Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εφοδιασμός πριν την γέννα sos


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι πολύ αγχωμένη με ότι γίνεται!γενναω σε λίγο καιρό κ θέλω να εφοδιαστω με ότι γίνεται! Δεν θα έχω καμία βοήθεια μόνο εγώ κ ο αντρας μου! Έχω σκοπό να θηλάσω κ θέλω και ελπίζω! Έχω πάρει πάνες premium 1 (2-5)των 78 4 πακέτα και 1 των 50, Μπιμπερο avent και γ κολικούς, πιπιλες 2 mam (0-2). Κρέμες, λαδακι, σαμπουάν frezyderm. Αποστειρωτή,μωρομάντηλα,φορμακια Μπουρνούζια, Σελτε, Πάνες αγκαλιάς, Πανάκια, Σεντόνια κουβέρτες και οινόπνευμα. Επίσης μπανακι, καρότσι κτλ. Για μένα 2 πακέτα σερβιέτες λοχειας μεγάλες φτάνουν; 2 πακέτα επιθέματα στήθους. πρέπει να εφοδιαστω κ άλλο;πχ μάρσιπο η κάτι άλλο; για να μην βγαίνει ο άντρας μου έξω κ να είμαστε ασφαλής; Συγνώμη που σας ζάλισα με τόσες πληροφορίες. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!!!!Εμείς είχαμε πάρει και ένα κουτί γάλα να υπάρχει το σπίτι για παν ενδεχόμενο και εφόσον δε το χρησιμοποίησα το επέστρεψα στο φαρμακείο!θα χρειαστείς φαρμακευτικό οινόπνευμα και γαζουλες αποστειρωμένες,φυσιολογικό όρο, ψαλιδάκι και τα χτενουλα ,ισως θερμο για να διατηρείς το ζεστό νερό (Επίσης πήρα και δε χρησιμοποίησα ποτέ αλλά χαλάλι χαμένο δεν παει),Ντεπόν για παιδια και σύριγγες (και βιταμίνη d Αλλά θα στα πει και ο παιδίατρος αυτα), θερμόμετρο,  καλτσακια και τα σχετικά δε τα λέω είμαι σίγουρη ότι τα έχεις υπόψιν σου.μαρσιπο μέσα στο σπίτι σε χρησιμοποίησα ιδιαίτερα....έξω το έβαζα.τωρα αυτό ειμαι σχετικό αν θα σε βολέψει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!!!!Εμείς είχαμε πάρει και ένα κουτί γάλα να υπάρχει το σπίτι για παν ενδεχόμενο και εφόσον δε το χρησιμοποίησα το επέστρεψα στο φαρμακείο!θα χρειαστείς φαρμακευτικό οινόπνευμα και γαζουλες αποστειρωμένες,φυσιολογικό όρο, ψαλιδάκι και τα χτενουλα ,ισως θερμο για να διατηρείς το ζεστό νερό (Επίσης πήρα και δε χρησιμοποίησα ποτέ αλλά χαλάλι χαμένο δεν παει),Ντεπόν για παιδια και σύριγγες (και βιταμίνη d Αλλά θα στα πει και ο παιδίατρος αυτα), θερμόμετρο,  καλτσακια και τα σχετικά δε τα λέω είμαι σίγουρη ότι τα έχεις υπόψιν σου.μαρσιπο μέσα στο σπίτι σε χρησιμοποίησα ιδιαίτερα....έξω το έβαζα.τωρα αυτό ειμαι σχετικό αν θα σε βολέψει..

Σε ευχαριστώ πολύ! Πχ πάνες να πάρω κ άλλες; για γάλα να ρωτήσω τον παιδίατρο. δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί όλο αυτό για αυτό ρωτάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jerry είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Πχ πάνες να πάρω κ άλλες; για γάλα να ρωτήσω τον παιδίατρο. δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί όλο αυτό για αυτό ρωτάω! 

Κοίτα στην αρχή υπολόγιζε 10 πάνες τη μέρα!δες το κ παίρνεις κ αργότερα!Εγώ είχα πάρει 3 πακέτα κ μας έδωσαν κ από το μαιευτήριο ένα μικρό. Γάλα πήρα με το που βγήκαμε από το μαιευτήριο γιατί δεν την είχε δει ο παιδίατρος κ ήθελα να έχω μη γίνει κάτι κ τρέχουμε με το βρέφος.ολα ίδια είναι.αν θες ρωτά όταν με το καλό γεννήσεις τι έδωσαν στο μωρό αν έδωσαν κ πάρε το ίδιο.αλλιως αν θες κάνε μια ερώτηση στον παιδίατρο να δεις τι σε συμβουλεύει!Πότε με το καλό το μωράκι σού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό! Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ βρε κορίτσι μου. Έχεις πάρει τα πάντα. Οι δικοί μας όταν έφεραν εμάς στον κόσμο ούτε το 1/10 δεν είχαν από όλα αυτά. Και τι δεν τα κατάφεραν; Εξάλλου δεν πρόκειται να κλείσουν τα σούπερ μάρκετ και τα φαρμακεία. Αν χρειαστείς κάτι θα πας το πάρεις. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη για να απολαύσεις αυτό το θαύμα που σε περιμένει!😘

