Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναρρωτικη άδεια 😘


Recommended Posts

Βρε κορίτσια.. Τι διαδικασία πρέπει να κάνουμε για να συνεχίσουμε την αναρρωτικη άδεια από το εφκα; δεν έχω περάσει καν επιτροπή για τον Μάρτιο... Και τελειώνει σήμερα η άδεια μου.. Ευχαριστώ πάρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ κραταω την πρώτη μου αναρρωτική στο χέρι κ ακόμα δν έχω καταφέρει να την καταθέσω, το ΙΚΑ δω υπολειτουργεί. Ζήτα από τον γιατρό σου να την ανανεώσει να είσαι οκ τλαχιστον με τις ημερομηνίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος...!!σε λίγες μέρες μπαίνω στην 5 εβδομάδα...αν όλα πάνε καλά στο υπερηχογράφημα...θα ήθελα να δοκιμάσω να πάρω αναρρωτική αλλιώς μάλλον θα χρειαστεί να παραιτηθώ!!!!

Ειναι εύκολο να πάρω αναρρωτική άδεια; Τα ένσημα και ο μισθός θα μπαίνουν κανονικά ;Αυτές οι επιτροπές λειτουργούν και πόσο δύσκολο είναι να περάσεις.;;;...!!! 
 

Επισης αν θα πάρω αναρρωτική ποσο διάστημα είναι το μέγιστο που μπορώ να πάρω ;Δουλεύω στην ίδια επιχείρηση από τον Μάιο του 2018 κ δουλεύω σε φαρμακείο!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσια...πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος...!!σε λίγες μέρες μπαίνω στην 5 εβδομάδα...αν όλα πάνε καλά στο υπερηχογράφημα...θα ήθελα να δοκιμάσω να πάρω αναρρωτική αλλιώς μάλλον θα χρειαστεί να παραιτηθώ!!!!

Ειναι εύκολο να πάρω αναρρωτική άδεια; Τα ένσημα και ο μισθός θα μπαίνουν κανονικά ;Αυτές οι επιτροπές λειτουργούν και πόσο δύσκολο είναι να περάσεις.;;;...!!! 
 

Επισης αν θα πάρω αναρρωτική ποσο διάστημα είναι το μέγιστο που μπορώ να πάρω ;Δουλεύω στην ίδια επιχείρηση από τον Μάιο του 2018 κ δουλεύω σε φαρμακείο!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ 

φυσικα και δεν θα παραιτηθεις...τωρα θα εισαι ακτος με την αδεις για τις εγκυες και οταν με καλο γυρισουν ολοι στις δουλειες τους θα ζητησεις απο τον γιατρο σου αδεια αναρρωτικη ....για να παρεις αδεια καταθετεις τα χαρτια σου στο εφκα τις περιοχης σου και οατν σε καλεσουν για επιτροπη περνας και σου βαζουν τα χρηματα ...οσες θελεις μπορεις να παρεις μεχρι να γεννησεις...στο φαρμακειο ειναι επικινδυνο να δουλεψεις τωρα οποτε φανταζομαι οτι και στην επιτροπη μονο που θα τους πεις την δουλεια σου δεν θα εχεις κανενα προβλημα...τωρα το ποσα χρηματα θα παρεις αυτο δεν το ξερω αλλα καθε μηνα ενα ποσο θα εχεις σιγουρο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια😍! Οι γυναικολόγοι μάλλον δίνουν σχετικά εύκολα αναρρωτική άδεια.με την ισχύουσα εγκύκλιο για τον κορονοιο όλες οι έγκυες πρέπει να απομακρυνθούμε από την εργασία.ετσι έγινε κ με μένα.φανταζομαι όταν το ανακοινώσεις στον εργοδότη σου το ίδιο θα κάνει. Ο μισθός καταβάλλεται από το ΙΚΑ.( Ένσημα,διάρκεια άδειας όλα κυκλοφορούν στο διαδίκτυο ) Οι επιτροπές τλαχιστον στην πόλη μου υπολειτουργούν κ εξυπηρετούν γυναίκες του Φλεβάρη σήμερα μου ειπαν.εγω μάλλον θα την καταθέσω την άλλη βδομάδα αλλά δν ξέρω πότε θα με καλέσουν.οτι καλύτερο σου εύχομαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katymani είπε:

