Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Αχ πολύ ωραίο θα είναι έτσι όπως το περιγράφεις. Εμένα πριν μία εβδομάδα στα ξαφνικά ξεκίνησε να ερπεται... 😂😂 Σα τους λοκατζήδες.... Κ τώρα προσπαθεί να σταθεί στα τέσσερα κ να μπουσουλησει... Έχει δυνατά χέρια. Ανεβαίνει σκαρφαλώνει. Είναι τώρα 9.5 μηνών. 

Χαχαχαχαχ σαν τους λοκατζηδες ! Αχ ρεεεε....τα μωράκια είναι απίστευτα! Εμείς είμαστε οχτώ μηνών τώρα. Ετοιμαζόμαστε και για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας...άσε με έχει πιάσει άγχος τι αντίδραση θα έχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλά ανυπομονώ να πάω στη δουλειά... Να βγω από το σπίτι., 😂😂😂 είπαμε μήπως τον πάρουν σε βρεφικό από Οκτώβριο. .. Κ Σεπτεμβρίο να τον προσέχουν γιαγιάδες.... Κάπως έτσι.... 🙄 Τώρα δεν ξέρω.... Είχαμε στηριχθεί στη ξαδέρφη μου αλλά τελικά δεννν.... 

Μόνο εγώ δεν ανυπομονώ να πάω στην δουλειά? Το σκέφτομαι και κλαίω! Βέβαια χωρίς δουλειά δύσκολα τα πράγματα! 7 δόντια??? Δεν τα έχετε βγάλει σχετικά γρήγορα? Μπράβο ρε συ... τουλάχιστον ξεμπερδευεις από την γκρίνια των δοντιών... ( Είναι λίγο σχετικό αυτό ? 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mayland είπε:

Μόνο εγώ δεν ανυπομονώ να πάω στην δουλειά? Το σκέφτομαι και κλαίω! Βέβαια χωρίς δουλειά δύσκολα τα πράγματα! 7 δόντια??? Δεν τα έχετε βγάλει σχετικά γρήγορα? Μπράβο ρε συ... τουλάχιστον ξεμπερδευεις από την γκρίνια των δοντιών... ( Είναι λίγο σχετικό αυτό ? 🤣

Πολύ σχετικό... Μη μου λέτε για γκρίνια. Μη μου λέτε για ύπνο...... Εγώ αναγκαστικά πάω. Είμαι αναπληρώτρια.. Να δούμε κ πως θα πάει αυτή η χρονιά με τον κορωνοιο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πολύ σχετικό... Μη μου λέτε για γκρίνια. Μη μου λέτε για ύπνο...... Εγώ αναγκαστικά πάω. Είμαι αναπληρώτρια.. Να δούμε κ πως θα πάει αυτή η χρονιά με τον κορωνοιο.... 

7?????τι λες τώρα;; εμείς δύο κ ετοιμάζονται κ τα πάνω. Κ μεις καθόλου ύπνο. Εσένα τι κάνει; ξυπνάει συχνά; κλαίει; εμένα σβούρες, είναι πάρα πολύ ανήσυχη  κ ξυπνάει κ κλαψουριζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

7?????τι λες τώρα;; εμείς δύο κ ετοιμάζονται κ τα πάνω. Κ μεις καθόλου ύπνο. Εσένα τι κάνει; ξυπνάει συχνά; κλαίει; εμένα σβούρες, είναι πάρα πολύ ανήσυχη  κ ξυπνάει κ κλαψουριζει 

Ναι όλο κ κάτι τον ενοχλεί έχω βαρεθεί να τον ξανά κοιμιζω κ μέρα κ νύχτα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι όλο κ κάτι τον ενοχλεί έχω βαρεθεί να τον ξανά κοιμιζω κ μέρα κ νύχτα!!!!! 

Κ μένα κορίτσι μ. Μια γκρίνια κουραστική κ ύπνος πιο χάλια από ποτέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κ μένα κορίτσι μ. Μια γκρίνια κουραστική κ ύπνος πιο χάλια από ποτέ 

Πως θα πάω στη δουλειά απορώ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια... μετα απο 17 χρόνια συνεχόμενης δουλειάς και ενα διάλειμμα 3 ετών πήρα την απόφαση να επιστρέψω στο κομμάτι εργασία... 

