Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οικονόμου ...


Recommended Posts

Μετα απο πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές όπου σε κάθε κύκλο κάναμε ύστεροσκοπηση σκρατζινγκ παρακολουθήσει απο αιματολογο γνωστή ...παρακολουθήσει απο ενδοκρινολόγο ..μετα απο παρα παρα πολλές εξετάσεις ...αποφάσισα μετα απο έρευνα νέα να επισκεφτώ και τον οικονόμου φαρμακογενετιστη ...πιστευω οτι αυτός θα μου βρει την λύση ...ειναι ειρωνεία να λενε ολοι ...δεν υπάρχει κάτι αλλο να κανείς και εγω να μένω άδεια ...επίσης θα κανω και ένα ραντεβού στον περιβόητο Κοραντζη για όσες δεν τον ξέρετε σας λεω απ οτι έμαθα οτι ο άνθρωπος εχει μηχανήματα τελευταίας τεχνολογίας όπου βλέπει ακομα και τις συμφυσεις..θα ήθελα απόψεις πάνω σε αυτούς τους γιατρούς ...έχουμε κοπέλες που τελικά τα κατάφεραν με την βοηθεια τους ;;; 

Σας ευχαριστω και ευχομαι να τα καταφέρουμε 

Παράθεση
Παράθεση

Όπως λενε σκύβουμε μονο ....για να δέσουμε τα κορδόνια μας ❣❣❣❣❣❣

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πως σε νιωθω....αυτο το πραγμα που ουτε ο γιατρος δε ξερει να δωσει εξηγηση....πφφφφ...Τι ακριβως ειναι ο φαρμακογενετιστης;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunset13 Καλησπέρα! Μετά την πρώτη μηδενική μου εμβρυομεταφορα επισκέφθηκα κι εγώ τον Οικονόμου γιατί έμαθα ότι συνεργαζεται με το γιατρό μου και ήθελα να καλύψω όλα τα ενδεχόμενα πριν προχωρησω.

Ο άνθρωπος είναι εξαιρετικος επιστήμονας, εξηγεί τα πάντα, αφιερώνει τουλάχιστον 1,5 ώρα στο πρώτο ραντεβού για να λύσει οποιαδήποτε απορία και με κάλυψε σε ολα τα ανοσολογικα και αιματολογικα θέματα που είχα κενο.

Αφου κάνεις σε εκείνον οποιες επιπλέον εξετάσεις (αίματος ειναι) κρίνει ότι χρειάζονται, βγάζει ένα προσωποποιημένο πλάνο θεραπείας με αναλυτικές λεπτομέρειες και οδηγίες. Συνήθως κρατάει 4 μήνες.

Η προσέγγιση του είναι με όσο το δυνατόν φυτικά σκευάσματα που δεν τα προωθεί ο ίδιος (βιταμίνες που τις αγοράζεις από όπου εσύ νομίζεις). Επιβεβαιωσε ό,τι ειχα διαβάσει για τρόπο ζωής και πως επηρεάζει τη γονιμότητα.

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι είναι πολύ ακριβες οι εξετάσεις. Από την άλλη, αν είχα επισκεφτεί απευθείας αυτόν (από ενδοκρινολογο ήμουν εντάξει εξαρχής) θα γλιτωνα πολύ χρόνο και ταλαιπωρία. Σου εμπνέει μεγάλη σιγουριά.

Όσο για την επιτυχία ακόμα δεν ξέρω, τον Ιούνιο ολοκληρωνω την θεραπεία και αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε εμβρυομεταφορα. Θα δούμε τοτε! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα μου γλυκια ❤ πες μου λιγο σε παρακαλω...τι ειδους θεραπεια δηλ;  

Τι εξετασεις αιματος ηταν; Γενετιστης ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Σελίνα μου γλυκια ❤ πες μου λιγο σε παρακαλω...τι ειδους θεραπεια δηλ;  

Τι εξετασεις αιματος ηταν; Γενετιστης ειναι;

Τώρα σου έγραφα! Όλα τα κομμάτια της θεραπείας είναι με βιταμίνες εκτός το στάδιο αμέσως πριν την ετ όπου μου δίνει αντιβίωση, αντιπηκτικες (λόγω θρομβοφιλιας μου) και ιντραλιπιντς (για εμένα το προτείνει στην 7η εβδομάδα κύησης όχι πριν). 

