Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Έκανα τεστ και δυστυχώς ήταν αρνητικό ☹️. Όλο το βράδυ με ενοχλούσε η κοιλιά μου πάλι αλλά μέχρι τώρα τίποτα. Από την άλλη άρχισα να φοβάμαι γιατί ενώ έχω πόνους δεν μου έρχεται. Απλά θέλω να μου έρθει να ησυχάσω και να ξεκινήσω πάλι τις προσπάθειες!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Έκανα τεστ και δυστυχώς ήταν αρνητικό ☹️. Όλο το βράδυ με ενοχλούσε η κοιλιά μου πάλι αλλά μέχρι τώρα τίποτα. Από την άλλη άρχισα να φοβάμαι γιατί ενώ έχω πόνους δεν μου έρχεται. Απλά θέλω να μου έρθει να ησυχάσω και να ξεκινήσω πάλι τις προσπάθειες!🥰

Καλημερούδια!!! Ποτέ περίμενες εχεις καθυστερήση!?... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια!!! Ποτέ περίμενες εχεις καθυστερήση!?... 

Ναι για αυτό προβληματίζομαι. Περίμενα 28-29. Ωορρηξία είχα στις 15 περίπου ( την καταλαβαίνω σχεδόν πάντα από του πόνους) και μετά από 14 ημέρες αδιαθετω. Τώρα τι συμβαίνει; Άρχισα να αγχώνομαι. Ελπίζω να μου έρθει σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι για αυτό προβληματίζομαι. Περίμενα 28-29. Ωορρηξία είχα στις 15 περίπου ( την καταλαβαίνω σχεδόν πάντα από του πόνους) και μετά από 14 ημέρες αδιαθετω. Τώρα τι συμβαίνει; Άρχισα να αγχώνομαι. Ελπίζω να μου έρθει σήμερα!

Καλημέρα! Δε νομίζω να είναι κάτι, μην αγχώνεσαι. Άσε να περάσει και η σημερινή μέρα και βλέπεις. Και όσο δεν βλέπουμε περίοδο ελπίζουμε, ακόμα θυμάμαι μια κοπέλα όταν πρωτογράφτηκα στο forum. Αρνητικά τεστ, αρνητικές χοριακές και τελικά... Έγκυος! Πρέπει να είχαν περάσει και 20 μέρες μέχρι να φανεί το εμβρυάκι, και γέννησε μια χαρά η κοπέλα... 
Εν τω μεταξύ, για να ξεχαστείς, μήπως να ανοίξεις το καινούριο θεματάκι;; Λέω εγώ τώρα;; :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! Δε νομίζω να είναι κάτι, μην αγχώνεσαι. Άσε να περάσει και η σημερινή μέρα και βλέπεις. Και όσο δεν βλέπουμε περίοδο ελπίζουμε, ακόμα θυμάμαι μια κοπέλα όταν πρωτογράφτηκα στο forum. Αρνητικά τεστ, αρνητικές χοριακές και τελικά... Έγκυος! Πρέπει να είχαν περάσει και 20 μέρες μέχρι να φανεί το εμβρυάκι, και γέννησε μια χαρά η κοπέλα... 
Εν τω μεταξύ, για να ξεχαστείς, μήπως να ανοίξεις το καινούριο θεματάκι;; Λέω εγώ τώρα;; :) 

Ναι!😃 Πρέπει να σκεφτώ και τίτλο!Με όλο αυτό ξεχάστηκα! Ήμουν αισιόδοξη με την καθυστέρηση και τώρα κάπως μου ήρθε! Από την χαρά έπεσα στην λύπη σε 5 λεπτά! Άτιμα τέστ! Την επόμενη φορά δεν θα κάνω καθόλου! Θα πάω κατευθείαν να γεννήσω!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Μπα κορίτσια αρνητικό πάλι το τεστ. Άρα θα περιμένω να ερθει

Μηπως καλυτερα να εκανες μια χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Jomou είπε:

Όχι κανονικά γίνονται. Κ εμείς αρχικά είχαμε πει να το αφήσουμε μέχρι να φτιάξουν λίγο τα πράγματα αλλά μετά σκέφτηκα να εκμεταλλευτώ το γεγονός ότι δεν δουλεύω και μπορώ να το περάσω χαλαρή στο σπιτάκι μου. Πήγε καλά απο θέμα συγχρονισμού και γενικά από οτι μας είπε ο γιατρός. Είναι η δεύτερη φορά ελπίζω να είναι τυχερή. Να το προσπαθήσεις σύντομα είναι σχετικά εύκολη διαδικασία. καλή τύχη.

