Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βάρος εμβρύου 31 εβδ


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ θα άλλαζα σίγουρα! Είναι δυνατόν να μην σας έλεγε το βάρος; Δηλαδή θα τρελαθώ!😤 Εμάς μέχρι και στον τελευταίο υπέρηχο μας έδωσε τρισέλιδη αναφορά με όλες τις μετρήσεις. Ακόμα και τον φάκελο αυτός μας τον έδωσε για να τα έχουμε όλα συγκεντρωμένα.

Να πάρεις και μία άλλη γνώμη οποσδήποτε. Γιατί να πονάς τόσο πολύ; Κι εγώ σκίστηκα. Φαντάσου ότι χρειάστηκε να κάνω και μετάγγιση από την αιμορραγία αλλά μετά από τρεις μήνες περίπου ήμουν οκ.💗

Μας είπε ότι τώρα στο τέλος το βάρος δεν έχει σημασία. Καλά για να μας δώσει σελίδα αναλυτικές μετρήσεις ούτε καν. Σίγουρα θα πάω να ρωτήσω και αλλού. 

Νομίζω είχαμε ξαναμιλήσει αν δεν κάνω λάθος. Εσύ όμως σκίστηκες μέχρι πίσω όπως κι εγώ; Μήπως φταίει που μου το έβγαλε με βεντούζα το μωρό και δεν πρόλαβε να με κόψει; Μετά από 3 μήνες είχες επαφές με τον άντρα σου και δεν πονούσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Μας είπε ότι τώρα στο τέλος το βάρος δεν έχει σημασία. Καλά για να μας δώσει σελίδα αναλυτικές μετρήσεις ούτε καν. Σίγουρα θα πάω να ρωτήσω και αλλού. 

Νομίζω είχαμε ξαναμιλήσει αν δεν κάνω λάθος. Εσύ όμως σκίστηκες μέχρι πίσω όπως κι εγώ; Μήπως φταίει που μου το έβγαλε με βεντούζα το μωρό και δεν πρόλαβε να με κόψει; Μετά από 3 μήνες είχες επαφές με τον άντρα σου και δεν πονούσες;

Μπορεί να μιλήσαμε ξανά! Κάτι μου θυμίζει η βεντούζα! Μου είχε κάνει εντύπωση ότι την χρησιμοποιούν ακόμα. Σκίστηκα κι εξωτερικά αλλά περισσότερο εσωτερικά. Ούτε να κάτσω δεν μπορούσα δύο μήνες! Πήρα κι εγώ λιπαντικό αλλά δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Δεν μπορούσα ούτε στην ιδέα. Έτσι περίμενα τρεις μήνες. Τις πρώτες φορές είχα λίγο ενόχληση αλλά μετά όχι. Σίγουρα όμως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική για αυτό λέω να συμβουλευτείς κι έναν άλλο γιατρό. Είναι κρίμα να υποφέρεις!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2020 at 7:58 ΜΜ, ο/η Sofi_94 είπε:

Καλησπερα..Να σας ρωτήσω βρε κοριτσια για 31 εβδ που μου βγάζουμε το έμβρυο 1964 γρ ξέρω έχει απόκλιση μάλλον -+ 300 μεγαλουτσικο δεν μου τον βγαζουνε?  Υπάρχει πίνακας να δω μήπως ξέρετε ? Εσάς πόσο είναι τα μωράκια σας

Καλησπερα! Με το καλο να το δεχτείς  το μωρακι σου

συμβουλη μου μην πιστεύεις αυτά ειναι με μεγαλη απόκλιση 

Την δευτερη μου κορη την έλεγαν 3200-3400 και βγηκε 2800 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2020 at 5:47 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Όταν υπάρχει θέμα να το καταλάβω. Ξέρω κι από την φίλη μου που έχει θρομβοφιλια ότι το παίρνουν νωρίτερα το μωρό. Θεωρώ όμως ότι δεν είμαστε τυχαία από τους πρώτους στις καισαρικές. Αν δεν υπάρχει αποδεδειγμένο πρόβλημα πως θεωρεί ότι η λεκάνη είναι μικρή. Η φύση έχει προνοήσει για όλα! Μια χαρά χωράει το μωρό. Κι εμένα η λεκάνη μου είναι μικρή και γέννησα ένα μωρό που κόντευε τα τέσσερα κιλά.💗

