Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Aαααα με το καλο!!!Χαρα στο κουραγιο σου κοντα κοντα!Κ μεις ξενυχτι φουλ!

@Maroulli εχουμε μια μερα διαφορα!Εμεις 13 χρονισαμε.Να μας ζησουν να ναι γερα κ καλοτυχα!

Είπαμε μηπως πάνε μονομιάς τα ξενύχτια. Με βόλεψε κ η άδεια λόγω covid κ ευπαθης ομαδα!!!. Αλλά από Φεβρουάριο είτε δουλεύω είτε όχι θα τον γράψω βρεφικό τον μικρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είπαμε μηπως πάνε μονομιάς τα ξενύχτια. Με βόλεψε κ η άδεια λόγω covid κ ευπαθης ομαδα!!!. Αλλά από Φεβρουάριο είτε δουλεύω είτε όχι θα τον γράψω βρεφικό τον μικρό. 

Καλά θα κάνεις. Σε ξενυχτάει ακόμη ε; Είσαι κ έγκυος. Πως την παλεύεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2020 at 12:21 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Γεια σου βρε συμπατριώτισσα!! χρονίζουν τα γιαβρακια μας τέλος του μήνα! της παρήγγειλα ήδη την τούρτα αλλά μεταξύ μας θα σβήσουμε τα κεράκια. Εμάς η μικρή μας έχει τρελάνει... κοιμάται 9-9.30 αλλά 4 ή 5 το πρωί είναι όρθια έτοιμη για παιχνίδι... τα έχουμε δει όλα!! το πήρα απόφαση πλέον ότι δεν θα ξανακοιμηθουμε όπως πριν... κλειστηκαμε μέσα και λόγω καραντίνας... ππφφ εσείς πως τα πάτε κορίτσια,; @Starrr μου τι διαβαζω;;; πας για το δευτερο;;

Να τα χαιρόμαστε τα ζουζουνια μας αγάπη μου !!! Να ειναι γερα και χαρούμενα στη ζωή τους ❤️

στις On 30/11/2020 at 8:16 ΠΜ, ο/η Mantarini είπε:

@netspirit να τα χαιρομαστε τα κοριτσακια μας!! Χρόνια σας πολλά!!

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? Ο μικρός μας 13 μηνών... Μας τυρανναει. Δεν παλεύεται καθόλου. Όλο το βράδυ έχουμε γλέντι. Ξυπνάει κλαίει συνεχώς. Τα ίδια κ τα ίδια. 12 δοντάκια έχουμε. Κ εγώ είμαι στην 10 εβδομάδα κύησης. ❤️

Αχ... σε νιωθω απολυτα !!! Κουράγιο κ δύναμη πως τα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καλησπέρα σε ολες!

οι μερες περνάνε γρηγορα και η αληθεια ειναι οτι πλεον ο χρόνος μου ειναι περιορισμένος 

Με πήρανε στο Δημόσιο (ειχα κανει τα χαρτιά μου) και ξεκινησα δουλειά κ και τρέχω σαν τη τρελή ... δεν μπορούσα βα πω όχι τωρα με τη καραντίνα ειναι ζορικα που δεν πανε σχολειο... πήρα κοπελα κ τις προσεχει.

η αληθεια ειναι οτι μου κανει καλο που ξεφεύγω λιγο κ μπορω να δινω περισσότερα στα παιδιά κου πλεον γιατι το 24ωρες μαζί με ειχα πανει υστερική...

τα κοριτσια μου μεγαλωνουν η μεγαλη αρχισε να βγάζει ζήλεια  απο τη στιγμη που η μικρη περπάτησε αλλα την αντιμετωπίζουμε .

η μικρη έχει 5 δόντια κ επι 10 μερες δεν κοιμοταν υπέφερε !!! το τελευταιο της δόντι ητανε πολυ άκυρο (τραπεζίτης) μεχρι να βγει έψαχνα μέρος να κρατηθώ απο την αϋπνία... 

οχι οτι κοιμάμαι σερί τα βράδυ, σιγουρα μια απο τις δυο ξυπνάει αλλα τους δινω πιπιλα κ κοιμούνται πάλι.

κατα τ αλλα είμαστε μια χαρά τριπλασιασαμε το βαρος μας κ είμαστε ήσυχες (αν δεν γρινιαζουμε για τα δόντια) . Τρώμε κανονικό φαγητο εδώ και 2-3 μηνες οποτε δεν χρειάζεται να μαγειρεύω 2 φαγητά ηπ να της τα αλέθω...

