Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μανούλες τι κάνετε;;;Για πείτε μου,ποιες από εσάς κάνατε το bexsero;;κάναμε χθες το απόγευμα στις 7μιση την πρώτη δόση και το βράδυ στις 2 ανέβασε 39 πυρετό το πουλάκι μου..και όλη μέρα σήμερα ανεβάζει..την έχω με εναλλάξ αντιπυρετικά algofren και depon.στη διάρκεια της ημέρας έκανε μέχρι 38,6 αλλά τώρα το βράδυ πάλι ανέβασε 39.Πφφφ άντε ποτέ θα πέσει ρε κορίτσια;;ψήνεται το καημένο!Να σημειώσω είναι 9 μηνών και 11 ημερών  και τον Νοέμβριο έχουμε τη δεύτερη δόση.. Μήπως το έκανα νωρις;;;Μήπως έκανα λαθος;;Μήπως έπρεπε να το κάνω μετά το έτος;;;λέτε να της αφήσει κανένα κουσούρι αυτος ο πυρετός;;ξέρω,τώρα παραλογιζομαι....Άλλα σαν νεα μανούλα και εγώ έχω τις ανησυχίες μου!!!

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Χτές το πρωί κάναμε την δεύτερη δόση εμείς! Στην πρώτη δόση τίποτα καμία παρενέργεια! Και γενικά σε κανένα εμβόλιο δεν είχαμε τίποτα! Χτές λοιπόν που κάναμε την δεύτερη δόση με το που έφαγε το μεσημεριανό της μου έκανε αμέσως εμετό!!! Τα είδα όλα! Την κάνω μπάνιο και βλέπω κοκκινίλες στην κοιλίτσα της και στο στήθος! Της βάζω θερμόμετρο 38 πυρετό!!! 😢😢😢 ευτυχώς όμως δεν ανέβασε παραπάνω οπότε δεν πήρε κάτι! Γενικά μην το σκέφτεσαι επται γίνονται τώρα αυτά τα εμβόλια! Εμείς την πρώτη δόση την κάναμε 7 μηνών! Έτρεμε η ψυχή μου με αυτό το εμβόλιο δεν ξέρω γιατί! Έχε στο νου σου να το κάνετε πρωί καλύτερα και να προσέχεις για εμετούς γιατί μου το είπαν και άλλες μανούλες σαν παρενέργεια! Περαστικά εύχομαι για το λουλουδάκι σου! 🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Χτές το πρωί κάναμε την δεύτερη δόση εμείς! Στην πρώτη δόση τίποτα καμία παρενέργεια! Και γενικά σε κανένα εμβόλιο δεν είχαμε τίποτα! Χτές λοιπόν που κάναμε την δεύτερη δόση με το που έφαγε το μεσημεριανό της μου έκανε αμέσως εμετό!!! Τα είδα όλα! Την κάνω μπάνιο και βλέπω κοκκινίλες στην κοιλίτσα της και στο στήθος! Της βάζω θερμόμετρο 38 πυρετό!!! 😢😢😢 ευτυχώς όμως δεν ανέβασε παραπάνω οπότε δεν πήρε κάτι! Γενικά μην το σκέφτεσαι επται γίνονται τώρα αυτά τα εμβόλια! Εμείς την πρώτη δόση την κάναμε 7 μηνών! Έτρεμε η ψυχή μου με αυτό το εμβόλιο δεν ξέρω γιατί! Έχε στο νου σου να το κάνετε πρωί καλύτερα και να προσέχεις για εμετούς γιατί μου το είπαν και άλλες μανούλες σαν παρενέργεια! Περαστικά εύχομαι για το λουλουδάκι σου! 🌷🌷🌷

