Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα ομορφες μανουλες !!!

πως ειστε; Βλεπω ολες σχεδον περνάτε άλματα ανάπτυξης. Δλδ καμία δεν ειναι ήσυχη τα βραδυα;;;

@Angie1106 δεν νομιζω να ειναι κατι φιλη μου αυτο θα περασει ισως κατι τη πειραξε.

 

εγω κοριτσια είμαι κομμάτια ... η μικρη μου κοιμαται δόξα το θεό μια χαρά Και σημερα καναμε και το 3ο εμβολιο μας και ανεβάσαμε πυρετπυλη αρκετό και σε λιγο καιρο ξεκινάμε και διατροφη επιτελους!!! (2δομαδες)

η μεγαλη με έχει πεθαίνει εκει που κοιμοταν ξυπνάει το βράδυ κ θέλει να πάω στο κρεβατι της κ στο τελος κοιμάμαι εκει ή κάπου ενδιάμεσα κρεβατοκάμαρας και παιδικού 🤣🤣🤣

με ψοφάει όλη μερα και η κλεισούρα μας έχει τρελάνει. Τοσο καιρο πηγαίναμε βολτες στα βουνά και ξεδίναμε τωρα.... και όλη μερα μεσα με δυο παιδιά ειναι τρελα ....

καλη δύναμη σε ολες να φύγει τούτο το κακο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα βρε κορίτσια, είναι να σκάσω, όλο άγχη. Εδώ κ δέκα μέρες η μπέμπα μου κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο. Μπορεί ν κοιμηθεί λίγες ώρες ήσυχα κ μετά αρχίζει να κουνιέται υπερβολικά. Χέρια, πόδια, κεφάλι δεξιά αριστερά. Σμρ θα έρθει να την δει άλλος παιδίατρος. Τι συμβαίνει ρε κορίτσια; είμαστε 3.5 μηνων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα βρε κορίτσια, είναι να σκάσω, όλο άγχη. Εδώ κ δέκα μέρες η μπέμπα μου κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο. Μπορεί ν κοιμηθεί λίγες ώρες ήσυχα κ μετά αρχίζει να κουνιέται υπερβολικά. Χέρια, πόδια, κεφάλι δεξιά αριστερά. Σμρ θα έρθει να την δει άλλος παιδίατρος. Τι συμβαίνει ρε κορίτσια; είμαστε 3.5 μηνων 

Καλημέρα!!και εμένα κάνει ανήσυχο ύπνο θυμάσαι που το λέγαμε! Μιλησα με δύο φίλες μου χθες και μου είπε η μία ότι το φασκιωνει το μωρό στον ύπνο του και κοιμάται μια χαρά! Αυτά σε οποιαδήποτε τίναγμα των χεριών ξυπνάνε! Και κάπου ειχα διαβάσει ότι έτσι κρατάνε τον εγκέφαλο τους σε εγρήγορση. Παρ όλα αυτά πες μας τι σας είπε ο παιδίατρος να έχω κ εγώ μια ιδέα! Εύχομαι να είναι όλα καλά και να σου φύγει το άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλημέρα!!και εμένα κάνει ανήσυχο ύπνο θυμάσαι που το λέγαμε! Μιλησα με δύο φίλες μου χθες και μου είπε η μία ότι το φασκιωνει το μωρό στον ύπνο του και κοιμάται μια χαρά! Αυτά σε οποιαδήποτε τίναγμα των χεριών ξυπνάνε! Και κάπου ειχα διαβάσει ότι έτσι κρατάνε τον εγκέφαλο τους σε εγρήγορση. Παρ όλα αυτά πες μας τι σας είπε ο παιδίατρος να έχω κ εγώ μια ιδέα! Εύχομαι να είναι όλα καλά και να σου φύγει το άγχος! 

