Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Κορίτσια καλημέρα, τι κάνετε; εγώ προσπαθώ να είμαι καλα, μίλησα εχθές με τον ιδιώτη γιατρό τον οποίο εγω πήρα πάλι τηλ και επέμεναν και ο γιατρός και η γραμματέας του ότι με έχουν πάρει τηλ πράγμα που δεν ισχύει, όταν τον ρώτησα για τις εξετάσεις μου είπε να μιλήσω με έναν αιματολογο, ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και ότι δεν επιρεαζει την εγκυμοσύνη αλλά ότι κάτι βλέπει σε ένα γονίδιο, όταν τον ρώτησα τι βλέπει; μου έβαλε μια κατσαδα ότι έχει παρατήσει την οικογένεια του για να δει τις εξετάσεις μου, ότι με έπαιρναν τηλ και δε τοσηκωνα, ότι τόσες γυναίκες που βλέπει δε μπορεί  να μιλάει στο τηλ με όλες τους, δεν είπα τίποτα κατάπια τη γλώσσα μου και ανακαλύπτω ότι κάτι δε πάει καλά με τις εξετάσεις, δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης που με αγχώνει και μιλάω με το γιατρό μου και αυτός μου βάζει τις φωνές αντί να με ηρεμήσει και είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη και θα φρικάρω αν δε πάει καλά κ αυτή!!! 

Κορίτσι μου καλημέρα. Αρχικά να σου θυμίσω αν κ δε το έχω ζήσει ότι υπάρχουν εγκυμοσύνες χωρίς συμπτώματα!!!για να είσαι έγγυος δε σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις εμετό όλη την ώρα κ να ζαλίζεσαι.. επίσης σκέψου τι αλλιώς αν είχες κάτθ ίσως να είχες αιμορραγίες κτλ.εσυ μια χαρά είσαι νομίζω.. κ η χοριακη σου ακόμα πιο καλή!!!

δώσε ένα μεγάλο άκυρο στον βλάκα γιατρό που σου μίλησε έτσι. Το ήθελε τι μπινελικι του... Απαράδεκτος!!! Θα μιλάς μόνο με τον δικό σου γιατρό που εμπιστεύεσαι κ ας είναι στην άλλη άκρη .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα. Αρχικά να σου θυμίσω αν κ δε το έχω ζήσει ότι υπάρχουν εγκυμοσύνες χωρίς συμπτώματα!!!για να είσαι έγγυος δε σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις εμετό όλη την ώρα κ να ζαλίζεσαι.. επίσης σκέψου τι αλλιώς αν είχες κάτθ ίσως να είχες αιμορραγίες κτλ.εσυ μια χαρά είσαι νομίζω.. κ η χοριακη σου ακόμα πιο καλή!!!

δώσε ένα μεγάλο άκυρο στον βλάκα γιατρό που σου μίλησε έτσι. Το ήθελε τι μπινελικι του... Απαράδεκτος!!! Θα μιλάς μόνο με τον δικό σου γιατρό που εμπιστεύεσαι κ ας είναι στην άλλη άκρη .. 

Έχω 2 γιατρούς έναν στο νοσοκομείο και έναν ιδιώτη, αυτός στο νοσοκομείο είναι πάρα πολύ καλός αλλά τον έχω μόνο όταν είμαι έγκυος γιατί έχει πάρα πάρα πολλές γυναίκες και δεν προλαβαίνει, ο ιδιώτης μου κάνει τους τακτικούς ελέγχους τεστ ΠΑΠ, και τα συναφή τους δεν τον έχω πολύ καιρό γιατρό βέβαια, έχω λοιπόν  και τους 2, είμαι μια  περίπτωστωση όταν μένω έγκυος έχω τα προβλήματα μου, θέλω τη προσοχή μου και δυστυχώς σε το βρίσκω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰 

Εγώ έλιωσα στον ύπνο! Ξύπνησα στις 9:30 που για εμένα είναι περίεργο. Εδώ βρέχει συνεχώς. Δεν έχει σταματήσει από χθές το πρωί. Να δω πως θα περάσουμε την ημέρα μας πάλι!

