Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθούμε εδώ και 8 μηνες για το δεύτερο


Johny16

Recommended Posts

καλησπέρα κοριτσια εγω ειμαι 28 χρόνων εχω ένα παιδάκι κ προσπαθούμε εδώ και 8 μηνες για το δεύτερο αλλα ακομα τπτ .Το πρώτο το πιάσαμε με την πρώτη(μάλλον επειδή δν το σκεφτόμασταν και πηγαίναμε πολυυυ χαλαρά ) δν το πίστευα και τώρα που προσπαθούμε για το 2ο έχω αγχωθεί παρααα πολυυυ ιδικα τους 3 πρωτους μήνες 😔😔.απο το αγχος που ειχα κ πίεση  άγχονα και τον αντρα μου και δν μπορούσε να αποδώσει.εχω πάει σε 3 γυναικολόγος να πάρω  καποια άποψη και όλοι μου λενε ότι φταίει το αγχος όπου από το άγχος καμία φορα δεν μπορεις να κανεις κ ωορριξια. Ιδικά τους 6 μηνες προσπαθειών ερχόμουν σε επαφη μόνο κ μονο για νινι και δν ευχαριστιομουν τπτ όλο μες στο άγχος νεύρα κλάματα.και εγώ τωρα σε 8 μερες περιμένω να δω θα ειναι ο τυχαιρος μου μήνας.καλη επιτυχια6σε ολες μας κ όχι άγχος κ στρες 😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Johny16 είπε:

καλησπέρα κοριτσια εγω ειμαι 28 χρόνων εχω ένα παιδάκι κ προσπαθούμε εδώ και 8 μηνες για το δεύτερο αλλα ακομα τπτ .Το πρώτο το πιάσαμε με την πρώτη(μάλλον επειδή δν το σκεφτόμασταν και πηγαίναμε πολυυυ χαλαρά ) δν το πίστευα και τώρα που προσπαθούμε για το 2ο έχω αγχωθεί παρααα πολυυυ ιδικα τους 3 πρωτους μήνες 😔😔.απο το αγχος που ειχα κ πίεση  άγχονα και τον αντρα μου και δν μπορούσε να αποδώσει.εχω πάει σε 3 γυναικολόγος να πάρω  καποια άποψη και όλοι μου λενε ότι φταίει το αγχος όπου από το άγχος καμία φορα δεν μπορεις να κανεις κ ωορριξια. Ιδικά τους 6 μηνες προσπαθειών ερχόμουν σε επαφη μόνο κ μονο για νινι και δν ευχαριστιομουν τπτ όλο μες στο άγχος νεύρα κλάματα.και εγώ τωρα σε 8 μερες περιμένω να δω θα ειναι ο τυχαιρος μου μήνας.καλη επιτυχια6σε ολες μας κ όχι άγχος κ στρες 😇😇