Εμενα φαντασου ο γιατρός μου ειναι κατα της πρόκλησης και της καισαρική σ και πταν μ εκανε πρόκληση στον δεύτερο τοκετο παραξενεύτηκα φυσικα μετα μου ειπε οτι το μωρο είχε θεμα 

είμαι 1,50 και 50 κιλα και γεννησα φυσιολογικα η πρωτη μου κορη βγηκε 50εκ και 3600! Ακομι ψάχνουμε απο που πήρε 🤣

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Μας είπε ότι τώρα στο τέλος το βάρος δεν έχει σημασία. Καλά για να μας δώσει σελίδα αναλυτικές μετρήσεις ούτε καν. Σίγουρα θα πάω να ρωτήσω και αλλού. 

Νομίζω είχαμε ξαναμιλήσει αν δεν κάνω λάθος. Εσύ όμως σκίστηκες μέχρι πίσω όπως κι εγώ; Μήπως φταίει που μου το έβγαλε με βεντούζα το μωρό και δεν πρόλαβε να με κόψει; Μετά από 3 μήνες είχες επαφές με τον άντρα σου και δεν πονούσες;

Αν σου εβαλε βεντούζα κοριτσι κου θα σκίστηκες πολυ... εγω γεννησα με βεντούζα το πρώτο μου παιδί και υπεφερα περιπου στο μηνες αλλα πλεον δεν θυμαμαι τίποτα μπροστά στα μάτια της :) 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μπορεί να μιλήσαμε ξανά! Κάτι μου θυμίζει η βεντούζα! Μου είχε κάνει εντύπωση ότι την χρησιμοποιούν ακόμα. Σκίστηκα κι εξωτερικά αλλά περισσότερο εσωτερικά. Ούτε να κάτσω δεν μπορούσα δύο μήνες! Πήρα κι εγώ λιπαντικό αλλά δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Δεν μπορούσα ούτε στην ιδέα. Έτσι περίμενα τρεις μήνες. Τις πρώτες φορές είχα λίγο ενόχληση αλλά μετά όχι. Σίγουρα όμως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική για αυτό λέω να συμβουλευτείς κι έναν άλλο γιατρό. Είναι κρίμα να υποφέρεις!💗

Την χρησιμοποιούν ακομι και να σου πω εμενα η βεντούζα βοηθησε το μωρο μου :) μπορει να σκίστηκα αλλα ο γιατρός μου το πολέμησε να γενησω φυσιολογικα και το εκανε χωρίς επισκληρηδιο. Δεν το μετανιώνω και ας μην μπορούσα να κατσω δυο μηνες :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μπορεί να μιλήσαμε ξανά! Κάτι μου θυμίζει η βεντούζα! Μου είχε κάνει εντύπωση ότι την χρησιμοποιούν ακόμα. Σκίστηκα κι εξωτερικά αλλά περισσότερο εσωτερικά. Ούτε να κάτσω δεν μπορούσα δύο μήνες! Πήρα κι εγώ λιπαντικό αλλά δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Δεν μπορούσα ούτε στην ιδέα. Έτσι περίμενα τρεις μήνες. Τις πρώτες φορές είχα λίγο ενόχληση αλλά μετά όχι. Σίγουρα όμως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική για αυτό λέω να συμβουλευτείς κι έναν άλλο γιατρό. Είναι κρίμα να υποφέρεις!💗

Κι εγώ υπέφερα. Αφού να φανταστείς μπήκε το μωρό με ίκτερο στο νοσοκομείο μετά από 1 βδομάδα που γέννησα και δεν μπορούσα καν να πάω να το δω. Και ο άντρας μου με την μητέρα μου το πήγανε και το φέρανε. Τόσο χάλια ήμουν.