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!Πω πω περαστικά και στο δικό σου λουλουδακι κοπέλα μου.και μένα ρε συ σε κανένα εμβόλιο δεν έκανε καμία παρενέργεια..τίποτα!Ε σε αυτό ψηθηκε!!!Και εγώ ρε συ το φοβόμουν και το φοβάμαι αυτό το εμβόλιο!!!Και το mmr.(φυσικά και θα της το κανω)αλλά τρέμει και Μένα η ψυχή μου!!!!έχουνε ακουστεί πολλά και όσο να ναι φοβάσαι..Έλα ρε συ και εμετό σαν παρενέργεια;;;και κοκκινιλες;;φαντάζομαι πως τρελάθηκες!!θεούλη μου!Πάλι καλά που δε σου ανέβασε παραπάνω πυρετό κορίτσι μου. Περαστικά λοιπόν στα μικρούλια μας,να είναι πάντα γερα😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 3/9/2020 at 11:10 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μανούλες τι κάνετε;;;Για πείτε μου,ποιες από εσάς κάνατε το bexsero;;κάναμε χθες το απόγευμα στις 7μιση την πρώτη δόση και το βράδυ στις 2 ανέβασε 39 πυρετό το πουλάκι μου..και όλη μέρα σήμερα ανεβάζει..την έχω με εναλλάξ αντιπυρετικά algofren και depon.στη διάρκεια της ημέρας έκανε μέχρι 38,6 αλλά τώρα το βράδυ πάλι ανέβασε 39.Πφφφ άντε ποτέ θα πέσει ρε κορίτσια;;ψήνεται το καημένο!Να σημειώσω είναι 9 μηνών και 12 ημερών  και τον Νοέμβριο έχουμε τη δεύτερη δόση.. Μήπως το έκανα νωρις;;;Μήπως έκανα λαθος;;Μήπως έπρεπε να το κάνω μετά το έτος;;;λέτε να της αφήσει κανένα κουσούρι αυτος ο πυρετός;;ξέρω,τώρα παραλογιζομαι....Άλλα σαν νεα μανούλα και εγώ έχω τις ανησυχίες μου!!!

Κοριτσακι μου δεν εκανες κανένα λάθος αυτο το εμβολιο κ της ιλαράς ανεβάζουν πυρετό συνήθως 

η μικρη μου εμενα δεν εκανε ιδιαιτερα στο πρώτο αλλα η μεγαλη στο δεύτερο εκανε και στο τρίτο τρελάθηκα 48 ώρες ανέβαζε πυρετό κ την ειχα στη μπανιερα.... δυστυχως ειναι παρενέργειες που θα τις εχουμε κ μακαρι να εχουμε αυτες μόνο. 
σκεψου οτι το κανουμε και μετα τα παιδακια μας δεν θα κυνδινευουν

εμας εδώ ο γιατρός μας το εκανε απο 4 μηνων γιατι λογω μεταναστευτικού και Ρωμά σέρνεται αρκετα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημέρα. Πως ειστε;

εμεις την Κυριακή βαφτιστήκαμε και ομολογω Οτι πνίγηκε απο το κλάμα η άμοιρη....

ξεκινησαμε σχολειο και οι δυο και πλεον και εγω ξεκινησα δουλειά. 
την ειχα ανάγκη ειλικρινά γιατι ειχα τρελαθει 3,5 χρόνια να κάθομαι κ ήδη νιωθω πολυ καλυτερα ψυχολογικά...

κατα τ αλλα είμαστε καλα εχουμε βγαλει  3 δοντάκια κ κοιμόμαστε αρκετα το μεσημερι πια :) αλλα κ το βραδυ

ευελπιστω να συνεχίσουμε έτσι στο προγραμμα μας :)

εσεις πως τα πατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 12/9/2020 at 10:12 ΠΜ, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα. Πως ειστε;

εμεις την Κυριακή βαφτιστήκαμε και ομολογω Οτι πνίγηκε απο το κλάμα η άμοιρη....

ξεκινησαμε σχολειο και οι δυο και πλεον και εγω ξεκινησα δουλειά. 
την ειχα ανάγκη ειλικρινά γιατι ειχα τρελαθει 3,5 χρόνια να κάθομαι κ ήδη νιωθω πολυ καλυτερα ψυχολογικά...

κατα τ αλλα είμαστε καλα εχουμε βγαλει  3 δοντάκια κ κοιμόμαστε αρκετα το μεσημερι πια :) αλλα κ το βραδυ

ευελπιστω να συνεχίσουμε έτσι στο προγραμμα μας :)

εσεις πως τα πατε; 

