Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οικονόμου ...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Εγώ δεν έχω μεγάλη ιστορία με τον σύζυγό μου στην προσπάθεια για παιδί, αλλά πρόσφατα η Λευκού μου βρήκε αυτοάνοσα που επηρέασαν και τη μήτρα μου και ανησυχώ αν όντως είμαι πλήρης από αγωγή, γιατί και την κορτιζόνη τη φοβάμαι γιατί δεν ξέρω για πόσο καιρό θα χρειάζεται να την παίρνω. Θα ήθελα να επισκεφθώ τον γιατρό που λέτε, αλλά με ανησυχεί λίγο το κόστος. Μου λέτε τι χρεώνει επίσκεψη και τι στο περίπου για εξετάσεις; Διάβασα κάτι για 450€, αφορά και επίσκεψη και εξετάσεις;

Κοριτσι η επίσκεψη απ οσο ξέρω ειναι 80 ...αλλα απαξ και κανείς το πακέτο πληρώνεις τα 450 ....480 εγω έδωσα για ολα ...αλλα εκείνη την ώρα τα έκανα ....

τι να σου πω ...εμένα η λευκού με παρακολουθεί παρά πολλά χρόνια το θεμα ειναι οτι δεν μου βρίσκει κάτι αλλο ..απλά ήθελα και άλλη γνώμη ..νέες σκέψεις στο τραπέζι ....απλά...ο οικονόμου δίνει βιταμίνες τα πάντα τα αντιμετωπίζει με αυτα ....εύχομαι να βοηθηθω 

καλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sunset13 είπε:

Κοριτσι η επίσκεψη απ οσο ξέρω ειναι 80 ...αλλα απαξ και κανείς το πακέτο πληρώνεις τα 450 ....480 εγω έδωσα για ολα ...αλλα εκείνη την ώρα τα έκανα ....

τι να σου πω ...εμένα η λευκού με παρακολουθεί παρά πολλά χρόνια το θεμα ειναι οτι δεν μου βρίσκει κάτι αλλο ..απλά ήθελα και άλλη γνώμη ..νέες σκέψεις στο τραπέζι ....απλά...ο οικονόμου δίνει βιταμίνες τα πάντα τα αντιμετωπίζει με αυτα ....εύχομαι να βοηθηθω 

καλη επιτυχία 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!  💞

Και πολύ καλά έκανες!! Αν δεν αξίζει αυτό να κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε, τότε τι αξίζει; Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις ευχάριστα νέα σύντομα και να πάνε όλα συνολικά πολύ καλά από δω και πέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2020 at 3:29 ΜΜ, ο/η JoyCat είπε:

Εμένα δηλαδή απ'ότι καταλαβαίνω το μεγάλο μου πρόβλημα είναι τα αυτοάνοσα. Πιστεύετε ότι μπορεί να με βοηθήσει σ'αυτό;

Καλημέρα! Σίγουρα θα σε βοηθήσει και θα ξεκαθαρίσουν πολλα πράγματα μέσα σου για το τι ρόλο παίζει το κάθε κομμάτι και πόσο σημαντικο είναι. Κι εγώ δεν ξέρω τιμη για ραντεβού μόνο, χωρίς εξετάσεις... Πλήρωσα μόνο τις εξετάσεις στο πρώτο ραντεβού (480€) και μετά όλες οι συνεννοήσεις από το τηλέφωνο. Για την επανεξέταση που χρειάστηκα, έστειλα το αίμα με κούριερ γιατί είμαι από νησί και πλήρωσα πάλι μόνο την εξέταση (170€). Είναι πανάκριβα αλλά είναι πολύ εξειδικευμένες εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Σίγουρα θα σε βοηθήσει και θα ξεκαθαρίσουν πολλα πράγματα μέσα σου για το τι ρόλο παίζει το κάθε κομμάτι και πόσο σημαντικο είναι. Κι εγώ δεν ξέρω τιμη για ραντεβού μόνο, χωρίς εξετάσεις... Πλήρωσα μόνο τις εξετάσεις στο πρώτο ραντεβού (480€) και μετά όλες οι συνεννοήσεις από το τηλέφωνο. Για την επανεξέταση που χρειάστηκα, έστειλα το αίμα με κούριερ γιατί είμαι από νησί και πλήρωσα πάλι μόνο την εξέταση (170€). Είναι πανάκριβα αλλά είναι πολύ εξειδικευμένες εξετάσεις και αξίζει 1000%, χωρίς καμία επιφύλαξη.