Αχ τι κρίμα. Έχασα ένα μήνα. Μέσα σε όλο αυτό το χαμό που γίνεται στον κόσμο όλο ένιωσα επιπόλαιη και το ακύρωσα το ραντεβού μου. Αλλά κακώς. Δεν πειράζει. Τώρα μάλλον τέλη Μάη θα πάει γιατί τώρα είμαι στις γόνιμες. Οπότε μόλις αδιαθετήσω το βάζω μπρος. Ξέρω στην πρώτη οι πιθανότητες δεν είναι μαζί μας αλλά στην 2η θα τα καταφέρεις! Πότε σου είπε ο γιατρός για χοριακή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marina22 θα κάνω αν δεν μου έρθει μέχρι Δευτέρα. Δυστυχώς είμαι επαρχία και θα πάμε Αθήνα την Κυριακή που ξεκινάμε δουλειά τη Δευτέρα. Οπότε Εάν μέχρι τότε δεν έρθει θα κάνω Δευτέρα πριν πάω δουλειά. 

Εσύ γιατί δεν κάνεις ένα τεστ; Ίσως σου δείξει θετικό από τώρα. Δεν ξέρεις ποτε...

@Lacostaki έχεις δίκιο αλλά πλέον το αποκλείω γιατί έχουν περάσει πολλές μέρες και έπρεπε έστω και άχνη να είχε δείξει το τεστ που έκανα σήμερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσακια!!! @Ευάγγελοςτ  @JohannaMak οσο δεν την βλεπουμε την κυρια περιμενουμε και ελπιζουμε!!!

Καλημέρα lacostaki! Σαν να είδα ροζ πριν λίγο στο σκούπισμα. Θέλω να μου έρθει να ησυχάσω. Είναι η πρώτη φορά που ξεπερνά τις 29 ημέρες τους τελευταίους μήνες και είχα χαρεί. Με έπιασαν και τα ψυχολογικά μου τώρα που άφησα χρόνο να περάσει και δεν προσπάθησα νωρίτερα όπως έπρεπε. Σκέφτομαι όμως και το άλλο. Μήπως έχουμε πάλι το ίδιο θέμα με το σπέρμα για αυτό δεν μπορώ να μείνω. Νομίζω ήρθε η ώρα να κοιταχτει πάλι ο άντρας μου. Και πάρα πολύ το άφησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

@Ευάγγελοςτ τι εγινε τελικα;;;;;;;;;;;;;

Έκανα τεστ κορίτσι μου και ήταν αρνητικό. Πριν είδα και ροζ άρα έρχεται!☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

@marina22 θα κάνω αν δεν μου έρθει μέχρι Δευτέρα. Δυστυχώς είμαι επαρχία και θα πάμε Αθήνα την Κυριακή που ξεκινάμε δουλειά τη Δευτέρα. Οπότε Εάν μέχρι τότε δεν έρθει θα κάνω Δευτέρα πριν πάω δουλειά. 

Εσύ γιατί δεν κάνεις ένα τεστ; Ίσως σου δείξει θετικό από τώρα. Δεν ξέρεις ποτε...

@Lacostaki έχεις δίκιο αλλά πλέον το αποκλείω γιατί έχουν περάσει πολλές μέρες και έπρεπε έστω και άχνη να είχε δείξει το τεστ που έκανα σήμερα... 

Στην αδερφή μου όταν έμεινε έγκυος στον γιο της τα τεστ της έβγαιναν αρνητικά μετά από μια εβδομάδα καθυστέρηση οπότε μην αποκλείεις τίποτα. Περίμενε να δεις πως θα πάει και αν δεν έρθει πήγαινε τη Δευτέρα για χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Στην αδερφή μου όταν έμεινε έγκυος στον γιο της τα τεστ της έβγαιναν αρνητικά μετά από μια εβδομάδα καθυστέρηση οπότε μην αποκλείεις τίποτα. Περίμενε να δεις πως θα πάει και αν δεν έρθει πήγαινε τη Δευτέρα για χοριακη

Ναι κορίτσι μου. Αυτό θα κάνω. Δεν έχω άλλη επιλογή... βγήκε και σε σένα αρνητικό το τεστ είπες ε; :( κρίμα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Ναι κορίτσι μου. Αυτό θα κάνω. Δεν έχω άλλη επιλογή... βγήκε και σε σένα αρνητικό το τεστ είπες ε; :( κρίμα.... 