δεν παλεύεται άλλο και τα νεύρα μου κρόσσια 🤣🤣🤣

ευτυχως οι μπουμπουκες μου κ Οι δυο σε γενικές γραμμές ειναι καλόβολες. Εκανα τα χαρτιά μ στο ΕΣΠΑ και εγκρίθηκε η μεγαλη στον βρεφονηπιακό. Θα πάρουν και τη μικρη αλλα πλήρωσα. Οποτε απο 10-15/9 θεου θέλοντος και αν δεν εχουμε κανένα λοκ ντάουν πάλι θα επιστρέψω στην εργασία μου ❤️❤️❤️ 
αρχικά σε οικογενειακή επιχ/ση και ειλικρινά έχω τρελαθει απο τη χαρά μου. 
Όχι δεν ειναι οτι θελω να ξεφορτωθώ τα παιδιά μου αλλα έχω ανάγκη να δουλέψω για ψυχολογικούς λόγους. (Εργασιομανής) με έχει ρίξει πολυ όλο αυτο και ξέρω πτι θα ειναι δύσκολο αλλα θα το παλέψω. 
 
η μπεμπα μ κοριτσια παραζωηρεψε κ ξυπνησε πολυ!!! Η άτιμη μολις δει το μπαμπά της ανοίγει τα χέρια να τη παρει αγκαλια κ βαζει τα κλαμματα για να τη σηκώσει!!! Αχ η ψεύτρα !!! Έτσι εκανε κ η μεγαλη τον χορεύουν στο ταψί 🤣🤣🤣 και εκείνος όλο καμαρώνει και εγω φορτώνω που μου τις χαλάει.... δόλια μάνα τι τραβώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Τώρα ξεκινάς; 

Ναι. Είμαι αναπληρώτρια. Σχολ νοσηλεύτρια. Κ με πήραν σε ειδικό σχολείο. 1/9 ξεκινάμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Λοιπον κοριτσια... μετα απο 17 χρόνια συνεχόμενης δουλειάς και ενα διάλειμμα 3 ετών πήρα την απόφαση να επιστρέψω στο κομμάτι εργασία... 

δεν παλεύεται άλλο και τα νεύρα μου κρόσσια 🤣🤣🤣

ευτυχως οι μπουμπουκες μου κ Οι δυο σε γενικές γραμμές ειναι καλόβολες. Εκανα τα χαρτιά μ στο ΕΣΠΑ και εγκρίθηκε η μεγαλη στον βρεφονηπιακό. Θα πάρουν και τη μικρη αλλα πλήρωσα. Οποτε απο 10-15/9 θεου θέλοντος και αν δεν εχουμε κανένα λοκ ντάουν πάλι θα επιστρέψω στην εργασία μου ❤️❤️❤️ 
αρχικά σε οικογενειακή επιχ/ση και ειλικρινά έχω τρελαθει απο τη χαρά μου. 
Όχι δεν ειναι οτι θελω να ξεφορτωθώ τα παιδιά μου αλλα έχω ανάγκη να δουλέψω για ψυχολογικούς λόγους. (Εργασιομανής) με έχει ρίξει πολυ όλο αυτο και ξέρω πτι θα ειναι δύσκολο αλλα θα το παλέψω. 
 
η μπεμπα μ κοριτσια παραζωηρεψε κ ξυπνησε πολυ!!! Η άτιμη μολις δει το μπαμπά της ανοίγει τα χέρια να τη παρει αγκαλια κ βαζει τα κλαμματα για να τη σηκώσει!!! Αχ η ψεύτρα !!! Έτσι εκανε κ η μεγαλη τον χορεύουν στο ταψί 🤣🤣🤣 και εκείνος όλο καμαρώνει και εγω φορτώνω που μου τις χαλάει.... δόλια μάνα τι τραβώ!!!!