θα σας ενημερωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,έχω ένα γιο που σε 3 μέρες γίνεται 3 μηνών.... Από τότε που γεννήθηκε τη μισή νύχτα κοιμάται ήρεμος και προς το πρωί κάνει τα ίδια με σας!!! Με κλειστά τα μάτια χτυπιέται συνέχεια... Τις τελευταίες μέρες το κάνει πιο έντονα μπορεί να κρατήσει και 2 ώρες όλο αυτό μέχρι να ξυπνήσει τελείως. Δε ξέρω θα ρωτήσω και εγώ τη παιδίατρο τη Τετάρτη που έχουμε εμβολιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η daskala23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,έχω ένα γιο που σε 3 μέρες γίνεται 3 μηνών.... Από τότε που γεννήθηκε τη μισή νύχτα κοιμάται ήρεμος και προς το πρωί κάνει τα ίδια με σας!!! Με κλειστά τα μάτια χτυπιέται συνέχεια... Τις τελευταίες μέρες το κάνει πιο έντονα μπορεί να κρατήσει και 2 ώρες όλο αυτό μέχρι να ξυπνήσει τελείως. Δε ξέρω θα ρωτήσω και εγώ τη παιδίατρο τη Τετάρτη που έχουμε εμβολιο...

Καλημέρα! Κ μένα ίδια ακριβώς συμπεριφορά έχει! Που είναι κ ένα μήνα μεγαλύτερος... Μάλλον είναι φυσιολογικό μια κ μεγαλώνουν και κάνουν καινούργια πράγματα καθημερινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gretula είπε:

Καλημέρα! Κ μένα ίδια ακριβώς συμπεριφορά έχει! Που είναι κ ένα μήνα μεγαλύτερος... Μάλλον είναι φυσιολογικό μια κ μεγαλώνουν και κάνουν καινούργια πράγματα καθημερινά.

Ναι μάλλον τι να πω!!! Εγώ μια εξήγηση που έχω δώσει αλλά δε ξέρω αν στέκει είναι ότι του κάθεται βαρύ το γάλα και δε προλαβαινει να το χωνέψει και τον ενοχλεί... Ίσως είναι και τυχαιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Μου είπε να βάλω 2-3 μέρες μία αλοιφή και μετά να το ξαναδούμε! Θα βάλω φώτο πώς φαίνεται το σπυράκι

469D76D7-FE77-43AE-842E-07BF73E7C600.jpeg

Κ μένα παρόμοια είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η daskala23 είπε:

Ναι μάλλον τι να πω!!! Εγώ μια εξήγηση που έχω δώσει αλλά δε ξέρω αν στέκει είναι ότι του κάθεται βαρύ το γάλα και δε προλαβαινει να το χωνέψει και τον ενοχλεί... Ίσως είναι και τυχαιο...

Μπα κ εγώ που θηλάζω τα ίδια κάνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η daskala23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,έχω ένα γιο που σε 3 μέρες γίνεται 3 μηνών.... Από τότε που γεννήθηκε τη μισή νύχτα κοιμάται ήρεμος και προς το πρωί κάνει τα ίδια με σας!!! Με κλειστά τα μάτια χτυπιέται συνέχεια... Τις τελευταίες μέρες το κάνει πιο έντονα μπορεί να κρατήσει και 2 ώρες όλο αυτό μέχρι να ξυπνήσει τελείως. Δε ξέρω θα ρωτήσω και εγώ τη παιδίατρο τη Τετάρτη που έχουμε εμβολιο...

αχ αληθεια το κανει κ σενα?

Εγω περιμενω παιδιατρο στις 3 θα σας στειλω να σας πω.Απο ποτε το κανει?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

αχ αληθεια το κανει κ σενα?

Εγω περιμενω παιδιατρο στις 3 θα σας στειλω να σας πω.Απο ποτε το κανει?

 

Τωρα διαβασα καλα,απο τοτε που γεννηθηκε?Εμενα απο πριν τον δευτερο μηνα αλλα 10 μερες τωρα πολυ εντονα κ ανησυχω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο εκείνες που θηλάζουν. Τα κακά του μωρού σας έχουν κομματάκια μέσα? Και κάτι σαν κλωστές να το πω που όταν ανοίγεις την πάνα έτσι ανοίγουν από την μια άκρη στην άλλη? Συγνώμη είναι και μεσημέρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο εκείνες που θηλάζουν. Τα κακά του μωρού σας έχουν κομματάκια μέσα? Και κάτι σαν κλωστές να το πω που όταν ανοίγεις την πάνα έτσι ανοίγουν από την μια άκρη στην άλλη? Συγνώμη είναι και μεσημέρι..

