Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλαστρο cangaroo


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να αγοράσω το θηλαστρο cangaroo είναι κάποια κοπέλα που το έχει χρησιμοποιήσει να μου πει την άποψη της? Να σημειωσω ότι η παραγωγή μου ειναι μικρή και ο μικρός μου είναι 2,5 μηνών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Γιατι δεν νοικιάζεις νοσοκομειακό να ανεβάσεις την παραγωγή σου;

 

Καλημέρα! Δεν ξέρω αν με συμφέρει από οικονομικής άποψης. Μήπως ξέρεις ποιο είναι καλύτερο ανάμεσα στην εταιρεία medela η ameda? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλημέρα! Δεν ξέρω αν με συμφέρει από οικονομικής άποψης. Μήπως ξέρεις ποιο είναι καλύτερο ανάμεσα στην εταιρεία medela η ameda? 

Κοιτα, εγω νοίκιασα στην αρχη γιατί βοηθαει πολυ η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο ακριβό αλλα αξίζει δλδ η πρωτη φορα νομιζω αν θυμαμαι καλα πηγε γύρω στα 100€
αλλα βοηθαει στην αύξηση του γάλακτος 

 

μετα αγόρασα το swing που ειναι κ αυτο καλο αλλα θα έλεγα οτι αυτά ειναι μόνο για άντληση δεν βοηθανε οσο το νοσοκομειακό 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Κοιτα, εγω νοίκιασα στην αρχη γιατί βοηθαει πολυ η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο ακριβό αλλα αξίζει δλδ η πρωτη φορα νομιζω αν θυμαμαι καλα πηγε γύρω στα 100€
αλλα βοηθαει στην αύξηση του γάλακτος 

 

μετα αγόρασα το swing που ειναι κ αυτο καλο αλλα θα έλεγα οτι αυτά ειναι μόνο για άντληση δεν βοηθανε οσο το νοσοκομειακό 

 

Καλησπέρα!νοίκιασα το symphony ελπίζω να δω αποτέλεσμα. Θα έρθει αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2020 at 9:17 ΜΜ, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα!νοίκιασα το symphony ελπίζω να δω αποτέλεσμα. Θα έρθει αύριο! 

Καλησπερα ! Να παρεις τηλ να μιλησεις με την μαία τους αν χρειαστείς κατι (το δικαιούσε) και επισης κανε άντληση καθε 3 ώρες για μια εβδομαδα θα δεις σιγουρα αποτέλεσμα !  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 29/3/2020 at 5:18 ΜΜ, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να αγοράσω το θηλαστρο cangaroo είναι κάποια κοπέλα που το έχει χρησιμοποιήσει να μου πει την άποψη της? Να σημειωσω ότι η παραγωγή μου ειναι μικρή και ο μικρός μου είναι 2,5 μηνών. 

καλησπερα, αγορασα και εγω το cangaroo gentle touch και εμενα ειναι 2,5 μηνων , ειναι τελειο ειναι σαν το νοσοκομειακο τετοια δουλεια κανει και πιστεψε με εχω δοκιμασει της medella που κανει 100 ευρω και ειναι αθλιο κανει παραπολυ θορυβο και ποναει πολυ επισης εχω δοκιμασει της avent πιο παλιο μοντελο βεβαια κ αυτο τρελο πονο, τα αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω με κλειστα ματια, επισης θεωρω πως ο καλυτερος τροπος για να αυξησεις τη παραγωγη σου ειναι να βαζεις το μωρο πιο συχνα , γιατι πιστεθεις με το θηλαστρο οτι θα το πετυχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

καλησπερα, αγορασα και εγω το cangaroo gentle touch και εμενα ειναι 2,5 μηνων , ειναι τελειο ειναι σαν το νοσοκομειακο τετοια δουλεια κανει και πιστεψε με εχω δοκιμασει της medella που κανει 100 ευρω και ειναι αθλιο κανει παραπολυ θορυβο και ποναει πολυ επισης εχω δοκιμασει της avent πιο παλιο μοντελο βεβαια κ αυτο τρελο πονο, τα αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω με κλειστα ματια, επισης θεωρω πως ο καλυτερος τροπος για να αυξησεις τη παραγωγη σου ειναι να βαζεις το μωρο πιο συχνα , γιατι πιστεθεις με το θηλαστρο οτι θα το πετυχεις?

