Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπανακι μωρού


Recommended Posts

Μάρκες υπάρχουν πολλές ,αλλά εγώ θεωρώ το πιο κατάλληλο,αυτό που είναι αρκετά ψηλό για να μην σκύβουν οι γονείς,έχει σταθερή βάση με βεντούζες,έχει ελαφριά ανάκλιση,και έχεις βάλει και τον ειδικό σπόγγο στο σχήμα του σώματός του μωρού. Έτσι, αισθάνεται ασφάλεια κ απολαμβάνει το μπάνιο του. Εάν εχεις ευρύχωρο μπάνιο κάνε το εκεί,με την ντουζιέρα. Εγώ το είχα στην κουζίνα και χρησιμοποιούσα κανάτες (😀 Νεάντερταλ) . Επίσης στον σπόγγο έστρωνα και πετσετουλα για να μην ερεθιστει η πλατουλα του μωρού .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Joannaero είπε:

Μάρκες υπάρχουν πολλές ,αλλά εγώ θεωρώ το πιο κατάλληλο,αυτό που είναι αρκετά ψηλό για να μην σκύβουν οι γονείς,έχει σταθερή βάση με βεντούζες,έχει ελαφριά ανάκλιση,και έχεις βάλει και τον ειδικό σπόγγο στο σχήμα του σώματός του μωρού. Έτσι, αισθάνεται ασφάλεια κ απολαμβάνει το μπάνιο του. Εάν εχεις ευρύχωρο μπάνιο κάνε το εκεί,με την ντουζιέρα. Εγώ το είχα στην κουζίνα και χρησιμοποιούσα κανάτες (😀 Νεάντερταλ) . Επίσης στον σπόγγο έστρωνα και πετσετουλα για να μην ερεθιστει η πλατουλα του μωρού .

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εσύ ποιο είχες πάρει; έχω μικρό μπάνιο! Ντουζιέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Και εγώ είμαι υπέρ  στο μπανάκι με βάση!πριν πάρω το έψαξα πολύ.κοιτα να είναι σταθερό,να σε βολεύει η τρύπα που βγαίνουν τα νερα και να χωράει στο μπάνιο σου!Εμένα μου χωράει ίσα ίσα γιατί έχω μικρό μπάνιο και έχω αυτό το μπανάκι!είναι από νεογέννητο μέχρι και όταν μεγαλώσει και κάθεται μόνο του το μωράκι!εμας μας βολεύει πολύ ακόμα και τώρα που η μικρή είναι 9 μηνών!βέβαια από την αρχή που την έβαζα στην ξαπλωτή θέση την κράταγε ο μπαμπάς της.

https://www.skroutz.gr/s/6991370/Cam-Kit-Bagno-Μπανιέρα-με-Βάση.html#shops

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το flexi bath και της fisher price πως σαν φαίνεται; έχω ντουζιέρα κ φαντάζομαι στην αρχή θα είναι δύσκολο μέσα στην μπανιέρα. Κ έλεγα ότι θα το ακουμπάω στο μπάγκο κ θα το κάνω εκει

https://images.app.goo.gl/ovRg1B7c2wzvPpR98

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Λοιπόν και εγώ εκεί που μένω έχω πολυυυυυ μικρό μπάνιο. Αν ήταν πιο μεγάλο θα είχα πάρει κ εγώ ένα μπανακι με βάση όπως γράφουν κ τα κορίτσια πιο πάνω. Λόγω χώρου πήρα το flexi bath  αν το λέω καλά. Το στεγνώνεις και το διπλώνεις μετά τη χρήση. Είναι λίγο πιο μικρό από τα πιο πολλά αλλά μια χαρά με βολεψε μέχρι τώρα που είναι ο μικρός 18 μηνών. Το έχω πάρει κ στο χωριό μαζί μου γιατί μεταφέρεται εύκολα.

Για μέσα στο μπανακι μου έκαναν δώρο ένα μαξιλαράκι που επιπλέει κ έβαζα το μωρό επάνω απίστευτα βολικό. Οπότε δεν πήρα το στήριγμα για τα νεογέννητα μόνο το μπανακι. Το μαξιλαράκι είναι της minene. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jerry είπε:

Το flexi bath και της fisher price πως σαν φαίνεται; έχω ντουζιέρα κ φαντάζομαι στην αρχή θα είναι δύσκολο μέσα στην μπανιέρα. Κ έλεγα ότι θα το ακουμπάω στο μπάγκο κ θα το κάνω εκει

https://images.app.goo.gl/ovRg1B7c2wzvPpR98

Το είχε μια γνωστή μου και το χρησιμοποίησε για 7 μήνες...νέα δεν χώραγε το μωρό και πήρε άλλο....γνώμη μου να δεις ένα να το έχεις για όσο το χρειαστείς...Ίσως αυτό που λέει η κοπέλα που κλείνει να σε βολέψει καλύτερα!αν το ήξερα τότε που το πήρα ίσως έπαιρνα και εγώ τέτοιο!πρέπει να έχει και ανάλογη βάση και αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...