@Μασαμου δεν νομίζω να πας ξανά σε αυτόν τον γιατρό; Ο οποίος δεν πρέπει να αποκαλείται έτσι γιατί είναι υποχρεωμένος να σε συμβουλέψει και να σε βοηθήσει. Αλλιώς ας πάει να αραξει σε μια ξαπλώστρα στην παραλία να μην τον ενοχλεί κανείς. Καταλαβαίνω ότι άνθρωποι είναι κι αυτοί αλλά ας μειώσει τους πελάτες του αν δεν μπορεί να αντεπεξέλθει. Αλλά τα λεφτά είναι καλά πως να το κάνουμε!

Τα συμπτώματα μου εμένα ξεκίνησαν αφού άκουσα καρδούλα! Μέχρι τότε τίποτα απολύτως. Εκτός το ότι είχα πολλά υγρά τις ημέρες που ήταν να αδιαθετησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια καλή Κυριακή να εχετε Εγώ μίλησα εχθές με τον γιατρό μου με πήρε για να δει πως είμαι (είχαμε ξανά μιλήσει αλλά στα γρήγορα) Λοιπόν τον ξανά ρώτησα για την όλη κατάσταση που επικρατεί και μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένας λογως να πανικοβαλομαι και ότι από τη στιγμή που είμαι υγιής δεν κινδυνεύω ότι θέλει απλά προσοχή και ότι απλά αν έρθει το θετικό και δεν έχει περάσει όλο αυτό θα πρέπει να πάρω άδεια και να κάτσω σπίτι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elisa91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

πως είστε ;
Εγώ σήμερα επιτέλους κάθομαι σπίτι! 
Εγω ήθελα να σας ρωτήσω κάτι . Ποσες μέρες πονάτε στις γόνιμες μέρες; 
Εγω άρχισα να πονάω από τη 13 μέρα μέχρι κ εχθές 17 . Εκτος από πόνο είχα κ καφέ υγρά .

Καλημέρα κορίτσι!💗 Υπάρχουν φορές που οι ενοχλήσεις μου ξεκινάνε από την 11η ημέρα. Υποτίθεται ότι πρέπει να πονάς το πολύ δύο ημέρες στην ωορρηξία αλλά δεν είναι πάντα έτσι. Εγώ τουλάχιστον πολλές φορές έχω πονακια 3-4 ημέρες. Μπορεί και παραπάνω τώρα που το σκέφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰 

Εγώ έλιωσα στον ύπνο! Ξύπνησα στις 9:30 που για εμένα είναι περίεργο. Εδώ βρέχει συνεχώς. Δεν έχει σταματήσει από χθές το πρωί. Να δω πως θα περάσουμε την ημέρα μας πάλι!

@Μασαμου δεν νομίζω να πας ξανά σε αυτόν τον γιατρό; Ο οποίος δεν πρέπει να αποκαλείται έτσι γιατί είναι υποχρεωμένος να σε συμβουλέψει και να σε βοηθήσει. Αλλιώς ας πάει να αραξει σε μια ξαπλώστρα στην παραλία να μην τον ενοχλεί κανείς. Καταλαβαίνω ότι άνθρωποι είναι κι αυτοί αλλά ας μειώσει τους πελάτες του αν δεν μπορεί να αντεπεξέλθει. Αλλά τα λεφτά είναι καλά πως να το κάνουμε!

Τα συμπτώματα μου εμένα ξεκίνησαν αφού άκουσα καρδούλα! Μέχρι τότε τίποτα απολύτως. Εκτός το ότι είχα πολλά υγρά τις ημέρες που ήταν να αδιαθετησω.

