Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Εγώ είχα ραντεβού σήμερα και μου είπε 07/05 να πάω! Τερ 10/02 αλλά τους εξηγώ ότι η σύλληψη έγινε αρχές Μαρτίου λόγω ακανόνιστου κύκλου! Και έτσι όπως τα υπολογίζω 07/05 θα είμαι 9 εβδομάδων! Έχω προβληματιστεί έντονα μήπως με στέλενει πολύ νωρίς! Έχει τύχει σε κάποια να την στείλει πρίν την 11η εβδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εγώ είχα ραντεβού σήμερα και μου είπε 07/05 να πάω! Τερ 10/02 αλλά τους εξηγώ ότι η σύλληψη έγινε αρχές Μαρτίου λόγω ακανόνιστου κύκλου! Και έτσι όπως τα υπολογίζω 07/05 θα είμαι 9 εβδομάδων! Έχω προβληματιστεί έντονα μήπως με στέλενει πολύ νωρίς! Έχει τύχει σε κάποια να την στείλει πρίν την 11η εβδομάδα;

Εμένα στο χρονοδιάγραμμα εξετάσεων μου έγραψε από 11η εβδομάδα έως 13η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου !Σκέψου θετικά !!Καλό Πάσχα !κ εγώ τελευταία π 8/3

Crl σου είπε όταν έκανες υπέρηχο κ ακούσατε καρδιά ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η anastasia_92 είπε:

Εγω που μαλλον εχω ΠΗΤ πρωτοχρονια συμφωνια με την τελευταια περιοδο, να μεινω εδω η δεν πιανομαι για χριστουγεννιατικη???? ????????

Τι ωραία πρωτοχρονιά !!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nanouka1 είπε:

Crl σου είπε όταν έκανες υπέρηχο κ ακούσατε καρδιά ; 

 

Όχι κοριτσάκι μου δεν μου είπε κάτι Μον ο ότι πάμε καλά να σου πω κ εγω δε ρώτησα παραπάνω !!!προσπαθώ από δω κ πέρα να ειμαι ήρεμη !ε σενα τι σου είπε για τις 2 προηγούμενες φορές έχεις κάποια εξήγηση εννοώ σου δίνει τώρα κάτι για πρόληψη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εγώ είχα ραντεβού σήμερα και μου είπε 07/05 να πάω! Τερ 10/02 αλλά τους εξηγώ ότι η σύλληψη έγινε αρχές Μαρτίου λόγω ακανόνιστου κύκλου! Και έτσι όπως τα υπολογίζω 07/05 θα είμαι 9 εβδομάδων! Έχω προβληματιστεί έντονα μήπως με στέλενει πολύ νωρίς! Έχει τύχει σε κάποια να την στείλει πρίν την 11η εβδομάδα;

Θα βγει λάθος.... Το μωρό τι εβδομάδα σου εμφανίζεται τώρα??? Εγώ έχω τελευταία περίοδο 17 Φεβρουαρίου. Αλλά το μωρό είναι σωστά στις εβδομάδες του. Δηλ τώρα είμαι 9 κ 6 ημερών.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εγώ είχα ραντεβού σήμερα και μου είπε 07/05 να πάω! Τερ 10/02 αλλά τους εξηγώ ότι η σύλληψη έγινε αρχές Μαρτίου λόγω ακανόνιστου κύκλου! Και έτσι όπως τα υπολογίζω 07/05 θα είμαι 9 εβδομάδων! Έχω προβληματιστεί έντονα μήπως με στέλενει πολύ νωρίς! Έχει τύχει σε κάποια να την στείλει πρίν την 11η εβδομάδα;

Μηπωσ εννοούσε απλό ραντεβού κ όχι αυχενική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Θα βγει λάθος.... Το μωρό τι εβδομάδα σου εμφανίζεται τώρα??? Εγώ έχω τελευταία περίοδο 17 Φεβρουαρίου. Αλλά το μωρό είναι σωστά στις εβδομάδες του. Δηλ τώρα είμαι 9 κ 6 ημερών.... 

Δεν μου είπε ακριβώς εβδομάδες! Μου είπε απλά ότι θα καταλάβουμε ακριβώς από την αυχενική! Και εγώ θεωρώ ότι θα βγεί λάθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μηπωσ εννοούσε απλό ραντεβού κ όχι αυχενική? 

Αυχενική εννοούσε γιατί μου έδωσε και παραπεμπτικό για το papp a

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπεμπελουκα κ εγω μην νομίζεις ξέχασα να το ρωτήσω παλμούς , βέβαια δεν αλλάζει κάτι κ να μ έλεγε . Αυτός ξέρει .