Καλησπέρα κοπέλα μου!να σας ζήσει η νεοφώτιστη ζουζούνα σας!!αχου μωρέ η καημενουλα έκλαιγε ε;;και εμείς την βαπτισαμε 30 Αυγούστου!εμένα πάλι άρχισε το κλάμα στην ώρα που διαβάζανε το πιστεύω και μόλις μπήκε στην κολυμπήθρα σταμάτησε δεν έκλαψε καθόλου όσο την βάπτιζε και ξανά άρχισε όταν την έβγαλε!χαχα η γοργόνα μου αγαπάει το νερό!Αλλά και μένα έκλαψε πολύ γενικά,και κουράστηκε πολύ το καημένο μου.εμεις έχουμε 2 δοντάκια και σκάει μυτούλα και το άλλο και Αλλά 2 είναι πρησμένα επάνω,είναι έτοιμα και αυτά!Και μένα ευτυχώς κοιμάται αρκετά καλά!Αλλά Τώρα τις τελευταίες μέρες το χάλασε λίγο με τα δοντάκια και επειδή είναι σε μεγάλο αναπτυξιακό άλμα!θηλάζει τουλάχιστον 3 φορές μέσα στη νύχτα!Είμαι σαν ζόμπι!γενικά είμαστε μια χαρά! Σήμερα γίνεται 10 μηνων!όλη μέρα λέει συλλαβουλες!Μα μα μπα μπα για για ντα ντα να να(νανι)μαμ. Σηκωνόμαστε με στήριξη και κάνουμε βηματάκια και γενικά μιμείται αρκετά!παλαμάκια,ινδιάνο,κάνει αέρα με την βεντάλια,κάνει την αγελάδα,το παπάκι και Σήμερα με τάισε κιόλας το καμάρι μου!γενικά κάνει πάρα πολλά και εγώ χαίρομαι πολύ σαν χαζομάμα!με χαϊδεύει στοργικά στο πρόσωπο όταν θηλάζει και της λέω έκανε καλό τη μαμά και μου κάνει και εγώ λιωνω❤με τις τροφές τα πάει εξαιρετικά (μέθοδο blw) τρώει τα πάντα όλα και τα διαχειρίζεσαι άψογα!Δεν μου πνίγηκε ούτε μια φορά από 6 μηνων που τρώει σε κομμάτια!δόξα τω θεώ! Και έχει και πάρα πολύ όρεξη!όλο μαμ και μαμ φωνάζει Χαχαχ δεν μπουσουλαει κανονικά πάρα μόνο με τον πωπο της!χαχα και ακόμη δεν πιάνεται απ τα έπιπλα να σηκωθεί,πάρα μόνο απ τις λαβες απ το πάρκο της και απ τα χέρια μας!Έχει όμως πολύ καλή ισορροπία,απλώς ακόμη δεν νιώθει ασφάλεια να πιαστεί απ τα έπιπλα!Αυτά πάνω κάτω!εσάς πως πάνε τα μωρουλια σας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2020 at 10:12 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!να σας ζήσει η νεοφώτιστη ζουζούνα σας!!αχου μωρέ η καημενουλα έκλαιγε ε;;και εμείς την βαπτισαμε 30 Αυγούστου!εμένα πάλι άρχισε το κλάμα στην ώρα που διαβάζανε το πιστεύω και μόλις μπήκε στην κολυμπήθρα σταμάτησε δεν έκλαψε καθόλου όσο την βάπτιζε και ξανά άρχισε όταν την έβγαλε!χαχα η γοργόνα μου αγαπάει το νερό!Αλλά και μένα έκλαψε πολύ γενικά,και κουράστηκε πολύ το καημένο μου.εμεις έχουμε 2 δοντάκια και σκάει μυτούλα και το άλλο και Αλλά 2 είναι πρησμένα επάνω,είναι έτοιμα και αυτά!Και μένα ευτυχώς κοιμάται αρκετά καλά!Αλλά Τώρα τις τελευταίες μέρες το χάλασε λίγο με τα δοντάκια και επειδή είναι σε μεγάλο αναπτυξιακό άλμα!θηλάζει τουλάχιστον 3 φορές μέσα στη νύχτα!Είμαι σαν ζόμπι!γενικά είμαστε μια χαρά! Σήμερα γίνεται 10 μηνων!όλη μέρα λέει συλλαβουλες!Μα μα μπα μπα για για ντα ντα να να(νανι)μαμ. Σηκωνόμαστε με στήριξη και κάνουμε βηματάκια και γενικά μιμείται αρκετά!παλαμάκια,ινδιάνο,κάνει αέρα με την βεντάλια,κάνει την αγελάδα,το παπάκι και Σήμερα με τάισε κιόλας το καμάρι μου!γενικά κάνει πάρα πολλά και εγώ χαίρομαι πολύ σαν χαζομάμα!με χαϊδεύει στοργικά στο πρόσωπο όταν θηλάζει και της λέω έκανε καλό τη μαμά και μου κάνει και εγώ λιωνω❤με τις τροφές τα πάει εξαιρετικά (μέθοδο blw) τρώει τα πάντα όλα και τα διαχειρίζεσαι άψογα!Δεν μου πνίγηκε ούτε μια φορά από 6 μηνων που τρώει σε κομμάτια!δόξα τω θεώ! Και έχει και πάρα πολύ όρεξη!όλο μαμ και μαμ φωνάζει Χαχαχ δεν μπουσουλαει κανονικά πάρα μόνο με τον πωπο της!χαχα και ακόμη δεν πιάνεται απ τα έπιπλα να σηκωθεί,πάρα μόνο απ τις λαβες απ το πάρκο της και απ τα χέρια μας!Έχει όμως πολύ καλή ισορροπία,απλώς ακόμη δεν νιώθει ασφάλεια να πιαστεί απ τα έπιπλα!Αυτά πάνω κάτω!εσάς πως πάνε τα μωρουλια σας;;;

