Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βόλτα με το καρότσι?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!!

Ήθελα να δω τις δικές σας απόψεις σχετικά με το θέμα που με απασχολεί αυτές τις ημέρες.... Όπως (θέλω να πιστεύω) όλοι μας έτσι κ εγώ τις τελευταίες ημέρες κάθομαι σπίτι. Ευτυχώς εγώ έτσι κ αλλιώς δεν εργάζομαι αυτήν την περίοδο. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έβγαινα βόλτες με το παιδί με το καρότσι εδώ στη γειτονιά...παιδική χαρά έχω κόψει αρκετό καιρό πριν την καραντίνα!!Εδώ στη γειτονιά δεν υπάρχει συνοστισμος αλλά σίγουρα την Παρασκευή που βγήκα τελευταία φορά ήταν λίγο παραπάνω κόσμος απ' ότι συνήθως που περπατούσε , ή πήγαινε βόλτα με ποδήλατα...Έχω προβληματιστεί για το αν πρέπει να κόψω κ αυτή την βόλτα που για να είναι ειλικρινής την απολαμβάναμε κ εγώ κ ο μικρός (12μηνων)!! Όποτε θα ήθελα να διαβάσω τις δικές σας απόψεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maritina89 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!

Ήθελα να δω τις δικές σας απόψεις σχετικά με το θέμα που με απασχολεί αυτές τις ημέρες.... Όπως (θέλω να πιστεύω) όλοι μας έτσι κ εγώ τις τελευταίες ημέρες κάθομαι σπίτι. Ευτυχώς εγώ έτσι κ αλλιώς δεν εργάζομαι αυτήν την περίοδο. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έβγαινα βόλτες με το παιδί με το καρότσι εδώ στη γειτονιά...παιδική χαρά έχω κόψει αρκετό καιρό πριν την καραντίνα!!Εδώ στη γειτονιά δεν υπάρχει συνοστισμος αλλά σίγουρα την Παρασκευή που βγήκα τελευταία φορά ήταν λίγο παραπάνω κόσμος απ' ότι συνήθως που περπατούσε , ή πήγαινε βόλτα με ποδήλατα...Έχω προβληματιστεί για το αν πρέπει να κόψω κ αυτή την βόλτα που για να είναι ειλικρινής την απολαμβάναμε κ εγώ κ ο μικρός (12μηνων)!! Όποτε θα ήθελα να διαβάσω τις δικές σας απόψεις....

Να σ ζήσει... κ εγώ σε αυτό προβληματίζομαι 11.5 μηνών εμείς!!!πάντα τον έβγαζα όταν είχε καλή μέρα έξω με το καρότσι!!Ούτε εμείς έχουμε συνοστισμο στην γειτονιά μου!! Εγώ να σ πω σήμερα τον έβγαλα  κανένα 30ωρο έξω!! Άμα δεν έχει επαφή με κόσμο δεν πιστεύω μα υπάρχει κάποιο θέμα δεν ξέρω τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται ότι θα βγαίνουμε έξω . Εγώ δεν πρόκειται να κλείσω μέσα τα παιδιά.. εάν κινδυνεύουμε έξω,τότε κινδυνεύουμε και στο μπαλκόνι μας..αέρα αναπνέουμε πάντα οπότε; Πάντως δεν μου αρέσει σε αυτό που εξελίσσεται αυτή η κατάσταση... Σήμερα σφράγισαν το άλσος της Φιλαδέλφειας! Είναι απλά δάσος; Με ποιο δικαίωμα μας στερούν τον περίπατο στο δάσος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω τα βγαζω κάθε μερα. Συνήθως τα κατεβάζω πίσω στην πυλωτή η πάμε λιγο εξω απο την πολη κ βρίσκω ενα μέρος κ τα αμολαω. Δεν ερχόμαστε καν σε επαφή με κοσμο. Αλλα φυσικα θα τ κάνεις μια βόλτα με τ καροτσι στη γειτονιά. Τωρα αμα δεις 20 μαζεμένα πιτσιρίκια να παίζουν απόφυγε το. Αλλα αμα δ υπάρχει κοσμος γιατι οχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις!!!  Κ εμένα μου φάνηκε υπερβολικό να μην πηγαίνουμε ούτε μια βόλτα με το καρότσι!!! 

Τώρα για το άλσος (αν κ δεν ξέρω ακριβώς πώς είναι γιατί δεν έχω πάει) ίσως το έκλεισαν με φόβο να μαζεύονται εκεί όλες οι γύρω περιοχές...όποτε αν κ ανοιχτός χώρος θα γινόταν συνοστισμος 🤷 Δυστυχώς υπάρχει ακόμα κόσμος που δεν έχει αντιληφθεί την κατάσταση κ αυτό σηκώνει αυστηρά μέτρα 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...