Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εσύ δεν  ξυπνάς; 

κοιτα, πλεον η μπεμπα κ η μεγαλη κοιμούνται σε άλλο δωμάτιο οποτε δεν ξυπναω πάντα. Σιγουρα κάποια βραδυα σηκώνομαι αλλα όχι πάντα :) οταν κοιμόμουν μαζί τους ξυπνούσα 

η μεγαλη έχει ηρεμήσει κατα πολυ απλα κάποια βραδυα πετάγεται πάνω μια στο τοσο 

ευτυχως το λεω ο θεός μου έδωσε καλα παιδιά μεχρι στιγμης κ τον ευχαριστω γι αυτο.

το μόνο μ πρόβλημα ειναι οτι η μπεμπα δεν τα Πάει καλα με το φαγητο και πολλες φορές με σκάει για να πιει γαλα ενω η μεγαλη ειναι το αντίθετο και μου κακοφαίνεται 🤣

αχ βρε κοριτσια τεραστια διαφορα η μια απο την αλλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η netspirit είπε:

κοιτα, πλεον η μπεμπα κ η μεγαλη κοιμούνται σε άλλο δωμάτιο οποτε δεν ξυπναω πάντα. Σιγουρα κάποια βραδυα σηκώνομαι αλλα όχι πάντα :) οταν κοιμόμουν μαζί τους ξυπνούσα 

η μεγαλη έχει ηρεμήσει κατα πολυ απλα κάποια βραδυα πετάγεται πάνω μια στο τοσο 

ευτυχως το λεω ο θεός μου έδωσε καλα παιδιά μεχρι στιγμης κ τον ευχαριστω γι αυτο.

το μόνο μ πρόβλημα ειναι οτι η μπεμπα δεν τα Πάει καλα με το φαγητο και πολλες φορές με σκάει για να πιει γαλα ενω η μεγαλη ειναι το αντίθετο και μου κακοφαίνεται 🤣

αχ βρε κοριτσια τεραστια διαφορα η μια απο την αλλη...

Κάθε παιδάκι έχει τα δικά του. Εμένα τρώει καλά ευτυχώς μέχρι στιγμής.αν στρώσει λίγο παραπάνω κ ο ύπνος θα μαστε πολύ καλά. Είναι ζωηρή κ δραστήρια μέχρι κ εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Κάθε παιδάκι έχει τα δικά του. Εμένα τρώει καλά ευτυχώς μέχρι στιγμής.αν στρώσει λίγο παραπάνω κ ο ύπνος θα μαστε πολύ καλά. Είναι ζωηρή κ δραστήρια μέχρι κ εκει

Ακριβως εσενα πχ δεν κοιμαται εμενα δεν καλο τρώει ειναι λιτοδίαιτη και μικροκαμωμένη 🤣 συγκριτικά με τη μεγαλη έχουν 1700 διαφορα στα κιλα και 9 ποντουσ φαντασου ποσό περίεργο μου φαινεται 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Ακριβως εσενα πχ δεν κοιμαται εμενα δεν καλο τρώει ειναι λιτοδίαιτη και μικροκαμωμένη 🤣 συγκριτικά με τη μεγαλη έχουν 1700 διαφορα στα κιλα και 9 ποντουσ φαντασου ποσό περίεργο μου φαινεται 🤣🤣🤣

Σε καταλαβαίνω, σου κάνει εντύπωση η διαφορά. Όμως τλκ κάθε παιδάκι έχει τα δικά του. Εμένα κοιμάται το μισό βράδυ ήρεμα. Πχ 4 ώρες σερί, ξυπνάει ν φάει, μετά κοιμάται αλλαγές 2-2.5 ώρες ξανά ξυπνάει ν φάει κ μετά κουνιέται συνέχεια σαν να μην θέλει άλλο μ κοιμηθεί. Εκεί είναι που τρελαίνομαι γτ εγώ νυστάζω αλλά πως να κοιμηθείς στο ίδιο κρεβάτι με το ζιζάνιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημέρα! Πως είστε όλες από υγεία! Τι πράγμα και αυτός ο τρόμος με τον Κορονοιο. Εγώ τρέμω για την μικρή! Εσείς πως την παλεύετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2020 at 3:07 ΜΜ, ο/η satya είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Πως είστε όλες από υγεία! Τι πράγμα και αυτός ο τρόμος με τον Κορονοιο. Εγώ τρέμω για την μικρή! Εσείς πως την παλεύετε? 

