Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μακάρι με το καλό.. ποιες είμαστε αυτές τις μέρες?? @Lacostaki @misofeggaro χοριακη απο τη @Spongebob αν δε κάνω λάθος κ εγώ.. ?? 

👍👍👍 Ναι ναι..Εγω Δευτερα παω στη μοναδα για χοριακη..Τι να πω ρε κοριτσια..εχω ηπια πονακια περιοδου και στη μεση απο την πρωτη κιολας μερα της εμβρυομεταφορας..Δεν εχω ομως κατι στο σκουπισμα(συγγνωμη αν γινομαι περιγραφικη)..Μακαρι να μην ειναι περιοδος και να ειναι απο το εμβρυακι μου..θελω πολυ να το πιστεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

👍👍👍 Ναι ναι..Εγω Δευτερα παω στη μοναδα για χοριακη..Τι να πω ρε κοριτσια..εχω ηπια πονακια περιοδου και στη μεση απο την πρωτη κιολας μερα της εμβρυομεταφορας..Δεν εχω ομως κατι στο σκουπισμα(συγγνωμη αν γινομαι περιγραφικη)..Μακαρι να μην ειναι περιοδος και να ειναι απο το εμβρυακι μου..θελω πολυ να το πιστεψω...

Καλημερα κουκλα μου,ελπιζω να μας πεις τη Δευτερα μια μεγαλη χοριακη ++++++ 😁😁.Τα πονακια ειναι και απο τα φαρμακα,κι εγω ειχα,οπως λες πονακια περιοδου.Αλλα το πιο αξιοπιστο ειναι η χοριακη,θα σου ελεγα να μην κοιτας καθολου συμπτωματα.Με το καλο,μεσα απο την καρδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα κουκλα μου,ελπιζω να μας πεις τη Δευτερα μια μεγαλη χοριακη ++++++ 😁😁.Τα πονακια ειναι και απο τα φαρμακα,κι εγω ειχα,οπως λες πονακια περιοδου.Αλλα το πιο αξιοπιστο ειναι η χοριακη,θα σου ελεγα να μην κοιτας καθολου συμπτωματα.Με το καλο,μεσα απο την καρδια μου!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ..Εχεις δικιο και για τα φαρμακα παιρνω και ασταματητα αφου μου ηρθε η πρωτη περιοδος μετα τν τοκετο που ειχα οποτε ειναι λογικο το σωμα μου να εχει επηρεαστει πολυ με τοσες ορμονες.!!!! Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην και ο.τι ειναι για καλο...θελω να ελπιζω οτι θα παει καλα αυτη τη φορα..!!!! Θα δουμε ..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Spongebob είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ..Εχεις δικιο και για τα φαρμακα παιρνω και ασταματητα αφου μου ηρθε η πρωτη περιοδος μετα τν τοκετο που ειχα οποτε ειναι λογικο το σωμα μου να εχει επηρεαστει πολυ με τοσες ορμονες.!!!! Ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην και ο.τι ειναι για καλο...θελω να ελπιζω οτι θα παει καλα αυτη τη φορα..!!!! Θα δουμε ..!!!!

Θα πανε κοριτσι μου,θα δεις,η ομαδα μας εδω ειναι γουρλιδικη!!!Θετικη σκεψη οσο μπορεις,κανε πραγματακια να ξεχνιεσαι...Ελπιζω να μην εισαι ξαπλα κ να σηκωνεσαι λιγακι να ξεπιαστεις,εγω ημουν τοσο φοβισμενη που μονο τουαλετα πηγαινα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η st3llina είπε:

Θα πανε κοριτσι μου,θα δεις,η ομαδα μας εδω ειναι γουρλιδικη!!!Θετικη σκεψη οσο μπορεις,κανε πραγματακια να ξεχνιεσαι...Ελπιζω να μην εισαι ξαπλα κ να σηκωνεσαι λιγακι να ξεπιαστεις,εγω ημουν τοσο φοβισμενη που μονο τουαλετα πηγαινα 😂😂