Τα άλλα στάδια με τις βιταμίνες για εμένα είναι για διόρθωση ανοσοποιητικου, βελτίωση ποιότητας ωαρίων, βελτιωση δεκτικοτητας ενδομητρίου, εμφυτευσης και σχηματισμού πλακούντα.

Όλα όμως είναι προσωποποίημενα, με επανεξέταση για να ελέγξει εάν αντιδρά σωστά ο οργανισμός. Ακόμα κ για τις αντιπηκτικες μου έδωσε διπλή δόση με επανεξέταση για να δει αν με πιάνει. Πολύ προσεγμένος και πααααρα πολύ αναλυτικός. Μετά από αυτόν δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο να ψάξεις. (πέρα από τα γυναικολόγου - ενδομητρίου)

Αυτά που έλειπαν σε εμένα ήταν καποιες ΝΚ , λεμφοκύτταρα, συμβατότητα DNA με σύζυγο, και γενετικός έλεγχος δυσλειτουργίας μιτοχόνδριων (δείχνει τι δύναμη έχουν τα ωάρια σου για σωστή αντιγραφή DNA και ανάπτυξη εμβρύου). 

Κυρίως δλδ ανοσολογικό έλεγχο, αιματολογικο και δεν ξέρω αν ασχολείται με τα ενδοκρινολογικα, εμένα μου είπε ότι είμαι πλήρως καλυμμένη με τις οδηγίες του ενδοκρινολογου μου. 

Στον συστήνω ανεπιφύλακτα, αν μη τι άλλο θα συζητήσεις και θα σου εξηγήσει πολλά πράγματα με εξαιρετικό τρόπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σελίνα  σου εύχομαι με το καλό ολόψυχα ...

τεσσερεις μηνες ε...

η αλήθεια ειναι οτι στα τόσα χρόνια που παλεύω χίλιες φορές να είχα πάει εκει ..Τεσπα ποτέ δεν ειναι αργά 

κοριτσι μου χωρίς να σε κουράζω ...επειδη εχω μιλήσει και με άλλες κοπέλες ...εχω  ακομα και ολες τις εξετασεις που δίνει θα ήθελα να σε ρωτησω εσένα τι θεμα σου βρήκε ;;; Εαν επιτρέπεται εδώ η σε πμ 

μια φίλη της βρήκε Νκ αυξημένα ..θεμα με τον πλακούντα ..και δυο τρία αλλα και έκανε δυο μηνες θεραπεία ..και τώρα θα ξεκινήσει και αυτή ..

με το καλο και παλι κοριτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunset13 βρήκε ότι έχουμε χαμηλή συμβατότητα με το σύζυγο, έχω αυξημένα ΝΚ και κάποιους λόγους λεμφοκύτταρων όχι σε ιδανικές τιμές (δεν θα έχω τα χαρτιά μπροστα μου να σου πω ακριβώς), και μικρή δυσλειτουργία στα μιτοχόνδρια. 

Εκτός αυτών έχουμε πολύ χαμηλή ΑΜΗ (0.79) μια σάλπιγγα κλειστή και ολιγοασθενοσπερμια. Επίσης βρήκαμε θρομβοφιλια, ήπια αντίσταση στην ινσουλίνη και προδιάθεση για θυρεοειδιτιδα χάσιμοτο που τα ρυθμίζω αυτά με τον ενδοκρινολογο μου.