Μία χαρά όλα θα πάνε. Θα φύγει κι αυτό... Λίγο μέσα. Κ όλα καλά θα πάνε... Εγώ 20 ημέρες μέσα στο σπίτι... Ούτε όταν σαραντιζαμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/3/2020 at 5:43 ΜΜ, ο/η daskala23 είπε:

Έχω και έναν γιο ο οποίος είναι 3,5 χρόνων τώρα και αυτός τους πρώτους μήνες έκανε ανήσυχο ύπνο το βράδυ αλλά πιο πολύ με μουγκριτα... Και μου είχε πει τοτε η ίδια γιατρός ότι είναι φυσιολογικό.... Αυτός εδώ κουνιέται ολόκληρος....

Καλησπέρα κορίτσι μου,πήγατε για εμβόλιο?Ρώτησες την παιδίατρο για το μωρό που κάνει ανήσυχο ύπνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε εσείς και τα μωράκια σας καλά!!! Έχω ερώτηση.... Κάναμε εξετάσεις αίματος στον μικρό μου τριών μηνών όπου να ναι και προκύπτει αναιμία αλλά πολύ καλή φερριτινη. Γενικά είναι απόλυτα φυσιολογικό τα βρεφη που θηλάζουν αποκλειστικά να παρουσιάζουν αναιμία αλλά ο παιδίατρος μας , μας συνέστησε σταγόνες σιδήρου. Εννοείται κ δεν θα αμφισβητήσω εγώ έναν επιστήμονα απλά θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη συμβουλευτικα. Πάντοτε ήμουν κατά των φαρμάκων κ των σκευασμάτων ποσο μάλλον τώρα που πρόκειται για τον μικρό μου. Υπάρχει λοιπόν κάποια από εσάς που να έχει φιλικές σχέσεις με την/τον παιδίατρο της ώστε να κάνει μια ερώτηση εκ μέρους μου δίνοντας τις τιμές? Έτσι όπως είναι τα πράγματα με τον ιό μου φαίνεται κουλο απλά να πάρω τηλ για δεύτερη γνώμη κάποιον γιατρό χωρίς να πάω από εκεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,πήγατε για εμβόλιο?Ρώτησες την παιδίατρο για το μωρό που κάνει ανήσυχο ύπνο?

Καλησπερα!! Ναι πήγαμε χτες αλλά ξεχάστηκα να γραψω,μου είπε είναι φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία γιατί ακόμη δεν έχουν κατακτήσει απόλυτα την ικανότητα του ύπνου,κάπως έτσι μου είπε... Δηλαδή από ότι κατάλαβα κάνουν ελαφρύ ύπνο έτσι ο εγκέφαλος τους είναι σε εγρήγορση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η daskala23 είπε:

Καλησπερα!! Ναι πήγαμε χτες αλλά ξεχάστηκα να γραψω,μου είπε είναι φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία γιατί ακόμη δεν έχουν κατακτήσει απόλυτα την ικανότητα του ύπνου,κάπως έτσι μου είπε... Δηλαδή από ότι κατάλαβα κάνουν ελαφρύ ύπνο έτσι ο εγκέφαλος τους είναι σε εγρήγορση...

