Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

κορίτσια βαφτίστηκε το κοριτσάκι μού!! Ήταν μια όμορφη βάφτιση με λίγο κόσμο και πολύ συγκίνηση.. το όνομα τής είναι από τόν παππού της δηλαδή τον πατέρα μου. Το είχαμε κρατήσει μυστικό όλο αυτό το καιρό γιατί θέλαμε να του κάνουμε έκπληξη οπότε για να μην του το πει κανείς δεν το είχαμε πει πουθενά!! Την ώρα που τη σήκωσε ο παπάς ψηλά  και είπε βαφτίζεται η δούλη του θεού και το όνομα όλοι δακρύσαμε. ευτυχώς δεν έκλαψε πολύ μόνο όταν έπρεπε να την ντυσουμε πού με τα λαδοπανα και το φόρεμα ήρθε και έσκασε η καημένη μου. Στο τέλος της τα έβγαλα όλα, ηρέμησε θηλασε και κοιμήθηκε.. Με το καλό και στα δικά σας βαφτίσια!!  

@Nektarinaki_love τι βάζεις στα μπιφτέκακια;; και εγω blw κανω και τς βάζω ντοματουλα  βρώμη λαδάκι και ρηγανιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια βαφτίστηκε το κοριτσάκι μού!! Ήταν μια όμορφη βάφτιση με λίγο κόσμο και πολύ συγκίνηση.. το όνομα τής είναι από τόν παππού της δηλαδή τον πατέρα μου. Το είχαμε κρατήσει μυστικό όλο αυτό το καιρό γιατί θέλαμε να του κάνουμε έκπληξη οπότε για να μην του το πει κανείς δεν το είχαμε πει πουθενά!! Την ώρα που τη σήκωσε ο παπάς ψηλά  και είπε βαφτίζεται η δούλη του θεού και το όνομα όλοι δακρύσαμε. ευτυχώς δεν έκλαψε πολύ μόνο όταν έπρεπε να την ντυσουμε πού με τα λαδοπανα και το φόρεμα ήρθε και έσκασε η καημένη μου. Στο τέλος της τα έβγαλα όλα, ηρέμησε θηλασε και κοιμήθηκε.. Με το καλό και στα δικά σας βαφτίσια!!  

@Nektarinaki_love τι βάζεις στα μπιφτέκακια;; και εγω blw κανω και τς βάζω ντοματουλα  βρώμη λαδάκι και ρηγανιτσα

Nα σας ζήσει κ με το όνομα. Κ μεις τη βαφτιζουμε την Κυριακή. Κ θα πάρει της μαμάς μου κ της Παναγίας. Με το καλό κο σε όλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στο γκρουπ (του οποίου την ύπαρξη μόλις ανακάλυψα :)  )

Μακάρι να το ήξερα νωρίτερα ώστε να μοιράζομαι τους προβληματισμούς μου 😕

Η μπεμπούλα μου σε λίγες μέρες μπαίνει στον 7ο! Πιστεύω πως τα δύσκολα πέρασαν από θέμα αυπνίας (κάτσε να δούμε βέβαια πως θα πάει με τα δοντάκια)

Οι πρώτοι μήνες ήταν πολύ δύσκολοι! Την έβλεπα την καημένη να υποφέρει απο κολικούς και μαζί της να υποφέρουμε κ εμείς... Ευτυχώς πέρασαν σχετικά άμεσα  αφού ο παιδίατρος μας σύστησε ένα καινούργιο στην χώρα μας φυτικό σκέβασμα εν ονόματι Delictase! Την ηρέμησε σε χρόνο dt :)  

Κατα τα άλλα όλα καλά!

Κοιμόμαστε  πλέον το βράδυ (με εξαιρέσεις) και στο εμβολιάκι μας δεν έβγαλε ούτε Κιχ :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

πως ειστε;;;

@Mantarini μου να το χαίρεστε να ναι καλοφωτιστο !!!