το πρώτο που έχασα ξέρουμε από χρώμ ανωμαλία μιας κ του κάναμε Καρυοτυπο . Ο γιατρός το είχε καταλάβει αλλα δεν με είχε προετιμαςει. Το δεύτερο ( άλλαξα γιατρό κ τελικά κακώς ) δεν έκανε Καρυοτυπο ,δεν μάθαμε ποτέ ! Κ ήταν όλα καλα ...η ανάπτυξη του κλπ μιας κ είχα ψάξει νούμερα κλπ ήταν σε ιδανικά επίπεδα . 

Τωρα ...οι χοριακης δεν έχουν διπλασιαστεί αλλα δεν χρειάζεται νς κάνω αλλο μιας κ στον υπέρηχο θα το βλέπουμε . 

Αναμονή κ πίστη .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Από 25/5 έως και 2/6 μπορείς !!!!

Εμείς είμαστε μαζί.. Καλά θυμαμαι;; πρέπει να δω και δρομολόγια.. Γιατί εδώ στο νησί δεν υπάρχει πιστοποιημένος εμβρυολογος και θα πρέπει να πάω Θεσσαλονίκη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Αυχενική εννοούσε γιατί μου έδωσε και παραπεμπτικό για το papp a

Απο τώρα σου έδωσε κ παραπεμπτικο.? Τι να σου πω. Εγώ φαντάσου θα ξανά πάω 4 Μαΐου να δούμε ότι όλα είναι οκ. Κ ξανά 15 για την αυχενική... Αλλά τα κλείσαμε μαζί τα ραντεβού τη προηγούμενη φορά. Εσύ δε θα πας πιο νωρίς να τ ελέγξετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Απο τώρα σου έδωσε κ παραπεμπτικο.? Τι να σου πω. Εγώ φαντάσου θα ξανά πάω 4 Μαΐου να δούμε ότι όλα είναι οκ. Κ ξανά 15 για την αυχενική... Αλλά τα κλείσαμε μαζί τα ραντεβού τη προηγούμενη φορά. Εσύ δε θα πας πιο νωρίς να τ ελέγξετε? 

Όχι δεν θα το κάνω πιό νωρίς το papp a απλά επειδή είχα χτές ραντεβού μου έκλεισε σε έναν γυναικολόγο που κάνει αυχενική για τις 07/05 και μου έδωσε και το παραπεμπτικό για να το κάνω την ίδια μέρα που θα κάνω την αυχενική! Και μετά θα του πάω τα αποτελέσματα...  Πολύ άγχος! Εσύ πότε είχες τελευταία περίοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Εμείς είμαστε μαζί.. Καλά θυμαμαι;; πρέπει να δω και δρομολόγια.. Γιατί εδώ στο νησί δεν υπάρχει πιστοποιημένος εμβρυολογος και θα πρέπει να πάω Θεσσαλονίκη.. 

Nai μαζί είμαστε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Όχι δεν θα το κάνω πιό νωρίς το papp a απλά επειδή είχα χτές ραντεβού μου έκλεισε σε έναν γυναικολόγο που κάνει αυχενική για τις 07/05 και μου έδωσε και το παραπεμπτικό για να το κάνω την ίδια μέρα που θα κάνω την αυχενική! Και μετά θα του πάω τα αποτελέσματα...  Πολύ άγχος! Εσύ πότε είχες τελευταία περίοδο; 

Και δεν θα σε ξανά δει μέχρι την αυχενική? Εμένα πρώτα υπολόγισα Ε πόσο είναι το εμβρυο... 4 φορές πήγαμε.... Κ θα με ξανά δει κ 4 Μαΐου να δούμε πως όλα προχωράνε. Εσένα χωρίς να στο μετρήσει σε έβαλε για αυχενική. Δεν καταλαβαίνω. Εκτός κ δεν είχε η σύλληψη τότε που λες..... Εγώ τελευταία περίοδο είχα 17 Φεβρουαρίου.... Κ η αυχενική πάει για 15 Μαΐου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και δεν θα σε ξανά δει μέχρι την αυχενική? Εμένα πρώτα υπολόγισα Ε πόσο είναι το εμβρυο... 4 φορές πήγαμε.... Κ θα με ξανά δει κ 4 Μαΐου να δούμε πως όλα προχωράνε. Εσένα χωρίς να στο μετρήσει σε έβαλε για αυχενική. Δεν καταλαβαίνω. Εκτός κ δεν είχε η σύλληψη τότε που λες..... Εγώ τελευταία περίοδο είχα 17 Φεβρουαρίου.... Κ η αυχενική πάει για 15 Μαΐου. 

