Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά. Επειδή είμαι καινούρια και δε θέλω να κάνω κάτι που θα είναι ενάντια στους κανονισμούς του foroum, μπορώ να σας πω το όνομα του γιατρού που έκλεισα ραντεβού για την εξέταση της αυχενικής διαφάνειας και της κυστικής ίνωσης και αν έχετε γνώμη να με βοηθήσατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Gretula είπε:

Ε

Μπράβο! Καλή αρχή! Σου πνιγόταν καθόλου;

Όχι. Τα αλεθω καλά. Όταν δεν θέλει άλλο. Κάνει ότι αναγουλιαζει!!! 😂🙄😁Στο επόμενο ραντεβού θα προστεθεί φρούτα για δεκατιανο. Κ απογευματινό μισό μεσημεριανό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά. Επειδή είμαι καινούρια και δε θέλω να κάνω κάτι που θα είναι ενάντια στους κανονισμούς του foroum, μπορώ να σας πω το όνομα του γιατρού που έκλεισα ραντεβού για την εξέταση της αυχενικής διαφάνειας και της κυστικής ίνωσης και αν έχετε γνώμη να με βοηθήσατε;

Γιατί τι έγινε κοπέλα μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2020 at 9:56 ΠΜ, ο/η netspirit είπε:

Καλα οταν μεΓαλωσει κ έχει άποψη θα λες δες το σκατο που μεγαλωσε 🤣🤣🤣 καλα ήταν μικρό 

ξερεις τι ειναι η κορη μ 2 ετών να λεει «οκι ντοντονι  Νένη τζιν» Κ καλα μη μου βάλεις φόρμες θελω τζιν κ λεω δες δυο χρόνων σκατο που έχει κ άποψη!!! 🤣🤣🤣

Μια χαρά θα κανεις φέτος μπανακια αρκεί να ειναι ζεστη κ να το δεχτει το μωρακι σου :) εγω Στη μεγαλη μεχρι να συνηθησει τα κρύα μας νερα της εβαζα νερο σε κούπα βα ζεσταθεί κ μετα έπαιζε.

και είναι κρύα τα νερά της Λέσβου... μελανιασμενη έβγαινα κάθε φορά. Το χει και χαρά ο άντρας μου να κάνουμε μπάνιο το μωρό στα Βατερα  τον Ιούνιο.. αμ δε λέω να παγώσουμε το παιδί χαχαχα

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσια, ξεκινήσατε κρέμες κ φρουτόκρεμες ;

εμείς μόλις κλείσουμε τον 6ο θα ξεκινήσουμε με ζωμό και μετά φαγητό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα !!κοριτσουδες !!Χριστος Ανεστη !με το καλο οι εγκυουλες Δεκεμβριου !τι ωραια !!θυμαμαι περυσι τετοιο καιρο τις αγωνιες μας και τα πρωτα μας ραντεβου !!εμεις ειμαστε καλα !!σχεδον 5 μηνων !!ξεκιναμε φεουτακια !!σιγα σιγα!!εσεις τι νεα??:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

και είναι κρύα τα νερά της Λέσβου... μελανιασμενη έβγαινα κάθε φορά. Το χει και χαρά ο άντρας μου να κάνουμε μπάνιο το μωρό στα Βατερα  τον Ιούνιο.. αμ δε λέω να παγώσουμε το παιδί χαχαχα

 

εμείς μόλις κλείσουμε τον 6ο θα ξεκινήσουμε με ζωμό και μετά φαγητό

Πισίνα ή κούπα έτσι εκανα και τη μεγαλη και σιγά σιγά το κρύωνα να μαθαίνει :) ασε τον άντρα σ να κανει δουλειά τπυ ξερει αυτός χαχαχαχα