εμεις κοριτσια τελικα θα βαφτιστούμε το Σεπτέμβριο σε μια μικρη απλή τελετή δεν θελω πολλά πολλά φτανει κάλεσα τους πάντες στη γάμο βάφτιση και φτανει. Τωρα θελω λίγοι και καλοί.

η μπεμπουλα μου σε γενικές γραμμές ειναι πολυ καλη λιγο γκρίνια το απογευμα γιατι δε θέλει κρεβατι και γενικα δεν τη χωράει ο τόπος θα έλεγα...

την βαζω κατω και την βρίσκω στην αλλη μεριά του σπιτιού!!! 
σε σχέση με τη μεγαλη μου κορη θα έλεγα οτι αυτή εσω ειναι θεριό!!! Χθες κατάφερε να βγει και απο το ριλαξ που την ειχα δεμένη!!!

σημερα καναμε το 2ο εμβολιο της μηνιγγίτιδας κ ξεκίνησε φυσικα ο πυρετός...

με το φαγητο τα πάμε καλα αρκεί να ειναι καλο αλεσμένο αλλιως γκρινιάζει. Το γαλα ουτε να το βλεπει δε θέλει!!!

ευτυχως η μεγαλη πάει σχολειο και είμαι πιο χαλαρή κ μπαινω επιτελους σε ενα προγραμμα.

@AnnaMarou88 Καλως ήρθες στην μαμαδοπαρέα μας!!! Να χαιρεσε το μωρακι σου κ υπομονη!!!

κοριτσια για υπνο δεν τολμώ να το πω πουθενά αλλα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!! Κοιμόμαστε σερί !!! 
 

το μόνο μείον ειναι οτι η μπεμπα μ δεν περνει πολλά γραμμάρια κ στεναχωριέμαι αλλα ο γιατρός λεει οτι ειναι μια χαρά για το ύψος της και ειναι πολυ νευρικό μωρο για να κρατήσει γραμμάρια 😂😂😂

μαύρα τα νεα μπυ απο τη δόλια μάνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

πως ειστε;;;

@Mantarini μου να το χαίρεστε να ναι καλοφωτιστο !!!

εμεις κοριτσια τελικα θα βαφτιστούμε το Σεπτέμβριο σε μια μικρη απλή τελετή δεν θελω πολλά πολλά φτανει κάλεσα τους πάντες στη γάμο βάφτιση και φτανει. Τωρα θελω λίγοι και καλοί.

η μπεμπουλα μου σε γενικές γραμμές ειναι πολυ καλη λιγο γκρίνια το απογευμα γιατι δε θέλει κρεβατι και γενικα δεν τη χωράει ο τόπος θα έλεγα...

την βαζω κατω και την βρίσκω στην αλλη μεριά του σπιτιού!!! 
σε σχέση με τη μεγαλη μου κορη θα έλεγα οτι αυτή εσω ειναι θεριό!!! Χθες κατάφερε να βγει και απο το ριλαξ που την ειχα δεμένη!!!

σημερα καναμε το 2ο εμβολιο της μηνιγγίτιδας κ ξεκίνησε φυσικα ο πυρετός...

με το φαγητο τα πάμε καλα αρκεί να ειναι καλο αλεσμένο αλλιως γκρινιάζει. Το γαλα ουτε να το βλεπει δε θέλει!!!

ευτυχως η μεγαλη πάει σχολειο και είμαι πιο χαλαρή κ μπαινω επιτελους σε ενα προγραμμα.

@AnnaMarou88 Καλως ήρθες στην μαμαδοπαρέα μας!!! Να χαιρεσε το μωρακι σου κ υπομονη!!!

κοριτσια για υπνο δεν τολμώ να το πω πουθενά αλλα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!! Κοιμόμαστε σερί !!! 
 

το μόνο μείον ειναι οτι η μπεμπα μ δεν περνει πολλά γραμμάρια κ στεναχωριέμαι αλλα ο γιατρός λεει οτι ειναι μια χαρά για το ύψος της και ειναι πολυ νευρικό μωρο για να κρατήσει γραμμάρια 😂😂😂

μαύρα τα νεα μπυ απο τη δόλια μάνα...