Ακόμη συνεχίζει να το κάνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε εσείς και τα μωράκια σας καλά!!! Έχω ερώτηση.... Κάναμε εξετάσεις αίματος στον μικρό μου τριών μηνών όπου να ναι και προκύπτει αναιμία αλλά πολύ καλή φερριτινη. Γενικά είναι απόλυτα φυσιολογικό τα βρεφη που θηλάζουν αποκλειστικά να παρουσιάζουν αναιμία αλλά ο παιδίατρος μας , μας συνέστησε σταγόνες σιδήρου. Εννοείται κ δεν θα αμφισβητήσω εγώ έναν επιστήμονα απλά θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη συμβουλευτικα. Πάντοτε ήμουν κατά των φαρμάκων κ των σκευασμάτων ποσο μάλλον τώρα που πρόκειται για τον μικρό μου. Υπάρχει λοιπόν κάποια από εσάς που να έχει φιλικές σχέσεις με την/τον παιδίατρο της ώστε να κάνει μια ερώτηση εκ μέρους μου δίνοντας τις τιμές? Έτσι όπως είναι τα πράγματα με τον ιό μου φαίνεται κουλο απλά να πάρω τηλ για δεύτερη γνώμη κάποιον γιατρό χωρίς να πάω από εκεί... 

Να ρωτήσουμε αλλά γιατί δεν ρωτάς το εξής : αντί να δώσεις στο παιδί να πάρεις εσύ. Εμένα μου δίνει πόσιμο ο γυναικολόγος μου μέχρι τον 6ο μήνα. Επίσης διατροφή πλούσια σε σίδηρο βοηθάει καθώς και αρκετό κρέας κόκκινο. Έτσι παίρνει και το μωρό από τα αποθέματα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;; Εμείς καλά είμαστε στρώνει και με τον βραδινό ύπνο σιγά σιγά.. ερώτηση αλλάξαμε γάλα από το anticolic πήγαμε στο 1 και έχει λίγες μέρες τώρα που σε κάποια γεύματα μου βγάζει γάλα.. μετά όμως από 2 με 3ωρες.και στα κακακια του εχει κάτι γρομπαλακια  πήρα τον γιατρό κ περιμένω να με πάρει..όσες δίνεται ξένο γάλα έχετε παρατηρήσει αυτά τα γρομπαλακια μέσα στα κακακια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε εσείς και τα μωράκια σας καλά!!! Έχω ερώτηση.... Κάναμε εξετάσεις αίματος στον μικρό μου τριών μηνών όπου να ναι και προκύπτει αναιμία αλλά πολύ καλή φερριτινη. Γενικά είναι απόλυτα φυσιολογικό τα βρεφη που θηλάζουν αποκλειστικά να παρουσιάζουν αναιμία αλλά ο παιδίατρος μας , μας συνέστησε σταγόνες σιδήρου. Εννοείται κ δεν θα αμφισβητήσω εγώ έναν επιστήμονα απλά θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη συμβουλευτικα. Πάντοτε ήμουν κατά των φαρμάκων κ των σκευασμάτων ποσο μάλλον τώρα που πρόκειται για τον μικρό μου. Υπάρχει λοιπόν κάποια από εσάς που να έχει φιλικές σχέσεις με την/τον παιδίατρο της ώστε να κάνει μια ερώτηση εκ μέρους μου δίνοντας τις τιμές? Έτσι όπως είναι τα πράγματα με τον ιό μου φαίνεται κουλο απλά να πάρω τηλ για δεύτερη γνώμη κάποιον γιατρό χωρίς να πάω από εκεί... 

Ε σίδηρος είναι κοπέλα μου. Δεν είναι αντιβίωση.... Να πεις ότι μηοως δε χρειάζεται. Δεν θα πάθει κάτι αν του δινεις λίγο σιδηρο. Ξέρω πολλά παιδιά που παίρνουν.. Βιταμίνη d δεν παίρνετε ήδη? Συν σιδηρο τώρα σας είπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;; Εμείς καλά είμαστε στρώνει και με τον βραδινό ύπνο σιγά σιγά.. ερώτηση αλλάξαμε γάλα από το anticolic πήγαμε στο 1 και έχει λίγες μέρες τώρα που σε κάποια γεύματα μου βγάζει γάλα.. μετά όμως από 2 με 3ωρες.και στα κακακια του εχει κάτι γρομπαλακια  πήρα τον γιατρό κ περιμένω να με πάρει..όσες δίνεται ξένο γάλα έχετε παρατηρήσει αυτά τα γρομπαλακια μέσα στα κακακια;;;