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Κορίτσια σας εύχομαι πραγματικά κάθε επιτυχία!! Και πιστεύω θα την έχετε, γιατί η επιτυχία προϋποθέτει να προσπαθείς. Κι εσείς πραγματικά προσπαθείτε με κάθε τρόπο! Μπράβο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 18/4/2020 at 7:35 ΜΜ, ο/η Sunset13 είπε:

 Μου άρεσε πολύ η τοποθέτηση του προς στις εξετάσεις μου....είδε μια εξέταση μου η οποία είχε γίνει το 2013 και μου είπε ξεκάθαρα ότι πιστεύει ότι οι εξετάσεις μου δεν.εχουν.διαβαστε.τα συνηθισμένα είναι βιταμίνη D βιταμίνη C... Q10 και κάποια άλλη βιταμίνη για τον πλακούντα μπορεί κάποια γυναίκα να μην μπορεί να δημιουργήσει πλακούντα ..

@Sunset13 καλημέρα! Είμαι αρκετά παλια στο φορουμ..Έκανα αναζήτηση σχετικά με τα ιντραλιπιντς και είδα τα ποστ σας.. ποιες είναι οι βιταμίνες για αδυναμία δημιουργίας πλακούντα και με ποια εξέταση το βλέπουμε;  Ετοιμάζομαι για ετ με δανεικά ωάρια και επειδή είχα μια παλλινδομη από φυσικη σύλληψη στο παρελθόν με ενδιαφέρει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η jazz είπε:

@Sunset13 καλημέρα! Είμαι αρκετά παλια στο φορουμ..Έκανα αναζήτηση σχετικά με τα ιντραλιπιντς και είδα τα ποστ σας.. ποιες είναι οι βιταμίνες για αδυναμία δημιουργίας πλακούντα και με ποια εξέταση το βλέπουμε;  Ετοιμάζομαι για ετ με δανεικά ωάρια και επειδή είχα μια παλλινδομη από φυσικη σύλληψη στο παρελθόν με ενδιαφέρει πολύ. 

Καλημερα κοριτσι μου εγω πηγα στον οικονομου εδωσα 450€ Μου εκανε καποιες εξετασεις και μια μονο για τον αντρα μου και μου ειπε οτι 1) εχω υψηλα Νκ 2)δε δημιοουργω πλακουντα 3) εχω ιδιο dna με τον αντρα μου 4) δεν ειναι φορτισμενες οι μπαταριες των ωαριων μου (μιτοχονδρια)και 5) πρεπει να φτιαξουμε την ποιοτητα των ωαριων μου

οπως καταλαβαινεις μου τα εβγαλε ολα σκαρτα και μου ειπε οτι αν δεν παρω τη θεραπεια του να μην επιχειρησω ουτε καταψυξη να κανω διοτι παω με φυσικους καθε μηνα και μαζευα για να μπορεσω να μεταφερω.μου εδωσε απειρες βιταμινες & χημικα καποια σε θεραπεια 3 μηνων και αφου την ολοκληρωσω τοτε να προχωρησω.δεν τον ακουσα καθολου ουτε πηρα κατι απο αυτα που μου ειπε διοτι δεν εχω χρονο για χασιμο και ο αντρας μου με κοροιδυε που τον ετρεχα εκει..ειμαι 42 εχω να σου πω οτι προχωρησα στα παντα κανονικα με τους φυσικους μου καθε μηνα για 3 μηνες και εκανα εξαιρετικα ωαρια και εμβρυα και που μαλιστα φτασανε 3 στα 3 Βλαςτοκυστες ποιοτητας ΑΑ και ΑΒ και εκανα προχθες εμβρυομεταφορα.το αλλο που μου ειπε ειναι οτι θα πρεπει να κανω 2 αντιπηκτικες τη μερα χωρις να εχω θρομβοφιλια και οταν το ειπα στην αιματολογο μου ,μου ειπε δυνατα «στο απαγορευω να το κανεις αυτο»σε λιγες μερες θα δειξει στη χοριακη τα συμπερασμα τα δικα σου .για την παλινδρομη θα ελεγα να τσεκαρεις θρομβοφιλια επικτητη και κληρονομικη ,σακχαρο και θυροειδη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλαμε για τον ίδιο ανθρωπο που βρίσκεται και στο εμβρυογεννεσις ή είναι άλλος οικονομου αυτός;