Ευχαριστούμε πολύ!!! Και στα δικά σας με το καλό!! Όπως είπες λίγοι και καλοί.. καλέ μπουσουλησατε;; στο κρεβάτι άμα την αφήσω το κάνει σβουρες όλο.. κάτω δεν τολμώ να την αφήσω γιατί χωρίς χαλιά με σκέτα πλακάκια γιατί φοβάμαι ότι θα χτυπήσει.. 

μπάνιο στη θάλασσα τα κάνατε κορίτσια;; εμείς έχουμε κάνει 2.. και τις δυο φορές έδειξε να της αρέσει.. τουλάχιστον δεν αντέδρασε αρνητικά.. φαίνεται να της αρέσει το νεράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!!! Και στα δικά σας με το καλό!! Όπως είπες λίγοι και καλοί.. καλέ μπουσουλησατε;; στο κρεβάτι άμα την αφήσω το κάνει σβουρες όλο.. κάτω δεν τολμώ να την αφήσω γιατί χωρίς χαλιά με σκέτα πλακάκια γιατί φοβάμαι ότι θα χτυπήσει.. 

μπάνιο στη θάλασσα τα κάνατε κορίτσια;; εμείς έχουμε κάνει 2.. και τις δυο φορές έδειξε να της αρέσει.. τουλάχιστον δεν αντέδρασε αρνητικά.. φαίνεται να της αρέσει το νεράκι 

Γύρω γύρω κανουμε και όπισθεν 

στεκομαστε στα 4 και κουνιόμαστε 

μπανιο δεν καναμε ακομι την επομενη εβδομαδα λεω γιατι καναμε το εμβολιο χθες κ ειναι ανήμπορη 

η μεγαλη βεβαια μπαινει με τα ρούχα μολις δει θάλασσα.... 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2020 at 3:46 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια βαφτίστηκε το κοριτσάκι μού!! Ήταν μια όμορφη βάφτιση με λίγο κόσμο και πολύ συγκίνηση.. το όνομα τής είναι από τόν παππού της δηλαδή τον πατέρα μου. Το είχαμε κρατήσει μυστικό όλο αυτό το καιρό γιατί θέλαμε να του κάνουμε έκπληξη οπότε για να μην του το πει κανείς δεν το είχαμε πει πουθενά!! Την ώρα που τη σήκωσε ο παπάς ψηλά  και είπε βαφτίζεται η δούλη του θεού και το όνομα όλοι δακρύσαμε. ευτυχώς δεν έκλαψε πολύ μόνο όταν έπρεπε να την ντυσουμε πού με τα λαδοπανα και το φόρεμα ήρθε και έσκασε η καημένη μου. Στο τέλος της τα έβγαλα όλα, ηρέμησε θηλασε και κοιμήθηκε.. Με το καλό και στα δικά σας βαφτίσια!!  

@Nektarinaki_love τι βάζεις στα μπιφτέκακια;; και εγω blw κανω και τς βάζω ντοματουλα  βρώμη λαδάκι και ρηγανιτσα

Α την βαπτισατε τη νεραιδουλα σας?άντε μπράβο.καλοφωτιστη να είναι.. τι συγκινητικό αυτό με τον παππού!φαντάζομαι χαρά που πήρε!εμεις έχουμε 30/8 την βάπτιση μας!και εγώ βάζω ρίγανη,λαδάκι λίγο κουρκουμα και άλλες φορές βάζω βρώμη άλλες όχι.αναλογως.. ντοματουλα θα αρχίσω από εδώ και πέρα να βάζω γιατί τώρα την κάναμε εισαγωγή και τρελάθηκε!την έφαγε σχεδόν όλη!χαχαχα και αύριο θ κάνουμε εισαγωγή στα ζυμαρικά. Σκέφτομαι να της κάνω πένες με κιμά..πως χαίρομαι που είστε και εσείς  blwπαιδα!γιατί είναι λίγες οι μανούλες που το κάνουν!πως τα πάτε τρώτε ποσότητες?Εμείς τρώμε αλλά όχι πάρα πολύ ακόμη.αλλα κάθε μέρα και καλύτερα!Επίσης τρελαίνεται για αβοκάντο η δικιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

πως ειστε;;;

@Mantarini μου να το χαίρεστε να ναι καλοφωτιστο !!!