Χαχχαχαχχαχαχα..Τις πρωτες μερες των εμβρυομεταφορων εχω ακριβως αυτην την αντιδραση ακριβως οπως το ειπες μεχρι και τουαλετα που παω φοβαμαι..Μετα ξεχνιεμαι και κανω και μικροδουλειες μεσα στο σπιτι..Κανω και καποια μαθηματα μεσω internet τωρα αφου κλειστηκαμε ετσι (ειμαι καθηγητρια αγγλικων)...πολυ youtube πολυ netflix και δυστυχως πολυ φαγητο δεν υπαρχει σωτηριαααααα...χαχχαχχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χθες δεν μπήκα γιατί δεν ήθελα να το σκέφτομαι.
Διάβασα διάφορα και όλα έλεγαν ότι η γραμμή εξάτμισης δεν πρέπει να πιάνεται σαν θετικό.
Σήμερα πριν λίγο που ξύπνησα έκανα με πρωινά ούρα και δεν εμφανίστηκε καμία γραμμή στο χρόνο που λένε οι οδηγίες.
Οπότε περιμένουμε τις 6/4 για να γνωστά...
Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τις χοριακές τους! 
Και εγώ να σταματήσω να κάνω τεστ πριν την ώρα τους, είπαμε τεστ κάνουμε την πρώτη μέρα καθυστέρησης... 
Αυτά, καλά να περάσετε και να προσέχετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!

Χθες δεν μπήκα γιατί δεν ήθελα να το σκέφτομαι.
Διάβασα διάφορα και όλα έλεγαν ότι η γραμμή εξάτμισης δεν πρέπει να πιάνεται σαν θετικό.
Σήμερα πριν λίγο που ξύπνησα έκανα με πρωινά ούρα και δεν εμφανίστηκε καμία γραμμή στο χρόνο που λένε οι οδηγίες.
Οπότε περιμένουμε τις 6/4 για να γνωστά...
Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τις χοριακές τους! 
Και εγώ να σταματήσω να κάνω τεστ πριν την ώρα τους, είπαμε τεστ κάνουμε την πρώτη μέρα καθυστέρησης... 
Αυτά, καλά να περάσετε και να προσέχετε. 

Καλημερα @misofeggaro μου.. καταρχήν να σου πω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά όλες κάπως έτσι αντιδράμε.  Εγώ εδώ και τρεις μέρες έχω καφέ υγρα και έχουν σπάσει τα νευρα μου λέω ας έρθει να ησυχάσω γιατί όσο δεν βλέπω περίοδο ελπίζω γιατί έτσι ξεκίνησε και η πρώτη εγκυμοσύνη μου(παλινδρονη τελικα) και καταλαβαίνεις ότι όλα είναι μέσα στο μυαλό μου βέβαια δεν ελπίζω γιατι  μετα την απόξεση που εκανα τότε η περίοδος μου έρχετε πάντα έτσι αρχικά καφέ-αιμα-καφέ και τέλος . Θα έρθει και η δική μας η σειρά με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα το δούμε το ++++ που θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα @misofeggaro μου.. καταρχήν να σου πω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά όλες κάπως έτσι αντιδράμε.  Εγώ εδώ και τρεις μέρες έχω καφέ υγρα και έχουν σπάσει τα νευρα μου λέω ας έρθει να ησυχάσω γιατί όσο δεν βλέπω περίοδο ελπίζω γιατί έτσι ξεκίνησε και η πρώτη εγκυμοσύνη μου(παλινδρονη τελικα) και καταλαβαίνεις ότι όλα είναι μέσα στο μυαλό μου βέβαια δεν ελπίζω γιατι  μετα την απόξεση που εκανα τότε η περίοδος μου έρχετε πάντα έτσι αρχικά καφέ-αιμα-καφέ και τέλος . Θα έρθει και η δική μας η σειρά με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα το δούμε το ++++ που θα παει

Αχ σταυρι μου.. να .ερθει και να μείνει όμως....γιατί  συμβαίνουν τόσα άσχημα γύρω μας..... τρέμω... 
Ευτυχώς που έχουμε τα τρελομούσουδα να μας κάνουν χαρές και ξεχνιόμαστε λίγο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ σταυρι μου.. να .ερθει και να μείνει όμως....γιατί  συμβαίνουν τόσα άσχημα γύρω μας..... τρέμω... 
Ευτυχώς που έχουμε τα τρελομούσουδα να μας κάνουν χαρές και ξεχνιόμαστε λίγο... 