Όχι εγώ όχι. Είναι σαν του θηλασμού μαλακά. Βέβαια δεν πίνει πολύ σκόνη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε σίδηρος είναι κοπέλα μου. Δεν είναι αντιβίωση.... Να πεις ότι μηοως δε χρειάζεται. Δεν θα πάθει κάτι αν του δινεις λίγο σιδηρο. Ξέρω πολλά παιδιά που παίρνουν.. Βιταμίνη d δεν παίρνετε ήδη? Συν σιδηρο τώρα σας είπε? 

Δίνετε εσείς στο μωράκι σας σίδηρο? Δεν έχω πρόβλημα να δώσω ένα συμπλήρωμα στο μωρό μου απλά θέλω να είμαι σίγουρη ότι υπάρχει κ λόγος. Δεν θέλω να δώσω κάτι ούτε προληπτικά ούτε επειδή ο γιατρός μας είναι λίγο υπερβολικός σε αυτά. Φαντάζομαι ότι είναι λίγο υπερβολικός γιατί στους δύο μήνες που μας είδε μου είχε πει πάνω στην συζήτηση ότι κάποια στιγμή πρέπει να ξεκινήσουμε προληπτικά τον σίδηρο μιας κ θηλάζει αποκλειστικά... Τώρα προκυπτει κ από τις εξετάσεις ο χαμηλός αιματοκρίτης ( που είναι φυσιολογικό στο θηλαζων βρέφος) αλλά η φερριτινη είναι πολύ καλή. Από τα λίγα λοιπόν που γνωρίζω σε εξετάσεις αίματος, ΝΟΜΙΖΩ ( δεν είμαι γιατρός) ότι δεν είναι απαραίτητο.  Προσωπικά για προληπτικούς λόγους δεν θα ήθελα να δώσω τίποτα. Συν του ότι δοκίμασα κ έχει γεύση betadine 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η satya είπε:

Να ρωτήσουμε αλλά γιατί δεν ρωτάς το εξής : αντί να δώσεις στο παιδί να πάρεις εσύ. Εμένα μου δίνει πόσιμο ο γυναικολόγος μου μέχρι τον 6ο μήνα. Επίσης διατροφή πλούσια σε σίδηρο βοηθάει καθώς και αρκετό κρέας κόκκινο. Έτσι παίρνει και το μωρό από τα αποθέματα σου

Παιρνω σίδηρο εγώ ... Καλά που κ πού το ξεχνάω... Τέλος πάντων, αποφάσισα να μιλήσω ανοιχτά με τον γιατρό να πω ακριβώς τις σκέψεις μου να μου πει κ αυτός το δικό του σκεπτικό. Δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι καλός γιατρός αλλά εξ'αρχης δεν νομίζω ότι εμένα μου ταίριαξε.. δύσκολη η επιλογή παιδιάτρου... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mayland είπε:

Δίνετε εσείς στο μωράκι σας σίδηρο? Δεν έχω πρόβλημα να δώσω ένα συμπλήρωμα στο μωρό μου απλά θέλω να είμαι σίγουρη ότι υπάρχει κ λόγος. Δεν θέλω να δώσω κάτι ούτε προληπτικά ούτε επειδή ο γιατρός μας είναι λίγο υπερβολικός σε αυτά. Φαντάζομαι ότι είναι λίγο υπερβολικός γιατί στους δύο μήνες που μας είδε μου είχε πει πάνω στην συζήτηση ότι κάποια στιγμή πρέπει να ξεκινήσουμε προληπτικά τον σίδηρο μιας κ θηλάζει αποκλειστικά... Τώρα προκυπτει κ από τις εξετάσεις ο χαμηλός αιματοκρίτης ( που είναι φυσιολογικό στο θηλαζων βρέφος) αλλά η φερριτινη είναι πολύ καλή. Από τα λίγα λοιπόν που γνωρίζω σε εξετάσεις αίματος, ΝΟΜΙΖΩ ( δεν είμαι γιατρός) ότι δεν είναι απαραίτητο.  Προσωπικά για προληπτικούς λόγους δεν θα ήθελα να δώσω τίποτα. Συν του ότι δοκίμασα κ έχει γεύση betadine 😒