Καλημέρα, δε ξέρω αν θα πάω σε αυτόν, αυτή τη στιγμή νιώθω χαμένη έχω τέτοιο άγχος για τη 2η  χοριακή αύριο που δε μπορώ να σκεφτώ, μακάρι να είναι όλα καλά και να έχω Χαρούμενα νέα να σας πω,. Επειδή είναι η τρίτη προσπάθεια μας και φοβόμαστε πως θα εξελιχθεί, δε το έχουμε πει σε κανέναν ούτε στις οικογένειες μας, μόνο σε εσάς το έχω πει και η αλήθεια είναι οτι μου δίνεται πολύ κουράγιο!!!! Ευχαριστώ ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elisa91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

πως είστε ;
Εγώ σήμερα επιτέλους κάθομαι σπίτι! 
Εγω ήθελα να σας ρωτήσω κάτι . Ποσες μέρες πονάτε στις γόνιμες μέρες; 
Εγω άρχισα να πονάω από τη 13 μέρα μέχρι κ εχθές 17 . Εκτος από πόνο είχα κ καφέ υγρά .

Καλημέρα, Εγώ πονάω έντονα τη μέρα που σπάει το αυγουλακι και λίγο τη προηγούμενη, όσο για τα υγρά αν και δε το έχω πάθει, έχω ακούσει από άλλες κοπέλες ότι μπορεί να βγάλουν, εσύ είχες πολλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Καλημέρα, Εγώ πονάω έντονα τη μέρα που σπάει το αυγουλακι και λίγο τη προηγούμενη, όσο για τα υγρά αν και δε το έχω πάθει, έχω ακούσει από άλλες κοπέλες ότι μπορεί να βγάλουν, εσύ είχες πολλά; 

Καλημέρα !

Έχω ξανά βγαλει  αλλά ήταν για δυο μέρες . Τώρα είχα πολλές μέρες υγρά σαν ώμο  αυγού που μέσα είχαν κ λίγο καφέ . Ήταν πένητες  μέρες συνεχόμενα  . Τώρα έχω μόνο λίγο πόνο χαμηλά στην κοιλιά σαν να με πιέζει . 
ελπιζω να είναι κάτι καλό κ να μην είναι του κύκλου τα καμώματα 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Καλημέρα !

Έχω ξανά βγαλει  αλλά ήταν για δυο μέρες . Τώρα είχα πολλές μέρες υγρά σαν ώμο  αυγού που μέσα είχαν κ λίγο καφέ . Ήταν πένητες  μέρες συνεχόμενα  . Τώρα έχω μόνο λίγο πόνο χαμηλά στην κοιλιά σαν να με πιέζει . 
ελπιζω να είναι κάτι καλό κ να μην είναι του κύκλου τα καμώματα 😊 

Στο εύχομαι να είναι κάτι παααρα πολύ καλό!!!! Λίγο υπομονή ακόμα  😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2020 at 11:13 ΠΜ, ο/η Spongebob είπε:

👍👍👍 Ναι ναι..Εγω Δευτερα παω στη μοναδα για χοριακη..Τι να πω ρε κοριτσια..εχω ηπια πονακια περιοδου και στη μεση απο την πρωτη κιολας μερα της εμβρυομεταφορας..Δεν εχω ομως κατι στο σκουπισμα(συγγνωμη αν γινομαι περιγραφικη)..Μακαρι να μην ειναι περιοδος και να ειναι απο το εμβρυακι μου..θελω πολυ να το πιστεψω...

Καλημέρα, και εγώ πάω για χοριακη τη Δευτέρα!!! Ευχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακη και εμενα να έχει υπερδιπλασιαστει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Καλημέρα, και εγώ πάω για χοριακη τη Δευτέρα!!! Ευχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακη και εμενα να έχει υπερδιπλασιαστει!!! 

Μασα μου καλημερα..!!!!

Σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου..!!! Απο την πλευρα μου κι εγω  ανταποδιδω και σου ευχομαι να εχει υπερδιπλασιαστει η χοριακη σου και να εξελιχθουν ολα τελεια στην εγκυμοσυνη σου...!!!! Να μην αγχωνεσαι θα δεις ολα θα ειναι καλα!!!!!Να μας πανε ολα τελειααααααα λοιπον!!