εμεις κοριτσια τελικα θα βαφτιστούμε το Σεπτέμβριο σε μια μικρη απλή τελετή δεν θελω πολλά πολλά φτανει κάλεσα τους πάντες στη γάμο βάφτιση και φτανει. Τωρα θελω λίγοι και καλοί.

η μπεμπουλα μου σε γενικές γραμμές ειναι πολυ καλη λιγο γκρίνια το απογευμα γιατι δε θέλει κρεβατι και γενικα δεν τη χωράει ο τόπος θα έλεγα...

την βαζω κατω και την βρίσκω στην αλλη μεριά του σπιτιού!!! 
σε σχέση με τη μεγαλη μου κορη θα έλεγα οτι αυτή εσω ειναι θεριό!!! Χθες κατάφερε να βγει και απο το ριλαξ που την ειχα δεμένη!!!

σημερα καναμε το 2ο εμβολιο της μηνιγγίτιδας κ ξεκίνησε φυσικα ο πυρετός...

με το φαγητο τα πάμε καλα αρκεί να ειναι καλο αλεσμένο αλλιως γκρινιάζει. Το γαλα ουτε να το βλεπει δε θέλει!!!

ευτυχως η μεγαλη πάει σχολειο και είμαι πιο χαλαρή κ μπαινω επιτελους σε ενα προγραμμα.

@AnnaMarou88 Καλως ήρθες στην μαμαδοπαρέα μας!!! Να χαιρεσε το μωρακι σου κ υπομονη!!!

κοριτσια για υπνο δεν τολμώ να το πω πουθενά αλλα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!! Κοιμόμαστε σερί !!! 
 

το μόνο μείον ειναι οτι η μπεμπα μ δεν περνει πολλά γραμμάρια κ στεναχωριέμαι αλλα ο γιατρός λεει οτι ειναι μια χαρά για το ύψος της και ειναι πολυ νευρικό μωρο για να κρατήσει γραμμάρια 😂😂😂

μαύρα τα νεα μπυ απο τη δόλια μάνα...

Και εγώ φοβόμουνα να το πω μην με δείρουν τα κορίτσια!🤣🤣🤣και εμείς κοιμομαστε σερί εδώ και σχεδόν 2 μήνες παρακαλώ!ξυπνάει μια φορά άντε καμία φορά 2 στη νύχτα,θηλάζει και αμέσως πάλι ύπνο!φτου φτου μη το πουμε Ούτε του Παπα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Και εγώ φοβόμουνα να το πω μην με δείρουν τα κορίτσια!🤣🤣🤣και εμείς κοιμομαστε σερί εδώ και σχεδόν 2 μήνες παρακαλώ!ξυπνάει μια φορά άντε καμία φορά 2 στη νύχτα,θηλάζει και αμέσως πάλι ύπνο!φτου φτου μη το πουμε Ούτε του Παπα!!!!!

Μπράβο, μπράβο! Δεν θα σε δειρουμε αλλά δίνεις μας δίνεις ελπίδα! Εμείς χαλιά από ύπνο...μέχρι τις 10 έχει ξυπνήσει ήδη 3-4 φορές ( κ πέφτει για ύπνο 7:30-8)...κ όλο το βράδυ ξυπνήματα!

