Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 26/7/2020 at 11:47 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Χαίρομαι που τα πατε καλα :)

οντως ειναι μαγικό το ποσό γρηγορα μεγαλωνουν και καμαρώνουμε για τα κατόρθωματα τους...

οσο για το δεύτερο να κανετε αλλα περιμένετε λιγο να μεγαλώσει το πρώτο γιατι συνήθως το πρώτο ειναι το παιδί απάτη 🤣🤣🤣 στα Δευτέρα χαλάει η πάστα χαχαχα 

Αν το πρώτο είναι απάτη και στα δεύτερα χαλάει η πάστα αλήθεια στο λέω δεν θέλω να ξέρω πως θα βγει το δεύτερο.... Μπορεί δηλαδή να μας διώξει και από το σπίτι...? 

στις πριν 15 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλησπερα σε ολεσ τις μανουλες να χαιρεστε τα μωράκια σας!!Και μεις σε παρόμοια φάση!!ειναι φορες που θελω κ γω να τον βαλω για υπνο γτ βλέπω οτι νυστάζει αλλά δν θέλει να κοιμηθεί !!θα σου συστηνα να πάρεις κάποιοπ παιχνιδάκι με λευκους ήχους ή μουσική κ ένα μικρό μαλακό κουκλάκι!!εμενα με έσωσε ενα κουκλάκι λεμούριος είναι χαχαχχα!!πέρνει αυτό τρίβεται ή κ γω θα τον χαίδεψω με αυτό έχω κ την μουσική κ θα κοιμηθεί πιο γρήγορα!!και με φίλες μου που τα λέμε τα περισσότερα θέλουν κάτι τους θυμίζει την μήτρα!!επισης αν ακούει κ τους ήχους μεχρι να τον πάρει καλά ο ύπνος δν ακούει κάτι άλλο απο γύρω του!!απο πολύ μικρούλης πριν σαραντίσει ήθελε κάτι για να κοιμηθεί δν το έμαθα εγώ, εκλαιγε κ δν ήξερα τι ήθελε!!

Ααααχχχχχ..... Έχω αγοράσει ένα κάρο πράγματα αφού προχθές σκεφτόμουν να τα χαρίσω μόνο χώρο μου πιάνουν. Δεν τον ενδιαφέρει τίποτα. Τον λεμουριο που λες δεν τον έχω δοκιμάσει. Αλλά έχω ένα ιπποπόταμο και ένα μομπιλο πάνω στην κούνια τίποτα. Πήρα ένα ελεφαντάκι που του τραβας την ουρά και παίζει νανούρισμα τίποτα. Του έχω πάρει ένα νάνι και το βράδυ οπότε τον θηλάζω το έχω πάνω του να το κρατάει μπας και το μάθει τίποτα. Τον σκεπάζω με ένα μπλουζάκι μου έπιασε δύο μέρες μετά τίποτα. Καταστροφή. Δεν έχω απαίτηση στον σερί ύπνο. Άλλωστε είναι μικρός ακόμα. Μπορεί να φοβάται να πονάει να θέλει απλά αγκαλιά αλλά έχω απαίτηση να απλωθω στον χώρο μου στο κρεβάτι μου. Εν μέρη μου αρέσει να τον έχω αγκαλιά ασυναίσθητα ( φαντάζομαι) με παίρνει και αυτός αγκαλιά αλλά δεν ξεκουράζομαι. Και η κάθε επόμενη μέρα είναι πολυ μεγάλη για να μην ξεκουράζεσαι το βράδυ.... 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Maylandγειααααα αυτο που λες τα ειχαμε και μεις ομως με κουνημα στο καροτσι τα μεσημερια μας ακουγε ολη η γεοτονια να νυσταζει και να μην κοιμαται ασταααααα δραμα η κατασταση ομως πηρα αποφαση και λεω δεν πρεπει αλλο να συνεχιστει αυτη η κατασταση κλαμα και οδυρμος .επισης μεγαλωνουν και θα φοβαμαι να την αφηνω καροτσι αυτη ολο κουνιεται ...και που λες  τι εκανα καποια μεσημερια συγκεκριμενες περιπου ωρες αφου την ταιζα την εβαζα κουνια εκεινη εκλαιγε την αφηνα καποια λεπτα και ξανα πηγαινα μεσα και ξανα και ξανα ωσπου σε πληροφορω το εμαθε και κοιμαται μονη της .οπως λεει και η @marillia της εχω παιχνιδι φοβερο που για 20 λεπτα παιζει καποιους ηχους το μεσημερι της βαζω αλλον το βραδυ αλλον ομως καθε φορα τους ιδιους εννοειται πιπιλα και πανακι που και που κραταει και ετσι σωθηκα .ομως εχουμε συγκεκριμενο ωραριο ας πουμε το βραδυ το εχει μαθει πια και το ζηταει μονη της το μπανακι της το γαλα και τον υπνο της απο 9 το βραδυ εως 10 και κατι εχουν γινει ολ αυτα και κοιμαται ετσι χαλαρωνουμε και μεις βλεπουμε καμια ταινιουλα η μππρει να παμε και για κανα ποτακι χαλαρα !μην ξεχναμε εχουμε και τους ευατους μας αλλα και τους αντρες μαςςςς !!!σου λεω στην αρχη πολυ δυσκολα ολα αλλα το μαθε ...το παιδι τελικα ειναι οπως το μαθεις ...τα ιδια σκηνικα μου κανει και με το παρκο ρεεε στην αρχη καθολου τωρα κανα μισαωρο με τα χιλια ζορια ομως εκει επιμενω δεν της περναει ...νταξειιιι δεν την αφηνω να πλανταζει αν το συνεχισει θα την παρω αγκαλιτσα και επειτα θα την ξανα βαλω να παιξει !!!! Εντωμεταξυ σκςφτομουν αραγε στους παιδικους πως κουμανταρουν τοσα μωρα????τι δεν κλαινε καθολου???χαχχαχχα δεν νομιζω !!:-)

