Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επίδομα 800€


Recommended Posts

Είμαι 13 εβδομάδων και παίρνω αναρρωτική άδεια από την 7η εβδομάδα και θα συνεχίσω να παίρνω καθ'όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Εργαζομουν σε κατάστημα. Τώρα που λόγο ιού έκλεισαν τα καταστήματα είναι απαραίτητο να ανανεώσω την αναρρωτική μου? Αύριο είναι η τελευταία μέρα της άδειας. Μήπως αν δεν την ανανεώσω μέχρι να ξανά ανοίξουν τα καταστήματα να πάρω και εγώ αυτά τα 800€ ?? Ξέρει καμία αν γίνεται αυτό που σκέφτηκα 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ria27 είπε:

Είμαι 13 εβδομάδων και παίρνω αναρρωτική άδεια από την 7η εβδομάδα και θα συνεχίσω να παίρνω καθ'όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Εργαζομουν σε κατάστημα. Τώρα που λόγο ιού έκλεισαν τα καταστήματα είναι απαραίτητο να ανανεώσω την αναρρωτική μου? Αύριο είναι η τελευταία μέρα της άδειας. Μήπως αν δεν την ανανεώσω μέχρι να ξανά ανοίξουν τα καταστήματα να πάρω και εγώ αυτά τα 800€ ?? Ξέρει καμία αν γίνεται αυτό που σκέφτηκα 🤔🤔

Νομίζω πως γίνεται... είχα αναρρωτικη και όταν ήταν να ανανεώσω κλείσαμε σαν μαγαζί και με ενημέρωσε το αφεντικό μου πως δεν χρειάζεται και θα κάνει τις νόμιμες ενέργειες για να πάρουμε αυτά τα λεφτά.,, φαντάζομαι πως το ίδιο θα ισχύει και για εσένα.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Νομίζω πως γίνεται... είχα αναρρωτικη και όταν ήταν να ανανεώσω κλείσαμε σαν μαγαζί και με ενημέρωσε το αφεντικό μου πως δεν χρειάζεται και θα κάνει τις νόμιμες ενέργειες για να πάρουμε αυτά τα λεφτά.,, φαντάζομαι πως το ίδιο θα ισχύει και για εσένα.,, 

Μακάρι γιατί από το ΙΚΑ παίρνω μόνο 126€ το μήνα! 😩 Είχα συσπάσεις και αναγκάστηκα να σταματήσω και μετά φοβόμουν να ξανά γυρίσω στην δουλειά!! Πραγματικά θα με βοηθήσουν πολύ αυτά τα χρήματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 19/3/2020 at 11:19 ΠΜ, ο/η Ioann89 είπε:

Νομίζω πως γίνεται... είχα αναρρωτικη και όταν ήταν να ανανεώσω κλείσαμε σαν μαγαζί και με ενημέρωσε το αφεντικό μου πως δεν χρειάζεται και θα κάνει τις νόμιμες ενέργειες για να πάρουμε αυτά τα λεφτά.,, φαντάζομαι πως το ίδιο θα ισχύει και για εσένα.,, 

Να ρωτησω και εγω κατι..δεν ανανεωσες λοιπον την αναρρωτικη και βγηκες σε αναστολη εργασιας οποτε εκανες την αιτηση για τα 800 που ισχυει μεχρι τελος Απριλιου? Οποτε και δεν πληρωνεσαι απο το ικα..Και μετα απο Μαιο θα συνεχισεις την αναρρωτικη σου? Ευχαριστω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...