Κι εγω σκεφτόμουν να παω....αλλά είναι πολλα τα λεφτά.... και με προβληματίζουν οι τόοοσο εξειδικευμένες πια εξετασεις που δεν τις προτείνει κανεις αλλος παρα μόνο αυτός.... γιατί μόνο αυτός;

Είμαι μπερδεμένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα κοριτσι μου εγω πηγα στον οικονομου εδωσα 450€ Μου εκανε καποιες εξετασεις και μια μονο για τον αντρα μου και μου ειπε οτι 1) εχω υψηλα Νκ 2)δε δημιοουργω πλακουντα 3) εχω ιδιο dna με τον αντρα μου 4) δεν ειναι φορτισμενες οι μπαταριες των ωαριων μου (μιτοχονδρια)και 5) πρεπει να φτιαξουμε την ποιοτητα των ωαριων μου

οπως καταλαβαινεις μου τα εβγαλε ολα σκαρτα και μου ειπε οτι αν δεν παρω τη θεραπεια του να μην επιχειρησω ουτε καταψυξη να κανω διοτι παω με φυσικους καθε μηνα και μαζευα για να μπορεσω να μεταφερω.μου εδωσε απειρες βιταμινες & χημικα καποια σε θεραπεια 3 μηνων και αφου την ολοκληρωσω τοτε να προχωρησω.δεν τον ακουσα καθολου ουτε πηρα κατι απο αυτα που μου ειπε διοτι δεν εχω χρονο για χασιμο και ο αντρας μου με κοροιδυε που τον ετρεχα εκει..ειμαι 42 εχω να σου πω οτι προχωρησα στα παντα κανονικα με τους φυσικους μου καθε μηνα για 3 μηνες και εκανα εξαιρετικα ωαρια και εμβρυα και που μαλιστα φτασανε 3 στα 3 Βλαςτοκυστες ποιοτητας ΑΑ και ΑΒ και εκανα προχθες εμβρυομεταφορα.το αλλο που μου ειπε ειναι οτι θα πρεπει να κανω 2 αντιπηκτικες τη μερα χωρις να εχω θρομβοφιλια και οταν το ειπα στην αιματολογο μου ,μου ειπε δυνατα «στο απαγορευω να το κανεις αυτο»σε λιγες μερες θα δειξει στη χοριακη τα συμπερασμα τα δικα σου .για την παλινδρομη θα ελεγα να τσεκαρεις θρομβοφιλια επικτητη και κληρονομικη ,σακχαρο και θυροειδη! 

Νεφελάκι μου καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Νεφελάκι μου καλή επιτυχία!!!!

Ευχαριστω πολυ πολυ!!! Επισης κοριτσι μου να ξεκινησεις με το καλό..