Όχι εγώ δεν έκανα τεστ εμένα ήρθε η κυρία κανονικά στην ώρα της στις 25 μέρες ακριβώς απλά είχα μια μικρή ελπίδα γιατί άρχισαν οι πόνοι από την 23 μέρα και την 24 είχα ροζ καφέ και είπα μήπως δεν ερχόταν και ήταν τίποτα άλλο αλλά αυτή εγγλεζα στο ραντεβού της. Το καλό είναι ότι έχω παρά πολύ σταθερό κύκλο και αυτό σημαίνει ότι το σύστημα ακόμα δουλεύει σωστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι εγώ δεν έκανα τεστ εμένα ήρθε η κυρία κανονικά στην ώρα της στις 25 μέρες ακριβώς απλά είχα μια μικρή ελπίδα γιατί άρχισαν οι πόνοι από την 23 μέρα και την 24 είχα ροζ καφέ και είπα μήπως δεν ερχόταν και ήταν τίποτα άλλο αλλά αυτή εγγλεζα στο ραντεβού της. Το καλό είναι ότι έχω παρά πολύ σταθερό κύκλο και αυτό σημαίνει ότι το σύστημα ακόμα δουλεύει σωστά. 

Α ναι συγγνώμη μπερδεύτηκα έτσι όπως άνοιξα τα μηνύματα. 

Εγώ ούτε φοβερό πόνο έχω ούτε καφέ υγρά ούτε τίποτα... Μόνο που και που τραβήγματα. Μάλλον όπως μου αναφέραμε πιο πάνω, ίσως να είναι λόγω αποβολής που είχα τον προηγούμενο μήνα, αναστατωθηλε ο κύκλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marina22 είπε:

Εμενα κοριτσια συνεχιζονται τα καφε ΚΑΙ σημερα..

Καλημέρα κορίτσι μου περίμενε να δεις πως θα πάει και αν δεν έρθει που στο εύχομαι πήγαινε τη Δευτέρα για χοριακη. Τεστ καλύτερα μην κάνεις γιατί μπορεί να απογοητευτεί άδικα δεν νομίζω ότι θα δείξει το τεστ από τη στιγμή που έχεις αυτά τα καφε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου περίμενε να δεις πως θα πάει και αν δεν έρθει που στο εύχομαι πήγαινε τη Δευτέρα για χοριακη. Τεστ καλύτερα μην κάνεις γιατί μπορεί να απογοητευτεί άδικα δεν νομίζω ότι θα δείξει το τεστ από τη στιγμή που έχεις αυτά τα καφε

Lacostaki μου βάλε με 28/5 στο πινακακι😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι εγώ δεν έκανα τεστ εμένα ήρθε η κυρία κανονικά στην ώρα της στις 25 μέρες ακριβώς απλά είχα μια μικρή ελπίδα γιατί άρχισαν οι πόνοι από την 23 μέρα και την 24 είχα ροζ καφέ και είπα μήπως δεν ερχόταν και ήταν τίποτα άλλο αλλά αυτή εγγλεζα στο ραντεβού της. Το καλό είναι ότι έχω παρά πολύ σταθερό κύκλο και αυτό σημαίνει ότι το σύστημα ακόμα δουλεύει σωστά. 

Κοριτσι μου μην απογοητευεσαι! Εχεις και πολυ σταθερη περιοδο, αυτο ειναι θετικοτατο! Βουρ για τον επομενο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου περίμενε να δεις πως θα πάει και αν δεν έρθει που στο εύχομαι πήγαινε τη Δευτέρα για χοριακη. Τεστ καλύτερα μην κάνεις γιατί μπορεί να απογοητευτεί άδικα δεν νομίζω ότι θα δείξει το τεστ από τη στιγμή που έχεις αυτά τα καφε

Ε ναι δεν μπορω να κανω κατι αλλο. Ασε που ποναω και νιωθω οτι ερχεται ασχετως που εχω ακομα καφε υγρα. Θα ερθει μεσα στην ημερα και το κοκκινο αιμα. Ετσι νιωθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι!😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Δεν πειραζει κοριτσι μου ειπαμε ο Μαιος ειναι ο μηνας σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...