Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου 2020!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marba είπε:

Κορίτσι μου πήγα όλα τέλεια τα βρήκε ο γιατρός! Θεωρεί ότι είχα τραυματιστεί εξωτερικά με κάποιο τρόπο. Εσωτερικά είμαι πεντακάθαρη. Το σπορακι μεγαλωσε πήγε 13.7 χιλιοστά και σημερα ειχε 160 παλμούς από 125 που είχε την προηγούμενη εβδομαδα! Σε 2 εβδομάδες τώρα θα μας ξαναδεί. Εσύ πως είσαι; 

Τέλεια μπραβο μια χαρά κούκλα μου!!!!ωραία νεα!εγώ καλα ποτέ έτσι ποτέ αλλιώς.εχθες με έπιαναν πονακια σχεδόν ολη μέρα.σημερα είμαι μια χαρά! περιμένω κ εγώ να ξανά πάω αλλά αργούμε ακόμη τέλος του μήνα μου ειπε ξανά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα !την Δευτέρα έχω πάλι γιατρό !πολλους σφάχτες ρε κορίτσια έχω στην κοιλιά ποτέ δεξιά ποτέ αριστερά κατά τα αλλά σαν να μην είμαι έγκυος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χριστός ανέστη! Εγώ είμαι στην 12η και 1. Έκανα και την αιχενική μου,όλα καλά. Απο συμπτώματα καούρες αρκετές και καμιά αναγούλα. Στην 8η εβδομάδα είχα για καμιά εβδομάδα αίμα 2 φορές κόκκινο και τις υπόλοιπες φορές καφετιά αλλά τελικά ήταν απο παλιές περιόδους. Τζάμπα ανησυχούσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χριστός ανέστη! Εγώ είμαι στην 12η και 1. Έκανα και την αιχενική μου,όλα καλά. Απο συμπτώματα καούρες αρκετές και καμιά αναγούλα. Στην 8η εβδομάδα είχα για καμιά εβδομάδα αίμα 2 φορές κόκκινο και τις υπόλοιπες φορές καφετιά αλλά τελικά ήταν απο παλιές περιόδους. Τζάμπα ανησυχούσα! 

Μπράβο με το καλό!!!εγω 11 και 1 αύριο έχω ραντεβού και πολύ άγχος. Την τελευταία φορά που πηγα στον γιατρό μου είπε ότι την αυχενική θα την κάνω την 13η εβδομάδα γιατί είναι μικρό το μωρό. Αυτό με έχει αγχώσει πολύ αν και αυτό που μου είπε είναι ότι μάλλον έγινε αργότερα η ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια I'm new 😜 κι εγω 12w και 4d.. Εκανα αυχενικη ολα καλά και μου είπε αγοράκι. Απο συμπτώματα πως είστε; Μ έχουν ταράξει οι αναγούλες και ο εμετός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Myrto92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια I'm new 😜 κι εγω 12w και 4d.. Εκανα αυχενικη ολα καλά και μου είπε αγοράκι. Απο συμπτώματα πως είστε; Μ έχουν ταράξει οι αναγούλες και ο εμετός. 

Καλημέρα!!εγω πάλι μόνο κάτι πόνους έχω στην κοιλια και τον πόνο στο στήθος. Ούτε εμετούς ούτε αναγούλες ούτε τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Myrto92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια I'm new 😜 κι εγω 12w και 4d.. Εκανα αυχενικη ολα καλά και μου είπε αγοράκι. Απο συμπτώματα πως είστε; Μ έχουν ταράξει οι αναγούλες και ο εμετός. 

Καλημέρα!!!! Πόσο σε καταλαβαίνω!!! Κάνω εμετό κάθε μέρα!!! Άντε συγχαρητήρια με το καλό ο μπεμπακος σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η christianna89 είπε:

Μπράβο με το καλό!!!εγω 11 και 1 αύριο έχω ραντεβού και πολύ άγχος. Την τελευταία φορά που πηγα στον γιατρό μου είπε ότι την αυχενική θα την κάνω την 13η εβδομάδα γιατί είναι μικρό το μωρό. Αυτό με έχει αγχώσει πολύ αν και αυτό που μου είπε είναι ότι μάλλον έγινε αργότερα η ωορρηξία. 