Αισιοδοξία κορίτσια μου. Κ φαινόταν ροζ η γραμμή μωρέ στο τεστ .της εξατμισης είναι συνήθως γκρι για αυτό ενθουσιάστηκαμε. Πόσο χρόνο αναμονής λέει κ μετά δε πιάνεται? Εσύ το σημερινό το ξανά είδες πάλι έβγαλε γραμμή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Κορίτσια καλημέρα ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εχθές προσπαθούσα να μιλήσω με το γιατρό μου από το πρωί, η γραμματέας του μου έλεγε ότι θα με πάρει, κάλεσα τρεις φορές και ο γιατρός άφαντος, σήμερα θα πάρω το γιατρό μου στο νοσοκομείο τον οποίο οπότε τον χρειαστείς είναι εκεί, εντομεταξυ δεν έχω καθόλου συμπτώματα ούτε καν πρισμενο στήθος, είναι φυσιολογικό τώρα αυτό;;; 

Αμάν αυτοί οι γιατροί εγώ σκέψου 1ο ραντεβού  το έκλεισα την Τετάρτη που μας έρχεται με 15 μέρες καθυστέρηση  θα πάω...!!!Ειναι κάποιοι γιατροί μόνο σαν πορτοφόλι μας βλέπουν...τελικά έβγαλες καμία άκρη ;

 

 

@Hope19Ευχαριστούμε κούκλα....Πολύ καλά έκανες και χάθηκες για λίγο...πρέπει όλες μας να κάνουμε ένα διάλειμμα από πράγματα που μας αγχώνουν....όπως είπε κ η Ελένη μετά την ύστεροσκοπηση πολλές κατάφεραν να μείνουν έγκυες....ειδικά τώρα που έχετε και άπλετο χρόνο....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Αμάν αυτοί οι γιατροί εγώ σκέψου 1ο ραντεβού  το έκλεισα την Τετάρτη που μας έρχεται με 15 μέρες καθυστέρηση  θα πάω...!!!Ειναι κάποιοι γιατροί μόνο σαν πορτοφόλι μας βλέπουν...τελικά έβγαλες καμία άκρη ;

 

 

@Hope19Ευχαριστούμε κούκλα....Πολύ καλά έκανες και χάθηκες για λίγο...πρέπει όλες μας να κάνουμε ένα διάλειμμα από πράγματα που μας αγχώνουν....όπως είπε κ η Ελένη μετά την ύστεροσκοπηση πολλές κατάφεραν να μείνουν έγκυες....ειδικά τώρα που έχετε και άπλετο χρόνο....!!!

Με τον ιδιώτη όχι, έχω κάνει και εξετάσεις για θρομβοφιλια και υποτιθετε ότι θα τις έβλεπε, πήρα τηλ τον γιατρό μου στο νοσοκομείο της πόλης μου, ο οποίος το σήκωσε αμέσως και όταν δε το σηκώνει σε παίρνει αυτός μετά δε σε αφήνει στη μοίρα σου!!! Αυτοί είναι γιατροί, αυτοί μάλιστα αξίζουν!! Και ξέρει και το ιστορικό μου άρα πόσο αγχωμένη είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!

Χθες δεν μπήκα γιατί δεν ήθελα να το σκέφτομαι.
Διάβασα διάφορα και όλα έλεγαν ότι η γραμμή εξάτμισης δεν πρέπει να πιάνεται σαν θετικό.
Σήμερα πριν λίγο που ξύπνησα έκανα με πρωινά ούρα και δεν εμφανίστηκε καμία γραμμή στο χρόνο που λένε οι οδηγίες.
Οπότε περιμένουμε τις 6/4 για να γνωστά...
Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τις χοριακές τους! 
Και εγώ να σταματήσω να κάνω τεστ πριν την ώρα τους, είπαμε τεστ κάνουμε την πρώτη μέρα καθυστέρησης... 
Αυτά, καλά να περάσετε και να προσέχετε. 

Καλημέρα, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια γραμμή κατακόκκινη!!! Λίγο υπομονή χρειάζεται 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια μου αυτό το πράγμα είναι πολύ εκνευριστικό αφού θα έρθει που θα έρθει δεν κατεβαίνει τουλάχιστον κανονικά το αίμα να σταματήσω να ποναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Με τον ιδιώτη όχι, έχω κάνει και εξετάσεις για θρομβοφιλια και υποτιθετε ότι θα τις έβλεπε, πήρα τηλ τον γιατρό μου στο νοσοκομείο της πόλης μου, ο οποίος το σήκωσε αμέσως και όταν δε το σηκώνει σε παίρνει αυτός μετά δε σε αφήνει στη μοίρα σου!!! Αυτοί είναι γιατροί, αυτοί μάλιστα αξίζουν!! Και ξέρει και το ιστορικό μου άρα πόσο αγχωμένη είμαι 

 

Τι σου είπε ο γιατρός από το νοσοκομείο ;;;; βασικά ο ιδιώτης θα έπρεπε να ντρέπεται ειδικά αν υπάρχει πρόβλημα θρομβοφιλιας έπρεπε να σε καλέσει άμεσος..
 

