Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 9/6/2020 at 4:25 ΜΜ, ο/η Angie1106 είπε:

Καλησπέρα! Θα ξεκινήσουμε και εμείς στέρεες και βλέπω την ομάδα στο fb την blw και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά! Αλλά ανχώθηκα επειδή λένε οτι πρέπει να ξέρουμε πρώτες βοήθειες! Οι πρώτες σας εντυπώσεις ποιές είναι; 

Πρέπει να ξέρεις μήπως και συμβεί κάτι χτυπά ξύλο... Εγώ θα το εξειδκευα σε κάθε μωρ. Πχ ο δικός μου τις έχει εύκολες τις πνιγμό ες. Κ ενώ έλεγα να το ξεκινήσω κ γω. Μετά τ ξανά σκέφτηκα. Είμαι κ νοσηλεύτρια!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 9/6/2020 at 1:00 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρα μου Και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!Καλά είμαστε,μια χαρά!μεγαλώνουμε και θηλαζουμε ακόμη αποκλειστικά.εχουμε ξεκινήσει και στέρεες τροφουλες με τη μέθοδο blw. Τα πάμε πολύ καλά.δειχνει αρκετό ενδιαφέρον για τις τροφές,άσχετα αν τα περισσότερα καταλήγουνε κάτω!χαχα είμαστε 6μιση μηνών και μπαμπαλιζουμε,τσιριζουμε,γελάμε,παίζουμε,γυρίζουμε συνεχεία μπρούμυτα και προσπαθούμε να μπουσουλησουμε.καθομαστε στον πωπο μας με στήριξη,αλλά στηρίζεται αρκετά καλά.ειναι θεμα ημερών να κάτσει μόνη της.δοντακι δεν βγάλαμε ακόμη κανένα,αλλά έχουμε πολλά σάλια και τρώμε τα πάντα.απο παιχνίδια μέχρι κουβέρτες μέχρι κουρτίνες ακόμη και τα μαλλιά της μαμάς.χαχαχ πάμε συνεχεία βόλτες με το καροτσάκι μας και τρελαίνεται για βόλτες!κοιμάται αρκετά καλά τις νύχτες δόξα το θεό.αυτα πάνω κάτω!χαχαχα σεντόνι ολόκληρο!εσείς κορίτσι μου πως τα πάτε???

Εμείς 15 βραδιά τώρα είχαμε θέμα. Ελπίζω να ήταν άλμα ανάπτυξης. Ράκος εγώ... Δεν την παλεύω. Κ εμείς επτά μηνών. Σήμερα έχουμε κ παιδίατρο να κάνουμε και εμβολιακι. Τρώμε... Πάμε βόλτες.... Έχουμε ισχυρή προσωπικότητα!!!!!!!! Κ τυρανναμε τη μαμά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμείς 15 βραδιά τώρα είχαμε θέμα. Ελπίζω να ήταν άλμα ανάπτυξης. Ράκος εγώ... Δεν την παλεύω. Κ εμείς επτά μηνών. Σήμερα έχουμε κ παιδίατρο να κάνουμε και εμβολιακι. Τρώμε... Πάμε βόλτες.... Έχουμε ισχυρή προσωπικότητα!!!!!!!! Κ τυρανναμε τη μαμά. 

Kαλημερα κοριτσι!Πως ειναι ο μικρος σου?Ακομη ζωηρος?Εμενα πολυ 😛

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Kαλημερα κοριτσι!Πως ειναι ο μικρος σου?Ακομη ζωηρος?Εμενα πολυ 😛

 

Κ μένα. Τι παιδιά κάναμε??? Σήμερα πήγαμε παιδίατρο. Εσείς πόσο είστε? Κάναμε το bexsero σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Κ μένα. Τι παιδιά κάναμε??? Σήμερα πήγαμε παιδίατρο. Εσείς πόσο είστε? Κάναμε το bexsero σήμερα. 

Μεθαυριο κλεινουμε τον 6ο.Εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Μεθαυριο κλεινουμε τον 6ο.Εσεις?