Εγώ δεν έχω απλά ενόχληση. Σκέψου ότι μετά από 5 μήνες προσπάθησα να κάνω κάτι και εκείνη την ώρα ένιωθα σαν να σκίζεται η τομή. Τόσο πολύ πόνος. Περιμένω να περάσει όλο αυτό με τον κορωναϊό και θα πάω να το ψάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Αν σου εβαλε βεντούζα κοριτσι κου θα σκίστηκες πολυ... εγω γεννησα με βεντούζα το πρώτο μου παιδί και υπεφερα περιπου στο μηνες αλλα πλεον δεν θυμαμαι τίποτα μπροστά στα μάτια της :) 

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Εμένα η φίλη μου γέννησε με βεντούζα και υπέφερε, αλλά όχι τόσο όσο εγώ. Εκείνη πρόλαβε η γιατρός της να της κόψει λίγο. Εμένα δεν πρόλαβε ο δικός μου γιατρός και ενώ είχα επισκληρίδιο κατάλαβα όταν μου έβγαλε το μωρό με την βεντούζα σαν να έγινε έκρηξη από κάτω μου εκείνη την ώρα. Ναι σκίστηκα μέχρι πίσω στον πρωκτό.

Δηλαδή εσύ τώρα είσαι καλά; Γιατί εγώ ήθελα να κάνω και δεύτερο παιδάκι και μετά από αυτό φοβάμαι. Άσε που δεν μπορώ να έχω επαφές και πέρασαν 6 μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Εμένα η φίλη μου γέννησε με βεντούζα και υπέφερε, αλλά όχι τόσο όσο εγώ. Εκείνη πρόλαβε η γιατρός της να της κόψει λίγο. Εμένα δεν πρόλαβε ο δικός μου γιατρός και ενώ είχα επισκληρίδιο κατάλαβα όταν μου έβγαλε το μωρό με την βεντούζα σαν να έγινε έκρηξη από κάτω μου εκείνη την ώρα. Ναι σκίστηκα μέχρι πίσω στον πρωκτό.

Δηλαδή εσύ τώρα είσαι καλά; Γιατί εγώ ήθελα να κάνω και δεύτερο παιδάκι και μετά από αυτό φοβάμαι. Άσε που δεν μπορώ να έχω επαφές και πέρασαν 6 μήνες. 

Σε ευχαριστω πολυ!

Βεντούζα έπρεπε να βαλει διοτι δεν συνεργαζόμουν και ιδιαιτερα να σου πω ...ήταν και μεγαλη η κορη μου για τα κυβικά μου...

 βασικά δεν ήξερα να σπρώξω και οταν το κατάλαβα έπρεπε να επισπεύσει την κατασταση κ να με βοηθησει.

ναι τον πρώτο καιρο υπεφερα και για δυο μηνες δεν μπορούσα ουτε να κατσω αλλα σιγά σιγά μετα ολα πήγαν μια χαρά. Σε πληροφορώ κιολας οτι δεν ξέρω τι και πως αλλα με τον ανδρα μου μετα στο κρεβατι ηταν πολυ πιο απολαυστικά 😝

φυσικα και στην αρχη έλεγα εγω δεύτερο ουτε καν αλλα να που εκανα και δεύτερο και ουτε βεντουζα αυτή τη φορα (βεβαια αυτή βγηκε μινιόν έκδοση ;) 800γρ διαφορα ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!

Βεντούζα έπρεπε να βαλει διοτι δεν συνεργαζόμουν και ιδιαιτερα να σου πω ...ήταν και μεγαλη η κορη μου για τα κυβικά μου...

 βασικά δεν ήξερα να σπρώξω και οταν το κατάλαβα έπρεπε να επισπεύσει την κατασταση κ να με βοηθησει.