Χαχαχαχχαχα πες μου εσύ .. δεν νομίζω να μην κλαίνε καθόλου... Πρόσεξε τώρα τι συμβαίνει με εμένα... Δεν μπορώ να τον ακούω να κλαίει. Όχι ότι δεν μπορώ να τον ακούω από συναισθηματισμό να κλαίει. Δεν μπορώ εννοώ εκνευρίζομαι. Με ενοχλεί το συνεχές κλάμα. Πώς να στο πω. Μια δυο φορές που αναγκαστικά τον άφησα να κλαίει. Γιατί πχ μαγείρευα και παραλίγο να βάλω φωτιά στο σπίτι και ασχολήθηκα με την ασφάλεια μας η την άλλη σορι αλλά με έπιασε κόψιμο ( πάλι για την ασφάλεια του φρόντισα δεν ήθελα να τον έχω μαζί στην τουαλέτα 🤣) έκλαιγε τόσο σπαρακτικά κ υστερικά που αλήθεια δεν μπορούσα να τον ακούω. Έλεγα άντε να κάνω γρήγορα να τον πάρω να τον ηρεμήσω να μην ακούω αυτή την τσιριδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mayland είπε:

Αν το πρώτο είναι απάτη και στα δεύτερα χαλάει η πάστα αλήθεια στο λέω δεν θέλω να ξέρω πως θα βγει το δεύτερο.... Μπορεί δηλαδή να μας διώξει και από το σπίτι...? 

Ααααχχχχχ..... Έχω αγοράσει ένα κάρο πράγματα αφού προχθές σκεφτόμουν να τα χαρίσω μόνο χώρο μου πιάνουν. Δεν τον ενδιαφέρει τίποτα. Τον λεμουριο που λες δεν τον έχω δοκιμάσει. Αλλά έχω ένα ιπποπόταμο και ένα μομπιλο πάνω στην κούνια τίποτα. Πήρα ένα ελεφαντάκι που του τραβας την ουρά και παίζει νανούρισμα τίποτα. Του έχω πάρει ένα νάνι και το βράδυ οπότε τον θηλάζω το έχω πάνω του να το κρατάει μπας και το μάθει τίποτα. Τον σκεπάζω με ένα μπλουζάκι μου έπιασε δύο μέρες μετά τίποτα. Καταστροφή. Δεν έχω απαίτηση στον σερί ύπνο. Άλλωστε είναι μικρός ακόμα. Μπορεί να φοβάται να πονάει να θέλει απλά αγκαλιά αλλά έχω απαίτηση να απλωθω στον χώρο μου στο κρεβάτι μου. Εν μέρη μου αρέσει να τον έχω αγκαλιά ασυναίσθητα ( φαντάζομαι) με παίρνει και αυτός αγκαλιά αλλά δεν ξεκουράζομαι. Και η κάθε επόμενη μέρα είναι πολυ μεγάλη για να μην ξεκουράζεσαι το βράδυ.... 