Εμείς 7+3.... Κ ξεκινάμε αυγουλακι κ όσπρια!!!! 😁 Θα περάσει ένα άλμα κ σε κάνα μήνα το δικό σου. Ελπίζω να μην διερκεσει τόσο όσο εμάς. Γιατί είχα φρίξει... Λέω τι ωραία που ήταν τον πρώτο μήνα!! Σκέψου.!!! Αναπολουσα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμείς 7+3.... Κ ξεκινάμε αυγουλακι κ όσπρια!!!! 😁 Θα περάσει ένα άλμα κ σε κάνα μήνα το δικό σου. Ελπίζω να μην διερκεσει τόσο όσο εμάς. Γιατί είχα φρίξει... Λέω τι ωραία που ήταν τον πρώτο μήνα!! Σκέψου.!!! Αναπολουσα!! 

Εμεις μονιμο αλμα περναμε χαχαχαχ.Σταματησες το θηλασμο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμεις μονιμο αλμα περναμε χαχαχαχ.Σταματησες το θηλασμο?

 

Αυτό λέω κ εγώ σε όλους. Επτά μήνες άλμα έχουμε!!!!!. Ναι από θηλάσαμε.εχω μερικά γάλατα ακόμη κατάψυξη.... Θα τελειώσουν αυτή την εβδομάδα!!! Εσείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Αυτό λέω κ εγώ σε όλους. Επτά μήνες άλμα έχουμε!!!!!. Ναι από θηλάσαμε.εχω μερικά γάλατα ακόμη κατάψυξη.... Θα τελειώσουν αυτή την εβδομάδα!!! Εσείς? 

Εμείς συνεχίζουμε. Προχθές ξεκινήσαμε φρούτα. Το βράδυ κοιμάται σερί; γιατί εγώ φοβάμαι τον από θηλασμό. Εμένα ξυπνάει οπότε πως θα την κοιμιζω δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Πάντως κ εμείς, εδώ κ 2-3 βδομάδες πολύ ανήσυχος και τώρα κ την ημέρα! Θέλει συνέχεια να κινείται, στο κρεβάτι μας κάνει βαρελάκια κ θέλει πλέον πολύ προσοχή! Κ δίνει σημασία στα πάντα! Μέχρι κ τα νύχια της μητέρας μου πρόσεξε που έβαψε κ έβγαζε ήχους 😄!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εμείς συνεχίζουμε. Προχθές ξεκινήσαμε φρούτα. Το βράδυ κοιμάται σερί; γιατί εγώ φοβάμαι τον από θηλασμό. Εμένα ξυπνάει οπότε πως θα την κοιμιζω δεν ξέρω 

Κ μένα ξυπνάει. Βάζω πιπίλα κ ξανά κοιμάται.... Πως κ πως περιμένω τον σερί ύπνο!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Gretula είπε:

 Πάντως κ εμείς, εδώ κ 2-3 βδομάδες πολύ ανήσυχος και τώρα κ την ημέρα! Θέλει συνέχεια να κινείται, στο κρεβάτι μας κάνει βαρελάκια κ θέλει πλέον πολύ προσοχή! Κ δίνει σημασία στα πάντα! Μέχρι κ τα νύχια της μητέρας μου πρόσεξε που έβαψε κ έβγαζε ήχους 😄!

Ναι κ εγώ τον λέω κουτσομπόλη. 😁😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ μένα ξυπνάει. Βάζω πιπίλα κ ξανά κοιμάται.... Πως κ πως περιμένω τον σερί ύπνο!!! 😁

Αφου δεν ξυπναει για να φαει καλα ειστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Αφου δεν ξυπναει για να φαει καλα ειστε!!