εμεις τρώμε φρουτάκια και κρεμα ! Όχι οτι κανει παρτυ αλλα ευτυχως τα τρώει με βασανιστικά Άργους ρυθμούς. Σκεφτομαι την μεγαλη που τη πρωτη φορα π της έδωσα φαγητο άρπαξε το κουτάλι να το βάλει στο στομα της απο τη χαρά της και λεω τι διαφορετικά μωρά :) και ας βγήκαν απο την ίδια κοιλια 🤣🤣🤣

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Χρονια πολλα !!κοριτσουδες !!Χριστος Ανεστη !με το καλο οι εγκυουλες Δεκεμβριου !τι ωραια !!θυμαμαι περυσι τετοιο καιρο τις αγωνιες μας και τα πρωτα μας ραντεβου !!εμεις ειμαστε καλα !!σχεδον 5 μηνων !!ξεκιναμε φεουτακια !!σιγα σιγα!!εσεις τι νεα??:-)

Αληθώς Ανέστη κοριτσακι μ , χαθηκαμε! 
και εμεις σε 3 μερες γινομαστε 5 πλεον αχ... τέτοιες μερες πέρυσι... προσπαθούσα να συνηδιτοποιησω την δευτερη εγκυμοσυνη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η netspirit είπε:

Πισίνα ή κούπα έτσι εκανα και τη μεγαλη και σιγά σιγά το κρύωνα να μαθαίνει :) ασε τον άντρα σ να κανει δουλειά τπυ ξερει αυτός χαχαχαχα

εμεις τρώμε φρουτάκια και κρεμα ! Όχι οτι κανει παρτυ αλλα ευτυχως τα τρώει με βασανιστικά Άργους ρυθμούς. Σκεφτομαι την μεγαλη που τη πρωτη φορα π της έδωσα φαγητο άρπαξε το κουτάλι να το βάλει στο στομα της απο τη χαρά της και λεω τι διαφορετικά μωρά :) και ας βγήκαν απο την ίδια κοιλια 🤣🤣🤣

Αληθώς Ανέστη κοριτσακι μ , χαθηκαμε! 
και εμεις σε 3 μερες γινομαστε 5 πλεον αχ... τέτοιες μερες πέρυσι... προσπαθούσα να συνηδιτοποιησω την δευτερη εγκυμοσυνη :) 

Ναι περασε γρηγορα ο καιρος !!!οντως χαθηκαμε !!προσπαθουσαμε να βρουμε και εμεις τα πατηματα μας και να σου πω την αληθεια δεν εβλεπα ταγκ οποτε νομιζα πως δεν γραφετε !!!πες μου πως τα πατε με τις 2 μπουμπουδες???πιστευεις οτι θελουμε 2ο ??το μονο που με κραταει λιγακι η χρονικη περιοδος μετα την καισαρικη και η εργασια μου που καλο θα ηταν να επιστρεψω για ενα χρονικο διαστημα λειπω απο περυσι τετοιο καιρο !!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι περασε γρηγορα ο καιρος !!!οντως χαθηκαμε !!προσπαθουσαμε να βρουμε και εμεις τα πατηματα μας και να σου πω την αληθεια δεν εβλεπα ταγκ οποτε νομιζα πως δεν γραφετε !!!πες μου πως τα πατε με τις 2 μπουμπουδες???πιστευεις οτι θελουμε 2ο ??το μονο που με κραταει λιγακι η χρονικη περιοδος μετα την καισαρικη και η εργασια μου που καλο θα ηταν να επιστρεψω για ενα χρονικο διαστημα λειπω απο περυσι τετοιο καιρο !!!:-)