Ειμαι πολυ αγχωμενη η αληθεια οσο πλησιαζουν οι ωρες...Εχθες ειχα πονακια περιοδου ηπια γιατι εγω στην περιοδο μου στην κυριολεξια σφαδαζω απο τους πονους..Κοιταζω στο ημερολογιο περιοδου μου και στις 2 προηγουμενες φορες ειχα παλι πονακια και ειχε γινει η συλληψη...Τι να πω..Καθομαι ολη την ωρα και κοιταω παλια συμπτωματα γραφω τα τωρινα..ειναι πολυ ψυχοφθορο ρε γαμωτο ολο αυτο σε συνδυασμο με οτι εχω περασει..και τωρα τν εγκλεισμο...ωρες ωρες νιωθω οτι χανω τον εαυτο μου και το μυαλο μου..Δεν θελω ομως να με παρει απο κατω..Παμε δυνατααααα για αυριοοο!!!!!!!

Η κυκλοθυμιααα στο επακρο του τρελου καταλαβαινεις..χαχαχχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Μασα μου καλημερα..!!!!

Σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου..!!! Απο την πλευρα μου κι εγω  ανταποδιδω και σου ευχομαι να εχει υπερδιπλασιαστει η χοριακη σου και να εξελιχθουν ολα τελεια στην εγκυμοσυνη σου...!!!! Να μην αγχωνεσαι θα δεις ολα θα ειναι καλα!!!!!Να μας πανε ολα τελειααααααα λοιπον!!

Ειμαι πολυ αγχωμενη η αληθεια οσο πλησιαζουν οι ωρες...Εχθες ειχα πονακια περιοδου ηπια γιατι εγω στην περιοδο μου στην κυριολεξια σφαδαζω απο τους πονους..Κοιταζω στο ημερολογιο περιοδου μου και στις 2 προηγουμενες φορες ειχα παλι πονακια και ειχε γινει η συλληψη...Τι να πω..Καθομαι ολη την ωρα και κοιταω παλια συμπτωματα γραφω τα τωρινα..ειναι πολυ ψυχοφθορο ρε γαμωτο ολο αυτο σε συνδυασμο με οτι εχω περασει..και τωρα τν εγκλεισμο...ωρες ωρες νιωθω οτι χανω τον εαυτο μου και το μυαλο μου..Δεν θελω ομως να με παρει απο κατω..Παμε δυνατααααα για αυριοοο!!!!!!!

Η κυκλοθυμιααα στο επακρο του τρελου καταλαβαινεις..χαχαχχαχαχαχ

Σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι πολύ δύσκολο, προσπαθείς κάθε τι που συμβαίνει να δεις το έχω ξανανιώσει γιατί το ένιωσα, σε τι ένταση το ένιωσα,  τρελό άγχος. Το κερασάκι στη τούρτα για εμένα είναι ότι πριν από λίγο πήγα τουαλέτα και είδα λίγο αίμα κ έχω πονακια, πήρα το γιατρό του νοσοκομείου και μου είπε αυστηρά κρεββάτι και utrogestan, τα κλασικά μας δλδ, στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάθει 2 αποκόλλησης  μακάρι να πάνε όλα καλά αυτη τη φορά έχω 2 αποτυχίες δε θέλω άλλη. Είναι και εσένα το πρώτο; συγγνώμη αλλά δε θυμάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι πολύ δύσκολο, προσπαθείς κάθε τι που συμβαίνει να δεις το έχω ξανανιώσει γιατί το ένιωσα, σε τι ένταση το ένιωσα,  τρελό άγχος. Το κερασάκι στη τούρτα για εμένα είναι ότι πριν από λίγο πήγα τουαλέτα και είδα λίγο αίμα κ έχω πονακια, πήρα το γιατρό του νοσοκομείου και μου είπε αυστηρά κρεββάτι και utrogestan, τα κλασικά μας δλδ, στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάθει 2 αποκόλλησης  μακάρι να πάνε όλα καλά αυτη τη φορά έχω 2 αποτυχίες δε θέλω άλλη. Είναι και εσένα το πρώτο; συγγνώμη αλλά δε θυμάμαι 