Εκεί που στάθηκε ο Οικονόμου είναι ότι με τόσο χαμηλή ΑΜΗ, οι ωοθήκες παρήγαγαν ωάρια μειωμένης ποιοτητας γιατί τις "εκβιασαμε" με τη διεγερση. Επίσης χρειάζεται βελτίωση το ανοσοποιητικό μου για να δεχτεί το υλικό του συζύγου. Αυτά μου είπε, δεν ξέρω αν σε βοηθάνε! Αν θέλεις πες μας την ιστορία σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεμίνα μου σε ευχαριστώ πολύ

Εμείς ξεκινήσαμε το 2009 ..2010 αυτό το Γολγοθά....μετα απο κάποιες εξετάσεις βρήκαμε θεματάκι με το σπέρμα  ...ορμόνες Αμη..Όλα σε τέλεια κατάσταση σάλπιγγες ανοιχτες...Όλοι λέγαμε εύκολη περίπτωση ...Αλλά όλο περνάμε αρνητικό..Στην 4η εξωσωματική έμεινα έγκυος όπου είχα αποβολή δεν πρόλαβα δεν ήξερα καν για τον καρυοτυπο εμβρύου...μετα από αυτό άρχισα και ψαχνομουν πιο πολύ....όπου εξάντλησαν οι γιατροί όλες τις εξετάσεις κατά τα λεγόμενα τους ...Μετά από άλλες 5 εξωσωματικες ανεπιτυχείς τελείως μένω με την πρώτη στον Π....ντο ...Και δεν είχαμε καλούς διπλασιασμους....Μέχρι 10η εβδομάδα δεν είχε φανεί το έμβρυο όπου κάναμε αποξυση ...έστειλα καρυοτυπο εμβρύου όπου δεν βρέθηκαν λαχνες εμβρύου τίποτα....έκτοτε αποφάσισα από μόνη μου ότι θα κάνω προεμφυτεύτικο...μαζέψαμε 5 βλαστοκύστες και  τα αποτελέσματα έδειξαν ότι οι 3 ήταν  άρρωστες....Έτσι μεταφέραμε 2 τέλειες βλαστοκύστες κατά τα λεγόμενα τους και πήρα πάλι αρνητικό...ωστόσο να ενημερώσω ότι νε παρακολουθεί η Λευκ....Αιματολογος..Μέχρι στιγμής...η οδηγίες της ...Όπως ξέρετε οι κοπέλες που είστε...γκλουγκοφαζ....ηπαρίνη φουλ ..σαλοσπιρ ...αβαμις ( μελοτονινη) τα πάντα....πλέον δεν έχει άλλες εξετάσεις να μου κάνει...πάντα κανένα υστεροσκοπηση ..πάντα σκρατζινγκ....το ενδομήτριο πάντα πάνω από 9.....οι ορμόνες πάντα καλές....tsh κάτω από 2 fsh κάτω από 8 ....πλέον η Αμη από άριστη γονιμότητα 18 τότε....Έχει πέσει στο 1.7 κάτι με άλλη μέτρηση......χαμηλή γονιμότητα....Έχω εξεταστεί 3 φορές με βιοψία ενδομητρίου Νικα...όπου στην αρχή είχα φλεγμονή...Μετά από εγχυσεις και αντιβίωση τριπλου σχήματος πήραμε το καθαρό όπου έκανα και ΕΤ ...Κάθε φορά καταλαβαίνετε στο μηδέν ...Τώρα πάλι τα πυρά από την αρχή Αλλά θα κάνω αλλαγές...Σήμερα έχω στον οικονόμου...σε μιάμιση εβδομάδα στον κορατζη ....ωστόσο προσπαθώ να μαζέψω φαρμακακια να κάνω πρέπει 2 διεγερσεις καθώςπηγαίνω με προεμφυτεύτικο και πρέπει να στείλω τουλάχιστον 8 βλαστοκύστες ....Μετά τις διεγερσεις θα κάνω υστεροσκοπηση με πλύσεις ενδομητρίου αφού πρώτα πάρει βιοψία και στείλω στην Ισπανία να κάνω ERA EMMA KAI ALICE αυτές οι εξετάσεις δείχνουν εάν υπάρχει μικρόβιο...Εάν υπάρχει ενδομητριτιδα και το παράθυρο εμφύτευσης την καταλληλότερη μερα ΕΤ την έχω κάνει και στην Ελλάδα...Αλλά θα ήθελα πλέον εκεί...Αυτά...Από γιατρούς αρκετούς ....Δεν ξέρω εάν κάνει να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό.... Σε διαβάζω μέρες και αλήθεια έχει πιαστεί η ανάσα μου.... Τι έχεις περάσει ψυχουλα μου....στο χρωστάει το μωράκι ο Θεός είμαι σίγουρη....θα περιμένω να μάθω νέα σου από τον καινούργιο γιατρό που εύχομαι επιτέλους να σε σε βοηθήσει....θα έρθει η ανάσταση για όλες μας.....ολη μ η θετική σκέψη μαζί σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου σε ευχαριστω πολυ πολυ 