Συγχαρητήρια😍! Οι γυναικολόγοι μάλλον δίνουν σχετικά εύκολα αναρρωτική άδεια.με την ισχύουσα εγκύκλιο για τον κορονοιο όλες οι έγκυες πρέπει να απομακρυνθούμε από την εργασία.ετσι έγινε κ με μένα.φανταζομαι όταν το ανακοινώσεις στον εργοδότη σου το ίδιο θα κάνει. Ο μισθός καταβάλλεται από το ΙΚΑ.( Ένσημα,διάρκεια άδειας όλα κυκλοφορούν στο διαδίκτυο ) Οι επιτροπές τλαχιστον στην πόλη μου υπολειτουργούν κ εξυπηρετούν γυναίκες του Φλεβάρη σήμερα μου ειπαν.εγω μάλλον θα την καταθέσω την άλλη βδομάδα αλλά δν ξέρω πότε θα με καλέσουν.οτι καλύτερο σου εύχομαι 🥰

προς το παρον ειστε εκτος με την ειδικη αδεια ετσι και αλλιως...αργοτερα που θα ανοιξουν οι δημοσιες υπηρεσιες και θα πρεπει να επιστρεψετε και εσεις στην δουλεια μπορειτε να παρετε αναρρωτικη

σημερα ολη μερα μιλησα με ολες τις δημοσιες υπηρεσιες για να βγαλω ακρη...χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα που μίλησα με  τον λογιστή μου είπε την ειδική άδεια μου θα την καλύψει με αναρρωτική άδεια ( η επιχείρηση δν έκλεισε) αν κτ δν μου ταιριάζει εδω.ξερεις κτ για αυτό? Στην εγκύκλιο αναφέρει ότι πληρωνόμαστε κανονικά από τον εργοδότη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

συγνωμη για να καταλαβω σε ολο το φορουμ ειμαι η μοναδικη εγκυος με αδεια αναρρωτικη?

Καλημέρα, ούτε εγώ έχω άδεια αναρρωτική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katymani είπε:

Σήμερα που μίλησα με  τον λογιστή μου είπε την ειδική άδεια μου θα την καλύψει με αναρρωτική άδεια ( η επιχείρηση δν έκλεισε) αν κτ δν μου ταιριάζει εδω.ξερεις κτ για αυτό? Στην εγκύκλιο αναφέρει ότι πληρωνόμαστε κανονικά από τον εργοδότη

ναι πρεπει να δωσει η δουλεια για το σπιτι η απλα να κατσεις σπιτι...και θα παρεις την ειδικη αδεια δλδ τα 800Ε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katymani είπε:

Σήμερα που μίλησα με  τον λογιστή μου είπε την ειδική άδεια μου θα την καλύψει με αναρρωτική άδεια ( η επιχείρηση δν έκλεισε) αν κτ δν μου ταιριάζει εδω.ξερεις κτ για αυτό? Στην εγκύκλιο αναφέρει ότι πληρωνόμαστε κανονικά από τον εργοδότη

Όταν λετε ειδική άδεια ;Είναι ειδική άδεια για την παρούσα κατάσταση ;συγνώμη αλλά δεν εχω πάρει ποτέ αναρρωτική....!!! Και γενικά δεν έχω καμία ιδέα από αυτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sotiria2004 είπε:

ναι πρεπει να δωσει η δουλεια για το σπιτι η απλα να κατσεις σπιτι...και θα παρεις την ειδικη αδεια δλδ τα 800Ε

 