Τον προλαβαίνω... Αν ξεξυονησει εντελώς. Εννοείται γάλα. Κοιμισα..... 🙄😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και μένα 2 μέρες ξυπνάει πολλές φορές τη νύχτα και θέλει βυζακι. Έχει αρχίσει ο περίγυρος τα δεν χορταίνει το παιδί, και δωσε απ το άλλο το κανονικό το γάλα αλλά τους γράφω κανονικότατα.. Εμείς από αύριο ξεκινάμε το άλμα, του αγχος αποχωρισμού.. Αλλά έτσι όπως κάνει νομίζω ότι ξεκίνησε από εχτές... οπότε @despoina46  μην αγχώνεσαι καθόλου και εγώ τα ίδια περνάω.. υπομονή και επιμονή όσο αντέχουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια και μένα 2 μέρες ξυπνάει πολλές φορές τη νύχτα και θέλει βυζακι. Έχει αρχίσει ο περίγυρος τα δεν χορταίνει το παιδί, και δωσε απ το άλλο το κανονικό το γάλα αλλά τους γράφω κανονικότατα.. Εμείς από αύριο ξεκινάμε το άλμα, του αγχος αποχωρισμού.. Αλλά έτσι όπως κάνει νομίζω ότι ξεκίνησε από εχτές... οπότε @despoina46  μην αγχώνεσαι καθόλου και εγώ τα ίδια περνάω.. υπομονή και επιμονή όσο αντέχουμε! 

Καλησπέρα! Κι εμείς μια από τα ίδια! Το βράδυ δεν ξυπνάει για φαγητό, τρώει ελάχιστα, θέλει όμως την ανακούφιση του στήθους....κ το πρωί ευρετήριο στις 6! Καθημερινά! Ξεκινησε κ το άγχος αποχωρισμού. Δεν τολμαω να του γυρίσω την πλάτη να κάνω καμια δουλειά κ ξεκινάει γκρινια, μέχρι κ κλάμα κ μόλις του μιλάω η πηγαίνω είναι πολύ ευδιάθετος! Τα γλυκούλια μου...που να φανταστουν ότι είμαστε πάντα στη διάθεσή τους! Δεν μας βλέπουν κ κάτι παθαίνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια και μένα 2 μέρες ξυπνάει πολλές φορές τη νύχτα και θέλει βυζακι. Έχει αρχίσει ο περίγυρος τα δεν χορταίνει το παιδί, και δωσε απ το άλλο το κανονικό το γάλα αλλά τους γράφω κανονικότατα.. Εμείς από αύριο ξεκινάμε το άλμα, του αγχος αποχωρισμού.. Αλλά έτσι όπως κάνει νομίζω ότι ξεκίνησε από εχτές... οπότε @despoina46  μην αγχώνεσαι καθόλου και εγώ τα ίδια περνάω.. υπομονή και επιμονή όσο αντέχουμε! 

😔😫χθες χαλια υπνος,ξυπνησε πολλες φορες.Επισης πολυ σβουρα στο κρεβατι ρε παιδια.Το κανει πολυ καιρο,δν ξερω γτ.Θεμα ζεστης η κρυου δν νομιζω να υπαρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια πως είστε;;;βλέπω λίγο πολύ όλες τα ίδια περνάμε! Και εμένα ο μικρός μου όλο το βράδυ ξυπναει ευτυχώς τον προλαβαίνω και μόλις του βάλω πιπιλα κοιμάται πάλι. Χτες είχαμε τη 2 δόση του πνευμονιοκοκκου..ξεκινάμε γιαουρτακι κ αναρωτιέμαι αυτό το μικρό κεσεδακι πως θα τον χορταίνει..βλέπω να γίνεται πόλεμος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπερα κορίτσια πως είστε;;;βλέπω λίγο πολύ όλες τα ίδια περνάμε! Και εμένα ο μικρός μου όλο το βράδυ ξυπναει ευτυχώς τον προλαβαίνω και μόλις του βάλω πιπιλα κοιμάται πάλι. Χτες είχαμε τη 2 δόση του πνευμονιοκοκκου..ξεκινάμε γιαουρτακι κ αναρωτιέμαι αυτό το μικρό κεσεδακι πως θα τον χορταίνει..βλέπω να γίνεται πόλεμος..

