Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσα κιλά πρέπει;


Recommended Posts

Καλησπέρααα.. 

Η μικρή μου γεννήθηκε 3830 και βγήκαμε από το νοσοκομείο 3640.. (52 εκ)

Σε 9 μέρες κλείνουμε 2 μηνών και είμαστε ήδη 5 κιλά..  είναι πολλά για τόσο μικρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamafot είπε:

Καλησπέρααα.. 

Η μικρή μου γεννήθηκε 3830 και βγήκαμε από το νοσοκομείο 3640.. (52 εκ)

Σε 9 μέρες κλείνουμε 2 μηνών και είμαστε ήδη 5 κιλά..  είναι πολλά για τόσο μικρό; 

Γειά σου κορίτσι μου. Να σου ζήσει η μπουμπούκα σου. Είδα τώρα του μικρού μου και δύο μηνών ήταν 5300. Αν δεις όμως και στις καμπύλες ανάπτυξης του βιβλιαρίου είναι μέσα στα όρια. Συγκεκριμένα είναι κοντά στο μέσο όρο. Άρα μην σε ανησυχεί καθόλου αυτό.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/3/2020 at 8:27 ΜΜ, ο/η Mamafot είπε:

Καλησπέρααα.. 

Η μικρή μου γεννήθηκε 3830 και βγήκαμε από το νοσοκομείο 3640.. (52 εκ)

Σε 9 μέρες κλείνουμε 2 μηνών και είμαστε ήδη 5 κιλά..  είναι πολλά για τόσο μικρό; 

Καλησπερα και να σου ζησει το νινι!! Κι εμενα ο δικος μου εκλεισε πριν 2 βομαδες τους 2 μηνες και ηταν 5500 στο ζυγισμα! Εισαι μια χαρα! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Με αγχωσατε βρε κορίτσια... Ο δικός μου γεννήθηκε 4080, πήγε 3700 γιατί κάθισε στην μενν 15 μέρες και στον μήνα έφτασε κάπου 4800.21 ημερών ήταν 4300. Νομίζω ένα κιλό το μήνα είναι φυσιολογικό, έτσι δεν είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, το καθε μωρο ειναι διαφορετικό. Ο γιατρός λογικά θα σου ειπε. Εσυ κοιτα να περνει βαρος το μωρακι σου αν έχεις απορίες κοιτα τος καμπύλες στο βιβλιάριο του. 
η μικρη μου γεννήθηκε 2800 και 5 μηνων τωρα ειναι 6100 ενω η μεγαλη κου κορη γεννήθηκε 3600 και 5 μηνων ητανε 7500 κιλα 🤣

☺️να σου ζησει το μπεμπε σου 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...