Η ανάσταση του κυρίου να Μας φέρει αγκαλιές γεμάτες 

Δοξα συ ο θεός ο οικονόμου με άφησε άφωνη με καλη έννοια 

μια εξεταση μου του 2013 έδειχνε οτι χρειαζόμουν τα εμβόλια παρόλο που αυτός είναι αντίθετος ήταν πολυ ειλικρινής μαζι μου ...ηταν τοσο μα τοσο κατατοπιστικός που ειλικρινά δεν κατάλαβα ποτέ πέρασε το διωρο ....εμαθα τόσα πολλά πράγματα για το ωάριο μου και για τις πιθανές αιτίες αποβολών μου ....Μ άρεσε πολυ ...μετανιώνω που δεν πηγα πιο νωρίς ...αλλα οκ ποτέ δεν ειναι αργά ...

Σας τον συστήνω ...ευχομαι να τα καταφέρω ..να τα καταφέρουμε 

σε μια εβδομάδα θα βγουν τα αποτελέσματα μου. Και θα ξεκινήσουμε την θεραπεία ...

με βάση της χαμηλής αμην πλέον..προτείνει φυσικό κύκλο ...θα δουμε ..αυτααααα κοριτσάκια ...σας ευχαριστω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για κάποιο λόγο γίνονται όλα... Κάθε μέρα κάτι γίνεται και το λέω!!! Τι ωραία τα νέα σου!!!καλά αποτελέσματα!!!!έχω καλό προαίσθημα για σένα κορίτσακι μου!!!!και μην ξεχνάς!!! Πλησιάζει η ώρα της ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

@Sunset13 βρήκε ότι έχουμε χαμηλή συμβατότητα με το σύζυγο, έχω αυξημένα ΝΚ και κάποιους λόγους λεμφοκύτταρων όχι σε ιδανικές τιμές (δεν θα έχω τα χαρτιά μπροστα μου να σου πω ακριβώς), και μικρή δυσλειτουργία στα μιτοχόνδρια. 

Εκτός αυτών έχουμε πολύ χαμηλή ΑΜΗ (0.79) μια σάλπιγγα κλειστή και ολιγοασθενοσπερμια. Επίσης βρήκαμε θρομβοφιλια, ήπια αντίσταση στην ινσουλίνη και προδιάθεση για θυρεοειδιτιδα χάσιμοτο που τα ρυθμίζω αυτά με τον ενδοκρινολογο μου.

Εκεί που στάθηκε ο Οικονόμου είναι ότι με τόσο χαμηλή ΑΜΗ, οι ωοθήκες παρήγαγαν ωάρια μειωμένης ποιοτητας γιατί τις "εκβιασαμε" με τη διεγερση. Επίσης χρειάζεται βελτίωση το ανοσοποιητικό μου για να δεχτεί το υλικό του συζύγου. Αυτά μου είπε, δεν ξέρω αν σε βοηθάνε! Αν θέλεις πες μας την ιστορία σου :)

Αυτό με τα μιτοχόνδρια με τι εξέταση το βλέπουν ;;;;

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Σεμίνα μου σε ευχαριστώ πολύ