@peacock δε χρειαζεται να πας,θα στα στειλω εγω ολα.να γλυτωσεις και τα 500 plus γιατί εγω εδωσα 450 διοτι ειχα κανει κληρονομικη θρομβοφιλια το πακετο 13 μεταλαξεων απο μονη μου..και δεν μου το χρεωσε ξανά..τα ιδια δινει σε ολες.!ενω στην αρχη ενθουσιαστηκα κ λεω οπα το βρηκαμε το προβλημα γιατί δεν κανω εμφυτευση αλλα μετα τη φρικη που εφαγα και μου κοπηκαν τα ποδια Και τα παντα,μιλησα και με γιατρους (γελαγανε) και με 8 κοπελες και δινει την ιδια θεραπεια..Αυτος που λες εσυ ειναι εμβρυολογος στο εμβρυογενεσις αυτοα που πηγα εγω και εχει γινει γνωστος ειναι φαρμακογενετιστης για αυτο και τα υπερβολικα φαρμακα /βιταμινες που δινει http://www.pharmagenetix.net/greece/pharmagenetix/page/company_profile/104

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ευχαριστω πολυ πολυ!!! Επισης κοριτσι μου να ξεκινησεις με το καλό..

@peacock

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!! Κατάλαβα... Εδώ που τα λέμε και η Λευκού την ίδια αγωγή δίνει σε όλες... Εσύ έκανες ιντραλιπιντς, μια που λένε ότι βοηθάει στα υψηλά ΝΚ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η peacock είπε:

Μιλαμε για τον ίδιο ανθρωπο που βρίσκεται και στο εμβρυογεννεσις ή είναι άλλος οικονομου αυτός;

Κι εγω σκεφτόμουν να παω....αλλά είναι πολλα τα λεφτά.... και με προβληματίζουν οι τόοοσο εξειδικευμένες πια εξετασεις που δεν τις προτείνει κανεις αλλος παρα μόνο αυτός.... γιατί μόνο αυτός;

Είμαι μπερδεμένη..

Κοριτσάκι μου ♥️♥️ μας έχουν ξεζουμισει... Εγώ την Δευτέρα έκανα υστεροσκοπηση βιοψία, ηπιο σκρατσινκγ και διάνοιξη τραχήλου... Και πρώτα ο Θεός, με την περίοδο του Ιουλίου ξεκινάω προετοιμασία για να βάλω τα κατεψυγμένα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Νεφελάκι μου καλή επιτυχία!!!!

@Taggeris εσύ πως προχωράς κορίτσι μου; Σας έχω χάσει τελείως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

@Taggeris εσύ πως προχωράς κορίτσι μου; Σας έχω χάσει τελείως!!

Κι εγώ αναρωτιομουν το ίδιο για σένα..... άντε να δούμε τι θα κάνουμε.... Εγώ κάνω διέγερση πάλι τώρα....κι ο θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η jazz είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!! Κατάλαβα... Εδώ που τα λέμε και η Λευκού την ίδια αγωγή δίνει σε όλες... Εσύ έκανες ιντραλιπιντς, μια που λένε ότι βοηθάει στα υψηλά ΝΚ??

Ευχαριστω!! Στο μονο που ακουσα τον Οικονομου ειναι σε 2 πραγματα κ που συμφωνησε κ η Λευκου.στο οτι τα ιντραλιπιντς δε μου κανουν καλό κ να μη βαλω ( ειχα βαλει στην προηγουμενη προληπτικα απο δικη μου πρωτοβουλια κ χωρις να ξερω τοτε οικ κ λευκ..  και στο να μη παρω κορτιζονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κι εγώ αναρωτιομουν το ίδιο για σένα..... άντε να δούμε τι θα κάνουμε.... Εγώ κάνω διέγερση πάλι τώρα....κι ο θεός βοηθός!

Χαχαχαχα. Με το καλό , εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ευχαριστω!! Στο μονο που ακουσα τον Οικονομου ειναι σε 2 πραγματα κ που συμφωνησε κ η Λευκου.στο οτι τα ιντραλιπιντς δε μου κανουν καλό κ να μη βαλω ( ειχα βαλει στην προηγουμενη προληπτικα απο δικη μου πρωτοβουλια κ χωρις να ξερω τοτε οικ κ λευκ..  και στο να μη παρω κορτιζονη.