Χαχαχαχχαχα πες μου εσύ .. δεν νομίζω να μην κλαίνε καθόλου... Πρόσεξε τώρα τι συμβαίνει με εμένα... Δεν μπορώ να τον ακούω να κλαίει. Όχι ότι δεν μπορώ να τον ακούω από συναισθηματισμό να κλαίει. Δεν μπορώ εννοώ εκνευρίζομαι. Με ενοχλεί το συνεχές κλάμα. Πώς να στο πω. Μια δυο φορές που αναγκαστικά τον άφησα να κλαίει. Γιατί πχ μαγείρευα και παραλίγο να βάλω φωτιά στο σπίτι και ασχολήθηκα με την ασφάλεια μας η την άλλη σορι αλλά με έπιασε κόψιμο ( πάλι για την ασφάλεια του φρόντισα δεν ήθελα να τον έχω μαζί στην τουαλέτα 🤣) έκλαιγε τόσο σπαρακτικά κ υστερικά που αλήθεια δεν μπορούσα να τον ακούω. Έλεγα άντε να κάνω γρήγορα να τον πάρω να τον ηρεμήσω να μην ακούω αυτή την τσιριδα! 

Eμενα ο μπεμπης μου ειναι  6  μηνων κ ακομα τα βραδυα ξυπνάει κάθε 2 ώρες!!δν εχω κοιμηθεί σερί παραπάνω απο 3 ώρες!!θηλαζω αλλα δινω ενα γευμα ξενο καθε βράδυ!!ουτε με το ξενο γάλα κοιμαται παραπανω ακουω κατι 4 ωρες 5 ωρες σερι ουτε καν εμεις!!ο παιδιατρος μου μου είπε δν εχει να κανει με το γαλα αλλα με το παιδί το θεμα υπνος!!τον βαλαμε κ μεις αναμεσα μας αλλα δν το θελει καθόλου το μωρό!!κρατα τα τα παιχνιδακια αργότερα ισως τα θελήσει!!

@Μπεμπελουκαπως ειστε κορίτσι μου?απο φαγακι πως πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Αν το πρώτο είναι απάτη και στα δεύτερα χαλάει η πάστα αλήθεια στο λέω δεν θέλω να ξέρω πως θα βγει το δεύτερο.... Μπορεί δηλαδή να μας διώξει και από το σπίτι...? 

Ααααχχχχχ..... Έχω αγοράσει ένα κάρο πράγματα αφού προχθές σκεφτόμουν να τα χαρίσω μόνο χώρο μου πιάνουν. Δεν τον ενδιαφέρει τίποτα. Τον λεμουριο που λες δεν τον έχω δοκιμάσει. Αλλά έχω ένα ιπποπόταμο και ένα μομπιλο πάνω στην κούνια τίποτα. Πήρα ένα ελεφαντάκι που του τραβας την ουρά και παίζει νανούρισμα τίποτα. Του έχω πάρει ένα νάνι και το βράδυ οπότε τον θηλάζω το έχω πάνω του να το κρατάει μπας και το μάθει τίποτα. Τον σκεπάζω με ένα μπλουζάκι μου έπιασε δύο μέρες μετά τίποτα. Καταστροφή. Δεν έχω απαίτηση στον σερί ύπνο. Άλλωστε είναι μικρός ακόμα. Μπορεί να φοβάται να πονάει να θέλει απλά αγκαλιά αλλά έχω απαίτηση να απλωθω στον χώρο μου στο κρεβάτι μου. Εν μέρη μου αρέσει να τον έχω αγκαλιά ασυναίσθητα ( φαντάζομαι) με παίρνει και αυτός αγκαλιά αλλά δεν ξεκουράζομαι. Και η κάθε επόμενη μέρα είναι πολυ μεγάλη για να μην ξεκουράζεσαι το βράδυ.... 

Χαχαχαχχαχα πες μου εσύ .. δεν νομίζω να μην κλαίνε καθόλου... Πρόσεξε τώρα τι συμβαίνει με εμένα... Δεν μπορώ να τον ακούω να κλαίει. Όχι ότι δεν μπορώ να τον ακούω από συναισθηματισμό να κλαίει. Δεν μπορώ εννοώ εκνευρίζομαι. Με ενοχλεί το συνεχές κλάμα. Πώς να στο πω. Μια δυο φορές που αναγκαστικά τον άφησα να κλαίει. Γιατί πχ μαγείρευα και παραλίγο να βάλω φωτιά στο σπίτι και ασχολήθηκα με την ασφάλεια μας η την άλλη σορι αλλά με έπιασε κόψιμο ( πάλι για την ασφάλεια του φρόντισα δεν ήθελα να τον έχω μαζί στην τουαλέτα 🤣) έκλαιγε τόσο σπαρακτικά κ υστερικά που αλήθεια δεν μπορούσα να τον ακούω. Έλεγα άντε να κάνω γρήγορα να τον πάρω να τον ηρεμήσω να μην ακούω αυτή την τσιριδα! 