@Starrrπιστεψε με σε νιωθω απολυτα ποσό δύσκολο ειναι να είσαι εγκυος τοσο γρηγορα ... απο τη μια λες δεν αντεχω τωρα άλλο κ μετα μολις τα δεις μαζί να αρχίσουν να παίζουνε θα λες χαλαλι την κούραση... οι κορες μου εχουνε 21 μηνες διαφορα κ τωρα που αρχισαν να παίζουν μαζί λιγο λιγο τις καμαρωνω κ ευχαριστω το θεό γι αυτά τα δυο δωρα... δεν ειναι εύκολος καθολου ο δρόμος αυτός αλλα να θυμάσαι οτι θα μεγαλωνουν μαζί...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλά θα κάνεις. Σε ξενυχτάει ακόμη ε; Είσαι κ έγκυος. Πως την παλεύεις; 

Δε την παλεύω. Αλλά τώρα ξυπνάει κ ο άντρας μου. Γθατι με τα χάπια ούτε καν τον ακούω... 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσάκι μου καλησπέρα σε ολες!

οι μερες περνάνε γρηγορα και η αληθεια ειναι οτι πλεον ο χρόνος μου ειναι περιορισμένος 

Με πήρανε στο Δημόσιο (ειχα κανει τα χαρτιά μου) και ξεκινησα δουλειά κ και τρέχω σαν τη τρελή ... δεν μπορούσα βα πω όχι τωρα με τη καραντίνα ειναι ζορικα που δεν πανε σχολειο... πήρα κοπελα κ τις προσεχει.

η αληθεια ειναι οτι μου κανει καλο που ξεφεύγω λιγο κ μπορω να δινω περισσότερα στα παιδιά κου πλεον γιατι το 24ωρες μαζί με ειχα πανει υστερική...

τα κοριτσια μου μεγαλωνουν η μεγαλη αρχισε να βγάζει ζήλεια  απο τη στιγμη που η μικρη περπάτησε αλλα την αντιμετωπίζουμε .

η μικρη έχει 5 δόντια κ επι 10 μερες δεν κοιμοταν υπέφερε !!! το τελευταιο της δόντι ητανε πολυ άκυρο (τραπεζίτης) μεχρι να βγει έψαχνα μέρος να κρατηθώ απο την αϋπνία... 

οχι οτι κοιμάμαι σερί τα βράδυ, σιγουρα μια απο τις δυο ξυπνάει αλλα τους δινω πιπιλα κ κοιμούνται πάλι.

κατα τ αλλα είμαστε μια χαρά τριπλασιασαμε το βαρος μας κ είμαστε ήσυχες (αν δεν γρινιαζουμε για τα δόντια) . Τρώμε κανονικό φαγητο εδώ και 2-3 μηνες οποτε δεν χρειάζεται να μαγειρεύω 2 φαγητά ηπ να της τα αλέθω...

@Starrrπιστεψε με σε νιωθω απολυτα ποσό δύσκολο ειναι να είσαι εγκυος τοσο γρηγορα ... απο τη μια λες δεν αντεχω τωρα άλλο κ μετα μολις τα δεις μαζί να αρχίσουν να παίζουνε θα λες χαλαλι την κούραση... οι κορες μου εχουνε 21 μηνες διαφορα κ τωρα που αρχισαν να παίζουν μαζί λιγο λιγο τις καμαρωνω κ ευχαριστω το θεό γι αυτά τα δυο δωρα... δεν ειναι εύκολος καθολου ο δρόμος αυτός αλλα να θυμάσαι οτι θα μεγαλωνουν μαζί...

 

Ε γι αυτό πήραμε την απόφαση να τα κάνουμε μαζί. Κ εγώ με τη αδερφή μου έχω 18 μήνες διαφορά... Παίζαμε πολύ. Κ στη εφηβεία φουλ ζηλεια.... Θεωρώ αν άφηνα χρόνο δε θα το παίρναμε απόφαση..... Για δεύτερο... Αν άρχιζε να έφτιαχνε ο μικρός..... Τώρα τουλάχιστον λόγω covid κάθομαι σπίτι, ευτυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Aαααα με το καλο!!!Χαρα στο κουραγιο σου κοντα κοντα!Κ μεις ξενυχτι φουλ!

@Maroulli εχουμε μια μερα διαφορα!Εμεις 13 χρονισαμε.Να μας ζησουν να ναι γερα κ καλοτυχα!

