Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπέρηχος 5w1d


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Πριν περιπου 10 μερες έμαθα οτι είμαι έγκυος. Το καλοκαίρι είχα μια παλινδρομη κύηση, σύνδρομο κενού σακου. Έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και ηταν ολα καλά. 

Σημερα στις 5εβδ και 1 ημέρα έκανα τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμε το σάκο. Οταν έκανε ζουμ στην εικόνα η γιατρός αχνοφαίνοταν κάτι μεσα στο σακο οπου μου ειπε οτι εκει θα αναπτυχθεί το έμβρυο. Δεν ηταν ξεκάθαρα ο λεκιθικος ασκός αλλα κατι αχνό. Σας παρακαλώ εσείς τι είδατε στον υπέρηχο 5 εβδομάδων; Η γιατρός είναι πολυ ικανοποιημένη σημερα, εγω ομως τρέμω. Σας ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dietician είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Πριν περιπου 10 μερες έμαθα οτι είμαι έγκυος. Το καλοκαίρι είχα μια παλινδρομη κύηση, σύνδρομο κενού σακου. Έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και ηταν ολα καλά. 

Σημερα στις 5εβδ και 1 ημέρα έκανα τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμε το σάκο. Οταν έκανε ζουμ στην εικόνα η γιατρός αχνοφαίνοταν κάτι μεσα στο σακο οπου μου ειπε οτι εκει θα αναπτυχθεί το έμβρυο. Δεν ηταν ξεκάθαρα ο λεκιθικος ασκός αλλα κατι αχνό. Σας παρακαλώ εσείς τι είδατε στον υπέρηχο 5 εβδομάδων; Η γιατρός είναι πολυ ικανοποιημένη σημερα, εγω ομως τρέμω. Σας ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα καταρχήν μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε....κ εγώ στις 5 εβδομάδες αυτό π είδαμε μόνο τον εναν μικρο σάκο( να πω όμως δεν ξέρω αν ήταν η ιδέα μου στον σάκο κ εμένα κάτι μου αγνοφετοταν μ φάνηκε λες κ ήταν η καρδιά του)τίποτα άλλο καρδούλα ακούς στις 6 με 8εβδομαδες αν θυμάμαι καλά!!! Ολα καλα θα πανε σ ευχομαι με το καλό με έναν πόνο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Όχι δεν μιυ φσνηκε καρδιά, δεν αναβοσβήνε, ηταν σαν άσπρη σκιά, κάτι πριν τον λεκιθικο σάκο. Το ειδε και η γιατρός. Ηταν πολυ αχνό ομως, με το ζουμ φαινόταν. Αγχωθηκα μήπως έπρεπε να δω και εμβρυο στις 5 εβδ και 1 ημέρα. Μιυ φαίνεται σαν όνειρο να δω καρδούλα να χτυπά. Σε ευχαριστώ πολύ. Ο,τι καλύτερο και σε σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dietician είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Όχι δεν μιυ φσνηκε καρδιά, δεν αναβοσβήνε, ηταν σαν άσπρη σκιά, κάτι πριν τον λεκιθικο σάκο. Το ειδε και η γιατρός. Ηταν πολυ αχνό ομως, με το ζουμ φαινόταν. Αγχωθηκα μήπως έπρεπε να δω και εμβρυο στις 5 εβδ και 1 ημέρα. Μιυ φαίνεται σαν όνειρο να δω καρδούλα να χτυπά. Σε ευχαριστώ πολύ. Ο,τι καλύτερο και σε σένα.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ,όλα τα πάνε καλά,λογικά σε μια δυο εβδομάδες θα ακούτε κ καρδούλα!!Να σκέφτεσαι θετικά γιατί θα είναι μεγάλο το ταξίδι της εγκυμοσύνης,αλλά με ψυχραιμία κ αίσιοδοξια είναι το πιο ονειρεμένο ταξίδι!!!Και κοιμήσου τώρα όσο μπορείς,αχχχχ μου λειψεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dietician είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Όχι δεν μιυ φσνηκε καρδιά, δεν αναβοσβήνε, ηταν σαν άσπρη σκιά, κάτι πριν τον λεκιθικο σάκο. Το ειδε και η γιατρός. Ηταν πολυ αχνό ομως, με το ζουμ φαινόταν. Αγχωθηκα μήπως έπρεπε να δω και εμβρυο στις 5 εβδ και 1 ημέρα. Μιυ φαίνεται σαν όνειρο να δω καρδούλα να χτυπά. Σε ευχαριστώ πολύ. Ο,τι καλύτερο και σε σένα.