Κομματάκια όχι αλλά σε μερικά σημεία είναι πιο πηχτα. Μια φορά μου είχε κάνει κλωστές  (ηταν αίμα) από κάτι που τον πείραξε μάλλον  αλλά δε συνεχίστηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Κομματάκια όχι αλλά σε μερικά σημεία είναι πιο πηχτα. Μια φορά μου είχε κάνει κλωστές  (ηταν αίμα) από κάτι που τον πείραξε μάλλον  αλλά δε συνεχίστηκε.

Σπορακια εννοώ. Α κατάλαβα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η daskala23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,έχω ένα γιο που σε 3 μέρες γίνεται 3 μηνών.... Από τότε που γεννήθηκε τη μισή νύχτα κοιμάται ήρεμος και προς το πρωί κάνει τα ίδια με σας!!! Με κλειστά τα μάτια χτυπιέται συνέχεια... Τις τελευταίες μέρες το κάνει πιο έντονα μπορεί να κρατήσει και 2 ώρες όλο αυτό μέχρι να ξυπνήσει τελείως. Δε ξέρω θα ρωτήσω και εγώ τη παιδίατρο τη Τετάρτη που έχουμε εμβολιο...

Λοιπόν κορίτσια ήρθε παιδίατρος, την εξέταση κ την βρήκε εξαιρετική κ στις κινήσεις  κ σε όλα. Του έδειξα κ βίντεο από τον ύπνο της. Προφανώς δν ειναι κ μάντης ο άνθρωπος να ξέρει αν την ενοχλεί κάτι αλλά μου είπε ότι όλα αυτά ειναι σε φυσιολογικά πλαίσια απλά εμείς αγχωνοναστε σαν μανούλες κ τα βρίσκουμε ακραια.ρωτηστε κ εσείς ρε κορίτσια κ τους δικούς γιατρούς να δούμε τι θα πούνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω και έναν γιο ο οποίος είναι 3,5 χρόνων τώρα και αυτός τους πρώτους μήνες έκανε ανήσυχο ύπνο το βράδυ αλλά πιο πολύ με μουγκριτα... Και μου είχε πει τοτε η ίδια γιατρός ότι είναι φυσιολογικό.... Αυτός εδώ κουνιέται ολόκληρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η daskala23 είπε:

Έχω και έναν γιο ο οποίος είναι 3,5 χρόνων τώρα και αυτός τους πρώτους μήνες έκανε ανήσυχο ύπνο το βράδυ αλλά πιο πολύ με μουγκριτα... Και μου είχε πει τοτε η ίδια γιατρός ότι είναι φυσιολογικό.... Αυτός εδώ κουνιέται ολόκληρος....

Κ μενα τα ιδια,ρωτα κ εσυ τη γιατρο σας,εμενα μου ειπε οτι ολα ειναι φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο εκείνες που θηλάζουν. Τα κακά του μωρού σας έχουν κομματάκια μέσα? Και κάτι σαν κλωστές να το πω που όταν ανοίγεις την πάνα έτσι ανοίγουν από την μια άκρη στην άλλη? Συγνώμη είναι και μεσημέρι..

Εμένα έχουν κάτι σαν άσπρα πιο πηχτά και μου είπε είναι το λίπος από το γάλα μας. Είναι μαλακά δηλαδή πατιούνται. Είναι φυσιολογικό! Οι κλωστές που λες μπορεί να είναι και βλέννες από την μυτούλα. Εγώ παρατηρώ τέτοια κυρίως όταν της καθαρίζω με ορό την μύτη. Αν όμως ρωτήσεις και τον δικό σας παιδίατρο πες μας αν σου που κάτι διαφορετικό 🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Εμένα έχουν κάτι σαν άσπρα πιο πηχτά και μου είπε είναι το λίπος από το γάλα μας. Είναι μαλακά δηλαδή πατιούνται. Είναι φυσιολογικό! Οι κλωστές που λες μπορεί να είναι και βλέννες από την μυτούλα. Εγώ παρατηρώ τέτοια κυρίως όταν της καθαρίζω με ορό την μύτη. Αν όμως ρωτήσεις και τον δικό σας παιδίατρο πες μας αν σου που κάτι διαφορετικό 🌷🌷🌷

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι θα ρωτήσω και θα σας πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

λοιπον βλεπω οτι οι περισσοτερες ανησύχητε με τον υπνο.