Ναι ναι ξαπλα και προγεστερονη..!!! ειχα κι εγω στην  πρωρη μου εγκυμοσυνη αποκολληση!!! Ολα καλα θα ειναι μην αγνωνεσαι...! Οχι ειναι η 3η μου εμβρυομεταφορα ..Την πρωτη εμεινα εγκυος σε δυδυμα επρεπε να προχωρησω σε εμβρυικη μειωση μετα απο προβλημα στο ενα μωρο και γεννησα προωρα και το αλλο..Μετα μεταφεραμε αλλη μια βλαστοκυστη και εκανα βιοχημικη κυηση...τωρα περιμενω σε αναμμενα καρβουνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Ναι ναι ξαπλα και προγεστερονη..!!! ειχα κι εγω στην  πρωρη μου εγκυμοσυνη αποκολληση!!! Ολα καλα θα ειναι μην αγνωνεσαι...! Οχι ειναι η 3η μου εμβρυομεταφορα ..Την πρωτη εμεινα εγκυος σε δυδυμα επρεπε να προχωρησω σε εμβρυικη μειωση μετα απο προβλημα στο ενα μωρο και γεννησα προωρα και το αλλο..Μετα μεταφεραμε αλλη μια βλαστοκυστη και εκανα βιοχημικη κυηση...τωρα περιμενω σε αναμμενα καρβουνα...

Λαθος διατύπωση σόρι, εννοώ δεν έχεις ούτε εσύ παιδάκι; τη πρώτη φορά ήσουν σε προχωρημενη εγκυμοσύνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μασα είπε:

Λαθος διατύπωση σόρι, εννοώ δεν έχεις ούτε εσύ παιδάκι; τη πρώτη φορά ήσουν σε προχωρημενη εγκυμοσύνη; 

Καταλαβα λαθος κι εγω σορυ..!!😋οχι δεν τα καταφερα δυστυχως τις 2 προηγουμενες φορες και δεν εχω..ευχομαι σε αυτην..

Ναι ημουν 23 εβδομαδων..Μετα τη β επιπεδου βρεθηκε το προβλημα...28/11/19 εκανα τη μειωση και 8/12 γεννησα..

27/2 φαντασου εκανα την μεταφορα που κατεληξε βιοχημικη και

27/3 η τωρινη...!!!!! Ποσο θελω να τα καταφερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Καταλαβα λαθος κι εγω σορυ..!!😋οχι δεν τα καταφερα δυστυχως τις 2 προηγουμενες φορες και δεν εχω..ευχομαι σε αυτην..

Ναι ημουν 23 εβδομαδων..Μετα τη β επιπεδου βρεθηκε το προβλημα...28/11/19 εκανα τη μειωση και 8/12 γεννησα..

27/2 φαντασου εκανα την μεταφορα που κατεληξε βιοχημικη και

27/3 η τωρινη...!!!!! Ποσο θελω να τα καταφερω...

23 εβδομάδων;;;;; όχι!!! Τρομερό, τι πέρασες!!!! Μακάρι αυτή τη φορα να είναι αλλιώς!!! Εγώ έκανα τη 17 διακοπή και ήταν τρομερό!!!  Και για τις δύο μας είναι η τρίτη προσπάθεια, μακάρι να καταφέρουμε να κρατήσουμε τα μωράκια μας αυτή τη φορά!!! Αύριο θα ξέρουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Καταλαβα λαθος κι εγω σορυ..!!😋οχι δεν τα καταφερα δυστυχως τις 2 προηγουμενες φορες και δεν εχω..ευχομαι σε αυτην..