Υ.Γ. Συμφωνώ με την @stasa199. Κάποια από αυτά που ανέφερε τα χρησιμοποιήσα πολύ και ήθελα να στα γράψω κι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 8 Απριλίου μπαίνω στο μήνα μου και μάλλον θα πάω με καισαρική γιατί δεν έχει γυρίσει ο μικρούλης! Κ στο νοσοκομείο κάνουν η καισαρική η φυσιολογικά χωρίς επισληρίδιο! Απλά θέλω να ειμαι εφοδιασμένη κ με το παραπάνω για να μην χρειαστούμε πολλές εξόδους στο σούπερ! Εσύ γέννησες φυσιολογικα; μήπως πρέπει να πάρω κ άλλες σερβιέτες λοχείας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και με το καλο το μωρακι σου!!! Καλα τα λεει η κοπελα πανω!!

Με τις πανες μην παρεις πολλες γιατι μεγαλωνει γρηγορα το πωπουδακι και θα πας συντομα στο νουμερο 2...Εμενα ειναι 2 μηνων κι απο τον 1ο μηνα το 1 δεν εκανε..εχει να κανει και με το μεγεθος του μωρου βεβαια...

Αυτα που φανηκαν σε μενα τελικα αναγκαια ηταν ενα κουτακι γαλα,πανες,επιθεματα στηθους,κρεμα συγκαματος,οινοπνευμα,ορος για μυτη,γαζες,φουλ βαμβακι για τοπικο καθαρισμα ,κρεμα ενυδατικη,αφρολουτρο βρςφικο,πολλα φορμακια και κορμακια λιγο μεγαλυτερα απο το μεγεθος του,σελτεδακια,πετσετες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Jerry είπε:

Στις 8 Απριλίου μπαίνω στο μήνα μου και μάλλον θα πάω με καισαρική γιατί δεν έχει γυρίσει ο μικρούλης! Κ στο νοσοκομείο κάνουν η καισαρική η φυσιολογικά χωρίς επισληρίδιο! Απλά θέλω να ειμαι εφοδιασμένη κ με το παραπάνω για να μην χρειαστούμε πολλές εξόδους στο σούπερ! Εσύ γέννησες φυσιολογικα; μήπως πρέπει να πάρω κ άλλες σερβιέτες λοχείας; 

Ξέχασα να σου πω τα βασικότερα!!!!κρέμα της medela για το στήθος και κοχύλια!απο το μαιευτηριο τα χρειαζεσαι αυτά!Εγώ είχα πάρει ένα πακέτο λοχείας και 2  αυτές που χρησιμοποιούσα όταν ήμουν αδιάθετη...Ε μόνο αυτές χρησιμοποίησα!τις σερβιέτες λοχείας της έδωσα στη διπλανή μου!Δεν τις χρειάστηκα...δεν θα έχεις 40 μέρες αιμορραγία ισως λιγη ροη περισσοτερο τις πρωτες μέρες.μετα θα είναι παρόμοια κατάσταση με τον κύκλο σου..  παρε και κανονικές να έχεις και αν χρειαστεί πεταγετε ο σύζυγός να πάρει!Με το καλό και μην ανησυχείς!όλα καλά θα πάνε!σε λίγες μέρες θα έχεις το σπορακι σου αγκαλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Ξέχασα να σου πω τα βασικότερα!!!!κρέμα της medela για το στήθος και κοχύλια!απο το μαιευτηριο τα χρειαζεσαι αυτά!Εγώ είχα πάρει ένα πακέτο λοχείας και 2  αυτές που χρησιμοποιούσα όταν ήμουν αδιάθετη...Ε μόνο αυτές χρησιμοποίησα!τις σερβιέτες λοχείας της έδωσα στη διπλανή μου!Δεν τις χρειάστηκα...δεν θα έχεις 40 μέρες αιμορραγία ισως λιγη ροη περισσοτερο τις πρωτες μέρες.μετα θα είναι παρόμοια κατάσταση με τον κύκλο σου..  παρε και κανονικές να έχεις και αν χρειαστεί πεταγετε ο σύζυγός να πάρει!Με το καλό και μην ανησυχείς!όλα καλά θα πάνε!σε λίγες μέρες θα έχεις το σπορακι σου αγκαλιά!!!!