Καλησπερα Και σε σένα! 
εμεις Περάσαμε μια ζόρικη εβδομαδα την προηγούμενη.

η μεγαλη πέρασε ιογενή φαρυγγιτιδα με πυρετούς επι μια εβδομαδα μεχρι που έφτασε και το 40

ομολογω οτι τα χρειάστηκα αρκετα αλλα ευτυχως με κρύα ντουζακια την συνέφερα. Καναμε κ εξετασεις καλού κακού για κοβιντ κ ολα καλα

αγχωθηκ παρα πολυ γιατι φοβήθηκα μην κολλήσει κ η μικρη αλλα δόξα το θεό δεν κόλλησε.

Ξεκινησαμε σχολειο κ τις δυο κ εγω επιτελους εποιασα δουλειά 

τωρα προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στα ωράρια κ να τα προλαβαινω ολα μαζι

γυρναμε απο το σχολειο το μεσημερι πίνουμε γαλ (αφου έχουν φάει μεσημεριανό κ κοιμούνται μεχρι τις 6 

η μικρη κ εμενα στέκετε πλεον μονη της αλλα φοβάται να κανει βημα 
μαμ μα μπα μπα ντα να όλη την ωρα

χθες φαγαμε κ ψαρι κ της άρεσε παααρα πολυ κ πλεον σταματάμε τα αλεσμένα κ τα τρώμε λιωμένα με το πιρουνι

φυσικα της δινω φαγητο ενδιάμεσα στο χεράκι αλλα ακομι φοβαμαι καθως έχω βιώσει στο παρελθόν περιστατικό πνιγμονης με τη μεγαλη.

ειναι πολυ νευρική κ χτυπιέται συνεχως αφου για να αλλάξουμε πανα ή μα βάλουμε ρούχα μαρτυράνε 🤣🤣🤣

στο σχολειο η δασκάλα λεει οτι προσαρμόστηκε πολυ καλα κ ευτυχως δεν αγχωνομαι

το μόνο π μου μένει τωρα ειναι να προσαρμοστώ κ εγω στα νεα μ ωράρια (σχολειο, δουλειά, φαγητο απο βραδύς κ οκα έτοιμα για την αυριανή μερα συν τις δουλειές του σπιτιού)

εσεις κοριτσια κυ πως πατε οι υπόλοιπες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2020 at 3:24 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα Και σε σένα! 
εμεις Περάσαμε μια ζόρικη εβδομαδα την προηγούμενη.

η μεγαλη πέρασε ιογενή φαρυγγιτιδα με πυρετούς επι μια εβδομαδα μεχρι που έφτασε και το 40

ομολογω οτι τα χρειάστηκα αρκετα αλλα ευτυχως με κρύα ντουζακια την συνέφερα. Καναμε κ εξετασεις καλού κακού για κοβιντ κ ολα καλα

αγχωθηκ παρα πολυ γιατι φοβήθηκα μην κολλήσει κ η μικρη αλλα δόξα το θεό δεν κόλλησε.