Δουλειά για το σπίτι δν γίνεται, η επιχείρηση δν έκλεισε (πρόκειται για ιατρείο) οπότε δν μπαίνει μάλλον σε ειδική κατηγορία η επιχείρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τις αναρρωτικες τις εγκυμοσυνης δεν ξερω να σου πω αλλα τον ιουνιο του 19 που πηρα 1μηνα αδεια λογω χειρουργειου μου πληρωσε το ικα τις πρωτες 15 μερες μου εβαλαν ολοκληρο το μισθο απο τη δουλεια και σεπτεμβριο που περασα επιτροπη μου πληρωσε το ικα τις υπολοιπες 15 μερες και μου τις αφαιρεσαν στη δουλεια απο το μισθο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katymani είπε:

Συγχαρητήρια😍! Οι γυναικολόγοι μάλλον δίνουν σχετικά εύκολα αναρρωτική άδεια.με την ισχύουσα εγκύκλιο για τον κορονοιο όλες οι έγκυες πρέπει να απομακρυνθούμε από την εργασία.ετσι έγινε κ με μένα.φανταζομαι όταν το ανακοινώσεις στον εργοδότη σου το ίδιο θα κάνει. Ο μισθός καταβάλλεται από το ΙΚΑ.( Ένσημα,διάρκεια άδειας όλα κυκλοφορούν στο διαδίκτυο ) Οι επιτροπές τλαχιστον στην πόλη μου υπολειτουργούν κ εξυπηρετούν γυναίκες του Φλεβάρη σήμερα μου ειπαν.εγω μάλλον θα την καταθέσω την άλλη βδομάδα αλλά δν ξέρω πότε θα με καλέσουν.οτι καλύτερο σου εύχομαι 🥰

Ευχαριστώ παρα πολύ πολύ!!!και σε εσένα τα καλύτερα εύχομαι!...εσυ για να βγεις σε αυτήν την άδεια ποια διαδικασία ακολούθησες ; Πηγές κάποιο χαρτί στο εργοδότη σου ;πέρασες από κάποια επιτροπή ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katymani είπε:

Δουλειά για το σπίτι δν γίνεται, η επιχείρηση δν έκλεισε (πρόκειται για ιατρείο) οπότε δν μπαίνει μάλλον σε ειδική κατηγορία η επιχείρηση

Συνεπώς αυτό σημαίνει πως οι εργαζόμενοι με υποψία προσβολής είτε λόγω συμπτωμάτων που έχουν οι ίδιοι ή κοντινά τους πρόσωπα και εφόσον πρέπει να παραμείνουν σπίτι σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ, δικαιούνται να μένουν σπίτι και να απέχουν από τα εργασιακά τους καθήκοντα λαμβάνοντας κανονικά το μισθό τους ακόμη κι αν δεν έχουν επίσημα διαγνωστεί με τον ιό.  

https://www.ethnos.gr/oikonomia/93901_adeies-logo-koronaioy-kai-oi-ypohreoseis-toy-ergodoti-gia-egkyes-kai-eypatheis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Ευχαριστώ παρα πολύ πολύ!!!και σε εσένα τα καλύτερα εύχομαι!...εσυ για να βγεις σε αυτήν την άδεια ποια διαδικασία ακολούθησες ; Πηγές κάποιο χαρτί στο εργοδότη σου ;πέρασες από κάποια επιτροπή ;

Denniz  τσεκαρε κ συ την εγκύκλιο να είσαι ενήμερηhttps://www.google.com/amp/s/www.ethnos.gr/oikonomia/93901_adeies-logo-koronaioy-kai-oi-ypohreoseis-toy-ergodoti-gia-egkyes-kai-eypatheis%3famp