Εμείς ξεκινήσαμε το 2009 ..2010 αυτό το Γολγοθά....μετα απο κάποιες εξετάσεις βρήκαμε θεματάκι με το σπέρμα  ...ορμόνες Αμη..Όλα σε τέλεια κατάσταση σάλπιγγες ανοιχτες...Όλοι λέγαμε εύκολη περίπτωση ...Αλλά όλο περνάμε αρνητικό..Στην 4η εξωσωματική έμεινα έγκυος όπου είχα αποβολή δεν πρόλαβα δεν ήξερα καν για τον καρυοτυπο εμβρύου...μετα από αυτό άρχισα και ψαχνομουν πιο πολύ....όπου εξάντλησαν οι γιατροί όλες τις εξετάσεις κατά τα λεγόμενα τους ...Μετά από άλλες 5 εξωσωματικες ανεπιτυχείς τελείως μένω με την πρώτη στον Π....ντο ...Και δεν είχαμε καλούς διπλασιασμους....Μέχρι 10η εβδομάδα δεν είχε φανεί το έμβρυο όπου κάναμε αποξυση ...έστειλα καρυοτυπο εμβρύου όπου δεν βρέθηκαν λαχνες εμβρύου τίποτα....έκτοτε αποφάσισα από μόνη μου ότι θα κάνω προεμφυτεύτικο...μαζέψαμε 5 βλαστοκύστες και  τα αποτελέσματα έδειξαν ότι οι 3 ήταν  άρρωστες....Έτσι μεταφέραμε 2 τέλειες βλαστοκύστες κατά τα λεγόμενα τους και πήρα πάλι αρνητικό...ωστόσο να ενημερώσω ότι νε παρακολουθεί η Λευκ....Αιματολογος..Μέχρι στιγμής...η οδηγίες της ...Όπως ξέρετε οι κοπέλες που είστε...γκλουγκοφαζ....ηπαρίνη φουλ ..σαλοσπιρ ...αβαμις ( μελοτονινη) τα πάντα....πλέον δεν έχει άλλες εξετάσεις να μου κάνει...πάντα κανένα υστεροσκοπηση ..πάντα σκρατζινγκ....το ενδομήτριο πάντα πάνω από 9.....οι ορμόνες πάντα καλές....tsh κάτω από 2 fsh κάτω από 8 ....πλέον η Αμη από άριστη γονιμότητα 18 τότε....Έχει πέσει στο 1.7 κάτι με άλλη μέτρηση......χαμηλή γονιμότητα....Έχω εξεταστεί 3 φορές με βιοψία ενδομητρίου Νικα...όπου στην αρχή είχα φλεγμονή...Μετά από εγχυσεις και αντιβίωση τριπλου σχήματος πήραμε το καθαρό όπου έκανα και ΕΤ ...Κάθε φορά καταλαβαίνετε στο μηδέν ...Τώρα πάλι τα πυρά από την αρχή Αλλά θα κάνω αλλαγές...Σήμερα έχω στον οικονόμου...σε μιάμιση εβδομάδα στον κορατζη ....ωστόσο προσπαθώ να μαζέψω φαρμακακια να κάνω πρέπει 2 διεγερσεις καθώςπηγαίνω με προεμφυτεύτικο και πρέπει να στείλω τουλάχιστον 8 βλαστοκύστες ....Μετά τις διεγερσεις θα κάνω υστεροσκοπηση με πλύσεις ενδομητρίου αφού πρώτα πάρει βιοψία και στείλω στην Ισπανία να κάνω ERA EMMA KAI ALICE αυτές οι εξετάσεις δείχνουν εάν υπάρχει μικρόβιο...Εάν υπάρχει ενδομητριτιδα και το παράθυρο εμφύτευσης την καταλληλότερη μερα ΕΤ την έχω κάνει και στην Ελλάδα...Αλλά θα ήθελα πλέον εκεί...Αυτά...Από γιατρούς αρκετούς ....Δεν ξέρω εάν κάνει να πω....

Λες και διαβάζω την δίκη μου ιστορία .... πάνω κάτω τα ίδια .... μόνο που εγώ τα έχω κάνει όλα αυτά για να επιτύχω δεύτερη εγκυμοσύνη .... έχω ένα παιδάκι με την πρώτη εξωσωματική και τώρα πάω γαι την 10 ετ για να κάνω το δεύτερο .....

εχω κάνει όλα αυτά που αναφέρεις όχι στον παντο αλλά στον σφακ. Στο ίδιο κέντρο κι τίποτα ....

τωρα άλλαξα Κέντρο πήγα στον μαντουδη έκανα και εκεί δυο ετ και πάλι μηδέν .......