Κ μένα μια από τα ίδια. Το αμάξι ακούει. Κ χτυπάει χέρια πόδια. Κ μου κάνει κίνηση να τον πάρω αγκαλιά να επιβεβαιώσει ότι όντως πάρκαρε ο μπαμπάς του. Κ ανοίγουμε την πορτα για να τον πάρει αγκαλιά. Κ γω για ψυχολογικούς λόγους ξεκινάω δουλειά. Εμεις πήραμε voucher αλλά μείναμε με το voucher στα χέρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ μένα μια από τα ίδια. Το αμάξι ακούει. Κ χτυπάει χέρια πόδια. Κ μου κάνει κίνηση να τον πάρω αγκαλιά να επιβεβαιώσει ότι όντως πάρκαρε ο μπαμπάς του. Κ ανοίγουμε την πορτα για να τον πάρει αγκαλιά. Κ γω για ψυχολογικούς λόγους ξεκινάω δουλειά. Εμεις πήραμε voucher αλλά μείναμε με το voucher στα χέρια. 

Για την μπεμπα και εγω τα ίδια αλλα θα την πάω πληρωτά τη μεγαλη την πήρανε ευρυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Για την μπεμπα και εγω τα ίδια αλλα θα την πάω πληρωτά τη μεγαλη την πήρανε ευρυχως

Κ γω ιδιωτικά!!! Είδαμε κάποιες γυναίκες αλλά είτε ήταν αίσχος είτε ζητούσαν 600€ για 5-6 ώρες... 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ γω ιδιωτικά!!! Είδαμε κάποιες γυναίκες αλλά είτε ήταν αίσχος είτε ζητούσαν 600€ για 5-6 ώρες... 🙄🙄

Έχουν ξεφυγει ομως....!!!

ιδιωτικο και το φαγητο που θα της βαζω εγω ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι. Είμαι αναπληρώτρια. Σχολ νοσηλεύτρια. Κ με πήραν σε ειδικό σχολείο. 1/9 ξεκινάμε!!!

Με το καλό κορίτσι μου καλή αρχή. Σήμερα έσκασε το τρίτο μας δοντάκι. Εσύ βάζεις τζελ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Έχουν ξεφυγει ομως....!!!

ιδιωτικο και το φαγητο που θα της βαζω εγω ολα καλα

Πολύ έχουν ξεφύγει. Κ μια που ήρθε αίσχος τελείως..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου καλή αρχή. Σήμερα έσκασε το τρίτο μας δοντάκι. Εσύ βάζεις τζελ;; 

Όχι δεν βάζω τζελ.... Καμία φορά αν δώσω το βραδάκι ντεπον πριν το γάλα. Μόνο αυτό. Αλλά κ με ντεπον ξυπνάει. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι δεν βάζω τζελ.... Καμία φορά αν δώσω το βραδάκι ντεπον πριν το γάλα. Μόνο αυτό. Αλλά κ με ντεπον ξυπνάει. 😂😂

Εμένα ξυπνάει κ δυσκολεύεται να κοιμηθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Εμένα ξυπνάει κ δυσκολεύεται να κοιμηθεί. 

Εμένα ξυπνάει θέλει το χέρι μου. Περνάει κ νυχτερινό τρόμο... Κουνιέται. Χτυπιέται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πολύ έχουν ξεφύγει. Κ μια που ήρθε αίσχος τελείως..... 

Εγω έχω μια κοπελ για έκτακτα μόνο γιατι δουλευει κ δεν μπορει ειναι θησαυρός ασε που τα λεφτά τα περνει με το ζορι 🤣🤣🤣

τους μαγειρεύει τις παίζει 

τραγουδανε κ τις έχει καθαρές και χαρούμενες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμένα ξυπνάει θέλει το χέρι μου. Περνάει κ νυχτερινό τρόμο... Κουνιέται. Χτυπιέται... 

Ωχ ο καημένος.. Εμένα ανησυχία, ξυπνάει, κλαίει.. Αχ απελπισία,αυπνη κάθε μέρα ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Εγω έχω μια κοπελ για έκτακτα μόνο γιατι δουλευει κ δεν μπορει ειναι θησαυρός ασε που τα λεφτά τα περνει με το ζορι 🤣🤣🤣

τους μαγειρεύει τις παίζει 

τραγουδανε κ τις έχει καθαρές και χαρούμενες 

Αχχχχ τι ωραία...... Εγώ τίποτα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ωχ ο καημένος.. Εμένα ανησυχία, ξυπνάει, κλαίει.. Αχ απελπισία,αυπνη κάθε μέρα ☹️

Εγώ σήμερα μισή ώρα κι αυτό στο πλαστικό πάτωμα στο δωμάτιο του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ σήμερα μισή ώρα κι αυτό στο πλαστικό πάτωμα στο δωμάτιο του. 