Με το καλό κοπέλα μου! Όλα να σου πάνε τέλεια!Αν θέλεις να με ακούσεις μην αγχώνεσαι και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου. Το ότι είχες μια αποτυχία δεν πάει να πει ότι θα το πάθεις ξανά. Είναι απολύτως φυσιολογικό να φοβάσαι αλλά προσπάθησε να δεις μόνο τα θετικά. Είσαι έγκυος!😃 Εγώ στις 5ε+3η είδα το σάκο και μέσα μια άσπρη μπαλιτσα με μια μαύρη κουκίδα. Αλλά μην συγκρίνεις το εαυτό σου γιατί κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Άλλες θα ακούσουν καρδιά στην 7η εβδομάδα άλλες στην 8η. Εξαρτάται κι από το πότε έγινε η εμφύτευση πιστεύω! Έχε πίστη και σύντομα θα δεις ότι θα κρατάς το νινακι σου αγκαλιά!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς μόνο σάκο είδαμε και αχνοφαινοτανε μια κουκιδιτσα και την 6 εβδ ακούσαμε καρδιά🥰 μην τώρα άμα σου πω μην αγχώνεσαι και μη το σκέφτεσαι βλακεία θα σε πω οπότε απλά κοίταξε να χαλαρώσεις και να νιώθεις καλά όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Να μην αγχωνεσαι καθόλου.  Κ εγώ όταν ήμουν  στην 5η εβδομάδα είδαμε μόνο σάκο και είχα την ίδια ανησυχια. Μόλις μια εβδομάδα μετά ακούσαμε κ καρδούλα! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Καλησπέρα καταρχήν μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε....κ εγώ στις 5 εβδομάδες αυτό π είδαμε μόνο τον εναν μικρο σάκο( να πω όμως δεν ξέρω αν ήταν η ιδέα μου στον σάκο κ εμένα κάτι μου αγνοφετοταν μ φάνηκε λες κ ήταν η καρδιά του)τίποτα άλλο καρδούλα ακούς στις 6 με 8εβδομαδες αν θυμάμαι καλά!!! Ολα καλα θα πανε σ ευχομαι με το καλό με έναν πόνο!!! 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που ανταποκριθηκατε και απαντήσατε, προφανώς καταλαβαίνετε τι νιώθω. 

Δεν ηταν καρδιά ξεκάθαρα, ουτε λεκιθικος ασκός, ηταν ενα λευκο μικρό συννεφακι που ΑΧΝΟφαινοταν στο ζουμ.

Ελπιζω να μην έπρεπε να δω κατι αλλο. Ας μας βοηθήσει ο Θεός. Σας ευχαριστώ και πάλι, ο,τι καλύτερο και σε εσάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Να μην αγχωνεσαι καθόλου.  Κ εγώ όταν ήμουν  στην 5η εβδομάδα είδαμε μόνο σάκο και είχα την ίδια ανησυχια. Μόλις μια εβδομάδα μετά ακούσαμε κ καρδούλα! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που ανταποκριθηκατε και απαντήσατε, προφανώς καταλαβαίνετε τι νιώθω. 

Δεν ηταν καρδιά ξεκάθαρα, ουτε λεκιθικος ασκός, ηταν ενα λευκο μικρό συννεφακι που ΑΧΝΟφαινοταν στο ζουμ.