Εγώ μίλησα με 3 γυναικολόγους....!!!

η δικιά μου ούτε καν είπε τπτ....ούτε για χοριακες ούτε για να κλείσουνε άμεσα κάποιο ραντεβού...αυτή ήθελε να με δει μετά τις 20μερες καθυστέρησης...
 

ο άλλος που έκλεισα την Τετάρτη που μας έρχεται με τα χίλια ζόρια μίλησα με την γραμματέα του...καμία ερώτηση σε τι φάση είμαι...ούτε νούμερο χοριακης δε ρώτησε

και πήρα και άλλον έναν ο οποίος είναι σε άλλη πόλη που πήγαινα παλιά....(που ήξερε εξ αρχής ότι δεν υπάρχει ενδεχόμενο να πάω σε αυτόν λόγο απόστασης...δηλ δεν είχε οικονομικό όφελος) ήταν ο μόνος που με καθοδήγησε...με ρώτησε για συμπτώματα μου είπε να ξεκινήσω φολικο οξύ.και στο τέλος μου είπε αν χρειαστείς κάτι κάλεσε με άμεσος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

 

Τι σου είπε ο γιατρός από το νοσοκομείο ;;;; βασικά ο ιδιώτης θα έπρεπε να ντρέπεται ειδικά αν υπάρχει πρόβλημα θρομβοφιλιας έπρεπε να σε καλέσει άμεσος..
 

Εγώ μίλησα με 3 γυναικολόγους....!!!

η δικιά μου ούτε καν είπε τπτ....ούτε για χοριακες ούτε για να κλείσουνε άμεσα κάποιο ραντεβού...αυτή ήθελε να με δει μετά τις 20μερες καθυστέρησης...
 

ο άλλος που έκλεισα την Τετάρτη που μας έρχεται με τα χίλια ζόρια μίλησα με την γραμματέα του...καμία ερώτηση σε τι φάση είμαι...ούτε νούμερο χοριακης δε ρώτησε

και πήρα και άλλον έναν ο οποίος είναι σε άλλη πόλη που πήγαινα παλιά....(που ήξερε εξ αρχής ότι δεν υπάρχει ενδεχόμενο να πάω σε αυτόν λόγο απόστασης...δηλ δεν είχε οικονομικό όφελος) ήταν ο μόνος που με καθοδήγησε...με ρώτησε για συμπτώματα μου είπε να ξεκινήσω φολικο οξύ.και στο τέλος μου είπε αν χρειαστείς κάτι κάλεσε με άμεσος...

Τι να πω; απαράδεκτοι, εμείς να έχουμε την αγωνία μας, το άγχος μας και αυτοί στο κόσμο τους!! Αδιαφορία!! Στο νοσοκομείο μου είπε άλλη μια χοριακη τη Δευτέρα και μιλάμε ξανά, συνεχίζω το φολικο, εσύ πόσο είσαι; έχεις κάνει χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Τι να πω; απαράδεκτοι, εμείς να έχουμε την αγωνία μας, το άγχος μας και αυτοί στο κόσμο τους!! Αδιαφορία!! Στο νοσοκομείο μου είπε άλλη μια χοριακη τη Δευτέρα και μιλάμε ξανά, συνεχίζω το φολικο, εσύ πόσο είσαι; έχεις κάνει χοριακη; 

Δε ξέρω αν έχω θέμα με τη θρομβοφιλια και τους λέω ότι βγήκε θετική η χοριακη να τις κοιτάξει μήπως πρέπει να πάρω κάτι αν όντως έχω, με άφησε να αγχώνομαι και να μη ξέρω τι να κάνω και είμαι και μέσα στη στεναχώρια γιατί δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα και φοβάμαι μήπως δε προχωράει η εγκυμοσύνη όπως τη. Προηγούμενη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2020 at 12:57 ΜΜ, ο/η Denizz είπε:

Να ρωτήσω και κάτι αλλά τις εγκυμονούσες και μανούλες...

όπως λέει και η Θεοπούλα κόβεται το σεξ; Συην αρχή της εγκυμοσύνης; Εγώ δοκίμασα για λίγο και πόνεσα;! 🧐

Καλησπέρα κορίτσια!

