Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διατροφη μωρου 12 μηνων


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια σε λιγο ο μπεμπης γινεται 12 μηνων.ποιο το καθημερινο προγραμμα του μωρου σας?πως του τα δινεται και τα μεγειρευετε? .ευχαριστω 😙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!! Κ εμένα ο μικρός μου είναι 12 μηνών. Έχουμε σταματήσει τα αλεσμένα από 10μηνων περίπου.

Από φαγητά τρώει ότι κ εμείς εννοείται χωρίς άλατι κ τις περισσότερες φορές όπου είναι δυνατόν προτιμώ να τα κάνω στον ατμό κλπ ...1-2 φορές ψάρι(σούπα) 2-3 φορές μοσχάρι (μπιφτέκι, γιουβαρλάκια, κιμά με μακαρόνακι, ή γιουβέτσι με το κρέας σε ίνες) 1 φορα κοτόπουλο κ όσπρια κ λαδερα γενικά τρώει τα πάντα!!!

Πρωινό τις περισσότερες φορές αυγό(βραστό) είτε μαζί με λίγο τοστ ή με φρούτα ή με τυρί μόνο....κάποια μέρα του κάνω βρώμη με φρούτα κ ταχίνι...του έχω δοκιμάσει τυροπιτάκια, σπανακοπιτακια(σπιτικά) ...αν δεν φαει το πρωί φρούτα τότε του δίνω(κομματάκια) ενδιάμεσα από μεσημεριανό κ απογευματινό!!!κ για απογευματινό ή μισό από το μεσημεριανό ή γιαούρτι ή τραχανά η τοστ....κρέμες έτοιμες πότε δεν του άρεσαν κ ούτε εγώ ήθελα να τρώει πολλές...κ μετά πάντα πίνει γάλα όπως κ το πρωί αλλά κ κατά τη διάρκεια της νύχτας ακόμα!!!☺️ 

Επίσης τα μόνα που ακόμα θέλω να λιώνω είναι το μήλο γιατί τον δυσκολεύει όσο μικρό κομμάτι κ αν του δώσω κ το αχλάδι εκτός κ αν είναι πολύ μαλακό όποτε το τρώει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...