Να ρωτήσω λίγο όσες κάνουν blw..έχετε δώσει βρώμη σαν δημητριακό ( με φρούτα, γάλα, κλπ); Εγώ 2 φορές έχω επιχειρήσει αλλά μάταια, ούτε που ασχολείται. Άντε να βάλει λίγο τα χέρια του μέσα στο μπολ κ μέχρι εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Μπράβο, μπράβο! Δεν θα σε δειρουμε αλλά δίνεις μας δίνεις ελπίδα! Εμείς χαλιά από ύπνο...μέχρι τις 10 έχει ξυπνήσει ήδη 3-4 φορές ( κ πέφτει για ύπνο 7:30-8)...κ όλο το βράδυ ξυπνήματα!

Να ρωτήσω λίγο όσες κάνουν blw..έχετε δώσει βρώμη σαν δημητριακό ( με φρούτα, γάλα, κλπ); Εγώ 2 φορές έχω επιχειρήσει αλλά μάταια, ούτε που ασχολείται. Άντε να βάλει λίγο τα χέρια του μέσα στο μπολ κ μέχρι 

Ααα τη γλύτωσα δηλαδή???χαχαχα που θα παει,θα στρώσει και ο δικός σας ο ύπνος,είναι θέμα χρόνου!Καλά εμένα και από βρεφος δεν με δυσκόλευε στον ύπνο.αν ήτανε χορτάσμενη μια χαρά κοιμοτανε πάλι και χτυπούσε και 4ωρακια 😁εγώ μια φορά ακόμη της είχα κάνει βρώμη με μήλο και λίγη κανέλα μέσα σαν κρεμουλα και έβαζε τα χεράκια της και έφαγε αρκετή μπορώ να πω.δε της το ξανά έκανα έτσι να πω την αλήθεια.θα της το ξανά κανω όμως.δοκιμασε το και εσύ έτσι.βρασε λιγο ίσα ίσα να μαλακώσει μήλο βάλε και λίγη κανέλα και βρώμη και αν θηλάζεις λίγο γαλατακι απ το στήθος σου.εγω έτσι το έκανα και έφαγε.δοκιμασε το😊(την βρώμη να την μουλιασεις λίγο πριν την βαλεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ααα τη γλύτωσα δηλαδή???χαχαχα που θα παει,θα στρώσει και ο δικός σας ο ύπνος,είναι θέμα χρόνου!Καλά εμένα και από βρεφος δεν με δυσκόλευε στον ύπνο.αν ήτανε χορτάσμενη μια χαρά κοιμοτανε πάλι και χτυπούσε και 4ωρακια 😁εγώ μια φορά ακόμη της είχα κάνει βρώμη με μήλο και λίγη κανέλα μέσα σαν κρεμουλα και έβαζε τα χεράκια της και έφαγε αρκετή μπορώ να πω.δε της το ξανά έκανα έτσι να πω την αλήθεια.θα της το ξανά κανω όμως.δοκιμασε το και εσύ έτσι.βρασε λιγο ίσα ίσα να μαλακώσει μήλο βάλε και λίγη κανέλα και βρώμη και αν θηλάζεις λίγο γαλατακι απ το στήθος σου.εγω έτσι το έκανα και έφαγε.δοκιμασε το😊(την βρώμη να την μουλιασεις λίγο πριν την βαλεις)

Έτσι το είχα κάνει, μια με μήλο κανέλα κ άλλη φορά με αβοκάντο μπανάνα κ φυστικοβουτυρο αλλά δεν...ενώ τα τρώει όλα αυτά. Την τρίβεις τη βρώμη η όπως είναι...εγώ όπως είναι απλά μουλιασμενη. Όχι τίποτα, έχω άπειρο γάλα μου κ δεν ξέρω τι να το κάνω γιατί ακόμα θηλάζω...