Ελπιζω να μην έπρεπε να δω κατι αλλο. Ας μας βοηθήσει ο Θεός. Σας ευχαριστώ και πάλι, ο,τι καλύτερο και σε εσάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Να μην αγχωνεσαι καθόλου.  Κ εγώ όταν ήμουν  στην 5η εβδομάδα είδαμε μόνο σάκο και είχα την ίδια ανησυχια. Μόλις μια εβδομάδα μετά ακούσαμε κ καρδούλα! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που ανταποκριθηκατε και απαντήσατε, προφανώς καταλαβαίνετε τι νιώθω. 

Δεν ηταν καρδιά ξεκάθαρα, ουτε λεκιθικος ασκός, ηταν ενα λευκο μικρό συννεφακι που ΑΧΝΟφαινοταν στο ζουμ.

Ελπιζω να μην έπρεπε να δω κατι αλλο. Ας μας βοηθήσει ο Θεός. Σας ευχαριστώ και πάλι, ο,τι καλύτερο και σε εσάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofi_94 είπε:

Και εμείς μόνο σάκο είδαμε και αχνοφαινοτανε μια κουκιδιτσα και την 6 εβδ ακούσαμε καρδιά🥰 μην τώρα άμα σου πω μην αγχώνεσαι και μη το σκέφτεσαι βλακεία θα σε πω οπότε απλά κοίταξε να χαλαρώσεις και να νιώθεις καλά όλα καλά θα πάνε.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που ανταποκριθηκατε και απαντήσατε, προφανώς καταλαβαίνετε τι νιώθω. 

Δεν ηταν καρδιά ξεκάθαρα, ουτε λεκιθικος ασκός, ηταν ενα λευκο μικρό συννεφακι που ΑΧΝΟφαινοταν στο ζουμ.

Ελπιζω να μην έπρεπε να δω κατι αλλο. Ας μας βοηθήσει ο Θεός. Σας ευχαριστώ και πάλι, ο,τι καλύτερο και σε εσάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Να μην αγχωνεσαι καθόλου.  Κ εγώ όταν ήμουν  στην 5η εβδομάδα είδαμε μόνο σάκο και είχα την ίδια ανησυχια. Μόλις μια εβδομάδα μετά ακούσαμε κ καρδούλα! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που ανταποκριθηκατε και απαντήσατε, προφανώς καταλαβαίνετε τι νιώθω. 

Δεν ηταν καρδιά ξεκάθαρα, ουτε λεκιθικος ασκός, ηταν ενα λευκο μικρό συννεφακι που ΑΧΝΟφαινοταν στο ζουμ.

Ελπιζω να μην έπρεπε να δω κατι αλλο. Ας μας βοηθήσει ο Θεός. Σας ευχαριστώ και πάλι, ο,τι καλύτερο και σε εσάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dietician είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που ανταποκριθηκατε και απαντήσατε, προφανώς καταλαβαίνετε τι νιώθω. 

Δεν ηταν καρδιά ξεκάθαρα, ουτε λεκιθικος ασκός, ηταν ενα λευκο μικρό συννεφακι που ΑΧΝΟφαινοταν στο ζουμ.

Ελπιζω να μην έπρεπε να δω κατι αλλο. Ας μας βοηθήσει ο Θεός. Σας ευχαριστώ και πάλι, ο,τι καλύτερο και σε εσάς.

Αυτή ήτανε η εικόνα από τον υπέρηχο 5 βδομάδα 🥰

IMG-20200310-WA0016.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dietician είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που ανταποκριθηκατε και απαντήσατε, προφανώς καταλαβαίνετε τι νιώθω. 

Δεν ηταν καρδιά ξεκάθαρα, ουτε λεκιθικος ασκός, ηταν ενα λευκο μικρό συννεφακι που ΑΧΝΟφαινοταν στο ζουμ.

Ελπιζω να μην έπρεπε να δω κατι αλλο. Ας μας βοηθήσει ο Θεός. Σας ευχαριστώ και πάλι, ο,τι καλύτερο και σε εσάς.

Καταλαβαίνω το άγχος κ την αγωνία σου έχω περάσει κ εγώ από 2αποβολεΣ!! Ολα καλα θα πάνε περιμένω νέα σου..κ πάλι με το καλό με έναν πόνο εύχομαι  ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...