Εμένα ο έργοδοτης μου είπε να μην πάω για δουλειά λόγω της παρούσας κατάστασης,παράλληλα όμως εγώ (καθώς το σκεφτόμουν σοβαρά) εξασφάλισα από το γυναικολόγο μου αναρρωτική επαπειλούμενη άδεια για 1 μήνα που καλύπτει παράλληλα την απουσία μου χρονικά. Στο ΙΚΑ δν τη δέχονται ακόμα γιατί ακόμα εξυπηρετούν παλιότερα περιστατικά οπότε θα αργήσω να περάσω επιτροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Συνεπώς αυτό σημαίνει πως οι εργαζόμενοι με υποψία προσβολής είτε λόγω συμπτωμάτων που έχουν οι ίδιοι ή κοντινά τους πρόσωπα και εφόσον πρέπει να παραμείνουν σπίτι σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ, δικαιούνται να μένουν σπίτι και να απέχουν από τα εργασιακά τους καθήκοντα λαμβάνοντας κανονικά το μισθό τους ακόμη κι αν δεν έχουν επίσημα διαγνωστεί με τον ιό.  

https://www.ethnos.gr/oikonomia/93901_adeies-logo-koronaioy-kai-oi-ypohreoseis-toy-ergodoti-gia-egkyes-kai-eypatheis

Σωτηρία ωραία τα λέει η εγκύκλιος αλλά ο εργοδότης ίσως κάνει τη δική του επιλογή 😕😧

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katymani είπε:

Σωτηρία ωραία τα λέει η εγκύκλιος αλλά ο εργοδότης ίσως κάνει τη δική του επιλογή 😕😧

και εσυ θα συμφωνισεις?

τωρα τι να κανω εγω?

να αδειασω το κεφαλι μου να γεμισω το δικο σου?

αμα σου πουν να παραιτηθεις δλδ για να μην πηγαινεις τι θα κανεις?

δεν ξερω τζαμπα συζηταμε αφου εχεις σκοπο να κανεις οτι σου πουν και οχι οτι πρεπει να κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να είμαι δω κ να συζητώ προφανώς ψάχνω το σωστό κ το δίκαιο.εχω ανοίξει ανάλογο θέμα από την προηγούμενη βδομάδα κ απαντήσεις δν παίρνω.δν έχω καταθέσει ακόμα το χαρτί κ συλλέγω πληροφορίες.το θέμα της παραίτησης απλά το προσπερνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katymani είπε:

Για να είμαι δω κ να συζητώ προφανώς ψάχνω το σωστό κ το δίκαιο.εχω ανοίξει ανάλογο θέμα από την προηγούμενη βδομάδα κ απαντήσεις δν παίρνω.δν έχω καταθέσει ακόμα το χαρτί κ συλλέγω πληροφορίες.το θέμα της παραίτησης απλά το προσπερνω.

μου λες οτι σου ειπαν να παρεις αναρρωτικη ...και απο μονη σου λες οτι κατι δεν σου ταιριαζει ...

σου λεω οτι εχει βγει εγκυκλιος και στην βαζουμε να την διαβασεις και ολας ..

και μου απαντας "Σωτηρία ωραία τα λέει η εγκύκλιος αλλά ο εργοδότης ίσως κάνει τη δική του επιλογή "

αν εχεις σκοπο να κανεις οτι σου λεει ο εργοδοτης τοτε γιατι συζηταμε δεν καταλαβα....

απο μονος του δεν κανει οτι θελει...εσυ αποφασιζεις και νομιζω οτι και μεχρι αυριο πρεπει να καταθεσει τα χαρτια αυτος για να παρεις τα λεφτα...να σε ενηρωσω επισης οτι και να το καταθεσεις (που δεν θα μπορεις τωρα) θα περασεις επιτροπη οταν ανοιξουν οι δημοσιες υπηρεσιες και θα πληρωθεις αναδρομικα τους μηνες που θα εχεις παρει μεχρι τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katymani είπε:

Denniz  τσεκαρε κ συ την εγκύκλιο να είσαι ενήμερηhttps://www.google.com/amp/s/www.ethnos.gr/oikonomia/93901_adeies-logo-koronaioy-kai-oi-ypohreoseis-toy-ergodoti-gia-egkyes-kai-eypatheis%3famp

Εμένα ο έργοδοτης μου είπε να μην πάω για δουλειά λόγω της παρούσας κατάστασης,παράλληλα όμως εγώ (καθώς το σκεφτόμουν σοβαρά) εξασφάλισα από το γυναικολόγο μου αναρρωτική επαπειλούμενη άδεια για 1 μήνα που καλύπτει παράλληλα την απουσία μου χρονικά. Στο ΙΚΑ δν τη δέχονται ακόμα γιατί ακόμα εξυπηρετούν παλιότερα περιστατικά οπότε θα αργήσω να περάσω επιτροπή.

Ωραία.....σε ευχαριστώ πολύ!!! Όταν το είπες στον εργοδότη για την εγκυμοσύνη σου ζήτησε κάποιο χαρτί;εγώ ακόμα μόνο την β χοριακη έχω...γιατί η γιατρός μου λείπει και θα με δει μετά από 10 μέρες!

και μια τελευταία ερώτηση...εσυ έκανες την αίτηση ή ο εργοδότης σου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και πάλι βρε κορίτσια εδώ λέει ότι η άδεια ειδικού σκοπού δεν δίνεται σε έγκυος!!! Παρακάτω λέει πρέπει να βγουν με προτροπή του εργοδότη;! Δηλαδή ;

Θα χρησιμοποιήσω την κανονική άδεια μου...ή οσες μέρες θα απουσιάζω δεν θα φαίνονται σαν άδεια ; 

2CF43C54-A7B2-44D2-BAAA-DFBB1BCB4AF6.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα και πάλι βρε κορίτσια εδώ λέει ότι η άδεια ειδικού σκοπού δεν δίνεται σε έγκυος!!! Παρακάτω λέει πρέπει να βγουν με προτροπή του εργοδότη;! Δηλαδή ;

Θα χρησιμοποιήσω την κανονική άδεια μου...ή οσες μέρες θα απουσιάζω δεν θα φαίνονται σαν άδεια ; 

2CF43C54-A7B2-44D2-BAAA-DFBB1BCB4AF6.png

δεν ξερω που το βρηκες αυτο και αν εχει αλλαξει κατι αλλα μεχρι προχθες που διαβασα την εγκυκλιο δεν εγραφε τιποτα τετοιο...τωρα αν εχει αλλαξει κατι στο ενδιαμεσο δεν γνωριζω...μιλα με τον λογιστη τον δικο σου για να εισαι σιγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα δεν έχω καταφέρει να διαβάσω όλη την συζήτηση από τα λίγα που διάβασα όμως συνήθως στις μέρες αυτές συνενοησε με το γιατρό σου και σου βγάζει αναρρωτική άδεια . Αυτό είναι πολύ εύκολο εγώ περσυ τον οκτωμβρη πήρα αναρρωτική 8 μήνες για την εγκυμοσύνη λόγω παλιά αποβολής αυτό βέβαια δεν δικαιολογεί άδεια αλλά αν συνεργαστείς με τον γιατρό σου « σωστά « μια χαρά αναρρωτική παίρνεις και δεν περνάς και ποτέ από επιτροπή . Αν όμως γνωρίζει κάποια θέλω να ξέρω σε περίπτωση 2 ης εγκυμοσύνης και αν πρέπει να βγεις σε αναρρωτική πάλι την παίρνεις αμέσως η πρέπει να πας για δουλειά και να μεσολαβήσει κάποιο δισστημα ; Επίσης υπάρχει μια ειδική άδεια που δεν θυμάμαι πως την λένε ξέρει ο λογιστής που αν θέλει ο εργοδότης στην δίνει και πληρώνει ο ΟΑΕΔ αυτό όμως είναι για 3 μήνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...