Εμεις δόξα το θεό πάμε πολυ καλα ως τωρα. Η μεγαλη προσεχει τη μικρη (διοτι δεν γνωρίζει ακομι οτι αυτο το ζιζάνιο αυριο μεθαύριο θα Της αρπαει τα πράγματα 🤣) να την Κανουμε  μπανιο, να την ταΐσουμε να της δίνει νεράκι καθε μισή ώρα, γενικα πολυ καλα ως τωρα δεν ειχαμε κάποιο αρνητικό στοιχείο. 
σιγουρα θα πας για δεύτερο αλλα αστο λίγο ακομι να μεγαλώσει Το πρώτο αλλα όχι και πολυ! 
εμενα μου λείπει η δουλειά μου πολλες φορές Χρειάζεται να ξεφεύγεις πίστεψε με... οσο μαγικό κ αν ειναι το ταξιδι αυτο μου λείπει (δούλευα απο τα 17 μου χωρίς να έχω σταματήσει παρα μόνο μια φορα για ενα μικρό χρονικό διάστημα) και σκεφτομαι να ξεκινήσω πάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Εμεις δόξα το θεό πάμε πολυ καλα ως τωρα. Η μεγαλη προσεχει τη μικρη (διοτι δεν γνωρίζει ακομι οτι αυτο το ζιζάνιο αυριο μεθαύριο θα Της αρπαει τα πράγματα 🤣) να την Κανουμε  μπανιο, να την ταΐσουμε να της δίνει νεράκι καθε μισή ώρα, γενικα πολυ καλα ως τωρα δεν ειχαμε κάποιο αρνητικό στοιχείο. 
σιγουρα θα πας για δεύτερο αλλα αστο λίγο ακομι να μεγαλώσει Το πρώτο αλλα όχι και πολυ! 
εμενα μου λείπει η δουλειά μου πολλες φορές Χρειάζεται να ξεφεύγεις πίστεψε με... οσο μαγικό κ αν ειναι το ταξιδι αυτο μου λείπει (δούλευα απο τα 17 μου χωρίς να έχω σταματήσει παρα μόνο μια φορα για ενα μικρό χρονικό διάστημα) και σκεφτομαι να ξεκινήσω πάλι... 

Κι πολυ καλα θα κανεις!!εχεις καποιον να σου κραταει τα μωρακια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κι πολυ καλα θα κανεις!!εχεις καποιον να σου κραταει τα μωρακια??

Όχι δυστυχως η μεγαλη πήγαινε βρεφονηπιακό πριν γεννησω οποτε οταν ανοίξουν εκει, πιθανων και η μπεμπα ειναι πολυ καλός το μόνο αρνητικό ειναι πτι κάποια στογμη πλακώνουν οι ιωσεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα ζουζούνια σας επίσης! 1 Μαιου γινόμαστε 5 μηνών και σήμερα το κοριτσάκι μου έκανε το 4ο υποχρεωτικό εμβόλιο (το ρότα δεν το κάναμε)! Μου είπε η παιδίατρος τον άλλον μήνα θα κάνουμε το τελευταίο υποχρεωτικό και τον παράλλο το bexcero! Αυτό είναι την μηνιγγίτιδας που το πληρώνουμε! Εννοείται οτι θα το κάνουμε δεν το συζητώ απλά μου φάνηκε νωρίς να το κάνει στον 7ο μήνα! Από γνωστούς όλοι το κάνουν γύρω στο έτος! Η παιδίατρος βέβαια μου είπε οτι το κάνουν από 2 μηνών! Σας έχουν πεί εσάς τίποτα να το κάνετε από τώρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα ζουζούνια σας επίσης! 1 Μαιου γινόμαστε 5 μηνών και σήμερα το κοριτσάκι μου έκανε το 4ο υποχρεωτικό εμβόλιο (το ρότα δεν το κάναμε)! Μου είπε η παιδίατρος τον άλλον μήνα θα κάνουμε το τελευταίο υποχρεωτικό και τον παράλλο το bexcero! Αυτό είναι την μηνιγγίτιδας που το πληρώνουμε! Εννοείται οτι θα το κάνουμε δεν το συζητώ απλά μου φάνηκε νωρίς να το κάνει στον 7ο μήνα! Από γνωστούς όλοι το κάνουν γύρω στο έτος! Η παιδίατρος βέβαια μου είπε οτι το κάνουν από 2 μηνών! Σας έχουν πεί εσάς τίποτα να το κάνετε από τώρα;;;

Έχω κανει την πρωτη δόση τον προηγούμενο μηνα και θα κανω και την δευτερη τον επομενο

να μην αγχωνεσε καθολου 

ναι το κανουν νωρίς πλεον γιατι κογω μεταναστών, αθίγγανων, κλπ αυξάνονται οι πιθανότητες 

ο δικός μου γιατρός Το κανει απο 4 μηνων.