Καλημερα κοριτσο μου! Σου ευχομαι να αποκτησεις πολυ συντομα το δευτερο παιδακι σου!!. Την απαντηση ομως την δινεις μονη σου.Το μονο που φταιει ειναι το αγχος και τιποτα αλλο..Θα σου πω το παραδειγμα μιας παλιας συναδελφου για να δεις ποσο μεγαλο ρολο παιζει το αγχος.Αυτη παντρευτηκε γυρω στα 20 και απο το 2ο μηνα αρχισε τα γιατι δεν πιανω παιδι κατι εχω προσπαθουσε πανω απο 6μηνες εγω τις ελεγα μην τρελλενεσαι θα ερθει αλλα επειδη ειχε πολλα κιλα παραπανω τις λεω δεν ρωτας τον γιατρο σου μηπως φταιει αυτο?και οντως της λεει οτι επρεπε να χασει γυρω στα 15 κιλα αυτη τοτε σκεφτηκε ναι καλα μεχρι να τα χασω θα περασουν μηνες αρα θα αργησω πολυ να μεινω εγκυος σε πληροφορω οτι τον επομενο μηνα ηταν εγκυος χωρις να χασει κιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα και συντομα... Αλλά αααααα θα σε μαλώσω! Τι πράγματα είναι αυτά... Είσαι μικρή, έχεις ήδη ένα παιδάκι και κάθεσαι κ σκέφτεσαι έτσι;;;;; αντί να είσαι ήδη πολυυυυυ πιο χαλαρή;;; τέλος πάντων επειδή γενικά πολλά έχουμε δει θα σ πω κ εγώ λοιπόν την εμπειρία μ... Είχα μείνει κ εγώ με την 1 στο πρώτο αλλά δυστυχώς το έχασα στον 4ο μηνα..από τότε δεν ξαναεμενα κ φτάσαμε στην εξωσωματική τελικά.. Όπου κ εντοπίστηκε το πρόβλημα.. Λοιπόν ο άντρας μ έχει πολύ μικρά ποσοστά φυσιολογικων μορφών στο σπέρμα (αυτό φαίνεται μόνο με κάποιο ειδικό εξεταστικό κέντρο κ όχι απλό μικρόβιολογικο) και αυτό έχει 2 εξηγήσεις.... Ή όταν έμεινα έγκυος ήταν καλύτερα τα πράγματα γτ αυτό επηρεάζεται πολύ από άγχος διατροφή τρόπο ζωής κλπ, είτε απλά ήταν η τυχερή μας φορά κ μπορεί να μη ξαναγινοταν... Το καλό είναι ότι ο άντρας κάθε 3 μήνες φτιάχνει νέο σπέρμα οπότε κ παίρνει πάντα βελτίωση.. Συνεπώς μην τον αγχώνει παραπάνω κ μην αγχώνεσαι κ εσύ.. Λύση υπάρχει.. Όταν λοιπόν θεωρήσεις ότι δεν αντέχεις να περιμένεις άλλο απλά ψαξτε το αναλυτικά με το σπέρμα.. Αυτό όμως συνέβη σε εμάς.. Δε σημαίνει ότι το έχετε κ εσείς... Μη ξεχνάς ότι 1 ζευγάρι πρέπει να προσπαθεί 1 χρόνο για να πεις ότι θα το ψάξεις.... Σ εύχομαι τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για της απαντήσεις σας.το ξέρω  και μόνη μου ότι το άγχος είναι ότι χειρότερο. Τώρα βέβαια τα έχω πάρει  τα πράγματα πιο χαλαρά κ ότι είναι να γίνει ας γίνει. Μα το έχω πει στο γιατρό να κάνουμε εξετάσεις κ εγω κ ο άντρας μου κ ολοι λένε  μετα το χρόνο. Εγώ κάνω κανονικά ωορριξια Γιατί έχει τύχη Όταν έχω πάει στο γιατρό να το έχουμε δει αλλά θα δείξει 😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Όχι δεν είδε τίποτα...εχθές ήμουν 23 ημέρα....μου είπε ότι λογικά θα κάνω μεγάλο κύκλο πάλι!! Και πως η θα γίνει αργότερα η μπορεί κ καθόλου η ωορρηξία! 😢😢😢 Δεν έχω κάνει ποτέ τέστ! Και αγχώνομαι λίγο!! Από πότε να ξεκινήσω εφόσον εχθές δεν είδαμε τίποτα στον υπέρηχο;;;
    • Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 
    • Αμαν ρε κοριτσακι μου γλυκο!!! Τωρα είσαι καλα; Να μην ακους κανεναν κ να κανεις ότι αισθανεσαι εσυ!!
    • έχω κάποια ανδρογόνα αυξημένα όχι όλα..δεν μου είπαν κάτι για καμπύλη ζαχάρου ούτε ο γυναικολόγος ούτε ο ενδοκρινολόγος..ίσως επειδή είχα σύλληψη ασχετα αν κατέληξε σε βιοχημική.. εσένα είναι πολύ κάτω από το όριο τα ανδρογόνα;
    • Και εμένα 2η χρόνια!! Και ακρινως όπως τα λες… αν εξαιρέσεις ανάμεσα στις γιορτές που αρρώστησε με γρίπη α και την πέρασε στο πόδι κατά τ αλλά μια χαρά! Ε μια που έλεγα τι ωραία χρόνια (πέρυσι όλο άρρωστος ήταν) Ε μια που αρρωστησαμε 😂😂😂. Κορίτσι μου μπράβο για το κουράγιο σου!!! Θα κρατήσω το θετικό της υπόθεσης ότι έμεινες φυσιολογικά έγκυος,,θα ξανά έρθει σίγουρα! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές όπως λέγαμε και παλιά! εγώ ταλαιπωρήθηκα παρά πολύ λίγο μετά που γέννησα (ένα εξάμηνο αργότερα) μέχρι κι πρόσφατα με προβλήματα υγείας… είχα φτάσει σε σημείο που δεν μπορούσα να κουνήσω τα πόδια μου και ήταν πολύ σοκαριστικό… δοξα Το θεό βρήκαν το πρόβλημα που έχω απλά άργησαν 2 χρόνια μωρέ! Ελλάς το μεγαλείο σου θα πω εγώ! Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες κορτιζόνης και εννοείται έβαλα κιλά αλλά μου προκάλεσε και αλλά προβλήματα.., το χειρότερο ο καταρράκτης στο μάτι,, θα περάσει και αυτό εννοείται, έχω ξεκαθαρίσει πολύ κόσμο απο την ζωη μου., περάσαμε λίγο δύσκολα και με τον άντρα μου αλλά όλα καλά τώρα ! Με έχουν πρήξει όλοι για δεύτερο παιδί αλλά ενώ τα αγαπάω πολύ τα παιδιά σε αυτή τη φάση δεν θέλω! Δεν έχω χαρεί καθόλου το παιδάκι μου με όλα αυτά και  τώρα είμαστε σε πολύ καλή φάση που απλά θέλω να απολαύσω! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...