Ευχαριστώ πολύ! Την κρέμα madelA δεν την έχω πάρει και για το γάλα δεν το ήξερα ότι καλύτερα να έχω πάρει!κοχύλια εννοείς επιθέματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Jerry είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Την κρέμα madelA δεν την έχω πάρει και για το γάλα δεν το ήξερα ότι καλύτερα να έχω πάρει!κοχύλια εννοείς επιθέματα; 

Μακάρι να μη σου χρειαστεί το γάλα αλλά πες ότι δε μπορείς να θηλάσεις με τίποτα  κ είναι αξημέρωτα(που κ μερα να είναι αν δεν το έχεις εύκαιρο πόσο θα περιμένει το μπεμπακι;;)Η κρέμα για της θηλές είναι η καλύτερη να την πάρεις σίγουρα!Εγώ την είχα δώσει σε μια φίλη μου που γέννησε κ τώρα με τα δόντια που με δαγκώνει συνέχεια σκέφτομαι να πάω να ξανά πάρω!Όχι δεν είναι τα επιθέματα!,τα επιθέματα να τα φοράς όταν βγαίνεις έξω. Όταν είσαι σπίτι να φοράς τα κοχύλια. Σου στέλνω αυτά που είχα εγώ να δεις. Αναπνέει το στήθος και δεν έχει φόβο για μύκητες και διάφορα άλλα!Επίσης τρέχει και το γαλατακι που είναι καλό και αυτό!(το πετάς εννοείται αλλά αυξάνει την παραγωγή!)

https://www.omorfiamou.gr/ygeia/gynaikologika/thilasmos/drbrowns-kochylia-diamorfotes-thilon-2-tem στην αρχή είχα αυτά τις πρώτες μέρες και μετά πήρα αυτά 

https://www.qpharmacy.gr/nuk-set-kalymmaton-stithous-6tem

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Μακάρι να μη σου χρειαστεί το γάλα αλλά πες ότι δε μπορείς να θηλάσεις με τίποτα  κ είναι αξημέρωτα(που κ μερα να είναι αν δεν το έχεις εύκαιρο πόσο θα περιμένει το μπεμπακι;;)Η κρέμα για της θηλές είναι η καλύτερη να την πάρεις σίγουρα!Εγώ την είχα δώσει σε μια φίλη μου που γέννησε κ τώρα με τα δόντια που με δαγκώνει συνέχεια σκέφτομαι να πάω να ξανά πάρω!Όχι δεν είναι τα επιθέματα!,τα επιθέματα να τα φοράς όταν βγαίνεις έξω. Όταν είσαι σπίτι να φοράς τα κοχύλια. Σου στέλνω αυτά που είχα εγώ να δεις. Αναπνέει το στήθος και δεν έχει φόβο για μύκητες και διάφορα άλλα!Επίσης τρέχει και το γαλατακι που είναι καλό και αυτό!(το πετάς εννοείται αλλά αυξάνει την παραγωγή!)

https://www.omorfiamou.gr/ygeia/gynaikologika/thilasmos/drbrowns-kochylia-diamorfotes-thilon-2-tem στην αρχή είχα αυτά τις πρώτες μέρες και μετά πήρα αυτά 

https://www.qpharmacy.gr/nuk-set-kalymmaton-stithous-6tem

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Άρα επιπλέον παίρνω γάλα, κοχύλια, κρέμα Mandela, depon για παιδιά, σύριγγα και θερμόμετρο πρέπει να πάρω ηλεκτρονικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Jerry είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Άρα επιπλέον παίρνω γάλα, κοχύλια, κρέμα Mandela, depon για παιδιά, σύριγγα και θερμόμετρο πρέπει να πάρω ηλεκτρονικό; 

Τίποτα!Ότι άλλο θες στείλε μου!

(Το γάλα δεν το παίρνουν πολλοί...Εμείς θέλαμε να είμαστε σίγουροι και πηραμε.οπως και το Ντεπόν, συριγγες δεν υπάρχει περίπτωση να δώσεις πριν τους 2 μήνες δλδ πριν ΤΟ πρώτο  εμβόλιο αν θες πάρτα αργότερα)θερμόμετρο ηλεκτρονικό πήρα Ναι!αν πεις στο φαρμακείο για βρέφος θα σου δείξει ποια είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Jerry είπε:

Στις 8 Απριλίου μπαίνω στο μήνα μου και μάλλον θα πάω με καισαρική γιατί δεν έχει γυρίσει ο μικρούλης! Κ στο νοσοκομείο κάνουν η καισαρική η φυσιολογικά χωρίς επισληρίδιο! Απλά θέλω να ειμαι εφοδιασμένη κ με το παραπάνω για να μην χρειαστούμε πολλές εξόδους στο σούπερ! Εσύ γέννησες φυσιολογικα; μήπως πρέπει να πάρω κ άλλες σερβιέτες λοχείας; 

Καλησπέρα για τις πάνες δες και περίπου πόσο μεγάλο περιμένετε να είναι το μωρό. Εμενα πχ αποο τους υπέρηχους περιμέναμε μεγάλο μωρό και όντως γεννήθηκε 3760.. Πάνες είχα πάρει τα πριμνιουμ 2 πακέτα μεγάλα νούμερο 1 και μετά πήρα 4 πακέτα μεγάλα νούμερο 2. Επειδή γεννήθηκε μεγαλουτσικος τα νούμερο 1 τα χρησιμοποίησαμε πολύ λίγο κ του ήρθαν μια χαρά τα 2 όταν ήταν 15 ημερών αν θυμάμαι καλά!

