Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΗ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ-ΘΗΛΑΣΜΟΣ


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα. Είμαι στις μέρες μου και το στήθος μου δεν έχει πρηστεί σχεδόν καθόλου. Στην 1η εγκυμοσύνη ήμουν τούμπανο κ θήλασα για πάνω απο 1.5 χρόνο. Τώρα δλδ δεν έχω γάλα;;;;; Θέλω να θηλάσω κ το 2ο, αλλά ανησυχώ... Έχει τύχει σε καμιά σας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και θα έχεις γάλα. Συνήθως "κατεβαίνει" την 3η μέρα μετά τον τοκετό. Η έξοδος του πλακούντα δίνει το σήμα για να παραχθεί αρχικά το πρωτόγαλα. Κάποιες γυναίκες έχουν γάλα και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά δεν είναι το σύνηθες. Μην ανησυχείς καθόλου, το σώμα σου ξέρει πολύ καλά τι πρέπει να κάνει. Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maria1405 γεια σου...Με το καλό σου εύχομαι να φέρεις στον κόσμο το δεύτερο αγγελούδι σου..! Ακριβώς το ίδιο μου είχε συμβεί και εμένα.. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα φοβερό πρήξιμο (2 νούμερα μεγαλύτερο σουτιεν φορούσα από τον 7ο μήνα) ενώ στη δεύτερη γέννησα και δεν είδα καμία διαφορά... άρχισε να πρηζεται το στήθος μου ξαφνικά μερικές ώρες μετά τη γέννα αφού έκανα τους πρώτους θηλασμους...... Τώρα 3 μήνες μετά θηλάζω αποκλειστικά χωρίς πρόβλημα.. Θεωρώ ότι θα συνεχισω κανονικά το θηλασμό για ενα χρόνο περπου όπως την προηγούμενη φορά.. Δεν πιστεύω να έχεις θέμα ούτε και εσύ.. Εξάλλου έχεις ήδη εμπειρία.. Όλα καλα θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Φυσικά και θα έχεις γάλα. Συνήθως "κατεβαίνει" την 3η μέρα μετά τον τοκετό. Η έξοδος του πλακούντα δίνει το σήμα για να παραχθεί αρχικά το πρωτόγαλα. Κάποιες γυναίκες έχουν γάλα και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά δεν είναι το σύνηθες. Μην ανησυχείς καθόλου, το σώμα σου ξέρει πολύ καλά τι πρέπει να κάνει. Με το καλό!

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!! Ελπίζω να έχεις δίκιο γτ θέλω πολύ να θηλασω! Καλή Μ. Εβδομάδα να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gelie είπε:

@maria1405 γεια σου...Με το καλό σου εύχομαι να φέρεις στον κόσμο το δεύτερο αγγελούδι σου..! Ακριβώς το ίδιο μου είχε συμβεί και εμένα.. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα φοβερό πρήξιμο (2 νούμερα μεγαλύτερο σουτιεν φορούσα από τον 7ο μήνα) ενώ στη δεύτερη γέννησα και δεν είδα καμία διαφορά... άρχισε να πρηζεται το στήθος μου ξαφνικά μερικές ώρες μετά τη γέννα αφού έκανα τους πρώτους θηλασμους...... Τώρα 3 μήνες μετά θηλάζω αποκλειστικά χωρίς πρόβλημα.. Θεωρώ ότι θα συνεχισω κανονικά το θηλασμό για ενα χρόνο περπου όπως την προηγούμενη φορά.. Δεν πιστεύω να έχεις θέμα ούτε και εσύ.. Εξάλλου έχεις ήδη εμπειρία.. Όλα καλα θα πάνε!

Σ'ευχαριστώ πολύ Gelie! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να είσαι πάντα ευτυχισμένη γτ σου αξίζει! Αφού συνέβη κ σε σένα μάλλον δεν είναι τίποτα πρωτοφανές ή ανησυχητικό...! Καλή Μ. Εβδομάδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...