εγω έπαθα ζημιά μετά την γεννά καθώς μου άφησε πλακούντα και κάνοντας μου αποξυση με κατέστρεψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2020 at 9:12 ΜΜ, ο/η Σελίνα είπε:

@Sunset13 Καλησπέρα! Μετά την πρώτη μηδενική μου εμβρυομεταφορα επισκέφθηκα κι εγώ τον Οικονόμου γιατί έμαθα ότι συνεργαζεται με το γιατρό μου και ήθελα να καλύψω όλα τα ενδεχόμενα πριν προχωρησω.

Ο άνθρωπος είναι εξαιρετικος επιστήμονας, εξηγεί τα πάντα, αφιερώνει τουλάχιστον 1,5 ώρα στο πρώτο ραντεβού για να λύσει οποιαδήποτε απορία και με κάλυψε σε ολα τα ανοσολογικα και αιματολογικα θέματα που είχα κενο.

Αφου κάνεις σε εκείνον οποιες επιπλέον εξετάσεις (αίματος ειναι) κρίνει ότι χρειάζονται, βγάζει ένα προσωποποιημένο πλάνο θεραπείας με αναλυτικές λεπτομέρειες και οδηγίες. Συνήθως κρατάει 4 μήνες.

Η προσέγγιση του είναι με όσο το δυνατόν φυτικά σκευάσματα που δεν τα προωθεί ο ίδιος (βιταμίνες που τις αγοράζεις από όπου εσύ νομίζεις). Επιβεβαιωσε ό,τι ειχα διαβάσει για τρόπο ζωής και πως επηρεάζει τη γονιμότητα.

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι είναι πολύ ακριβες οι εξετάσεις. Από την άλλη, αν είχα επισκεφτεί απευθείας αυτόν (από ενδοκρινολογο ήμουν εντάξει εξαρχής) θα γλιτωνα πολύ χρόνο και ταλαιπωρία. Σου εμπνέει μεγάλη σιγουριά.

Όσο για την επιτυχία ακόμα δεν ξέρω, τον Ιούνιο ολοκληρωνω την θεραπεία και αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε εμβρυομεταφορα. Θα δούμε τοτε! 

 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Αυτό με τα μιτοχόνδρια με τι εξέταση το βλέπουν ;;;;

 

Καλημέρα! Αυτό γράφει το χαρτί... Κάποιος έλεγχος στα γονίδια. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Ελπίζω να αποκτήσεις γρήγορα το δεύτερο παιδάκι σου επιτέλους!!

IMG_20200416_081150.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Βασούλα μου σε ευχαριστω πολυ πολυ 

Η ανάσταση του κυρίου να Μας φέρει αγκαλιές γεμάτες 

Δοξα συ ο θεός ο οικονόμου με άφησε άφωνη με καλη έννοια 

μια εξεταση μου του 2013 έδειχνε οτι χρειαζόμουν τα εμβόλια παρόλο που αυτός είναι αντίθετος ήταν πολυ ειλικρινής μαζι μου ...ηταν τοσο μα τοσο κατατοπιστικός που ειλικρινά δεν κατάλαβα ποτέ πέρασε το διωρο ....εμαθα τόσα πολλά πράγματα για το ωάριο μου και για τις πιθανές αιτίες αποβολών μου ....Μ άρεσε πολυ ...μετανιώνω που δεν πηγα πιο νωρίς ...αλλα οκ ποτέ δεν ειναι αργά ...

Σας τον συστήνω ...ευχομαι να τα καταφέρω ..να τα καταφέρουμε 

σε μια εβδομάδα θα βγουν τα αποτελέσματα μου. Και θα ξεκινήσουμε την θεραπεία ...