Ναι ημουν 23 εβδομαδων..Μετα τη β επιπεδου βρεθηκε το προβλημα...28/11/19 εκανα τη μειωση και 8/12 γεννησα..

27/2 φαντασου εκανα την μεταφορα που κατεληξε βιοχημικη και

27/3 η τωρινη...!!!!! Ποσο θελω να τα καταφερω...

Πω πω τι πέρασες βρε κορίτσι μου; Πως στεναχωριέμαι ειδικά όταν προχωράει τόσο μια εγκυμοσύνη! Εύχομαι ολόψυχα να γίνεις γρήγορα μανούλα και όλα αυτά να είναι απλά μια ανάμνηση.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

23 εβδομάδων;;;;; όχι!!! Τρομερό, τι πέρασες!!!! Μακάρι αυτή τη φορα να είναι αλλιώς!!! Εγώ έκανα τη 17 διακοπή και ήταν τρομερό!!!  Και για τις δύο μας είναι η τρίτη προσπάθεια, μακάρι να καταφέρουμε να κρατήσουμε τα μωράκια μας αυτή τη φορά!!! Αύριο θα ξέρουμε 

Περασα παρα  πολυ δυσκολα..Ακομη και τωρα νομιζω πολλες φορες οτι δεν τα εχω ζησει ολα αυτα οτι ηταν μια τραγικη ταινια.. Μπορεις να με καταλαβεις  δυστυχως εφοσον εχεις περασει κατι παρομοιο..λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου..Καμια γυναικα δεν πρεπει να τα περναει ολα αυτα...Να ομως που γινονται..

Αχ μακαρι να τα καταφερουμε...Να ειναι η τριτη και τυχερη μας φορα..!!!!!

Απτο πρωι λεω να περασουν οι ωρες να πεσω για υπνο να ξυπνησω και να παω στη μοναδα για το τεστ...😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πω πω τι πέρασες βρε κορίτσι μου; Πως στεναχωριέμαι ειδικά όταν προχωράει τόσο μια εγκυμοσύνη! Εύχομαι ολόψυχα να γίνεις γρήγορα μανούλα και όλα αυτά να είναι απλά μια ανάμνηση.💗

Σε ευχαριστω πολυ πολυ..Μακαρι να γινει ετσι οπως τα λες..το θελω οσο τιποτε αλλο στν κοσμο!!!!!

Εσεις ολες που εχετε κανει η κανετε τις προσπαθειες σας και δινετε τν αγωνα σας μπορειτε να καταλαβετε..Και σας ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια και το κουραγιο που δινετε...Νιωθω οτι μου εχετε φερει γουρι...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μασα είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι πολύ δύσκολο, προσπαθείς κάθε τι που συμβαίνει να δεις το έχω ξανανιώσει γιατί το ένιωσα, σε τι ένταση το ένιωσα,  τρελό άγχος. Το κερασάκι στη τούρτα για εμένα είναι ότι πριν από λίγο πήγα τουαλέτα και είδα λίγο αίμα κ έχω πονακια, πήρα το γιατρό του νοσοκομείου και μου είπε αυστηρά κρεββάτι και utrogestan, τα κλασικά μας δλδ, στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάθει 2 αποκόλλησης  μακάρι να πάνε όλα καλά αυτη τη φορά έχω 2 αποτυχίες δε θέλω άλλη. Είναι και εσένα το πρώτο; συγγνώμη αλλά δε θυμάμαι 

Να ξεκουραστείς κορίτσι μου... να πάρεις τα χάπια σου κι όλα θα πάνε καλά! Οι ατυχίες στη ζωή πολλές φορές είναι για να μας κάνουν πιο δυνατούς! Εσύ μέσα σου να έχεις πίστη!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Σε ευχαριστω πολυ πολυ..Μακαρι να γινει ετσι οπως τα λες..το θελω οσο τιποτε αλλο στν κοσμο!!!!!