Εγώ είμαι μια εβδομάδα πρίν από σένα οπότε λογικό είναι! Εγώ τελευταία περίοδο 10/02 και αυχενική 07/05! Με είδε 25/04 και μου έκλεισε μετά από 10 μέρες αυχενική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angie1106 είπε:

Εγώ είμαι μια εβδομάδα πρίν από σένα οπότε λογικό είναι! Εγώ τελευταία περίοδο 10/02 και αυχενική 07/05! Με είδε 25/04 και μου έκλεισε μετά από 10 μέρες αυχενική

Φυσιολογικό είναι με τις ημερομηνίες... Αλλά αν έγινε διαφορετική ημερομηνία η σύλληψη θα γίνει λάθος ή αυχενική.... Μόνο αυτό.... Θα σου βγάλουν λάθος τιμές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Φυσιολογικό είναι με τις ημερομηνίες... Αλλά αν έγινε διαφορετική ημερομηνία η σύλληψη θα γίνει λάθος ή αυχενική.... Μόνο αυτό.... Θα σου βγάλουν λάθος τιμές... 

Θα εξηγήσω και στον γυναικολόγο της αυχενικής τους προβληματισμούς μου, θα του ζητήσω να με εξετάσει και αυτός για μια δεύτερη γνώμη και για μία εκτίμηση πόσων εβδομάδων είναι το μωρό και ο Θεός βοηθός... Για να είμαι ειλικρηνής προτιμώ να πάω 2 φορές παρά να πάω αργότερα από όσο πρέπει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα ,πρωτη φορα γραφω ....ευχομαι σε ολες σας με το καλο να φερετε τα μωρακια σας...εγω βαση τελευταιας περιοδου ειμαι στις 15/12...αυριο μπαινω στην 8εβδομαδα και ευτυχως δεν εχω εμετους  και ναυτια ,παρα μονο και εγω οταν τρωω το μεσημερι μου πεφτει βαρυ το φαγητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Georgia14 είπε:

Καλησπερα και απο εμενα ,πρωτη φορα γραφω ....ευχομαι σε ολες σας με το καλο να φερετε τα μωρακια σας...εγω βαση τελευταιας περιοδου ειμαι στις 15/12...αυριο μπαινω στην 8εβδομαδα και ευτυχως δεν εχω εμετους  και ναυτια ,παρα μονο και εγω οταν τρωω το μεσημερι μου πεφτει βαρυ το φαγητο.

Καλώς μας ήρθες κορίτσι!! Με το Καλό!! και εγώ το ίδιο ακριβώς σύμπτωμα έχω..

 

Χριστός Ανέστη κορίτσια μου!!  Υγεία σε όλες μας με το καλό να φέρουμε τα μπεμπακια μας στο κόσμο!! Του χρόνου θα σπρώχνουμε καρότσια κορίτσια!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Georgia14 καλώς ήρθες κορίτσι μ κ εύχομαι να διαβάζουμε ευχάριστα νέα. 

Εγω σύμπτωμα κατα κύριο λόγω από την προγεστερονη έντονη ζαλάδα. Εγω μπαίνω στην 7η 

χρονια πολλά ! Το άγιο φως ναι φωτησει τις ψυχές μας με χαρούμενα χαμόγελα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μ! 1η Μαΐου ..όλο χρώματα κ όμορφες μυρωδιές ( μωρουδιακες) να έχουμε !!!

@Mantarini πηγές γιατρό ; Όλα καλα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nanouka1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μ! 1η Μαΐου ..όλο χρώματα κ όμορφες μυρωδιές ( μωρουδιακες) να έχουμε !!!

@Mantarini πηγές γιατρό ; Όλα καλα ;

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα με υγεία!!  

ναι κοπέλα μου πήγα εχτές ακούσαμε την καρδούλα του κανονικά.. 1.5 εκατοστό το φασολάκι Μας!! Μου γράψε να κάνω και όλες τις εξετάσεις για τον προγεννητικο, όλα καλά. Σε 3 βδομάδες θα ξαναπάμε.. Εσύ πότε θα ξαναπάς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλα το μέγεθος ωραία !!!! 

Εγω Παρασκευή πάω .... Για να δούμε ποσο έχει μεγαλώσει! 

Θυμάμαι την δεύτερη φορά στην 8η εβδομάδα ήταν 1,7 , ποσο πρέπει να ειναι άραγε την 7η ; 

Επεξεργάστηκε από Nanouka1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...