Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 13/5/2020 at 11:59 ΠΜ, ο/η satya είπε:

Περούκα κάνω με τα μαλλιά που πέφτουν. 1 μισή μήνα τώρα. Όλα καλά? Πάσχα δεν μπορέσαμε να έρθουμε. Θα έρθουμε Ιούλιο 4 μέρες και Αύγουστο 15 μέρες. Να σας δούμε ε? 

Κοπέλα μου θα χαρώ πολύ να σας δούμε. Εδώ στο νησί θα είμαι, να βγάλουμε τα κορίτσια μας βολτούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Άλμα 23-26.τι γκρίνια αφόρητη Θεε μου. Εσείς πως το περάσατε; 

Εμείς το περνάμε τώρα.. Αύριο μπάινουμε στην κορύφωση του άλματος.. γκρίνια ιδιαίτερη δεν είχαμε αλλά έχει κολλήσει πάνω μου.. θηλάζει συνεχώς και δεν τολμώ να την αφήσω πουθενά γιατί κλαίει πολύ.. σε συνδυασμό και με τα ούλα της... ουφ.. υπομονή θα περάσει κ αυτό. Κορίτσια με τις βαφτίσεις σας τι κάνετε? Θα τις κάνετε κανονικά? Εμείς ναι..15/6 όπως το είχαμε κανονίσει απλά δεν θα κάνουμε τραπέζι, εξαρχής λέγαμε ότι δεν θα κάνουμε τραπέζι και θα έχουμε μπουφέ απ έξω αλλά πρέπει να ρωτήσω τώρα αν επιτρέπεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Εσένα έκανε κάτι καινούριο; 

Ναι😊! Κάθεται πιο πολύ ώρα, γυρνάει μπρούμυτα κ μένει, μας 'μιλαει'..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Άλμα 23-26.τι γκρίνια αφόρητη Θεε μου. Εσείς πως το περάσατε; 

Εμείς τελειώνουμε την 25η εβδομάδα τώρα! Τόσα ξυπνήματα ούτε ημερών! Και εννοείται κολλημένη στο στήθος οοοοοόλη μέρα!!!! Κοντεύω να πέσω κάτω! Δεν θέλω να φανταστώ τί θα γίνει την επόμενη εβδομάδα που είναι και το αποκορύφωμα... μετράω τις μέρες σαν φαντάρος! Κάθε ξημέρωμα λέω άντε πάει και αυτή... 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εμείς τελειώνουμε την 25η εβδομάδα τώρα! Τόσα ξυπνήματα ούτε ημερών! Και εννοείται κολλημένη στο στήθος οοοοοόλη μέρα!!!! Κοντεύω να πέσω κάτω! Δεν θέλω να φανταστώ τί θα γίνει την επόμενη εβδομάδα που είναι και το αποκορύφωμα... μετράω τις μέρες σαν φαντάρος! Κάθε ξημέρωμα λέω άντε πάει και αυτή... 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Χαχαχα! Μα πραγματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Εμείς το περνάμε τώρα.. Αύριο μπάινουμε στην κορύφωση του άλματος.. γκρίνια ιδιαίτερη δεν είχαμε αλλά έχει κολλήσει πάνω μου.. θηλάζει συνεχώς και δεν τολμώ να την αφήσω πουθενά γιατί κλαίει πολύ.. σε συνδυασμό και με τα ούλα της... ουφ.. υπομονή θα περάσει κ αυτό. Κορίτσια με τις βαφτίσεις σας τι κάνετε? Θα τις κάνετε κανονικά? Εμείς ναι..15/6 όπως το είχαμε κανονίσει απλά δεν θα κάνουμε τραπέζι, εξαρχής λέγαμε ότι δεν θα κάνουμε τραπέζι και θα έχουμε μπουφέ απ έξω αλλά πρέπει να ρωτήσω τώρα αν επιτρέπεται..