Πιστεψε με σε νιωθωωωωω ρεεε μια φορα την πηρα μαζι μου τουαλετα μετασυγχωρησεως αλλα δε το ξανα κανω ..εγω πλεον ουτε κιχ απο κλαμα δεν αντεχω προχθες κοπηκα κιολαςς ποπο συμπασχουμε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marillia είπε:

Eμενα ο μπεμπης μου ειναι  6  μηνων κ ακομα τα βραδυα ξυπνάει κάθε 2 ώρες!!δν εχω κοιμηθεί σερί παραπάνω απο 3 ώρες!!θηλαζω αλλα δινω ενα γευμα ξενο καθε βράδυ!!ουτε με το ξενο γάλα κοιμαται παραπανω ακουω κατι 4 ωρες 5 ωρες σερι ουτε καν εμεις!!ο παιδιατρος μου μου είπε δν εχει να κανει με το γαλα αλλα με το παιδί το θεμα υπνος!!τον βαλαμε κ μεις αναμεσα μας αλλα δν το θελει καθόλου το μωρό!!κρατα τα τα παιχνιδακια αργότερα ισως τα θελήσει!!

@Μπεμπελουκαπως ειστε κορίτσι μου?απο φαγακι πως πάτε?

Κοριτσακι μου γλυκο σε λιγες μερες κλεινουμε 8 μηνες !!περασε πολυ πολυ γρηγορα ο καιρος !να σου πω την αληθεια εδωσα μεικτη διατροφη εως 2 μηνων μετα μονο σκονη ...5 μηνων ξεκινησαμε φρουτακια μετα απο 15 μερες λαχανικα και σιγα σιγα κρεας γιαουρτι κλπ .εδω και 2 μηνες περιπου η μπεμπουλα πινει πρωι βραδυ γαλατακι και μεσα στη μερα τη φρουτοκρεμα κρεατοσουπα και αναλογα αν πειναει γιοαυρτακι συνηθως κανει 4 γευματα .εχει βγει μυτη στο 1 δοντακι κατω και ετοιμαζονται αλλα 2 .Μπαμπαλιζει γελαει σηκωνεται ορθια στο καναπε ακουμπωντας τα μαξιλαρια !γενικα ειναι δραστηρια κοινωνικη τρελενεται με τη πυραμιδα της fisher price καλα γυμναστηρια απο 2.5 μηνων την εβαζα και αρκετα παιζνιδακια με μπιλιτσες ..ειναι 1 μωρο που κοιμαται πλεον απο 10 το βραδυ και ξυπναει 8 με 830 το πρωι καποιες φορες γυρω στις 5και μιση για πιπιλα .Ασχολειται πολυ με τα μασητικα της !εσεις πως πατε ?για πες μου νεααααπως νιωθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜπεμπελουκαΤέλεια σας βρίσκω!!!κ μενα τρωει φρουτάκια του αρεσουν πού όμως την κρεατόσουπα με το ζόρι τρωεει 80γραμμαρια!!απ το τίποτα!!θυμάσαι πότε βάλατε απογευματινό?επίσης νεράκι δν πίνει!!δν το θέλει

θέλω κ γω να του αγοράσω αυτη την πυραμίδα!!ειναι ζωηρούλης οχι γκρινιάρης αλλά κουτρουβαλάει παντου,βαριέται ώρα κα΄που θέλει εναλλαγές!!μεχρι 3 μηνων κουραζόμουν πολύ!!τώρα συνήθισα!!τα ούλα πρήστηκαν,σάλια κ ωρές ώρες φαίνεται τον τρώνε πολύ αφού μου δαγκώνει το πιγούνι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marillia είπε:

@ΜπεμπελουκαΤέλεια σας βρίσκω!!!κ μενα τρωει φρουτάκια του αρεσουν πού όμως την κρεατόσουπα με το ζόρι τρωεει 80γραμμαρια!!απ το τίποτα!!θυμάσαι πότε βάλατε απογευματινό?επίσης νεράκι δν πίνει!!δν το θέλει

θέλω κ γω να του αγοράσω αυτη την πυραμίδα!!ειναι ζωηρούλης οχι γκρινιάρης αλλά κουτρουβαλάει παντου,βαριέται ώρα κα΄που θέλει εναλλαγές!!μεχρι 3 μηνων κουραζόμουν πολύ!!τώρα συνήθισα!!τα ούλα πρήστηκαν,σάλια κ ωρές ώρες φαίνεται τον τρώνε πολύ αφού μου δαγκώνει το πιγούνι