Καλησπέρα!νοίκιασα της medela το symphony. Δυστυχώς όμως σταμάτησε το γάλα. Από την αρχή δεν είχα γαλα, είχα το μωρό μου στη ΜΕΝΝ,όσο κ αν τηρουσα το πρωτόκολλο αντλησεων δεν αυξανόταν. Κανένας στο νοσοκομείο δεν μου είχε δείξει πως να πιάσει το μωρό τη θηλή να θηλάσει και γενικά όλα τα είχα διαβάσει μόνη μου και με τόσο άγχος που μπορεί να συνοδεύει μια νέα μαμά και χωρίς βοήθεια. Έκανα το καλύτερο που μπορούσα και έβλεπα το νοσοκομειακό σαν μια τελευταία προσπάθεια. Ναι υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις που απλά δεν αυξάνεται η παραγωγή,όσο κ αν έβαζα το μωρό. Το αποτέλεσμα ήταν να ήμουν νευρική και το μωρό να κλαίει. Χαίρομαι για τις μαμάδες που θηλάζουν και ειδικά εκείνες που το καταφέρνουν. Από εκεί και πέρα τα μωρά χορταινουν με αγάπη ο,τι γάλα κ να πιούν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα!νοίκιασα της medela το symphony. Δυστυχώς όμως σταμάτησε το γάλα. Από την αρχή δεν είχα γαλα, είχα το μωρό μου στη ΜΕΝΝ,όσο κ αν τηρουσα το πρωτόκολλο αντλησεων δεν αυξανόταν. Κανένας στο νοσοκομείο δεν μου είχε δείξει πως να πιάσει το μωρό τη θηλή να θηλάσει και γενικά όλα τα είχα διαβάσει μόνη μου και με τόσο άγχος που μπορεί να συνοδεύει μια νέα μαμά και χωρίς βοήθεια. Έκανα το καλύτερο που μπορούσα και έβλεπα το νοσοκομειακό σαν μια τελευταία προσπάθεια. Ναι υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις που απλά δεν αυξάνεται η παραγωγή,όσο κ αν έβαζα το μωρό. Το αποτέλεσμα ήταν να ήμουν νευρική και το μωρό να κλαίει. Χαίρομαι για τις μαμάδες που θηλάζουν και ειδικά εκείνες που το καταφέρνουν. Από εκεί και πέρα τα μωρά χορταινουν με αγάπη ο,τι γάλα κ να πιούν. 

 

Να χαιρεσαι για τις μαμαδες που αγαπανε και φροντιζουν τα παιδια τους οχι εκεινες που θηλαζουν, εχει γινει τα τελευταια χρονια ειδικα, μανια ο θηλασμος, πολυ φανατισμος, ναι εγω θηλαζω οκ αλλα αυτο δεν με κανει καλυτερη μαμα ή δεν με κανει πιο δεμενη με το παιδι μου αμα εγω πχ θηλαζω και παιζω με το κινητο ή κοιταω τηλεοραση ή μιλαω ολη την ωρα στο τηλεφωνο, δε σου ειπα θα το κανεις και αυτο, αλλα ο θηλασμος απο μονος του δεν προσφερει πολλα περισσοτερα αν δεν γινεται σωστα. Διαβασα και ενα βιβλιο το καταπληκτικη μαμα που αναφερεται στο θηλασμο και λεει πως ολα τα οφελη του θηλασμου δε παρουσιαζονται μεσα απο μη πειραματικες ερευνες αλλα απο ερευνες παρατηρησης, οποτε κανεις δεν ειναι και τοσο σιγουρος για τα οφελη του θηλασμου, ελεος με αυτο το φανατισμο με τον θηλασμο μη τρελαινομαστε, η αγκαλια και τα χαδια και η αγαπη ειναι τα οφελη και το παιδι δε μπορει να τα παρει απο καμια φορμουλα. Πανω απο ολα πρεπει να νοιωθουμε καλα εμεις για να ειναι και τα μωρακια μας και ολοκληρη η οικογενεια, αμα πιεζομαστε δεν εχει νοημα. 