Εμείς 28/6 με 85 άτομα αν κ κανονικά μας είπε 50.υραοεζι θα κάναμε αλλά δεν θα κάνουμε τελικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Άλμα 23-26.τι γκρίνια αφόρητη Θεε μου. Εσείς πως το περάσατε; 

Ποποοο γκρίνια..δεν υπάρχει.  Δεν ξέρει τι θέλει..ελπίζω να περάσει γρήγορα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Εμείς το περνάμε τώρα.. Αύριο μπάινουμε στην κορύφωση του άλματος.. γκρίνια ιδιαίτερη δεν είχαμε αλλά έχει κολλήσει πάνω μου.. θηλάζει συνεχώς και δεν τολμώ να την αφήσω πουθενά γιατί κλαίει πολύ.. σε συνδυασμό και με τα ούλα της... ουφ.. υπομονή θα περάσει κ αυτό. Κορίτσια με τις βαφτίσεις σας τι κάνετε? Θα τις κάνετε κανονικά? Εμείς ναι..15/6 όπως το είχαμε κανονίσει απλά δεν θα κάνουμε τραπέζι, εξαρχής λέγαμε ότι δεν θα κάνουμε τραπέζι και θα έχουμε μπουφέ απ έξω αλλά πρέπει να ρωτήσω τώρα αν επιτρέπεται..

Εμεις ήταν να την κάνουμε Ιουλίου αλλα ειπαμε να την παμε τέλος Σεπτεμβρίου με Οκτώβριο δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα ημερομηνία θα δούμε πως θα παεο η κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Ποποοο γκρίνια..δεν υπάρχει.  Δεν ξέρει τι θέλει..ελπίζω να περάσει γρήγορα!!!!!

Ολη μέρα μουρμουράει 😫😫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε? Τις προηγούμενες φορές είχα κύκλο 47 και 48 μέρες. Τώρα αποθηλαζω. Θεωρώ πως κατάλαβα ωορρηξία 12η ημέρα. Παίζει κάτι τέτοιο?. Ενώ είχα 30η?.ποτε δνε είχα τόσο μικρό κύκλο. Κ μου χει μπει στην ιδέα ότι μπορεί να χει συμβεί κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε? Τις προηγούμενες φορές είχα κύκλο 47 και 48 μέρες. Τώρα αποθηλαζω. Θεωρώ πως κατάλαβα ωορρηξία 12η ημέρα. Παίζει κάτι τέτοιο?. Ενώ είχα 30η?.ποτε δνε είχα τόσο μικρό κύκλο. Κ μου χει μπει στην ιδέα ότι μπορεί να χει συμβεί κάτι. 

κάνε ένα τεστακι βρε.. λες να εχεις ευχάριστα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2020 at 6:15 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Κοπέλα μου θα χαρώ πολύ να σας δούμε. Εδώ στο νησί θα είμαι, να βγάλουμε τα κορίτσια μας βολτούλα. 

Τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2020 at 1:01 ΠΜ, ο/η AnnaS. είπε:

Αααα τι ωραία.. Βέβαια εγω απο Κρήτη είμαι.. Ο σύντροφος μου ειναι απο εδω και ειμαι τωρα 3 μηνες μονο στο Ναύπλιο.. Μονη μου ουτε μεχρι το περίπτερο δεν ξερω ακομα να πάω.. 😂 😂 😂 

Υπέροχη πόλη! Είσαι τυχερή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2020 at 6:20 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Εμείς το περνάμε τώρα.. Αύριο μπάινουμε στην κορύφωση του άλματος.. γκρίνια ιδιαίτερη δεν είχαμε αλλά έχει κολλήσει πάνω μου.. θηλάζει συνεχώς και δεν τολμώ να την αφήσω πουθενά γιατί κλαίει πολύ.. σε συνδυασμό και με τα ούλα της... ουφ.. υπομονή θα περάσει κ αυτό. Κορίτσια με τις βαφτίσεις σας τι κάνετε? Θα τις κάνετε κανονικά? Εμείς ναι..15/6 όπως το είχαμε κανονίσει απλά δεν θα κάνουμε τραπέζι, εξαρχής λέγαμε ότι δεν θα κάνουμε τραπέζι και θα έχουμε μπουφέ απ έξω αλλά πρέπει να ρωτήσω τώρα αν επιτρέπεται..