Αχ αυτή η κορτιζόνη.... Άλλοι λένε ότι καίει το ενδομήτριο, κι άλλοι ξεκινάνε το πρωτόκολλο με 5 prezolon (και όχι δύο όπως η αιματολογος μας) και μειώνουν σταδιακά.. και έχουν και επιτυχίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Αχ αυτή η κορτιζόνη.... Άλλοι λένε ότι καίει το ενδομήτριο, κι άλλοι ξεκινάνε το πρωτόκολλο με 5 prezolon (και όχι δύο όπως η αιματολογος μας) και μειώνουν σταδιακά.. και έχουν και επιτυχίες!!!

Βεβαια πολλες παιρνουν και μια χαρα πανε εφοσον ειναι στανταρακι πρωτοκολλο.Στη περιπτωση τη δικη μου δε θελουμε να «κοιμησουμε»το ανοσοποιητικο ωστε να μη νομισει το εμβρυο ως ξενο σωμα και να το πολεμησει..οποτε αυτη τη φορα δε πηρα τα 5 πρεζολον τη μερα για 5 μερες και μετα 3 για 3 μερες που τα θεωρω τραγικο ουτως ή αλλως,απο την αρχη μου ειχανε κατσει στραβα ολα τα φαρμακα που δινουν..Τωρα πηρα μονο ουτρο να φανταστεις μια αντιπηκτικη κ σαλοσπιρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η jazz είπε:

Κοριτσάκι μου ♥️♥️ μας έχουν ξεζουμισει... Εγώ την Δευτέρα έκανα υστεροσκοπηση βιοψία, ηπιο σκρατσινκγ και διάνοιξη τραχήλου... Και πρώτα ο Θεός, με την περίοδο του Ιουλίου ξεκινάω προετοιμασία για να βάλω τα κατεψυγμένα μου...

Αντε βρε κοριτσακι μου γλυκο να ξεμπερδεψεις! Με το καλο! 💟💗💖💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Χαχαχαχα. Με το καλό , εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock @jazz κορίτσια έχουν αρχίσει και εμένα και μου δημιουργουνται αμφιβολίες με τις εξετάσεις αυτές και είμαι να σκάσω με τα 700€ που έχω δώσει μέχρις στιγμής. Δεν ξέρω αν θα πιάσουν τόπο βέβαια γιατί ακόμα δεν έχω κάνει την προσπάθεια μου αλλα μου μπήκαν φυτιλιες από τότε που κουβεντιάζαμε με την @Nefeliap για την διπλή αντιπηκτικη και δεν ξέρω τι να κάνω. Τώρα θέλει άλλες 4 εξετάσεις για τον έλεγχο της πηκτικοτητας (επί τρεις διαφορετικές μέρες) και βαρέθηκα δεν μπορώ άλλο νομίζω το τραβάμε από τα μαλλιά πλέον. 