Ξεκινησαμε σχολειο κ τις δυο κ εγω επιτελους εποιασα δουλειά 

τωρα προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στα ωράρια κ να τα προλαβαινω ολα μαζι

γυρναμε απο το σχολειο το μεσημερι πίνουμε γαλ (αφου έχουν φάει μεσημεριανό κ κοιμούνται μεχρι τις 6 

η μικρη κ εμενα στέκετε πλεον μονη της αλλα φοβάται να κανει βημα 
μαμ μα μπα μπα ντα να όλη την ωρα

χθες φαγαμε κ ψαρι κ της άρεσε παααρα πολυ κ πλεον σταματάμε τα αλεσμένα κ τα τρώμε λιωμένα με το πιρουνι

φυσικα της δινω φαγητο ενδιάμεσα στο χεράκι αλλα ακομι φοβαμαι καθως έχω βιώσει στο παρελθόν περιστατικό πνιγμονης με τη μεγαλη.

ειναι πολυ νευρική κ χτυπιέται συνεχως αφου για να αλλάξουμε πανα ή μα βάλουμε ρούχα μαρτυράνε 🤣🤣🤣

στο σχολειο η δασκάλα λεει οτι προσαρμόστηκε πολυ καλα κ ευτυχως δεν αγχωνομαι

το μόνο π μου μένει τωρα ειναι να προσαρμοστώ κ εγω στα νεα μ ωράρια (σχολειο, δουλειά, φαγητο απο βραδύς κ οκα έτοιμα για την αυριανή μερα συν τις δουλειές του σπιτιού)

εσεις κοριτσια κυ πως πατε οι υπόλοιπες;;;

Πω ρε κορίτσι,περαστικά στην ζουζούνα σου!πάλι καλά που δεν κόλλησε και η μικρή!πω πω,φαντάζομαι την αγωνία που πέρασες!ευτυχώς τελος καλο όλα καλά!Και εμένα όταν πάω να της αλλάξω πάντα,πάντα παραπονιέται και κλαίει!το ίδιο και με τα ρούχα!Αλλά ακόμη την καταφέρνω,δεν χτυπιέται,ακόμη τουλάχιστον!Δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω στο μέλλον χαχα!!αα πολύ ωραία που προσαρμόστηκαν και στο σχολείο,τελεια!!!!σιγά σιγά θα προσαρμοστείς και εσύ στα νέα σου ωράρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2020 at 3:51 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Έχουν ξεφυγει ομως....!!!

ιδιωτικο και το φαγητο που θα της βαζω εγω ολα καλα

Καλημέρα! κι εγώ ιδιωτικό βρεφικό την πήγα από τέλη Αυγούστου για προσαρμογή και πλέον είναι μια χαρά. Δεν συγκρίνεται το ιδιωτικό με δημόσιο μερα με νύχτα. Κι εγώ δίνω και φαγητό και φρουτόκρεμα. Πόσο είναι η δικιά σου τώρα θύμησέ μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/8/2020 at 9:20 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

ναι 30/11 5.25 το πρωί. 😍😍 όλα καλά.. την έβαλα το χαλάκι που σου έλεγα στο σαλόνι και την αφήνω και παίζει όλη μέρα εκεί. το γυρίζει το χαλί γύρω γύρω αλλά ακόμα δεν μπουσουλαει. θεωρώ όμως ότι είναι θέμα χρόνου γιατί σηκώνεται στα γόνατα. Τώρα περιμένουμε να σκάσουν τα πάνω δόντια, την παιδευουν πολύ. τα πρώτα μας βγήκαν 25 Μαΐου και τα υπόλοιπα τίποτα ακόμα.. 

received_597896407539933.jpeg  

εσένα το μπουμπούκι σου;;