Εκει που θελω να καταληξω για να μην στενοχωριεσαι ειναι οτι θα πρεπει να νοιωθεις περηφανη για ολα αυτα που εχεις καταφερει, με ενα μωρο αρχικα στη ΜΕΝΝ και στη συνεχεια προσπαθεια για θηλασμο, πραγματικα ας μην χανουμε την ουσια , μην χασεις αλλο χρονο με το μωρακι σου προσπαθωντας για τον θηλασμό αλλα απολαυσε τη καθε μερα μαζι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα!νοίκιασα της medela το symphony. Δυστυχώς όμως σταμάτησε το γάλα. Από την αρχή δεν είχα γαλα, είχα το μωρό μου στη ΜΕΝΝ,όσο κ αν τηρουσα το πρωτόκολλο αντλησεων δεν αυξανόταν. Κανένας στο νοσοκομείο δεν μου είχε δείξει πως να πιάσει το μωρό τη θηλή να θηλάσει και γενικά όλα τα είχα διαβάσει μόνη μου και με τόσο άγχος που μπορεί να συνοδεύει μια νέα μαμά και χωρίς βοήθεια. Έκανα το καλύτερο που μπορούσα και έβλεπα το νοσοκομειακό σαν μια τελευταία προσπάθεια. Ναι υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις που απλά δεν αυξάνεται η παραγωγή,όσο κ αν έβαζα το μωρό. Το αποτέλεσμα ήταν να ήμουν νευρική και το μωρό να κλαίει. Χαίρομαι για τις μαμάδες που θηλάζουν και ειδικά εκείνες που το καταφέρνουν. Από εκεί και πέρα τα μωρά χορταινουν με αγάπη ο,τι γάλα κ να πιούν. 

 

Εκανες οτι καλυτερο μπορουσες για το μωρο σου.

αν καποια μανουλα δεν εχει γαλα ή εχει δεν σε κανει καλυτερη η χειροτερη μαμα.

λαθος που δεν σου εδειξαν στη μιευτικη πως να ποιανει το μωρο το γαλα. 

ξερεις οτι προσπαθησες και εκανες οτι μπορουσες. Πιστεψε με την πρωτη μου κορη δεν καταφερα να τη θηλάσω σχεδον καθολου. στη δευτερη ειπα αμα εχω θα θηλασω και τα πηγα πολυ καλυτερα. Δυστυχως ομως επειδη εχω δυο παιδια μικρα δεν με βοηθησε αυτο να το κρατησω πολυ αλλα και παλι ξερω οτι το μωρο μου πηρε τα θρεπτικα συστατικα και τα αντισωματά του. το νοσοκομειακο με βοηθησε πολυ γιατι αντλουσα ειδικα οταν κοιμοταν η μεγαλη μου κορη και ετσι ειχα να ταισω την μπεμπα 

χαμογελα! εχεις δυναμη και το προσπαθησες εισαι πολυ καλυτερη μανουλα απο καποιες που απλα κανουν ενα μωρο για να πουν οτι εκαναν κατι στη ζωη τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!με συγκινησατε πραγματικά!!αλήθεια σας ευχαριστώ!ελπίζω μια νέα μανούλα που μπορεί να βρεθεί στην ίδια θέση με εμένα η να νιώσει όπως εγώ,να καταφέρει να διαβάσει την ιστορία μου αλλά και τα λόγια τα δικά σας και να πάρει κουράγιο! Είναι πολύ σημαντικό κάτι που στο έχει δώσει η φύση, να μη γίνεται βωμός φανατισμού και περιθωριοποίησης σε αυτους τους δύσκολους καιρούς. 

Αλήθεια σας ευχαριστώ και με συγκινησατε πραγματικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...