Πώς πάτε; Την παλεύετε σπίτι;;

Εμείς να σου πω την αλήθεια έχουμε επαφές απ’την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι τώρα κανονικά....δεν μας είπε κάτι ο γιατρός, δε ρωτήσαμε κι εμείς γιατί το ξεχνάγαμε, οπότε αποφασίζαμε μόνοι μας και είχαμε επαφές, δεν μπορούσαμε να κρατηθούμε😅...και μέχρι τώρα δόξα τω Θεώ έχουν πάει όλα καλά, έχουν περάσει 5 μήνες εγκυμοσύνης και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις επαφές ούτε πόνο ούτε αίμα ούτε τίποτα...το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι έχουμε ελεύθερες επαφές, αυτό δε ξέρω αν επιτρέπεται...αλλά αφού δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τώρα και δε μας έχει απαγορεύσει κ ο γιατρός κάτι συνεχίζουμε...πιστεύω αν έπρεπε να προσέξουμε κάτι θα μας το είχε πει κι εκείνος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2020 at 10:05 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Έχω αρχίσει και φουσκώνω επικίνδυνα κορίτσια και είμαι ακόμη στον 4ο 😂 

Και κατα πως φαίνεται θα έχω τεράστια κοιλιά! Και έχω και πεταχτό ποπο, καταλαβαίνετε πως θα είμαι χαχαχαχαχαχαχαχα

Πωπω..εγώ είμαι στον 5ο και πέρα από μια κοιλίτσα που τη βλέπω εγώ πιο πολύ δε φαίνονται και πολλά 😂 ωραίο είναι να’χεις κοιλίτσα μην αγχώνεσαι😊...απλά ελπίζω να μη γίνει πολύ μεγάλη και σε βαραίνει πολύ στο τέλος και κουράζεσαι 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!

Χθες δεν μπήκα γιατί δεν ήθελα να το σκέφτομαι.
Διάβασα διάφορα και όλα έλεγαν ότι η γραμμή εξάτμισης δεν πρέπει να πιάνεται σαν θετικό.
Σήμερα πριν λίγο που ξύπνησα έκανα με πρωινά ούρα και δεν εμφανίστηκε καμία γραμμή στο χρόνο που λένε οι οδηγίες.
Οπότε περιμένουμε τις 6/4 για να γνωστά...
Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τις χοριακές τους! 
Και εγώ να σταματήσω να κάνω τεστ πριν την ώρα τους, είπαμε τεστ κάνουμε την πρώτη μέρα καθυστέρησης... 
Αυτά, καλά να περάσετε και να προσέχετε. 

Ισως ηταν νωρις για να ανιχνευσει την ορμονη το τεστ κοριτσακι μου...Οπως το ειπες,κανουμε τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης αν κ αν ειναι καθυστερημενη η συλληψη ισως ουτε τοτε δε δειξει.Λιγες μερες υπομονη ακομη ομορφια μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πώς πάτε; Την παλεύετε σπίτι;;

Εμείς να σου πω την αλήθεια έχουμε επαφές απ’την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι τώρα κανονικά....δεν μας είπε κάτι ο γιατρός, δε ρωτήσαμε κι εμείς γιατί το ξεχνάγαμε, οπότε αποφασίζαμε μόνοι μας και είχαμε επαφές, δεν μπορούσαμε να κρατηθούμε😅...και μέχρι τώρα δόξα τω Θεώ έχουν πάει όλα καλά, έχουν περάσει 5 μήνες εγκυμοσύνης και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις επαφές ούτε πόνο ούτε αίμα ούτε τίποτα...το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι έχουμε ελεύθερες επαφές, αυτό δε ξέρω αν επιτρέπεται...αλλά αφού δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τώρα και δε μας έχει απαγορεύσει κ ο γιατρός κάτι συνεχίζουμε...πιστεύω αν έπρεπε να προσέξουμε κάτι θα μας το είχε πει κι εκείνος...

Καλά είμαστε κούκλα εσυ...;Για εμένα από σήμερα ξεκινάει η καραντίνα που σταμάτησα τη δουλειά...