Χιλιοχρονο είναι το παιδάκι σου!!!να το χαίρεστε!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2020 at 5:12 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? Ο μικρός μας 13 μηνών... Μας τυρανναει. Δεν παλεύεται καθόλου. Όλο το βράδυ έχουμε γλέντι. Ξυπνάει κλαίει συνεχώς. Τα ίδια κ τα ίδια. 12 δοντάκια έχουμε. Κ εγώ είμαι στην 10 εβδομάδα κύησης. ❤️

Μπραβο κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Με το καλό να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!😍 Νομίζω το καλύτερο είναι αυτό να είναι κοντα κοντά..και εμείς προσπαθούμε δειλά δειλα..για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Χιλιοχρονο είναι το παιδάκι σου!!!να το χαίρεστε!!!😍

Κ σένα γλυκιά μου, γερό κ τυχερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Μπραβο κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Με το καλό να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!😍 Νομίζω το καλύτερο είναι αυτό να είναι κοντα κοντά..και εμείς προσπαθούμε δειλά δειλα..για να δούμε!

Κορίτσι από το πουθενά ήρθε.. Το Σεπτέμβριο είχα ραντεβού κ σε ένδοκρινολογο κ μου λεγε μόνο με κλομιφαινη κ στο ίδιο κύκλο έμεινα. Έκανα κλασσικά μεγάλους κύκλους. Ούτε ξέρω με ποια επαφή είχαμε τη σύλληψη!!! 😜😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις πριν 10 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια μου!! Να χαιρόμαστε τα ζουζουνάκια μας!! 

Καλή Χρονιά με υγεία κ ύπνο 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Αχ ναι καλή χρονιά με υγεία και ύπνο.... ❤️💕💗🌺🌷

Καλη χρονιά σε όλες κορίτσια νομίζω έδωσες μια απο τις καλύτερες ευχές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

πόσο μου λείπει ο ύπνος κορίτσια... πότε θα ξανακοιμηθούμε φυσιολογικά??

Πόσο ξυπνάτε τη νύχτα;;; Εμείς όσο πάμε κ χειρότερα. Κάθε μία ώρα 😴😴😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2021 at 12:20 ΠΜ, ο/η Mantarini είπε:

πόσο μου λείπει ο ύπνος κορίτσια... πότε θα ξανακοιμηθούμε φυσιολογικά??

Λυπαμαι που θα σου το πω αλλα ειναι στο παιδί κ κυρίως λενε τα 5 πρώτα χρόνια ειναι δυσκολα....

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ !!!

εμεις με το που μπήκε η χρόνια κοριτσια αρρωστησαμε πρωτη φορα κ ζορικα αλλα ολα πανε καλα ...

εκανα 50 ώρες  με 5-6 ωρεσ Ύπνου συνολικά κ αυτες με τη μικρη επάνω μου ... ώρες ώρες απορώ πως άντεχα πταν ητανε βρέφη 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια μου.... Κ εμείς δεν κοιμόμαστε... 14 μηνών... Είναι στο παιδί..... Είμαι κ έγκυος 13 εβδομάδων. Κ ελπίζω το έμβρυο να κοιμάται έστω 5 ώρες σερί.!!!!. Υγεία κ ύπνο για το 2021!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια μου.... Κ εμείς δεν κοιμόμαστε... 14 μηνών... Είναι στο παιδί..... Είμαι κ έγκυος 13 εβδομάδων. Κ ελπίζω το έμβρυο να κοιμάται έστω 5 ώρες σερί.!!!!. Υγεία κ ύπνο για το 2021!!

Κουράγιο δόλια μάνα εσυ βάστα γερα! Ευτυχως εγω με τις εγκυμοσυνες δεν ειχα υπνο πολυ οποτε πταν η μεγαλη ξυπνούσε δεν ειχα θεμα :) 

μια μεγαλώσει κ θα στρώσει σε λιγο καιρο να είσαι σιγουρη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κάνετε;;; Βρε Κοριτσια πείτε μ λιγο την Πέμπτη κάναμε το εμβόλιο mmr  από την Παρασκευή το απόγευμα που κάνει σχεδόν ανα 5 ώρες πυρετό..μέχρι 38 έχει φτάσει..μ είπε ο γιατρός μπορει να πάει και 39..όσες το κάνατε και ανέβασαν δέκατα η πυρετό τα μωράκια σας πόσες μέρες κράτησαν;; Εντωμεταξύ βγάζει κ ποσα δόντια μαζεμένα το κακόμοιρο δεν ξερω από που μπορεί να είναι.. Αύριο αν συνεχίσει θα τον πάω στο γιατρό να δω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2021 at 3:30 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια μου.... Κ εμείς δεν κοιμόμαστε... 14 μηνών... Είναι στο παιδί..... Είμαι κ έγκυος 13 εβδομάδων. Κ ελπίζω το έμβρυο να κοιμάται έστω 5 ώρες σερί.!!!!. Υγεία κ ύπνο για το 2021!!