Εγώ του προσθέτω μπανανουλα.... Η του δίνω γιαούρτι κ λίγο από το μεσημεριανό το περίσσευμα του. Αλλιώς δεν τον φτάνει κ μένα. Ποιο θα πάρετε?? Τι πρώτο μου γιαουρτάκι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εγώ του προσθέτω μπανανουλα.... Η του δίνω γιαούρτι κ λίγο από το μεσημεριανό το περίσσευμα του. Αλλιώς δεν τον φτάνει κ μένα. Ποιο θα πάρετε?? Τι πρώτο μου γιαουρτάκι? 

Μου είπε ο παιδίατρος να βάλω κ εγω φρουτακι μέσα...ειμαι 1000% ότι ένα δεν θα τον φτάνει   από ένα μπολ κρεμα σε ένα τοσα δα γιαουρτακι ειναι δύσκολο. το advanced θα παρω εσεις πιο πήρατε;; το θέμα είναι αν δεν χορταίνει θα θέλει και νωρίτερα το βραδινό του γαλα κάτι που δεν θελω να αλλάξει ωρα  . Αυριο θα το ξεκινήσω θα δειξει πως θα παει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Μου είπε ο παιδίατρος να βάλω κ εγω φρουτακι μέσα...ειμαι 1000% ότι ένα δεν θα τον φτάνει   από ένα μπολ κρεμα σε ένα τοσα δα γιαουρτακι ειναι δύσκολο. το advanced θα παρω εσεις πιο πήρατε;; το θέμα είναι αν δεν χορταίνει θα θέλει και νωρίτερα το βραδινό του γαλα κάτι που δεν θελω να αλλάξει ωρα  . Αυριο θα το ξεκινήσω θα δειξει πως θα παει.

To advance δνε είναι γιαούρτι. Είναι επιδόρπιο γιαουρτιού. Εμείς πήραμε το πρώτο μου γιαουρτάκι της κρι κρι είναι.... Αυτό μας είπε είναι γιαούρτι!. Το τρώει με ευχαρίστηση. Αλλά πχ 5.30-6 του δίνω ότι έχει περισσέψει από μεσημέρι κ 7-8 το γιαούρτι γιατί αλλιώς μετά πεινάει κ μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ της έδωσα πρόβειο αυτό με την πέτσα. Αν και δεν το περίμενα της αρέσει πολύ!! Το δίνω το απόγευμα κατά τις 6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Επειδή πάνω κάτω είμαστε όλες στις ίδιες εβδομάδες πότε τους ξεκινήσατε φαγητά; Μου κάνει εντύπωση που όλες δίνετε γιαουρτάκι και εμάς δεν μας είπε τίποτα ακόμα 🧐🧐🧐 σας το έβαλε αμέσως ή προηγήθηκαν κάποιες άλλες εισαγωγές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Επειδή πάνω κάτω είμαστε όλες στις ίδιες εβδομάδες πότε τους ξεκινήσατε φαγητά; Μου κάνει εντύπωση που όλες δίνετε γιαουρτάκι και εμάς δεν μας είπε τίποτα ακόμα 🧐🧐🧐 σας το έβαλε αμέσως ή προηγήθηκαν κάποιες άλλες εισαγωγές;

Εμεις χθες κλεισαμε τον 6ο,ξεκινησαμε φρουτα κ σε 20 μερες θα αρχισουμε λαχανικα.Κ μενα μου κανει εντυπωση για το γιαουρτακι τοσο νωρις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2020 at 7:50 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Εμείς 15 βραδιά τώρα είχαμε θέμα. Ελπίζω να ήταν άλμα ανάπτυξης. Ράκος εγώ... Δεν την παλεύω. Κ εμείς επτά μηνών. Σήμερα έχουμε κ παιδίατρο να κάνουμε και εμβολιακι. Τρώμε... Πάμε βόλτες.... Έχουμε ισχυρή προσωπικότητα!!!!!!!! Κ τυρανναμε τη μαμά. 

Χαχαχαχα ισχυρή προσωπικότητα έχει και η δικιά μου,άστο!!!!αλμα θα είναι,σίγουρα τα κάνουνε κάτι τέτοια στα άλματα!!!θα ηρεμήσει..βέβαια μετά θα έρθει άλλο αλμα χαχαχα!γερά να είναι μωρέ και ας έχουνε τις τρελές τους🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...