Με το καλό!! Μην αγχώνεσαι στα φυσιολογικά πλαίσια θα κάνεις την αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Myrto92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια I'm new 😜 κι εγω 12w και 4d.. Εκανα αυχενικη ολα καλά και μου είπε αγοράκι. Απο συμπτώματα πως είστε; Μ έχουν ταράξει οι αναγούλες και ο εμετός. 

Άντε με το καλό ο μπέμπης!!! Εμένα δεν φάνηκε το φύλο του στην αυχενική μας κρύβεται μάλλον😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκά μου κορίτσια!! Εγώ είμαι από Κύπρο, το κορίτσι που άνοιξε τη συζήτηση για Μωράκια Φεβρουαρίου 2020! Δυστυχώς τα πράγματα δεν ήταν όπως τα περιμέναμε.. απέβαλα τον Ιούλιο στις 10 εβδομάδες. Έκανα εξετάσεις και τελικά έχω θρομβοφιλία.  Τώρα είμαι ξανά έγκυος 13+3  και βάζω καθημερινά τις αντιπηκτικές ενέσεις στην κοιλιά. Εύχομαι να έχουμε όλες μας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και να χαρούμε αυτή την περίοδο της ζωής μας όσο πιο πολύ γίνεται! Εμένα είναι το πρώτο μου μωράκι. Πήγα για προγεννητικό έλεγχο Την Πέμπτη και μου είπαν όλα καλά, και το πιο σίγουρο να είναι αγοράκι! Το στομάχι μου από τις πρώτες βδομάδες ήταν χάλια, το νιώθω βαρύ όλη μέρα, σκέφτομαι φαγητά και αηδιάζω.  Η εξάντληση και η υπνηλία έχει υποχωρήσεη μπορω να πω. Είχα ημικρανιες και μου έδωσε μαγνήσιο ο γιατρός μου αλλά πάλι τις προηγούμενες τρεις μέρες είχα τρομερό πονοκέφαλο. Νιώθω και κάποια πονάκια-τραβήγματα κάτω χαμηλά αλλά αυτά ειναι φυσιολογικά επειδή μεγαλώνει η μήτρα μαΣ. Πριν λίγες βδομάδες είχα δει και ελάχιστο αίμαι κόκκινο κ γιαυτό πίνω και προγεστερόνη, από 2 τώρα 1 την ημέρα. Η κοιλιά μου είναι φουσκωμένη ενώ δεν έχω βάλει κιλά, αν έβαλα μισό μονο, εσάς έχει φουσκώσει καθόλου; Δηλαδή άρχισε να φαίνεται η εγκυμοσύνη!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η marimar_ είπε:

Καλησπέρα γλυκά μου κορίτσια!! Εγώ είμαι από Κύπρο, το κορίτσι που άνοιξε τη συζήτηση για Μωράκια Φεβρουαρίου 2020! Δυστυχώς τα πράγματα δεν ήταν όπως τα περιμέναμε.. απέβαλα τον Ιούλιο στις 10 εβδομάδες. Έκανα εξετάσεις και τελικά έχω θρομβοφιλία.  Τώρα είμαι ξανά έγκυος 13+3  και βάζω καθημερινά τις αντιπηκτικές ενέσεις στην κοιλιά. Εύχομαι να έχουμε όλες μας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και να χαρούμε αυτή την περίοδο της ζωής μας όσο πιο πολύ γίνεται! Εμένα είναι το πρώτο μου μωράκι. Πήγα για προγεννητικό έλεγχο Την Πέμπτη και μου είπαν όλα καλά, και το πιο σίγουρο να είναι αγοράκι! Το στομάχι μου από τις πρώτες βδομάδες ήταν χάλια, το νιώθω βαρύ όλη μέρα, σκέφτομαι φαγητά και αηδιάζω.  Η εξάντληση και η υπνηλία έχει υποχωρήσεη μπορω να πω. Είχα ημικρανιες και μου έδωσε μαγνήσιο ο γιατρός μου αλλά πάλι τις προηγούμενες τρεις μέρες είχα τρομερό πονοκέφαλο. Νιώθω και κάποια πονάκια-τραβήγματα κάτω χαμηλά αλλά αυτά ειναι φυσιολογικά επειδή μεγαλώνει η μήτρα μαΣ. Πριν λίγες βδομάδες είχα δει και ελάχιστο αίμαι κόκκινο κ γιαυτό πίνω και προγεστερόνη, από 2 τώρα 1 την ημέρα. Η κοιλιά μου είναι φουσκωμένη ενώ δεν έχω βάλει κιλά, αν έβαλα μισό μονο, εσάς έχει φουσκώσει καθόλου; Δηλαδή άρχισε να φαίνεται η εγκυμοσύνη!!  