κοριτσι έκανες αυχενική?? πως είσαι??

 

στις On 5/1/2021 at 8:28 ΠΜ, ο/η despoina46 είπε:

Πόσο ξυπνάτε τη νύχτα;;; Εμείς όσο πάμε κ χειρότερα. Κάθε μία ώρα 😴😴😴

δεν έχει στανταρ ξυπνήματα κάθε βράδυ. 9.30 με 10 το βράδυ πέφτει για ύπνο σαν τούβλο και κοιμάται έτσι μέχρι τη 1-2 το πρωί. Από εκεί και πέρα κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο και ξυπνάει όλη την ώρα... ψάχνει το στήθος.. δεν μπορεί να βολευτεί και στα μεγάλα ζόρια φωνάζει τον παππού της... θα με τρελάνει αυτο το παιδί... 5 ή 6 το πρωί έχει ξυπνήσει και είναι έτοιμη για παιχνίδι... όταν μας ξυπνήσει και αρχίσει το παραλήρημα με τον παππού την βάζουμε στο καρότσι και την κουνάμε για να κοιμηθεί... τι να πω βρε κορίτσια... αυτό το παιδί νιώθω ότι δεν μπορεί να ηρεμήσει για να κοιμηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κοριτσι έκανες αυχενική?? πως είσαι??

 

δεν έχει στανταρ ξυπνήματα κάθε βράδυ. 9.30 με 10 το βράδυ πέφτει για ύπνο σαν τούβλο και κοιμάται έτσι μέχρι τη 1-2 το πρωί. Από εκεί και πέρα κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο και ξυπνάει όλη την ώρα... ψάχνει το στήθος.. δεν μπορεί να βολευτεί και στα μεγάλα ζόρια φωνάζει τον παππού της... θα με τρελάνει αυτο το παιδί... 5 ή 6 το πρωί έχει ξυπνήσει και είναι έτοιμη για παιχνίδι... όταν μας ξυπνήσει και αρχίσει το παραλήρημα με τον παππού την βάζουμε στο καρότσι και την κουνάμε για να κοιμηθεί... τι να πω βρε κορίτσια... αυτό το παιδί νιώθω ότι δεν μπορεί να ηρεμήσει για να κοιμηθεί...

Τα ίδια... Συνήθισα... Δεν μπορώ άλλο. Ναι η αυχενική πολύ καλή. Καλύτερα ποσοστά από τον μικρό μου... Κοριτσάκι!!!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2021 at 7:48 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Κοριτσια τι κάνετε;;; Βρε Κοριτσια πείτε μ λιγο την Πέμπτη κάναμε το εμβόλιο mmr  από την Παρασκευή το απόγευμα που κάνει σχεδόν ανα 5 ώρες πυρετό..μέχρι 38 έχει φτάσει..μ είπε ο γιατρός μπορει να πάει και 39..όσες το κάνατε και ανέβασαν δέκατα η πυρετό τα μωράκια σας πόσες μέρες κράτησαν;; Εντωμεταξύ βγάζει κ ποσα δόντια μαζεμένα το κακόμοιρο δεν ξερω από που μπορεί να είναι.. Αύριο αν συνεχίσει θα τον πάω στο γιατρό να δω!!

Ίσως είναι κ ίωση.... Το mmr κάνει συνήθως πυρετό μια εβδομάδα με δέκα μέρες μετά..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Τα ίδια... Συνήθισα... Δεν μπορώ άλλο. Ναι η αυχενική πολύ καλή. Καλύτερα ποσοστά από τον μικρό μου... Κοριτσάκι!!!. 

ααα κοριτσάκι σας είπε?? τι ωραια... θα έχεις ένα και ένα... με το καλο κοπέλα μου!!

όσο για τον ύπνο και εγώ συνήθισα πλεον.. εχτές είχε ξυπνήσει και ο αντρας μου και καθόμασταν στο κρεβάτι και γελούσαμε με τα καμώματα της...τι να κάνεις... αν δεν το διακομοδίσουμε λιγο  θα κλαίμε απο τα νευρα της αυπνίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ααα κοριτσάκι σας είπε?? τι ωραια... θα έχεις ένα και ένα... με το καλο κοπέλα μου!!

όσο για τον ύπνο και εγώ συνήθισα πλεον.. εχτές είχε ξυπνήσει και ο αντρας μου και καθόμασταν στο κρεβάτι και γελούσαμε με τα καμώματα της...τι να κάνεις... αν δεν το διακομοδίσουμε λιγο  θα κλαίμε απο τα νευρα της αυπνίας

Εγώ πάντως κλαίω... Δεν αντέχεται.. 😏🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...