με βάση της χαμηλής αμην πλέον..προτείνει φυσικό κύκλο ...θα δουμε ..αυτααααα κοριτσάκια ...σας ευχαριστω 

Χαίρομαι που εμεινες ευχαριστημένη! Περιμένουμε να μας πεις τα αποτελέσματα και τι πλάνο σου έδωσε! Και σε εμένα είχε πει φυσικό λόγω της ΑΜΗ αλλά επειδή έχω εμβρυακια στην κατάψυξη, θέλω να τους δώσω τις καλύτερες πιθανότητες και μετά να προχωρήσω αν χρειαστεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Αυτό γράφει το χαρτί... Κάποιος έλεγχος στα γονίδια. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Ελπίζω να αποκτήσεις γρήγορα το δεύτερο παιδάκι σου επιτέλους!!

IMG_20200416_081150.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ κόριτσι μου και εσυ σύντομα σου εύχομαι με την μια δίδυμα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κόριτσι μου και εσυ σύντομα σου εύχομαι με την μια δίδυμα !!!!!!

Αυτό είναι το όνειρο μου!! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κόριτσι μου και εσυ σύντομα σου εύχομαι με την μια δίδυμα !!!!!!

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Αυτό γράφει το χαρτί... Κάποιος έλεγχος στα γονίδια. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Ελπίζω να αποκτήσεις γρήγορα το δεύτερο παιδάκι σου επιτέλους!!

IMG_20200416_081150.jpg

Σελινα μου μετα απο αυτο τι θεραπεία σου έδωσε ;;; Και για ποσό καιρό ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunset13 είπε:

Σελινα μου μετα απο αυτο τι θεραπεία σου έδωσε ;;; Και για ποσό καιρό ;;;

Για την συγκεκριμένη εξέταση (βελτίωση πιθανής μιτοχόνδριακης δυσλειτουργίας) μου έδωσε alpha lipoic acid και συνένζυμο Q10 για τουλάχιστον 60 ημέρες πριν την επόμενη προσπάθεια. Επίσης έδωσε Zellogen για βελτίωση ποιότητας ωαριων.

Είναι και άλλες βιταμίνες που μου έχει δώσει σύμφωνα με τα υπόλοιπα αποτελέσματα που είχα... Συνολικά 9 διαφορετικές βιταμίνες (συμπεριλαμβανομένων C,D, Ω3)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Αυτό είναι το όνειρο μου!! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί! 

Θα γίνει το ποτέ δεν ξέρουμε αλλλα θα γίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2020 at 7:31 ΜΜ, ο/η Sunset13 είπε:

Μετα απο πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές όπου σε κάθε κύκλο κάναμε ύστεροσκοπηση σκρατζινγκ παρακολουθήσει απο αιματολογο γνωστή ...παρακολουθήσει απο ενδοκρινολόγο ..μετα απο παρα παρα πολλές εξετάσεις ...αποφάσισα μετα απο έρευνα νέα να επισκεφτώ και τον οικονόμου φαρμακογενετιστη ...πιστευω οτι αυτός θα μου βρει την λύση ...ειναι ειρωνεία να λενε ολοι ...δεν υπάρχει κάτι αλλο να κανείς και εγω να μένω άδεια ...επίσης θα κανω και ένα ραντεβού στον περιβόητο Κοραντζη για όσες δεν τον ξέρετε σας λεω απ οτι έμαθα οτι ο άνθρωπος εχει μηχανήματα τελευταίας τεχνολογίας όπου βλέπει ακομα και τις συμφυσεις..θα ήθελα απόψεις πάνω σε αυτούς τους γιατρούς ...έχουμε κοπέλες που τελικά τα κατάφεραν με την βοηθεια τους ;;; 