Έτσι έχει γεύση ο σίδηρος.. Αν δε θες να δώσεις, μη δώσεις. Αν θες δώσε μέρα παρά μέρα αν δε το θεωρείς σπουδαίο.... Καλό θα κάνεις εάν δώσεις...... Η φερριτινη δε έχει σχέση με το σιδηρο. Εννοώντας άλλο τι υπάρχει στη κυκλοφορία κι άλλο τι υπάρχει αποθήκη.... Εμείς παίρνουμε βιταμίνη d. Αλλά πολλές φορές το ξεχνάω κ δε το δίνω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mayland είπε:

Παιρνω σίδηρο εγώ ... Καλά που κ πού το ξεχνάω... Τέλος πάντων, αποφάσισα να μιλήσω ανοιχτά με τον γιατρό να πω ακριβώς τις σκέψεις μου να μου πει κ αυτός το δικό του σκεπτικό. Δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι καλός γιατρός αλλά εξ'αρχης δεν νομίζω ότι εμένα μου ταίριαξε.. δύσκολη η επιλογή παιδιάτρου... 🙄

Εάν δε σου ταίριαξε κοπέλα μου, όταν φτιάξουν λίγο τα πράγματα πάρε μια γνώμη από άλλον παιδίατρο να δεις πως συμπεριφερεται σε σένα κ στο μωρό σου...!!! Δεν χάνεις κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εάν δε σου ταίριαξε κοπέλα μου, όταν φτιάξουν λίγο τα πράγματα πάρε μια γνώμη από άλλον παιδίατρο να δεις πως συμπεριφερεται σε σένα κ στο μωρό σου...!!! Δεν χάνεις κάτι. 

Ναι έχεις δίκιο...Θα το δω μέχρι τοτε. Ξέρεις είναι ότι είναι το πρώτο μας παιδάκι και ίσως λίγο από ανησυχία λίγο από υπερβολικό ζήλο προστασίας του παιδιού από τα πάντα να βλέπω και "φαντάσματα". 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Ναι έχεις δίκιο...Θα το δω μέχρι τοτε. Ξέρεις είναι ότι είναι το πρώτο μας παιδάκι και ίσως λίγο από ανησυχία λίγο από υπερβολικό ζήλο προστασίας του παιδιού από τα πάντα να βλέπω και "φαντάσματα". 😅 

😂😂😂 Μην ανησυχείς... Το πρώτο παιδί είναι το "πείραμα" μας.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Ναι έχεις δίκιο...Θα το δω μέχρι τοτε. Ξέρεις είναι ότι είναι το πρώτο μας παιδάκι και ίσως λίγο από ανησυχία λίγο από υπερβολικό ζήλο προστασίας του παιδιού από τα πάντα να βλέπω και "φαντάσματα". 😅 

Καλημέρα! Εμείς σε λίγο θα κλείσουμε τον 3 μήνα και θυμάμαι όταν μας είχε εξετάσει στην αρχή ότι μου είχε πει για σίδηρο! Και εγώ δίνω βιταμίνη d.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2020 at 3:24 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;; Εμείς καλά είμαστε στρώνει και με τον βραδινό ύπνο σιγά σιγά.. ερώτηση αλλάξαμε γάλα από το anticolic πήγαμε στο 1 και έχει λίγες μέρες τώρα που σε κάποια γεύματα μου βγάζει γάλα.. μετά όμως από 2 με 3ωρες.και στα κακακια του εχει κάτι γρομπαλακια  πήρα τον γιατρό κ περιμένω να με πάρει..όσες δίνεται ξένο γάλα έχετε παρατηρήσει αυτά τα γρομπαλακια μέσα στα κακακια;;;