Πολυ πιθανων να σου κανει πυρετό και φυσιολογικο να σε αγχώσει αυτο αλλα έτσι ειναι το εμβολιο αυτο. όχι με άλλο εμβολιο μαζί αλλα μόνο του καθως ανεβάζει υψηλό πυρετό έως και 40 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Έχω κανει την πρωτη δόση τον προηγούμενο μηνα και θα κανω και την δευτερη τον επομενο

να μην αγχωνεσε καθολου 

ναι το κανουν νωρίς πλεον γιατι κογω μεταναστών, αθίγγανων, κλπ αυξάνονται οι πιθανότητες 

ο δικός μου γιατρός Το κανει απο 4 μηνων.

Πολυ πιθανων να σου κανει πυρετό και φυσιολογικο να σε αγχώσει αυτο αλλα έτσι ειναι το εμβολιο αυτο. όχι με άλλο εμβολιο μαζί αλλα μόνο του καθως ανεβάζει υψηλό πυρετό έως και 40 

 

Σ’ευχαριστώ πάρα πολύ! Κάπως ηρέμησα τώρα γιατί δεν το είχα ξαναακούσει να το κάνουν τόσο νωρίς! 🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Να ρωτησω κατι στις κοπελες θηλαζουσες που τους εχει ερθει περιοδος....

Ειχατε αλλαγη του κυκλου σας;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinik94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Βάσει περιόδου 19/12 είναι η Πητ!!! Καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας ❤️❤️❤️

Με το καλό κορίτσι μου! Μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου έυχομαι! Εγώ είμαι για 7/12..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinik94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Βάσει περιόδου 19/12 είναι η Πητ!!! Καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας ❤️❤️❤️

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinik94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Βάσει περιόδου 19/12 είναι η Πητ!!! Καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας ❤️❤️❤️

Με το καλοοοο... Εχουμε 3 μερούλες διαφορά..❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Εμεις 22/12.. Να σου πανε ολα τέλεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!'Εχετε γκρίνια από δόντια?

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Δεν ξέρω αν είμαστε κοντά κοντευουμε 4 μηνών... Έχουν φουσκώσει τα ούλα του βάζει ότι βρίσκει στο στόμα του και πιέζει τα ούλα του με μανία αλλά για την ώρα γκρίνια δεν έχουμε... Φαντάζομαι ότι εμείς είμαστε ακόμα στο αρχικό στάδιο... Εσείς πονατε πολύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου έυχομαι! Εγώ είμαι για 7/12..

Ευχαριστώ πολύ ❤️❤️ και εσύ το ιδιοοο

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

 

Με το καλοοοο... Εχουμε 3 μερούλες διαφορά..❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Εμεις 22/12.. Να σου πανε ολα τέλεια.. 

😍❤️🥰 Και σένα κοπέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2020 at 3:28 ΜΜ, ο/η Marianna27 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου έυχομαι! Εγώ είμαι για 7/12..

Καλησπέρα και καλό μήνα, καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχουμε με υγιή τελειόμηνα μωράκια, εγώ 5/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Δεν ξέρω αν είμαστε κοντά κοντευουμε 4 μηνών... Έχουν φουσκώσει τα ούλα του βάζει ότι βρίσκει στο στόμα του και πιέζει τα ούλα του με μανία αλλά για την ώρα γκρίνια δεν έχουμε... Φαντάζομαι ότι εμείς είμαστε ακόμα στο αρχικό στάδιο... Εσείς πονατε πολύ? 

Κ μεις είμαστε 4.5 μηνών κ γκρινιάζουμε. Κ μεις ότι βρούμε κατευθείαν στο στόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...