Αυτό είναι το marcus&marcus το χαλάκι? Έλεγα να το πάρω αλλά είναι πάρα πολύ ακριβό το άτιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2020 at 11:10 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μανούλες τι κάνετε;;;Για πείτε μου,ποιες από εσάς κάνατε το bexsero;;κάναμε χθες το απόγευμα στις 7μιση την πρώτη δόση και το βράδυ στις 2 ανέβασε 39 πυρετό το πουλάκι μου..και όλη μέρα σήμερα ανεβάζει..την έχω με εναλλάξ αντιπυρετικά algofren και depon.στη διάρκεια της ημέρας έκανε μέχρι 38,6 αλλά τώρα το βράδυ πάλι ανέβασε 39.Πφφφ άντε ποτέ θα πέσει ρε κορίτσια;;ψήνεται το καημένο!Να σημειώσω είναι 9 μηνών και 12 ημερών  και τον Νοέμβριο έχουμε τη δεύτερη δόση.. Μήπως το έκανα νωρις;;;Μήπως έκανα λαθος;;Μήπως έπρεπε να το κάνω μετά το έτος;;;λέτε να της αφήσει κανένα κουσούρι αυτος ο πυρετός;;ξέρω,τώρα παραλογιζομαι....Άλλα σαν νεα μανούλα και εγώ έχω τις ανησυχίες μου!!!

Κορίτσι μου εμείς κάναμε 1η δόση Ιούλιο και 2η 5 Σεπτέμβριου. Δεν ανέβασε σε καμία από τις 2 πυρετό αλλά 10 μέρες μετά είτε από το εμβόλιο είτε από κάποια ιωση στον βρεφικό έφτασε κι εμένα 39. Τα χρειάστηκα και μεγάλη αγωνία, δεν κοιμόμουνα καθόλου το 1ο βράδυ. Ευτυχώς 1 μέρα κράτησε ο πυρετός. Κρύα μπανάκια και εναλλαγές ντεπόν με αλγκοφρέν όπως έκανες! η πρώτη φορά είναι πάντα δύσκολη για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η satya είπε:

Καλημέρα! κι εγώ ιδιωτικό βρεφικό την πήγα από τέλη Αυγούστου για προσαρμογή και πλέον είναι μια χαρά. Δεν συγκρίνεται το ιδιωτικό με δημόσιο μερα με νύχτα. Κι εγώ δίνω και φαγητό και φρουτόκρεμα. Πόσο είναι η δικιά σου τώρα θύμησέ μου.

Η μικρη μου ειναι 10 μηνων 

πλεον τα φαγητά ειναι πτι τρώμε βγαζω για τη μικρη πριν ρίξω αλάτι κ της τα ζουλάω ή τα ψιλοκόβει ο τη φρουτοκρεμα αλέθω πια 

φαγαμε ψαρι κ αυγο οποτε κομπλε απο εδώ κ πέρα.

σημερα το παιδάκι μου έφαγε κ φασολαδα :) δόξα το θεό καλα τα πάει κ η αληθεια ειναι πτι την φοβομουνα

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η satya είπε:

Κορίτσι μου εμείς κάναμε 1η δόση Ιούλιο και 2η 5 Σεπτέμβριου. Δεν ανέβασε σε καμία από τις 2 πυρετό αλλά 10 μέρες μετά είτε από το εμβόλιο είτε από κάποια ιωση στον βρεφικό έφτασε κι εμένα 39. Τα χρειάστηκα και μεγάλη αγωνία, δεν κοιμόμουνα καθόλου το 1ο βράδυ. Ευτυχώς 1 μέρα κράτησε ο πυρετός. Κρύα μπανάκια και εναλλαγές ντεπόν με αλγκοφρέν όπως έκανες! η πρώτη φορά είναι πάντα δύσκολη για όλες μας

αααχ κ να δεις αργοτερα που θα αντιδράει... εμεις πλεον η μεγαλη υποθετα κ ενα άλλο σιρόπι μας έδωσε ο γιατρός για τον πυρετό διοτι πτι της δινω το βγαζει

Καλα μας κουράγια μάνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου τι κανετε;;;εμεις οχι κ τόσο καλά...κρυωσε ο μικρος μου αμυγδαλιτιδα ..και ειναι κ μπουκωμένο το αγορι μου δεν μπορεί να πάρει ανάσα..και το πιο τραγικό είναι ότι αυριο έχουμε τη βάφτιση του!!!Δεν ξέρω τι κατάληξη θα έχουμε..ελπιζω να μην γίνει χειρότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2020 at 9:41 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου τι κανετε;;;εμεις οχι κ τόσο καλά...κρυωσε ο μικρος μου αμυγδαλιτιδα ..και ειναι κ μπουκωμένο το αγορι μου δεν μπορεί να πάρει ανάσα..και το πιο τραγικό είναι ότι αυριο έχουμε τη βάφτιση του!!!Δεν ξέρω τι κατάληξη θα έχουμε..ελπιζω να μην γίνει χειρότερα...