Ωραία που έχετε καλό ύπνο! Εμάς από μικρός δυσκολεύεται πολύ...δεν έχω δώσει κ πιπίλα. Ελπίζω να φτιάξει σύντομα 😉 Απλά τώρα είναι πολύ δραστήριος ακόμα κ όταν προσπαθεί να κοιμηθεί, κουνιέται συνεχώς, σηκώνει κ χτυπάει τα πόδια του, γίνεται σβούρα κ στηρίζεται στα χέρια του αλλά ακόμα δεν μπουσουλαει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Έτσι το είχα κάνει, μια με μήλο κανέλα κ άλλη φορά με αβοκάντο μπανάνα κ φυστικοβουτυρο αλλά δεν...ενώ τα τρώει όλα αυτά. Την τρίβεις τη βρώμη η όπως είναι...εγώ όπως είναι απλά μουλιασμενη. Όχι τίποτα, έχω άπειρο γάλα μου κ δεν ξέρω τι να το κάνω γιατί ακόμα θηλάζω...

Ωραία που έχετε καλό ύπνο! Εμάς από μικρός δυσκολεύεται πολύ...δεν έχω δώσει κ πιπίλα. Ελπίζω να φτιάξει σύντομα 😉 Απλά τώρα είναι πολύ δραστήριος ακόμα κ όταν προσπαθεί να κοιμηθεί, κουνιέται συνεχώς, σηκώνει κ χτυπάει τα πόδια του, γίνεται σβούρα κ στηρίζεται στα χέρια του αλλά ακόμα δεν μπουσουλαει.

Όχι μόνο την μουλιαζω και εγώ.μμμμ Άστον τότε,μη τον πιέζεις,μπορεί να μην του αρέσει και πολύ η βρώμη.αστην για ένα διάστημα και του την ξανά προσφέρεις αργότερα.η δοκίμασε να την βάλεις μέσα σε μπιφτέκι εκεί ίσως την φαει😉και η δικιά μου δεν πήρε ποτέ πιπίλα,ευτυχώς!βεβαια έκανε τα δαχτυλακια της πιπίλα!χαχαχα τους δύο μεσαιους κιόλας.φαινεται σαν να ροκαρει  rock girl!χαχαχα έχει πολύ πλάκα.αυτο με τα πόδια που χτυπάει κάτω το κανει και μένα!δυνατά κιόλας,με μανία!και στην μπανιέρα το κανει!αναρωτιέμαι δεν πονάει έτσι όπως τα κοπανάει?🤣ούτε εμένα μπούσουλαει ακόμα αλλά κάθεται μόνη της κανονικά στον πωπο της😊Άλλα δόντι ακόμη κανένα!Άλλα δεν πειράζει,τρελαίνομαι άλλωστε για εκείνο το φαφουτικο το χαμόγελο της😊😍🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2020 at 3:46 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια βαφτίστηκε το κοριτσάκι μού!! Ήταν μια όμορφη βάφτιση με λίγο κόσμο και πολύ συγκίνηση.. το όνομα τής είναι από τόν παππού της δηλαδή τον πατέρα μου. Το είχαμε κρατήσει μυστικό όλο αυτό το καιρό γιατί θέλαμε να του κάνουμε έκπληξη οπότε για να μην του το πει κανείς δεν το είχαμε πει πουθενά!! Την ώρα που τη σήκωσε ο παπάς ψηλά  και είπε βαφτίζεται η δούλη του θεού και το όνομα όλοι δακρύσαμε. ευτυχώς δεν έκλαψε πολύ μόνο όταν έπρεπε να την ντυσουμε πού με τα λαδοπανα και το φόρεμα ήρθε και έσκασε η καημένη μου. Στο τέλος της τα έβγαλα όλα, ηρέμησε θηλασε και κοιμήθηκε.. Με το καλό και στα δικά σας βαφτίσια!!  