Μαριλια μου τι ωραιααα εμεις απο οταν μπηκε η κρεατοσουπα τοτε της ξεκινησα το απογευματινο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Πόσο είστε? Κ πόσα δοντάκια έχετε???. Ύπνος συνεχίζουμε να ναι μηδέν... Οι δυνάμεις εγκαταλειπουν...πότε σκέφτεστε για δεύτερο? Βασικά το σκέφτεστε????, 🤣🤣🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Πόσο είστε? Κ πόσα δοντάκια έχετε???. Ύπνος συνεχίζουμε να ναι μηδέν... Οι δυνάμεις εγκαταλειπουν...πότε σκέφτεστε για δεύτερο? Βασικά το σκέφτεστε????, 🤣🤣🤭🤭

Γειά σου γλυκιά μου. Σε 9 μέρες κλείνουμε τον 8ο.βγηκαν τα δύο κάτω. Είχαμε μια γκρίνια άλλο πράγμα. Μια τρέλα. Νομίζω θα οααθω κατάθλιψη. Για δεύτερο ούτε καν. Ύπνος πολύ κακός κ μεις. Επίσης μέσα στη μέρα έχει γκρίνια γτ κοιμάται αλλά νομίζω δν της φτάνει. Μια τρέλα γενικώς. Εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Γειά σου γλυκιά μου. Σε 9 μέρες κλείνουμε τον 8ο.βγηκαν τα δύο κάτω. Είχαμε μια γκρίνια άλλο πράγμα. Μια τρέλα. Νομίζω θα οααθω κατάθλιψη. Για δεύτερο ούτε καν. Ύπνος πολύ κακός κ μεις. Επίσης μέσα στη μέρα έχει γκρίνια γτ κοιμάται αλλά νομίζω δν της φτάνει. Μια τρέλα γενικώς. Εσείς; 

Μία τρελά γενικώς. Όπως ακριβώς το χαρακτήρισες. Κ εγώ δνε αντέχω. Κατάθλιψη. Με χει πάει σερί τώρα εννιά μήνες δίχως ξεκούραση δίχως ύπνο...., 🙄 έξι δόντια.... Το Σάββατο κλείνουμε 9 μήνες. 😭 Φοβάμαι μήπως ςκ το δεύτερο μου βγει το ίδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Μία τρελά γενικώς. Όπως ακριβώς το χαρακτήρισες. Κ εγώ δνε αντέχω. Κατάθλιψη. Με χει πάει σερί τώρα εννιά μήνες δίχως ξεκούραση δίχως ύπνο...., 🙄 έξι δόντια.... Το Σάββατο κλείνουμε 9 μήνες. 😭 Φοβάμαι μήπως ςκ το δεύτερο μου βγει το ίδιο. 

Περιμένεις δεύτερο η το σκέφτεσαι; και να ρωτήσω... Όταν βγάλατε πχ ένα δόντι, μετά ηρεμήσατε; εμείς βγάλαμε δύο αυτή τη βδομάδα δλδ άρχισαν να ανεβαίνουν σιγά σιγά. Χθες ήταν καλά. Σήμερα όμως γκρίνια τρελή η μέρα. Είμαι πραγματικά ράκος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Περιμένεις δεύτερο η το σκέφτεσαι; και να ρωτήσω... Όταν βγάλατε πχ ένα δόντι, μετά ηρεμήσατε; εμείς βγάλαμε δύο αυτή τη βδομάδα δλδ άρχισαν να ανεβαίνουν σιγά σιγά. Χθες ήταν καλά. Σήμερα όμως γκρίνια τρελή η μέρα. Είμαι πραγματικά ράκος. 

Εγώ είναι καθημερινά. Σερί με έχει πάει. Δεν έχω νιώσει μια μέρα να πω τι καλά που ήταν σήμερα.... Ούτε περιμένω. Ούτε το σκέφτομαι για δεύτερο. Απλά γκάλοπ έκανα. Να δω τι σκέφτεστε εσείς 🤣🤣 για την ώρα το ένα που έχω το νιώθω σαν τρία. Νιώθω ήδη τριτεκνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ είναι καθημερινά. Σερί με έχει πάει. Δεν έχω νιώσει μια μέρα να πω τι καλά που ήταν σήμερα.... Ούτε περιμένω. Ούτε το σκέφτομαι για δεύτερο. Απλά γκάλοπ έκανα. Να δω τι σκέφτεστε εσείς 🤣🤣 για την ώρα το ένα που έχω το νιώθω σαν τρία. Νιώθω ήδη τριτεκνη! 