ναι τον πρώτο καιρο υπεφερα και για δυο μηνες δεν μπορούσα ουτε να κατσω αλλα σιγά σιγά μετα ολα πήγαν μια χαρά. Σε πληροφορώ κιολας οτι δεν ξέρω τι και πως αλλα με τον ανδρα μου μετα στο κρεβατι ηταν πολυ πιο απολαυστικά 😝

φυσικα και στην αρχη έλεγα εγω δεύτερο ουτε καν αλλα να που εκανα και δεύτερο και ουτε βεντουζα αυτή τη φορα (βεβαια αυτή βγηκε μινιόν έκδοση ;) 800γρ διαφορα ) 

Τα ίδια κι εγώ. Εγώ ούτε το μωρό δεν μπορούσα να φροντίσω στην αρχή. Και για αρκετό καιρό για να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι έπρεπε να τραβάω την νυχτικιά μου για να γυρίσω.

Απλά επειδή πέρασαν 6 μήνες μου φαίνεται περίεργο να πονάω ακόμα και να μην μπορώ καν να έχω επαφές. Μακάρι να γίνω όπως εσύ τώρα 😊 Μου δίνεις κουράγιο. Και για το 2ο παιδάκι θα το ψάξω μήπως πρέπει να πάω με καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Τα ίδια κι εγώ. Εγώ ούτε το μωρό δεν μπορούσα να φροντίσω στην αρχή. Και για αρκετό καιρό για να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι έπρεπε να τραβάω την νυχτικιά μου για να γυρίσω.

Απλά επειδή πέρασαν 6 μήνες μου φαίνεται περίεργο να πονάω ακόμα και να μην μπορώ καν να έχω επαφές. Μακάρι να γίνω όπως εσύ τώρα 😊 Μου δίνεις κουράγιο. Και για το 2ο παιδάκι θα το ψάξω μήπως πρέπει να πάω με καισαρική.

καταρχας θα σου ελεγα να το συζηταγες και με αλλο γιατρο αυτο. ναι ητανε πολυ δυσκολα και ημουν μονη μου χωρις βοηθεια αλλα τα καταφερα. 

σχετικα με το δευτερο να μην προδικαζεις πραγματα (για την καισαρικη). πλέον εχεις γνωση και ισως και το δευτερο βγει πιο μικρο οπως και εμενα η πρωτη βγηκε 3600 και η μικρη τωρα 2800 :) 

ευχομαι γρηγορα να επανελθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2020 at 4:11 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

καταρχας θα σου ελεγα να το συζηταγες και με αλλο γιατρο αυτο. ναι ητανε πολυ δυσκολα και ημουν μονη μου χωρις βοηθεια αλλα τα καταφερα. 

σχετικα με το δευτερο να μην προδικαζεις πραγματα (για την καισαρικη). πλέον εχεις γνωση και ισως και το δευτερο βγει πιο μικρο οπως και εμενα η πρωτη βγηκε 3600 και η μικρη τωρα 2800 :) 

ευχομαι γρηγορα να επανελθεις!

 Πιο μικρό μωρό λίγο δύσκολα. Γεννήθηκε 2.790 γραμμάρια ο γιός μου.

Σίγουρα θα δω και άλλο γιατρό ή γιατρούς. Σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

 Πιο μικρό μωρό λίγο δύσκολα. Γεννήθηκε 2.790 γραμμάρια ο γιός μου.

Σίγουρα θα δω και άλλο γιατρό ή γιατρούς. Σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!!

Οσο γεννήθηκε η δευτερη κου κορη 2780 και σε πληροφορώ οτι ειμουν 50 κιλα και 1,55 αδυνατη πολυ γι αυτο σου προτιμώ και μια δευτερη γνωμη. 
σου ευχομαι καλη τύχη και ολα να πανε καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ 1,60 είμαι και ήμουν 51 κιλά. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό. Ναι σίγουρα θα πάρω. Κάτι έγινε με το λιπαντικό που πήρα..... Σ' ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...