Έκλεισα να δω την κ.Τσεκουρα στο Έλενα στο τμήμα καθεξιν αποβολών (πικοκακι ίσως να ρίξεις εκεί μια ματιά) που είναι δωρεάν, είναι εξειδικευμένη αιματολογος και ασχολείται και με τον τρόπο ζωής πέρα από τα σκευάσματα. Δυστυχώς είχε ραντεβού 3-4 μέρες μετά από εκεί που υπολογίζω την ετ μου (αν όλα πάνε καλά) αλλά μόνο έτσι θα ησυχάσει το κεφάλι μου πιστεύω. Και βλακεία έκανα που δεν πήγα μόνο εκεί εξαρχής το έχω μετανιώσει τρομερά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίναστα ειπα απο την αρχη και επεμενα, εδωσα 450 ευρω διοτι ειχα κανει ηδη το πακετο κληρ.θεομβοφιλιας.δε μετανοιωνω οκ εμπειριες ειναι ολα στη ζωη τουλαχιστον κρατησα το να μη παρω κορτιζονη βεβαια το ηξερα και απο μονη μου,αλλα τελοσπαντων.Δε λαμβανουν υποψιν τους αυτα που κανει κ λεει κανεις γιατρος ,τους ειπα δεν δημιουργω πλακουντα και γελαγανε,ιδιο Dna με αντρα και μου ειπαν αυτα δεν υπαρχουν πλεον 2 αντιπηκτικες και τρελαθηκαν οταν το ακουσανε..και ο αντρας μου κοροιδευε και εγω τον ειχα πιστεψει στην αρχη δε σου κρυβω γιατί τα ελεγε με πολυ σιγουρια ,σε ολες τα ιδια λεει βαζει κασετα κανονικα!  και μαλιστα μου ειπε ευτυχως εχουμε ευρηματα αλλιως θα πηγαινες στα τυφλα και τζαμπα θα εκανες και τους φυσικους γιατί απο ποιοτητα θα ειναι χαλια! Ε σορυ ευτυχως που δεν τον ακουσα και δεν εχασα 3 πολυτιμους μηνες κ τους εκανα και μαλιστα αν και ειμαι 42 εκανα 3 στη 3 βλαστοκυστες 1 ΑΑ και 2 ΑΒ.τι να πω μετα απο αυτο..περιμενω την χοριακή να βεβαιωθω στο 100% αλλα και αρνητικη να ειναι ειμαι σιγουρη για την επιλογη μου πλεον.καλά εκανες η τσεκουρα στο Ελενα ειναι καταπληκτική ολες λενε τα καλυτερα και τα εξηγει και ωραια και δωρεαν ολα.δε την εχω επισκευτει ακομα θεωρω δε τη χρειαζομαι προς το παρων.Αν η μητρα ειναι δεκτικη και ειναι και καλά τα εμβρυα μια χαρα θα κατσει ενα εμβρυακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αντε βρε κοριτσακι μου γλυκο να ξεμπερδεψεις! Με το καλο! 💟💗💖💝

Ευχαριστώ μικρή μου... Κι εσύ δεν έχεις περάσει λίγα.. μακάρι να τελειώσει η ταλαιπωρία για όλες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap και @Σελίνα ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Δυστυχώς αυτα τα χρόνια στο χωρο της εξωσωματικής είδα ότι όλα θυσιάζονται στο βωμό του χρήματος.. (δεοντολογία, ηθική κτλ) 

Νομίζω ότι είναι υπερβολικά όλα αυτα.. χωρίς να είμαι γιατρός και δεν εχω  πρόθεση να θίξω τον ανθρωπο και τις κοπελες που πάνε σε αυτόν.

@jazz μου αγαπημένη.... όταν μάθω τα θετικά σου νεα πρωτα ο Θεός θα χαρω πολύ, ευχομαι να τελειώσεις σύντομα με ολα αυτα και να προχωρήσεις παρακάτω!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Nefeliap και @Σελίνα ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Δυστυχώς αυτα τα χρόνια στο χωρο της εξωσωματικής είδα ότι όλα θυσιάζονται στο βωμό του χρήματος.. (δεοντολογία, ηθική κτλ) 

Νομίζω ότι είναι υπερβολικά όλα αυτα.. χωρίς να είμαι γιατρός και δεν εχω  πρόθεση να θίξω τον ανθρωπο και τις κοπελες που πάνε σε αυτόν.

@jazz μου αγαπημένη.... όταν μάθω τα θετικά σου νεα πρωτα ο Θεός θα χαρω πολύ, ευχομαι να τελειώσεις σύντομα με ολα αυτα και να προχωρήσεις παρακάτω!

 

 

Συμφωνω ,δεν εχουν αποδεικτει επιστημονικα αυτου του ειδους οι εξετασεις και οι γιατροι λενε οτι  δε θα πρεπει να μας απασχολουν.καποιος απο ενα γνωστο κεντρο διαγνωστικο στο χολαργο ελεγε κατευθειαν αντιπατρικα σε γυναικες που ειχαν αυξημενα ΝΚ.αυτο και αν ειναι τρελα κατα την αποψη μου.ολα στο βωμο οπως λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...