ωχ περαστικά του!!! πες μας πως πηγε η βαπτιση! Να σας ζήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η satya είπε:

ωχ περαστικά του!!! πες μας πως πηγε η βαπτιση! Να σας ζήσει!

Δοξα το θεο ολα καλα πήγαν!!!τελικά ξεκινησαμε το πρωι της βάφτισης αντιβίωση δεν την γλιτώσαμε αλλα ευτυχώς το αγορι μου ήταν κύριος!!!στο τέλος μόνο άρχισε να διαμαρτηρεται από τις πολλές φωτο.Δεν έκλαψε καθολου σε όλη τη βάφτιση παρα μονο όταν τον έντυναν δεν του αρέσει καθόλου !! Ο καλός μου τον βουτούσε ο πατερ στο νερό και κλωτσουσε ποδια χέρια έπαιζε..άσε που εγλυφε το λάδι από το σώμα του γελούσε όλος ο κόσμος!!!Δοξα το θεο ολα πήγαν πολύ καλά τωρα ειναι πολύ καλύτερα ελάχιστο μπούκωμα εχει μείνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@satya μου οχι το χαλάκι δεν ειναι αυτό.. του μοιάζει.. αυτό το πήρα 35 ευρω απο ιντερνετικό μαγαζί και το έχουμε καταβολευτεί!! 

@Maroulli να σας ζήσει ο νεοφώτιστος!! Υγεία να έχει στη ζωή του, καλορίζικο το όνομα!! 

Κορίτσια μου τι κάνετε? πως τα πάτε με τα νινάκια σας?? Πλησιάζουν τα γενέθλια της μικρής μου και μου φαίνεται απίστευτο ότι πέρασε κιόλας ένας χρόνος.. πότε ήμουν εγκυος.. πότε γεννήσα και πότε κανονίζω τα γενέθλια της.. απίστευτο μου φαίνεται. Σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά το κορίτσι μου.. πλέον τρώει απ όλα μόνη της.. και για να ηρεμήσει και να κοιμηθεί θέλει στήθος.. για να κοιμηθεί στο κρεβάτι της ούτε λόγος αλλά δεν μας πειράζει καθόλου...  κανά δυο βράδια που είπαμε δοκιμαστικά να τη βάλουμε στο κρεβάτι της δεν κοιμήθηκε πάνω απο 10 λεπτα.. χαχαχα αλλά δεν μπορώ κορίτσια την έχω συνηθίσει ανάμεσα μας και θα μου κακοφανεί όταν αποφασίσει να κοιμηθεί στο κρεβάτι της.  Έχει βγάλει 7 δόντια και περιμένουμε να κάνει μόνη της βηματάκια χωρίς να κρατιέται από κάπου. Αυτά τα νέα μας κορίτσια πάνω κατώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@satya μου οχι το χαλάκι δεν ειναι αυτό.. του μοιάζει.. αυτό το πήρα 35 ευρω απο ιντερνετικό μαγαζί και το έχουμε καταβολευτεί!! 

@Maroulli να σας ζήσει ο νεοφώτιστος!! Υγεία να έχει στη ζωή του, καλορίζικο το όνομα!! 

Κορίτσια μου τι κάνετε? πως τα πάτε με τα νινάκια σας?? Πλησιάζουν τα γενέθλια της μικρής μου και μου φαίνεται απίστευτο ότι πέρασε κιόλας ένας χρόνος.. πότε ήμουν εγκυος.. πότε γεννήσα και πότε κανονίζω τα γενέθλια της.. απίστευτο μου φαίνεται. Σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά το κορίτσι μου.. πλέον τρώει απ όλα μόνη της.. και για να ηρεμήσει και να κοιμηθεί θέλει στήθος.. για να κοιμηθεί στο κρεβάτι της ούτε λόγος αλλά δεν μας πειράζει καθόλου...  κανά δυο βράδια που είπαμε δοκιμαστικά να τη βάλουμε στο κρεβάτι της δεν κοιμήθηκε πάνω απο 10 λεπτα.. χαχαχα αλλά δεν μπορώ κορίτσια την έχω συνηθίσει ανάμεσα μας και θα μου κακοφανεί όταν αποφασίσει να κοιμηθεί στο κρεβάτι της.  Έχει βγάλει 7 δόντια και περιμένουμε να κάνει μόνη της βηματάκια χωρίς να κρατιέται από κάπου. Αυτά τα νέα μας κορίτσια πάνω κατώ. 

