό οπότε μην αγχώνεστε... Εμείς έχουμε ξεκινήσει πλέον ελεύθερες επαφές για να βοηθήσουμε τον τοκετό... 

Επειδή περιμένω το δεύτερο παιδί θα σας έλεγα ευχαριστηθειτε το τώρα με τον έναν ή άλλον τρόπο γιατί μετά δεν υπάρχει χρόνος για τετοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...