Εγώ λέω πως δν θα κάνω άλλο. Περνάω ιδιαίτερα δύσκολα. Κάποιες με θεωρούν υπερβολική. Λέω ελάτε μια μέρα να δείτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ λέω πως δν θα κάνω άλλο. Περνάω ιδιαίτερα δύσκολα. Κάποιες με θεωρούν υπερβολική. Λέω ελάτε μια μέρα να δείτε 

Κ μένα. Η αδερφή. Μου μου. Λέει πως θέλω ψυχίατρο. Της λέω έλα μια ολόκληρη ημέρα σπίτι. Κ μετά θα πάμε μαζί. Δεν το καταλαβαίνουν δυστυχώς. Σε νιώθω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ μένα. Η αδερφή. Μου μου. Λέει πως θέλω ψυχίατρο. Της λέω έλα μια ολόκληρη ημέρα σπίτι. Κ μετά θα πάμε μαζί. Δεν το καταλαβαίνουν δυστυχώς. Σε νιώθω... 

εχουμε δυσκολα μωρα,τωρα με τα δοντια δεν ξερω ποσο θα μαστε ετσι.Χθες της εδωσα ντεπον,εκλαιγε πολυ αλλα παλι ξυπνησε τη νυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

εχουμε δυσκολα μωρα,τωρα με τα δοντια δεν ξερω ποσο θα μαστε ετσι.Χθες της εδωσα ντεπον,εκλαιγε πολυ αλλα παλι ξυπνησε τη νυχτα

Εννοείται. Ούτε με ντεπον δεν ηρεμεί. Όλοι μου λένε δωσε ντεπον. Κ δινω κ τίποτα. Έχω σταματήσει να δίνω αφότου δεν κάνει κάτι.. Του χω πάρει χαμομήλι κ όταν είναι πολύ χάλια του δίνω λίγο εάν το πιει βέβαια. Κ καλά για να ηρεμεί. Ότι μπορώ κάνω. Κ απλά ελπίζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εννοείται. Ούτε με ντεπον δεν ηρεμεί. Όλοι μου λένε δωσε ντεπον. Κ δινω κ τίποτα. Έχω σταματήσει να δίνω αφότου δεν κάνει κάτι.. Του χω πάρει χαμομήλι κ όταν είναι πολύ χάλια του δίνω λίγο εάν το πιει βέβαια. Κ καλά για να ηρεμεί. Ότι μπορώ κάνω. Κ απλά ελπίζω... 

Τα πρώτα σας δόντια μέχρι να βγουν τα επόμενα πόσο διάστημα μεσολάβησε; εμείς τώρα βγάλαμε τα κάτω κ περίμενα να ηρεμήσει αλλά τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου τρελαμένα και ταλαιπωρημένα!!!

Εμάς πριν 3 μερες Έσκασαν τα δυο κατω δοντάκια μας και κανουμε τικιτακα με το κουτάλι 🤣🤣🤣

σημερα το βράδυ πρωτη φορα μου  ξυπνησε η σκατουλα και φώναζε μαμ μα-μα μα μα μαμ!!!

την κοίταγα Με μισό μάτι αλλα τπτ δεν κοιμοτανε!!! Τελικα της έδωσα γαλα κοιμηθηκε 3 ώρες και πάλι όρθια μα μα μα μαμ αφου απορώ έμαθε κιολας να ζητάει φαγητο;;; Χαχαχα ευτυχως τωρα ήπιε γαλα και κοιμηθηκε πάλι ...

εχει ζωηρεψει πολυ... !!! Τη βαζω στο ριλαξ και βγαίνει ενω την έχω δεμένη!!!

με τα παιχνίδια δεν τρελαίνεται προτιμάει κατω να μπουσουλάει και να σηκωνεται ... το μόνο που την ενθουσιάζει ειναι τα κουζινικα (ταπεράκια κατσαρόλες και φασαρία...)

Η μεγαλη τις τελευταίες 10 ημέρες αρχισε να ασχολείται περισσοτερο μαζί της. Μπαινει στο κρεβατι ή στο πάρκο μαζί της και παίζουν , της δίνει νερο (που πινει τρελές ποσότητες) την τραβάει να την παρει αγκαλια , τρέχει να της δωσει Πιπίλα οταν κλαίει....

για να κοιμηθεί θέλει το νανα της, ενα μικρό νανα-κουκλάκι που είχε και η μεγαλη το βαζει στο πρόσωπο της και ναρκωνεται....

σε γενικές γραμμές ειναι καλη απλα θέλει να ειναι εξω και να μπουσουλάει, αποτέλεσμα να ειναι με μια σφουγγαρίστρα στο χερι 🤣🤣🤣 Και η μπεμπα μόνιμα στη μπανιερα.