Εσεις ολες που εχετε κανει η κανετε τις προσπαθειες σας και δινετε τν αγωνα σας μπορειτε να καταλαβετε..Και σας ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια και το κουραγιο που δινετε...Νιωθω οτι μου εχετε φερει γουρι...!!!

Έχω κλάψει πολύ κορίτσι μου! Πάρα πολύ! Από φόβο ότι δεν θα τα καταφέρω. Γέμιζα την καρδιά μου με ελπίδες κάθε μήνα και ύστερα κατέληγα στα ίδια! Να μην μένω έγκυος. Σκεφτόμουν γιατί σε άλλους είναι τόσο απλό και για εμένα όχι. Τώρα όμως που έχω αγκαλιά το παιδί μου πήρα το μάθημα μου. Η θέληση και η πίστη μου με έκαναν να τα καταφέρω. Υπομονή ήθελε μόνο και εγώ από αυτήν δεν είχα. Θα τα καταφέρεις θα δεις. Όλα τα κορίτσια μας θα τα καταφέρουν το πιστεύω! Δεν πρέπει να μας γίνεται εμμονή μόνο. Γιατί αυτό βλάπτει την ψυχολογία μας και την σχέση μας πολλές φορές. Εμείς θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας! Τα νινακια μας είναι εκεί και μας περιμένουν απλά μερικά μπορεί να αργήσουν λίγο παραπάνω.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Να ξεκουραστείς κορίτσι μου... να πάρεις τα χάπια σου κι όλα θα πάνε καλά! Οι ατυχίες στη ζωή πολλές φορές είναι για να μας κάνουν πιο δυνατούς! Εσύ μέσα σου να έχεις πίστη!💗

Μόνο αυτό μου έχει μεινει γιατί από τύχη άστα!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτη τη φορά, σε ευχαριστώ ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Spongebob είπε:

Περασα παρα  πολυ δυσκολα..Ακομη και τωρα νομιζω πολλες φορες οτι δεν τα εχω ζησει ολα αυτα οτι ηταν μια τραγικη ταινια.. Μπορεις να με καταλαβεις  δυστυχως εφοσον εχεις περασει κατι παρομοιο..λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου..Καμια γυναικα δεν πρεπει να τα περναει ολα αυτα...Να ομως που γινονται..

Αχ μακαρι να τα καταφερουμε...Να ειναι η τριτη και τυχερη μας φορα..!!!!!

Απτο πρωι λεω να περασουν οι ωρες να πεσω για υπνο να ξυπνησω και να παω στη μοναδα για το τεστ...😋

Πραγματικά αυτό ακριβώς νομίζεις ότι λες μια ιστορία που σου την είπαν και εσένα και όχι ότι το πέρασες, σου ακούγεται τρομερό, αδιανόητο να έχει συμβεί   λυπάμαι που πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά, σε νιώθω απόλυτα. Τώρα όμως πάμε αλλιώς, με άλλο αέρα, δυνατές με θετική διάθεση να μας πάνε όλα καλά, να έχουμε καλες και τελειομηνες εγκυμοσύνες, με υγιή, φυσιολογικά και τελειόμηνα  μωράκια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Έχω 2 γιατρούς έναν στο νοσοκομείο και έναν ιδιώτη, αυτός στο νοσοκομείο είναι πάρα πολύ καλός αλλά τον έχω μόνο όταν είμαι έγκυος γιατί έχει πάρα πάρα πολλές γυναίκες και δεν προλαβαίνει, ο ιδιώτης μου κάνει τους τακτικούς ελέγχους τεστ ΠΑΠ, και τα συναφή τους δεν τον έχω πολύ καιρό γιατρό βέβαια, έχω λοιπόν  και τους 2, είμαι μια  περίπτωστωση όταν μένω έγκυος έχω τα προβλήματα μου, θέλω τη προσοχή μου και δυστυχώς σε το βρίσκω 

Απαράδεκτος ο γιατρός.. Δε θα ξανά πήγαινα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...