Πιστευω αν δεν έπρεπε θα σας το είχε πει...όποτε καλά κάνετε!!!!μονο να προσέχετε από μικρόβια για αυτό συστήνουν προφυλακτικό!απο όσο ξέρω με σιγουριά δεν κάνει να «τελειώνει» μέσα σου γιατί μπορεις να έχεις θέματα ...παρά πόνο τις τελευταίες εβδομάδες ( μετά την 36) γιατί βοηθάει συην γεννά 

Εγω θέλω αλλά κ σήμερα που δοκιμάσαμε που δεν έχω πονάκια πάλι με ενόχλησε και νομίζω ότι ενώ θέλω δεν μου έρχεται η όρεξη...ίσως είναι ορμόνες 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια 

πως είστε ;
Εγώ σήμερα επιτέλους κάθομαι σπίτι! 
Εγω ήθελα να σας ρωτήσω κάτι . Ποσες μέρες πονάτε στις γόνιμες μέρες; 
Εγω άρχισα να πονάω από τη 13 μέρα μέχρι κ εχθές 17 . Εκτος από πόνο είχα κ καφέ υγρά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω..εγώ είμαι στον 5ο και πέρα από μια κοιλίτσα που τη βλέπω εγώ πιο πολύ δε φαίνονται και πολλά 😂 ωραίο είναι να’χεις κοιλίτσα μην αγχώνεσαι😊...απλά ελπίζω να μη γίνει πολύ μεγάλη και σε βαραίνει πολύ στο τέλος και κουράζεσαι 😅😅

🤣🤣🤣 Κι εγω αυτο ελπιζω γιατι αν γινει τεράστια θα με ζοριζει και θα φαω και εγω ολο το καλοκαιρι και δε θα παλευεται καθολου!  Αυτο εχει να κανει μαλλον με το σωματοτυπο ή με το μωρο, δεν εχω καταλήξει 🤣🤣🤣 Ολες οι κοιλιτσες με μωρακια μεσα ειναι ωραιες! Και η συνυφαδα μου στα παιδια της δεν είχε καθολου κοιλια,  σαν να ειχε παραφαει ηταν, στον 8 ηταν οπως είμαι εγω τώρα 😂, αλλα δεν ταλαιπωρήθηκε καθόλου! 

Εσυ κοριτσι μου πως εισαι? Πως πας? Το μωράκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Αισιοδοξία κορίτσια μου. Κ φαινόταν ροζ η γραμμή μωρέ στο τεστ .της εξατμισης είναι συνήθως γκρι για αυτό ενθουσιάστηκαμε. Πόσο χρόνο αναμονής λέει κ μετά δε πιάνεται? Εσύ το σημερινό το ξανά είδες πάλι έβγαλε γραμμή?

Αυτο που εκανα σημερα δεν εχει καμια δευτερη γραμμη. Τι να πω; μετα τα δεκα λεπτα λεει μην λαμβανεται υποψη το αποτελεσμα. Θα δουμε, οτι ειναι να γινει θα γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Ισως ηταν νωρις για να ανιχνευσει την ορμονη το τεστ κοριτσακι μου...Οπως το ειπες,κανουμε τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης αν κ αν ειναι καθυστερημενη η συλληψη ισως ουτε τοτε δε δειξει.Λιγες μερες υπομονη ακομη ομορφια μου ❤

Ναι,υπομονη, δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο... πως πας εσυ; δεν σε ταλαιπωρει το μπεμπεκι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, τι κάνετε; εγώ προσπαθώ να είμαι καλα, μίλησα εχθές με τον ιδιώτη γιατρό τον οποίο εγω πήρα πάλι τηλ και επέμεναν και ο γιατρός και η γραμματέας του ότι με έχουν πάρει τηλ πράγμα που δεν ισχύει, όταν τον ρώτησα για τις εξετάσεις μου είπε να μιλήσω με έναν αιματολογο, ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και ότι δεν επιρεαζει την εγκυμοσύνη αλλά ότι κάτι βλέπει σε ένα γονίδιο, όταν τον ρώτησα τι βλέπει; μου έβαλε μια κατσαδα ότι έχει παρατήσει την οικογένεια του για να δει τις εξετάσεις μου, ότι με έπαιρναν τηλ και δε τοσηκωνα, ότι τόσες γυναίκες που βλέπει δε μπορεί  να μιλάει στο τηλ με όλες τους, δεν είπα τίποτα κατάπια τη γλώσσα μου και ανακαλύπτω ότι κάτι δε πάει καλά με τις εξετάσεις, δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης που με αγχώνει και μιλάω με το γιατρό μου και αυτός μου βάζει τις φωνές αντί να με ηρεμήσει και είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη και θα φρικάρω αν δε πάει καλά κ αυτή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...