ολα τα μωρά κοιμούνται ελαφρά και τινάζονται στον υπνο τους, μουρμουράνε και γενικα κανουν ανήσυχο υπνο.

θυμαμαι η Κορη μου η πρωτη (2ετων τωρα) μουρμουραγε στον υπνο της τοσο πολυ που δεν μπορούσα κ να κοιμηθω. Ένας λόγος που φασκιώναν τα μωρακια ειναι αυτός ξεκουραζόντουσαν στον υπνο τους έτσι. Το δοκιμασε καμία;

με την μπεμπα εδώ τωρα... η μπεμπα μου κοιματε πολυ ελαφρά και τινάζεται. Δεν μουρμουραει αλλα πατάει τα κλαμματα.

σιγα σιγά θα ηρεμήσουν θα το δείτε θα αρχίσουν να κοιμόμουν τσι πιο ήρεμα αλλα κ οποία μανουλα θέλει δοκιμάζει το φασκιωμα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!

λοιπον βλεπω οτι οι περισσοτερες ανησύχητε με τον υπνο.

ολα τα μωρά κοιμούνται ελαφρά και τινάζονται στον υπνο τους, μουρμουράνε και γενικα κανουν ανήσυχο υπνο.

θυμαμαι η Κορη μου η πρωτη (2ετων τωρα) μουρμουραγε στον υπνο της τοσο πολυ που δεν μπορούσα κ να κοιμηθω. Ένας λόγος που φασκιώναν τα μωρακια ειναι αυτός ξεκουραζόντουσαν στον υπνο τους έτσι. Το δοκιμασε καμία;

με την μπεμπα εδώ τωρα... η μπεμπα μου κοιματε πολυ ελαφρά και τινάζεται. Δεν μουρμουραει αλλα πατάει τα κλαμματα.

σιγα σιγά θα ηρεμήσουν θα το δείτε θα αρχίσουν να κοιμόμουν τσι πιο ήρεμα αλλα κ οποία μανουλα θέλει δοκιμάζει το φασκιωμα

 

Καλημέρα! Όντως με το φασκιωμα ηρεμούν ( τα περισσότερα) αλλά ενδείκνυται για μικρότερες ηλικίες κυρίως και σίγουρα όχι αν έχουν μάθει να γυρνανε. Επίσης πρέπει να γίνει με σωστό τρόπο ώστε να αφήνει ελευθερία κινήσεων στα ισχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Καλημέρα! Όντως με το φασκιωμα ηρεμούν ( τα περισσότερα) αλλά ενδείκνυται για μικρότερες ηλικίες κυρίως και σίγουρα όχι αν έχουν μάθει να γυρνανε. Επίσης πρέπει να γίνει με σωστό τρόπο ώστε να αφήνει ελευθερία κινήσεων στα ισχία.

Βρε κορίτσια κάνουν ακροβατικά στον ύπνο τι να λέμε. Αυτές οι μανούλες που τα παιδιά τους κοιμούνται  για 8-10 ώρες σερί πόσο τυχερές ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Βρε κορίτσια κάνουν ακροβατικά στον ύπνο τι να λέμε. Αυτές οι μανούλες που τα παιδιά τους κοιμούνται  για 8-10 ώρες σερί πόσο τυχερές ειναι

Έτσι ειναι κ οι δυο κορες μ αλλα κ πάλι ανήσυχο υπνο κανουν δεν έχει να κανει με τις ώρες που κοιμουντε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Έτσι ειναι κ οι δυο κορες μ αλλα κ πάλι ανήσυχο υπνο κανουν δεν έχει να κανει με τις ώρες που 

Εσύ δεν  ξυπνάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...