Σερβιέτες λοχίας τις μεγάλες τις τενα τις έβαλα 2 μέρες στην κλινική και μετά φόραγα τις κανόνικες αλλά αυτές που είναι για νύχτα.. Βέβαια αυτό πιστεύω μπορεί να διαφέρει από άτομο σε άτομο. Είχα πάρει 1 πακέτο και μου περισεψανε κιόλας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα για τις πάνες δες και περίπου πόσο μεγάλο περιμένετε να είναι το μωρό. Εμενα πχ αποο τους υπέρηχους περιμέναμε μεγάλο μωρό και όντως γεννήθηκε 3760.. Πάνες είχα πάρει τα πριμνιουμ 2 πακέτα μεγάλα νούμερο 1 και μετά πήρα 4 πακέτα μεγάλα νούμερο 2. Επειδή γεννήθηκε μεγαλουτσικος τα νούμερο 1 τα χρησιμοποίησαμε πολύ λίγο κ του ήρθαν μια χαρά τα 2 όταν ήταν 15 ημερών αν θυμάμαι καλά!

Σερβιέτες λοχίας τις μεγάλες τις τενα τις έβαλα 2 μέρες στην κλινική και μετά φόραγα τις κανόνικες αλλά αυτές που είναι για νύχτα.. Βέβαια αυτό πιστεύω μπορεί να διαφέρει από άτομο σε άτομο. Είχα πάρει 1 πακέτο και μου περισεψανε κιόλας... 

Εγώ είμαι στην 34 προς 35 κ είναι 2500 κιλά δεν θα είναι πολύ μεγάλος μου είπε γύρω στα 3 κιλά πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jerry είπε:

Εγώ είμαι στην 34 προς 35 κ είναι 2500 κιλά δεν θα είναι πολύ μεγάλος μου είπε γύρω στα 3 κιλά πιστεύω 

Μία χαρά θα είναι!!! Εγώ θα σου έλεγα να μη πάρεις άλλες νούμερο 1. Πιστεύω θα σου φτάσουν αυτές που πήρες κ αν δε σε φτασουν βλέπεις όταν χρειαστούν τι νούμερο θα πάρεις. Το πρώτο καιρό μεγαλώνουν πολύ πολύ γρήγορα!! ❤️❤️❤️

Και εγώ σαν κ εσένα ήμουν βοήθεια δεν είχα μόνο εγώ κ ο άντρας μου. Αλλά να σου πω καλύτερα έτσι... Δεν ακούς κ διαφορά τρελά από τους γύρω κ είναι το κεφάλι σου ησυχο😜

ΥΓ.  Κάτι άλλο που πήρα ήταν ένα πακέτο βρακάκια μιας χρήσης από το Λητώ. Με βόλεψαν πολύ τις πρώτες μέρες... Μπορεί εκεί που θα γεννήσεις να δίνουν κ να μη χρειαστεί να πάρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Μία χαρά θα είναι!!! Εγώ θα σου έλεγα να μη πάρεις άλλες νούμερο 1. Πιστεύω θα σου φτάσουν αυτές που πήρες κ αν δε σε φτασουν βλέπεις όταν χρειαστούν τι νούμερο θα πάρεις. Το πρώτο καιρό μεγαλώνουν πολύ πολύ γρήγορα!! ❤️❤️❤️

Και εγώ σαν κ εσένα ήμουν βοήθεια δεν είχα μόνο εγώ κ ο άντρας μου. Αλλά να σου πω καλύτερα έτσι... Δεν ακούς κ διαφορά τρελά από τους γύρω κ είναι το κεφάλι σου ησυχο😜

ΥΓ.  Κάτι άλλο που πήρα ήταν ένα πακέτο βρακάκια μιας χρήσης από το Λητώ. Με βόλεψαν πολύ τις πρώτες μέρες... Μπορεί εκεί που θα γεννήσεις να δίνουν κ να μη χρειαστεί να πάρεις. 

Ευχαριστώ πολύ!! Πήρα ένα κσι εγω έλεγα μην έπαιρνα άλλο ένα! Πιο πολύ αγχωμένη είμαι για το τι θα γίνει μέχρι τότε και για αυτό θέλω ν είμαι εφοδιασμένη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...