Με το καλό κορίτσι μου να έχεις μια τελειώμηνη εγκυμοσύνη!!! Και εγώ σήμερα είμαι στην 13η έβδομάδα+3ης μέρες. Εγώ είμαι απο εξωσωματική η 4η στην σειρά και πρώτη φορά μένω έγκυος. Ευτυχώς στο θέμα θρομβοφιλίας επειδή είχα κάνει όλες τις εξετάσεις στις αποτυχίες μου ήμουν προετοιμασμένη και απο την αρχή της εγκυμοσύνης κάνω τις ενέσεις μου χώρια και τα πόσα άλλα φάρμακα που παίρνω μέχρι να μου τα κόψει ο γιατρός. Μέχρι στιγμής πιο πολύ πρήξιμο έχω,άρχισαν να με ενοχλούν τα ρούχα μου. Η κοιλίτσα νομίζω λίγο έχει φουσκώσει αλλά θεωρώ ότι είναι και απο τις ενέσεις, αλλά να πω την αλήθεια αν και σχετικά αδύνατη δεν είχα και ποτέ κοιλιακούς πάντα είχα κοιλίτσα. Αρά δεν το καταλαβαίνει και κανείς. Όσο για κιλά απο την αρχή έχω πάρει μόνο 800 γραμμάρια.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η marimar_ είπε:

Καλησπέρα γλυκά μου κορίτσια!! Εγώ είμαι από Κύπρο, το κορίτσι που άνοιξε τη συζήτηση για Μωράκια Φεβρουαρίου 2020! Δυστυχώς τα πράγματα δεν ήταν όπως τα περιμέναμε.. απέβαλα τον Ιούλιο στις 10 εβδομάδες. Έκανα εξετάσεις και τελικά έχω θρομβοφιλία.  Τώρα είμαι ξανά έγκυος 13+3  και βάζω καθημερινά τις αντιπηκτικές ενέσεις στην κοιλιά. Εύχομαι να έχουμε όλες μας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και να χαρούμε αυτή την περίοδο της ζωής μας όσο πιο πολύ γίνεται! Εμένα είναι το πρώτο μου μωράκι. Πήγα για προγεννητικό έλεγχο Την Πέμπτη και μου είπαν όλα καλά, και το πιο σίγουρο να είναι αγοράκι! Το στομάχι μου από τις πρώτες βδομάδες ήταν χάλια, το νιώθω βαρύ όλη μέρα, σκέφτομαι φαγητά και αηδιάζω.  Η εξάντληση και η υπνηλία έχει υποχωρήσεη μπορω να πω. Είχα ημικρανιες και μου έδωσε μαγνήσιο ο γιατρός μου αλλά πάλι τις προηγούμενες τρεις μέρες είχα τρομερό πονοκέφαλο. Νιώθω και κάποια πονάκια-τραβήγματα κάτω χαμηλά αλλά αυτά ειναι φυσιολογικά επειδή μεγαλώνει η μήτρα μαΣ. Πριν λίγες βδομάδες είχα δει και ελάχιστο αίμαι κόκκινο κ γιαυτό πίνω και προγεστερόνη, από 2 τώρα 1 την ημέρα. Η κοιλιά μου είναι φουσκωμένη ενώ δεν έχω βάλει κιλά, αν έβαλα μισό μονο, εσάς έχει φουσκώσει καθόλου; Δηλαδή άρχισε να φαίνεται η εγκυμοσύνη!!  

Κορίτσι μου με το καλό σου ευχομαι!!!12 κ 2 εγώ !έχω πάρει 2-3 κιλά αλλά στην κοιλιά μου νομίζω φαίνεται λες κ έχω πάρει περισσότερα ...θέμα είχα πάντα στην κοιλιά βέβαια κ έγινε χειρότερο μετά την καισαρική. Τώρα τα τζιν μου πάντως κουμπώνουν με δυσκολία κ κάποια καθόλου 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Τι κάνετε??? Πώς πάει η εγκυμοσύνη σας?? Κάνατε όλες αυχενική?? Από συμπτώματα?? 🙂

Καλημέρα !!!εμεις είμαστε καλα!καναμε και την αυχενική όλα ήταν μια χαρά !Ευτυχώς καλύψαμε και την διαφορά και στην αυχενική είχαμε μόνο μια μέρα διαφορά!απο συμπτώματα πάλι εγώ τίποτα πλέον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η christianna89 είπε:

Καλημέρα !!!εμεις είμαστε καλα!καναμε και την αυχενική όλα ήταν μια χαρά !Ευτυχώς καλύψαμε και την διαφορά και στην αυχενική είχαμε μόνο μια μέρα διαφορά!απο συμπτώματα πάλι εγώ τίποτα πλέον!