Εμείς 13/6 τελικά μόνο η οικογένεια! Φοβούνται όλοι! Οπότε μετά τραπέζι οικογενειακά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κάνε ένα τεστακι βρε.. λες να εχεις ευχάριστα??

Αχ δεν ξέρω. Χθες είχα καφετι βλεννιτσα. Κ ανακατεύουν. Κ σήμερα το πρωί. Με έχει κουράσει βέβαια κ το μωρό. Είναι χάλια. Βγάζουμε δόντια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2020 at 11:31 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε? Τις προηγούμενες φορές είχα κύκλο 47 και 48 μέρες. Τώρα αποθηλαζω. Θεωρώ πως κατάλαβα ωορρηξία 12η ημέρα. Παίζει κάτι τέτοιο?. Ενώ είχα 30η?.ποτε δνε είχα τόσο μικρό κύκλο. Κ μου χει μπει στην ιδέα ότι μπορεί να χει συμβεί κάτι. 

50-50 είναι...κανε ένα τεστάκι για να εισαι σίγουρη. Ποτε περιμένεις περίοδο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

50-50 είναι...κανε ένα τεστάκι για να εισαι σίγουρη. Ποτε περιμένεις περίοδο;;

Εγώ δεν είχα ποτέ φυσιολογική περίοδο. Δεν είχα στάνταρ μέρες. Τώρα μετά την γεννα 47 και 46 ημέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα να κάνω μια Ερώτηση;

Μπορούμε να πάρουμε αποζημίωση από ΕΟΠΠΥ εάν κάνουμε Αυχενική σε ιδιωτικό ιατρείο? Εάν Ναι μπορείτε να μου εξηγήσετε τον τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2020 at 4:56 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

ευχαριστώ πολύ!πως ειναι η μπεμπούλα σου?

να ρωτήσω αν δν κόψουμε αποστειρωση που ειναι το πιο πιθανο αλλα λεμε τα μασητικα πως αποστειρωνονται?

Γεια σου κοριτσιιιι τωρα ξαναμπηκα μετα απο τοσο καιρο!!στο βραστηρα βραζουμε το νερακι και τα αποστειρωνουμε για 3 λεπτα!σιγουρα θα το εχεις κανει:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2020 at 10:05 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δεν είχα ποτέ φυσιολογική περίοδο. Δεν είχα στάνταρ μέρες. Τώρα μετά την γεννα 47 και 46 ημέρες. 

Τελικα εχουμε ευχαριστα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

πως τα περνάτε; Έληξε η καραντίνα και αρχίσατε Τις καροτσαδες;

Εμεις δόξα το θεό ολα καλα τρέχουμε σαν τις τρελλές!

ευτυχως η μεγαλη ξεκίνησε σχολειο και έχω λιγο χρόνο να κανω τις δουλίτσες μου το πρωι

η μπεμπουλα δόξα το θεό ειναι ήσυχη προς το παρόν (αφου δεν ξεκινησαμε τα δοντάκια) και εχουμε αρχισει τα φαγητά και τρώμε δόξα το θεό με ορεξη γιατι ειχα σκασει που δεν καλοπιάνει το γαλα της... 

προχθες καναμε και εμβολιο και ζυγιστήκαμε ... σταθερή στα 400γρ το μηνα η δεσποινης δεν θέλει να βάλει παραπανω 🤣 Η μινιατουριτσα μου !!!

πως τα πατε εσείς;;;; @Starrr? Τι έγινε ; Θα εχουμε και δεύτερο αγώνα δρόμου;;; 
αχ κοριτσι μου ευχομαι οτι ειναι καλύτερο για εσενα γιατι ξέρω ποσό ζορικα ειναι να έχεις δυο μικρα παιδιά με μικρη διαφορα ηλικίας....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...