κοριτσια σχερικα με την τουαλετα θα το συνηθίσετε έτσι γινεται και αργοτερα θα σας ακολουθεί 🤣🤣🤣

η μεγαλη πολλες φορές ερχεται και κάθεται στο γιογιό της και με κοιτάει 😭

χθες ήθελα να κανω μπανιο να ετοιμαστώ για εξω και η μπεμπα δεν ηρεμούσε. Αναγκαστηκά την έβαλα στη μπανιερα καναμε μπανιο τη σκούπισα και μεχρι να ετοιμαστώ την ειχα εκει μεσα και την έβλεπα γιατι αλλιως ακομι εκει θα ημουν... Δράμα η κατασταση !!! Η μεγαλη θέλει και αυτή μαζί και πολλες φορές βρίσκομαι αγκαλια με τις δυο.

κουραγιο δεν θελω να σας απογοητεύσω αλλα ΞΕΧΑΣΤΕ τις προσωπικές στιγμές (μπανιο, τουαλετα, ντύσιμο) και οσο μεγαλωνουν θα έχουν και απαιτήσεις «μαμα, οκι ατο. Ατο βάλει» 🤣🤣🤣 αχχχχχ ζω μια τρελα και  Το απολαμβάνω

απο κιλα φυσικα δεν παίρνουμε ιδιαιτερα (συγκριτικά με τη μεγαλη) αυτή εδώ ειναι τοσο νευρική που δεν κρατάει γραμμάριο 240γρ πήραμε αυτο το μηνα !!! Μινιατούρα λεει και ο γιατρός το μωρο πήρε απο τη μαμα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Τα πρώτα σας δόντια μέχρι να βγουν τα επόμενα πόσο διάστημα μεσολάβησε; εμείς τώρα βγάλαμε τα κάτω κ περίμενα να ηρεμήσει αλλά τπτ

Κατευθείαν... Δύο δύο τα βγάζει. Σε δύο μήνες έξι δόντια.... Μέχρι να ξεφυτρωσουν. Σκάει το επόμενο. 🙄🙄🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου τρελαμένα και ταλαιπωρημένα!!!

Εμάς πριν 3 μερες Έσκασαν τα δυο κατω δοντάκια μας και κανουμε τικιτακα με το κουτάλι 🤣🤣🤣

σημερα το βράδυ πρωτη φορα μου  ξυπνησε η σκατουλα και φώναζε μαμ μα-μα μα μα μαμ!!!

την κοίταγα Με μισό μάτι αλλα τπτ δεν κοιμοτανε!!! Τελικα της έδωσα γαλα κοιμηθηκε 3 ώρες και πάλι όρθια μα μα μα μαμ αφου απορώ έμαθε κιολας να ζητάει φαγητο;;; Χαχαχα ευτυχως τωρα ήπιε γαλα και κοιμηθηκε πάλι ...

εχει ζωηρεψει πολυ... !!! Τη βαζω στο ριλαξ και βγαίνει ενω την έχω δεμένη!!!

με τα παιχνίδια δεν τρελαίνεται προτιμάει κατω να μπουσουλάει και να σηκωνεται ... το μόνο που την ενθουσιάζει ειναι τα κουζινικα (ταπεράκια κατσαρόλες και φασαρία...)

Η μεγαλη τις τελευταίες 10 ημέρες αρχισε να ασχολείται περισσοτερο μαζί της. Μπαινει στο κρεβατι ή στο πάρκο μαζί της και παίζουν , της δίνει νερο (που πινει τρελές ποσότητες) την τραβάει να την παρει αγκαλια , τρέχει να της δωσει Πιπίλα οταν κλαίει....

για να κοιμηθεί θέλει το νανα της, ενα μικρό νανα-κουκλάκι που είχε και η μεγαλη το βαζει στο πρόσωπο της και ναρκωνεται....

σε γενικές γραμμές ειναι καλη απλα θέλει να ειναι εξω και να μπουσουλάει, αποτέλεσμα να ειναι με μια σφουγγαρίστρα στο χερι 🤣🤣🤣 Και η μπεμπα μόνιμα στη μπανιερα.

κοριτσια σχερικα με την τουαλετα θα το συνηθίσετε έτσι γινεται και αργοτερα θα σας ακολουθεί 🤣🤣🤣

η μεγαλη πολλες φορές ερχεται και κάθεται στο γιογιό της και με κοιτάει 😭

χθες ήθελα να κανω μπανιο να ετοιμαστώ για εξω και η μπεμπα δεν ηρεμούσε. Αναγκαστηκά την έβαλα στη μπανιερα καναμε μπανιο τη σκούπισα και μεχρι να ετοιμαστώ την ειχα εκει μεσα και την έβλεπα γιατι αλλιως ακομι εκει θα ημουν... Δράμα η κατασταση !!! Η μεγαλη θέλει και αυτή μαζί και πολλες φορές βρίσκομαι αγκαλια με τις δυο.