@Nektarinaki_love τι βάζεις στα μπιφτέκακια;; και εγω blw κανω και τς βάζω ντοματουλα  βρώμη λαδάκι και ρηγανιτσα

Να σας ζησει η νεοφώτιστη να είναι ευλογημένη γερή δυνατή και πάντα χαρούμενη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2020 at 3:46 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια βαφτίστηκε το κοριτσάκι μού!! Ήταν μια όμορφη βάφτιση με λίγο κόσμο και πολύ συγκίνηση.. το όνομα τής είναι από τόν παππού της δηλαδή τον πατέρα μου. Το είχαμε κρατήσει μυστικό όλο αυτό το καιρό γιατί θέλαμε να του κάνουμε έκπληξη οπότε για να μην του το πει κανείς δεν το είχαμε πει πουθενά!! Την ώρα που τη σήκωσε ο παπάς ψηλά  και είπε βαφτίζεται η δούλη του θεού και το όνομα όλοι δακρύσαμε. ευτυχώς δεν έκλαψε πολύ μόνο όταν έπρεπε να την ντυσουμε πού με τα λαδοπανα και το φόρεμα ήρθε και έσκασε η καημένη μου. Στο τέλος της τα έβγαλα όλα, ηρέμησε θηλασε και κοιμήθηκε.. Με το καλό και στα δικά σας βαφτίσια!!  

@Nektarinaki_love τι βάζεις στα μπιφτέκακια;; και εγω blw κανω και τς βάζω ντοματουλα  βρώμη λαδάκι και ρηγανιτσα

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Εμείς την βαφτίσαμε 13/6/! Ήταν πολύ συγκινητικά και οικογενειακά! Δεν έκλαψε καθόλου! Κοιμόταν και χάζευε γύρω γύρω! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η satya είπε:

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Εμείς την βαφτίσαμε 13/6/! Ήταν πολύ συγκινητικά και οικογενειακά! Δεν έκλαψε καθόλου! Κοιμόταν και χάζευε γύρω γύρω! 😂😂😂😂

Νεοφώτιστη να είναι η ζουζούνα σου!!!χαχαχαχα μια χαρά που δεν έκλαψε!κοιτούσε γύρω της η κουτσομπόλα Ε??χαχαχαχ🤗🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η satya είπε:

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Εμείς την βαφτίσαμε 13/6/! Ήταν πολύ συγκινητικά και οικογενειακά! Δεν έκλαψε καθόλου! Κοιμόταν και χάζευε γύρω γύρω! 😂😂😂😂

Να σας ζήσει!! Γερά να είναι τα κοριτσάκια μας!! Πότε μας έρχεστε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Να σας ζήσει!! Γερά να είναι τα κοριτσάκια μας!! Πότε μας έρχεστε;; 

Τέλος Ιουλίου! Θα περάσω να σας δω! Σε ευχαριστώ πολύ, φιλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Νεοφώτιστη να είναι η ζουζούνα σου!!!χαχαχαχα μια χαρά που δεν έκλαψε!κοιτούσε γύρω της η κουτσομπόλα Ε??χαχαχαχ🤗🤣🤣🤣

Ευχαριστώ πολύ! Κοιμόταν και χάζευε τον παπά την εκκλησία κλπ! 😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Δύο μέρες ξυπνάει απ τις 5μιση.τι φάση;; ;; πόσο να αντέξουμε;;; 

Φφφφφφ....φίλη δεν περνάω καλά!!!! 🤣 Αλήθεια το κοπελάκι δεν την παλεύει. ΔΕΝ κοιμάται. ΔΕΝ γουστάρει πως το λένε....Μου λέει ο άντρας μου με λύπη... Μωρέ μήπως είναι τα δόντια του η μήπως είναι άλμα? ( Μου έμαθε κ το άλμα τρομάρα του ) ... Ναι! δόντια κ άλμα από την μέρα που γεννήθηκε. Άσε μας κ εσύ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Φφφφφφ....φίλη δεν περνάω καλά!!!! 🤣 Αλήθεια το κοπελάκι δεν την παλεύει. ΔΕΝ κοιμάται. ΔΕΝ γουστάρει πως το λένε....Μου λέει ο άντρας μου με λύπη... Μωρέ μήπως είναι τα δόντια του η μήπως είναι άλμα? ( Μου έμαθε κ το άλμα τρομάρα του ) ... Ναι! δόντια κ άλμα από την μέρα που γεννήθηκε. Άσε μας κ εσύ.... 