Σας ευχαριστω και ευχομαι να τα καταφέρουμε 

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά καλή ανάσταση να έχουμε. Κορίτσι μου το έκανες το ραντεβού; Τι σου είπε πως πήγε πες μας λίγα πράγματα... σκέφτομαι και εγώ να κλείσω ραντεβού σύντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Μου άρεσε πολύ η τοποθέτηση του προς στις εξετάσεις μου....είδε μια εξέταση μου η οποία είχε γίνει το 2013 και μου είπε ξεκάθαρα ότι πιστεύει ότι οι εξετάσεις μου δεν.εχουν.διαβαστεί....θα μπορούσα να έχω γίνει μάνα......Επίσης μου εξήγησε πολλά πράγματα που κανονικά θα έπρεπε να είχα μάθει από τους εξωσωματικους.....καναμε κάποιες εξετάσεις...όπου θα βγουν τα αποτελέσματα την άλλη εβδομάδα. ..Μου εξήγησε που μπορεί να έχω θέμα.και κάναμε εξέταση γι αυτό...το ωάριο έχει τον πύρινα που εγώ με τον προεμφυτεύτικο αυτό έλεγχο Αλλά έχει και γύρω γύρω τις μπαταρίες που πρέπει να είναι φορτισμένες ώστε να δώσουν ρεύμα στον.πυρηνα ....οι μπαταρίες είναι  τα μυτοχονδρια ...απαξ και αυτά δεν φορτίζουν υπάρχει η λύση η νέα γονείς με 3 dna εάν έχετε ακούσει....Επίσης μου έδειξε πως πρέπει να είναι το ενδομήτριο...Για να γίνει η εμφύτευση...Πολλά πράγματα απλά ακούγονταν Αλλά τόσο.μα τόσο σοβαρά ...εύχομαι να με βοηθήσει..επισης απ οτι έμαθα η θεραπεία του βασίζεται στις βιταμίνες....τα συνηθισμένα είναι βιταμίνη D βιταμίνη C... Q10 και κάποια άλλη βιταμίνη για τον πλακούντα μπορεί κάποια γυναίκα να μην μπορεί να δημιουργήσει πλακούντα ...κάναμε.και εξέταση γι αυτό ...το κόστος.πηγες 480 αλλά.......αναφερω τις βιταμίνες καθώς μπορεί μια φίλη να μην μπορέσει να πάει...ώστε μπορεί άνετα να.βαλει στο πρόγραμμα και αυτές...Ο γιατρός έχει γράψει μόνο σολγκαρ ...τα περισσότερα....Ίσως τα θεωρεί πιο ελεγμένα.πιο καλά....Καλή επιτυχία σε όλες...Και η Ανάσταση του κυρίου να φερει και την δικιά μας αναστήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunset13 όταν ήταν να πάρω τις βιταμίνες τον ρώτησα αν πρέπει να πάρω τις συγκεκριμένες που γράφει ή και πιο οικονομική μάρκα με την ίδια συγκεντρωση ουσίας και είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα! (Εκτός από την D3). Απλώς πρέπει να γράψει και την εμπορική ονομασία μιας εταιρίας για να είναι κατανοητό σε εμάς και αγοράζουμε από όπου θέλουμε.

Βέβαια αφού έψαξα εξονυχιστικά στο ίντερνετ, μου φάνηκε πολύ πολύπλοκο και κουραστικό να ψάχνω τη σωστή συγκέντρωση και σε συνδιασμό με τα μεταφορικά (γιατί κάθε βιταμίνη έπρεπε να την παραγγείλω από διαφορετικο κατάστημα που την έβρισκα πιο οικονομική), κατέληξα να παραγγείλω αυτές που προτεινει για να είμαι σίγουρη και ξενοιαστη. Βρήκα φαρμακεία ονλαιν που είχαν προσφορά ή δόσεις και το έκανα μια κι έξω... Απλά το λέω γιατί κι εμένα μου είχε φανεί παράξενο και τον ρώτησα. 

Καλή Ανάσταση εύχομαι με υγεία πάνω από όλα και γεμάτες αγκαλιές για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Εγώ δεν έχω μεγάλη ιστορία με τον σύζυγό μου στην προσπάθεια για παιδί, αλλά πρόσφατα η Λευκού μου βρήκε αυτοάνοσα που επηρέασαν και τη μήτρα μου και ανησυχώ αν όντως είμαι πλήρης από αγωγή, γιατί και την κορτιζόνη τη φοβάμαι γιατί δεν ξέρω για πόσο καιρό θα χρειάζεται να την παίρνω. Θα ήθελα να επισκεφθώ τον γιατρό που λέτε, αλλά με ανησυχεί λίγο το κόστος. Μου λέτε τι χρεώνει επίσκεψη και τι στο περίπου για εξετάσεις; Διάβασα κάτι για 450€, αφορά και επίσκεψη και εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...