Περασε ο καιρος,οντως απιστευτο!!Δεν θα πω πως δεν τον καταλαβα το χρονο που περασε.Σε γενικες γραμμες που σας διαβαζω βλεπω πως τα μωρακια σας ειναι ευκολα.Εμενα η κυρια βγηκε παρα πολυ ζορικη.Για πρωτο παιδι καταλαβα καλα τι παει να πει μητροτητα.Περασα πολλες δυσκολιες κ περναω γιατι εχουμε γενικα αρκετη γκρινια.Τωρα μπουσουλαμε εδω και καιρο,πιανομαστε κ ειμαστε ορθιες συνεχεια.Κανουμε παλαμακια,χιαρεταμε,κου πε πε κ τελευταια χορευουμε μολις ακουμε μουσικη.Απο δοντια μειναμε στα 4.Απο υπνο...ασχολιαστο!!!Εχω να κοιμηθω 10 μηνες!Γερα να ναι,θα μεγαλωσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες,τι κανετε?Ρε κοριτσια μου για πειτε μου λιγο,ποσο κοιμουνται τα μωρα σας το βραδυ?Εμεις συνεχιζουμε να ξυπναμε 5-6 φορες 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2020 at 1:13 ΜΜ, ο/η despoina46 είπε:

Καλημερα μανουλες,τι κανετε?Ρε κοριτσια μου για πειτε μου λιγο,ποσο κοιμουνται τα μωρα σας το βραδυ?Εμεις συνεχιζουμε να ξυπναμε 5-6 φορες 😥

κοπέλα μου θηλάζετε?? γιατί και εμείς ξυπνάμε πολλές φορές τη νύχτα... λόγω θηλασμού... αποφάσισε η κυρία να θηλάζει σαν νεογέννητο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κοπέλα μου θηλάζετε?? γιατί και εμείς ξυπνάμε πολλές φορές τη νύχτα... λόγω θηλασμού... αποφάσισε η κυρία να θηλάζει σαν νεογέννητο... 

Θηλάζουμε ναι. Τι να πω, χθες ειδικά όλη νύχτα ξυονουσε ακόμη κ στο μισάωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Θηλάζουμε ναι. Τι να πω, χθες ειδικά όλη νύχτα ξυονουσε ακόμη κ στο μισάωρο 

κανετε συγκοίμηση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κανετε συγκοίμηση? 

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εμείς τα ίδια! Με συγκοιμηση κ θηλασμό έχουμε πολλά ξυπνήματα, περισσότερα από πριν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια απο τα ίδια κορίτσια... με συγκοιμηση και θηλασμό.. υπάρχουν βράδια που θηλάζει όλη νύχτα.. και το πρωί είμαι κομμάτια... υπομονή.. θα μεγαλώσουν που θα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κανετε συγκοίμηση? 

Κάνουμε αλλά έχει πολύ ανήσυχο ύπνο οπότε όλο αυτό με κουράζει πάρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εμείς τα ίδια! Με συγκοιμηση κ θηλασμό έχουμε πολλά ξυπνήματα, περισσότερα από πριν...

Κ μεις πολύ περισσότερα από πριν κ τρομερά ανήσυχο ύπνο. Κάθε φορά κουνιέται, στριφογυριζει κ οπότε ξυπνάει σηκώνεται και κάθεται στον πωπο της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα... Εμείς πλέον με την συγκοιμηση δεν εχουμε τρέλα ξυπνήματα αλλά έχουμε ανήσυχο ύπνο. Ψάχνει στον ύπνο του συνεχώς το στήθος αν δεν το βρίσκει αρχίζει την μουρμούρα. 

Χαχαχχα  @despoina46  μου θυμίζει τον δικό μας κάνει το ίδιο...κάθεται στον ποπό του και μιλάει στο φωτάκι νυχτος. Αχ κορίτσια είπα στον παιδίατρο μας ότι κάνουμε συγκοιμηση και μου είπε ότι αυτό θα ήταν καλύτερα να το κόψουμε και έχει κ δίκιο. Αλλά έχω βολευτει που τουλάχιστον δεν σηκώνομαι τόσες φορές μέσα στην νύχτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...