Να τα βάλουμε να κάνουν παρέα να πάμε κι εμείς για ύπνο, χαχα! Πάντως το πρωινό ξύπνημα οφείλεται στο Ρυθμό τους (κιρκαδιο). Σαυτην την ηλικία θέλουν ύπνο 7-8 μέχρι 6-7...εμάς μέχρι τις 7 αντέχει, μετά καταρρέει ( κ το κοιμισμα του ακόμα πιο δύσκολο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Φφφφφφ....φίλη δεν περνάω καλά!!!! 🤣 Αλήθεια το κοπελάκι δεν την παλεύει. ΔΕΝ κοιμάται. ΔΕΝ γουστάρει πως το λένε....Μου λέει ο άντρας μου με λύπη... Μωρέ μήπως είναι τα δόντια του η μήπως είναι άλμα? ( Μου έμαθε κ το άλμα τρομάρα του ) ... Ναι! δόντια κ άλμα από την μέρα που γεννήθηκε. Άσε μας κ εσύ.... 

Το ποσο γελασα!!!!Γελαω με τα χαλια μας γιατι αλλιως θα κλαψουμε παρεα!Κι μεις ενα μονιμο αλμα περναμε!

Εμενα εχει το κακο οτι κανει σβουρες τη μιση νυχτα,εγω διπλα υποφερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gretula είπε:

Να τα βάλουμε να κάνουν παρέα να πάμε κι εμείς για ύπνο, χαχα! Πάντως το πρωινό ξύπνημα οφείλεται στο Ρυθμό τους (κιρκαδιο). Σαυτην την ηλικία θέλουν ύπνο 7-8 μέχρι 6-7...εμάς μέχρι τις 7 αντέχει, μετά καταρρέει ( κ το κοιμισμα του ακόμα πιο δύσκολο)

Εμας το 7 εγινε 6,μιση κ 2 μερες 5μιση,κλααααμαα!!!!Κουραγιο κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Δύο μέρες ξυπνάει απ τις 5μιση.τι φάση;; ;; πόσο να αντέξουμε;;; 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Φφφφφφ....φίλη δεν περνάω καλά!!!! 🤣 Αλήθεια το κοπελάκι δεν την παλεύει. ΔΕΝ κοιμάται. ΔΕΝ γουστάρει πως το λένε....Μου λέει ο άντρας μου με λύπη... Μωρέ μήπως είναι τα δόντια του η μήπως είναι άλμα? ( Μου έμαθε κ το άλμα τρομάρα του ) ... Ναι! δόντια κ άλμα από την μέρα που γεννήθηκε. Άσε μας κ εσύ.... 

Αχ κοριτσια μου...

εμενα ειναι μεσα στη γκρίνια μια εβδομαδα τωρα απο τις 11 που θα φάει το πρωί δεν κοιμαται σηκωνεται στα 4 κ γκρινιαζει 

μ την προηγούμενη εβδομαδα δεν φαινόταν καν τα δόντια. Σημερα που μας ειδε ο γιατρός πάλι ειπε οτι σε Λιγες μερες θα σκάσουν ... μπαμ μπαμ το καημενο :(

εγω η άμοιρη μεσα στα νεύρα ....

αχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η netspirit είπε:

 

Αχ κοριτσια μου...

εμενα ειναι μεσα στη γκρίνια μια εβδομαδα τωρα απο τις 11 που θα φάει το πρωί δεν κοιμαται σηκωνεται στα 4 κ γκρινιαζει 

μ την προηγούμενη εβδομαδα δεν φαινόταν καν τα δόντια. Σημερα που μας ειδε ο γιατρός πάλι ειπε οτι σε Λιγες μερες θα σκάσουν ... μπαμ μπαμ το καημενο :(

εγω η άμοιρη μεσα στα νεύρα ....

αχ....

Βρε κοριτσια,εμενα εκτος του οτι ξυπναει νωρις κ συχνα καποιες φορες,στριφογυριζει πολυ τη νυχτα.Το κανει κ καμιας αλλης το μωρακι αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...