Άντε ωραίααααα!!!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!! Κι εμάς το ίδιο μας είπε, την κάλυψε τη διαφορά!!! Κι εγώ το ίδιο από συμπτώματα μόνο αναγουλες μου έμειναν ο εμετός μου σταμάτησε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Άντε ωραίααααα!!!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!! Κι εμάς το ίδιο μας είπε, την κάλυψε τη διαφορά!!! Κι εγώ το ίδιο από συμπτώματα μόνο αναγουλες μου έμειναν ο εμετός μου σταμάτησε!!! 

Τελεια!!ειδατε φύλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω 18 Μαΐου αυχενική! 11 και 3 σήμερα! Κάτι τραβήγματα στην κοιλιά έχω εγώ! Για πείτε οι κοπέλες που κάνατε αυχενικη εμπειρίες; είδατε φυλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η christianna89 είπε:

Τελεια!!ειδατε φύλο;

Δεν έκανα ακόμα αυχενική!! Στον προτελευταίο υπέρηχο ήταν πιο μικρό το μωρό και μας είπε να κανουμε 13 εβδομάδων!! Βέβαια όταν πήγα πάλι πριν 2 εβδομάδες μου είπε ότι έχει καλύψει τη διαφορά και είναι ακριβώς όσο πρέπει!! Δευτέρα πάω για αυχενική!!! Εσείς είδατε φύλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω 18 Μαΐου αυχενική! 11 και 3 σήμερα! Κάτι τραβήγματα στην κοιλιά έχω εγώ! Για πείτε οι κοπέλες που κάνατε αυχενικη εμπειρίες; είδατε φυλο; 

Καλημέρα!!!Κι εγώ θέλω να ακούσω εμπειρίες λίγο έχω αγχωθει η αλήθεια είναι!!! Και δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τη Δευτέρα που έχω ραντεβού!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω 18 Μαΐου αυχενική! 11 και 3 σήμερα! Κάτι τραβήγματα στην κοιλιά έχω εγώ! Για πείτε οι κοπέλες που κάνατε αυχενικη εμπειρίες; είδατε φυλο; 

Καλημερα!!!ναι αυτά τα τραβήγματα τα είχα κ εγώ έχουν μειωθεί αρκετά !εμας μας είπε 70% κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Καλημέρα!!!Κι εγώ θέλω να ακούσω εμπειρίες λίγο έχω αγχωθει η αλήθεια είναι!!! Και δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τη Δευτέρα που έχω ραντεβού!!! 

Σαν κ μενα κ εσυ αγχώνεσαι!δεν είναι τίποτα ένας υπέρηχος είναι πιο διεξοδικός και το αίμα που θα σου πάρουν για να βγει συνδοιαστικα η απάντηση!! Ο γιατρός μου φωνάζει να μην αγχώνομαι!!!ολα θα είναι μια χαρά !!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Δεν έκανα ακόμα αυχενική!! Στον προτελευταίο υπέρηχο ήταν πιο μικρό το μωρό και μας είπε να κανουμε 13 εβδομάδων!! Βέβαια όταν πήγα πάλι πριν 2 εβδομάδες μου είπε ότι έχει καλύψει τη διαφορά και είναι ακριβώς όσο πρέπει!! Δευτέρα πάω για αυχενική!!! Εσείς είδατε φύλο?

Και μας έτσι ακριβώς στο ιατρείο του ο γιατρός το έβγαζε 1 εβδομάδα περίπου μικρότερο. Ήθελε να κάνω την αυχενική στις 19. Λέω δεν υπαρχει περίπτωση θα σκάσω μέχρι τότε!πες πες τον έπεισα!την έκανα 12 κ 3 και στην αυχενική η διαφορά είχε καλυφθεί!για την ακρίβεια το έβγαλε 12 κ 2!70% μας είπαν κοριτσάκι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...