Υπομονή, δεν γίνεται αλλιώς. Κ γω τα ίδια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες τι κάνετε;;;Για πείτε μου,ποιες από εσάς κάνατε το bexsero;;κάναμε χθες το απόγευμα στις 7μιση την πρώτη δόση και το βράδυ στις 2 ανέβασε 39 πυρετό το πουλάκι μου..και όλη μέρα σήμερα ανεβάζει..την έχω με εναλλάξ αντιπυρετικά algofren και depon.στη διάρκεια της ημέρας έκανε μέχρι 38,6 αλλά τώρα το βράδυ πάλι ανέβασε 39.Πφφφ άντε ποτέ θα πέσει ρε κορίτσια;;ψήνεται το καημένο!Να σημειώσω είναι 9 μηνών και 12 ημερών  και τον Νοέμβριο έχουμε τη δεύτερη δόση.. Μήπως το έκανα νωρις;;;Μήπως έκανα λαθος;;Μήπως έπρεπε να το κάνω μετά το έτος;;;λέτε να της αφήσει κανένα κουσούρι αυτος ο πυρετός;;ξέρω,τώρα παραλογιζομαι....Άλλα σαν νεα μανούλα και εγώ έχω τις ανησυχίες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοπέλα μου, συγχαρητήρια και με το καλό το μωράκι σου!!! Η χοριακή σου είναι εξαιρετική!! Θέλεις την Παρασκευή να έχει αυξηθεί τουλάχιστον 60%. Ιδανικά να έχει διπλασιαστεί. Στο ίδιο μικροβιολογικό πρέπει να γίνει η μέτρηση.
    • καλημέρα...γιατί σκέφτεσαι να κάνεις ΝΙΠΤ? σου το πρότεινε ο γιατρός σου, έχεις κάποια κληρονομικότητα ή κάποιο υποκείμενο νόσημα? ρωτάω γιατί σ εμένα δεν είπε κάτι για επιπλέον εξετάσεις ούτε ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική ουτε ο γυναικολόγος μου ακόμη και αν είμαι διαβητική τύπου 1 και κάνω ινσουλίνη.. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Ότι αποφασίσεις με το καλό να πάνε όλα! Κ εμείς έτσι σκεφτήκαμε ας το δοκιμάσουμε ιδιωτικά αφού μπορούσαμε εκείνη τη στιγμή... Αύριο θα πάω για υπέρηχο να δω αν έχω βγάλει ωάριο... Αλλά σκεφτόμαστε μήπως απλά προσπαθήσουμε μόνοι μας μας πάλι... Οικονομικά δεν μας παίρνει τίποτα... Θα δείξει... Θα προσπαθήσουμε κ ότι βγεί 😊
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσι μου. Εγώ έχω αρχίσει να ηρέμω επιτέλους λίγο απο τα συμπτώματα. Ηρέμησε και άκου το γιατρό σου... Όλα θα πάνε καλά!!! Έχω μπει σε δίλλημα αν θα κάνω τη NIPT ή όχι. Θα περιμένω και τη β' επιπέδου στις 23/4 και θα αποφασίσω εκείνη την ώρα.
    • καλημέρα σε όλες.. εχθές ενώ όλη μέρα δεν είδα ξανά αυτά τα υγρά, αργά το απόγευμα είχα περισσότερα απο όλη την ημέρα και θορυβήθηκα..βέβαια σαν σύσταση ήταν πολύ πιο αραιά και όχι τόσο σκούρα.. ξαναεπικοινώνησα με το γιατρό και του έστειλα και φώτο..μου είπε πως δεν είναι τίποτα απολύτως και είναι πολύ λίγα για να φοβάμαι..έκτοτε δεν ξαναείδα αλλά το άγχος μ έπιασε..βέβαια απο χθές είμαι τελείως καθαρή.. το ραντεβού μου είναι τη δευτέρα.. εσείς πως είστε σήμερα?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...