κουραγιο δεν θελω να σας απογοητεύσω αλλα ΞΕΧΑΣΤΕ τις προσωπικές στιγμές (μπανιο, τουαλετα, ντύσιμο) και οσο μεγαλωνουν θα έχουν και απαιτήσεις «μαμα, οκι ατο. Ατο βάλει» 🤣🤣🤣 αχχχχχ ζω μια τρελα και  Το απολαμβάνω

απο κιλα φυσικα δεν παίρνουμε ιδιαιτερα (συγκριτικά με τη μεγαλη) αυτή εδώ ειναι τοσο νευρική που δεν κρατάει γραμμάριο 240γρ πήραμε αυτο το μηνα !!! Μινιατούρα λεει και ο γιατρός το μωρο πήρε απο τη μαμα του...

Α δεν έχω απαιτήσεις εγώ. Ούτε είχα. Απλά θέλω να κοιμηθώ σερί το βράδυ τρεις ώρες. Μόνο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κατευθείαν... Δύο δύο τα βγάζει. Σε δύο μήνες έξι δόντια.... Μέχρι να ξεφυτρωσουν. Σκάει το επόμενο. 🙄🙄🍼

Μακάρι κ σε μας να βγούνε τόσο γρήγορα να ησυχάσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Α δεν έχω απαιτήσεις εγώ. Ούτε είχα. Απλά θέλω να κοιμηθώ σερί το βράδυ τρεις ώρες. Μόνο αυτό. 

Δεν θελω να σε απογοητεύσω, η βαφτιστηρα μου, 2,5 ετών δεν κοιματε ελάχιστα και μάλιστα πολυ αργά... 

εχει κοιμηθεί νωρίς και σερί 4-5 φορές μόνο..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Α δεν έχω απαιτήσεις εγώ. Ούτε είχα. Απλά θέλω να κοιμηθώ σερί το βράδυ τρεις ώρες. Μόνο αυτό. 

Kαι γω αυτό ακριβώς!!νομίζω με πονάνε τα ματια απ την έλλειψη ύπνου!!βγήκαμε χτες με τον άντρα μου χωρις το μωρό κ γυρίσαμε 1,30 το βράδυ!!εε εχω κοιμηθεί 4 ωρέςε απο 2 δίωρα εννοείτε όχι σερί!!κ επρέπε να βγούμε εεξω δν νομίζω να το ξανακάνω νύχτα να βγούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Δεν θελω να σε απογοητεύσω, η βαφτιστηρα μου, 2,5 ετών δεν κοιματε ελάχιστα και μάλιστα πολυ αργά... 

εχει κοιμηθεί νωρίς και σερί 4-5 φορές μόνο..... 

 

Ο Θεός κατεει τι ευχή της έδωσες!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πείτε με όπως θέλετε αλλά θέλω σαν τρελή και άλλο μωρό τώρα αν γίνεται... Να μυρίζω αυτή την μωρουδιλα να κοιμάται στην αγκαλιά μου να βλέπω όλες αυτές τις ακανόνιστες κινήσεις, να φτερνίζεται συνέχεια ( που πίστευα ότι κάτι έχει το μωρό μου ) ακόμη και αυτά τα βογγητα που έκανε στον ύπνο του σαν την κακή γριά μου λείπουν... Βασικά δεν ξέρω αν είναι ότι θέλω άλλο μωράκι η αν μου λείπει κ νοσταλγώ το μωρό μου ως πιο μωρό... Σας μπερδεψα εεεε... Χαχαχχα Απλά όσο ταλαιπωρημένη και αν είμαι όσο δύσκολο και αν θεωρώ το μωρό μου σχετικά με τον ύπνο περνάει τοοοσο γρήγορα ο καιρός μεγαλώνει τόσο γρήγορα και μου λείπει! Την υγεία τους να έχουν βέβαια τα παιδάκια μας να μεγαλώνουν αλλά είναι λες και τους βάζουμε λίπασμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Εμεις ακομα δεν βγάλαμε δοντάκι και ταλαιπωρειται παρα πολύ ο κακόμοιρος..είναι 3 μέρες τώρα που το γάλα το πινει με κλάματα και μου αφήνει και αρκετά ml. Ούτε την πιπίλα δεν θέλει. Με τον ύπνο ειμαστς τα ίδια κ εμείς ανα μια ώρα περίπου ξυπναει..χτες στις 4 δεν αντεχα και τον πήρα στο κρεββάτι μας και κοιμήθηκε χωρίς να κουνηθεί καθόλου.. φοβάμαι όμως να τον κοιμιζω το βράδυ μαζί μας. Τα μεσημέρια σχεδόν κάθε μέρα κοιμάται στο κρεββάτι μας αλλά το μεσημέρι δεν κοιμάμαι τόσο βαριά όσο το βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...