Καλημέρα Maroulli μου εμενα γενικα κανει αναγωγές ειναι φυσιολογικο στα μωρακια αυτο . Τα κακακια της ήταν με γρομπακακια και πράσινα Τωρα έχουν αρχισει και στρώνουν που μπήκαμε στον 4ο. Το θεμα ειναι να μην σπυ ζορίζεται 

στις On 3/4/2020 at 5:39 ΜΜ, ο/η Mayland είπε:

Δίνετε εσείς στο μωράκι σας σίδηρο? Δεν έχω πρόβλημα να δώσω ένα συμπλήρωμα στο μωρό μου απλά θέλω να είμαι σίγουρη ότι υπάρχει κ λόγος. Δεν θέλω να δώσω κάτι ούτε προληπτικά ούτε επειδή ο γιατρός μας είναι λίγο υπερβολικός σε αυτά. Φαντάζομαι ότι είναι λίγο υπερβολικός γιατί στους δύο μήνες που μας είδε μου είχε πει πάνω στην συζήτηση ότι κάποια στιγμή πρέπει να ξεκινήσουμε προληπτικά τον σίδηρο μιας κ θηλάζει αποκλειστικά... Τώρα προκυπτει κ από τις εξετάσεις ο χαμηλός αιματοκρίτης ( που είναι φυσιολογικό στο θηλαζων βρέφος) αλλά η φερριτινη είναι πολύ καλή. Από τα λίγα λοιπόν που γνωρίζω σε εξετάσεις αίματος, ΝΟΜΙΖΩ ( δεν είμαι γιατρός) ότι δεν είναι απαραίτητο.  Προσωπικά για προληπτικούς λόγους δεν θα ήθελα να δώσω τίποτα. Συν του ότι δοκίμασα κ έχει γεύση betadine 😒

Καλημέρα! Όχι δεν δινω σίδηρο και δεν εκανα εξετασεις στην κορη μου γιατι τη θήλασα λιγο. Εσυ παίρνεις συμπληρώματα; Σιδιρο και ασβέστιο; Δεν ειναι κακο να παρει συμπλήρωμα 2 χρόνια θα τους δίνουμε D3 :)

Η αληθεια ειναι πτι στα πρώτα μας μωρά αμφιβάλουμε με το γιατρο μας συνέχεια :) στην πρωτη μ κορη τον έκραζα και τωρα τον αγαπάω 🤣

στις On 3/4/2020 at 7:54 ΜΜ, ο/η Mayland είπε:

Ναι έχεις δίκιο...Θα το δω μέχρι τοτε. Ξέρεις είναι ότι είναι το πρώτο μας παιδάκι και ίσως λίγο από ανησυχία λίγο από υπερβολικό ζήλο προστασίας του παιδιού από τα πάντα να βλέπω και "φαντάσματα". 😅 

Δεν θελω να σε απογοητεύσω αλλα ολες μας βλεπουμε φαντάσματα οπως σπυ ειπα παραπανω τωρα τον αγαπώ 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2020 at 5:46 ΜΜ, ο/η Mayland είπε:

Παιρνω σίδηρο εγώ ... Καλά που κ πού το ξεχνάω... Τέλος πάντων, αποφάσισα να μιλήσω ανοιχτά με τον γιατρό να πω ακριβώς τις σκέψεις μου να μου πει κ αυτός το δικό του σκεπτικό. Δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι καλός γιατρός αλλά εξ'αρχης δεν νομίζω ότι εμένα μου ταίριαξε.. δύσκολη η επιλογή παιδιάτρου... 🙄

Αφού παίρνεις σίδηρο νομίζω είναι οκ. Συμφωνώ δύσκολο να βρεις καλό παιδιατρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍
    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...