Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εφοδιασμός πριν την γεννα(θηλασμόςκαι μπιμπερό;)


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Μπήκα στο 8ο και έχω αρχίσει να ετοιμάζομαι. Ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το θηλασμό. Εγώ έχω σκοπό να θηλάσω αλλά πρέπει να προμηθευτώ και μπιμπερό και αν ναι ποιο μπιμπερό; κ ποιες θήλες; επίσης όσο αναφορά τα επιθέματα στήθους φτάνουν τα 60;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2020 at 5:16 ΜΜ, ο/η Jerry είπε:

Καλησπέρα σας! Μπήκα στο 8ο και έχω αρχίσει να ετοιμάζομαι. Ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το θηλασμό. Εγώ έχω σκοπό να θηλάσω αλλά πρέπει να προμηθευτώ και μπιμπερό και αν ναι ποιο μπιμπερό; κ ποιες θήλες; επίσης όσο αναφορά τα επιθέματα στήθους φτάνουν τα 60;

Καλησπερα, με το καλο το μωρακι σου! Ειναι καλυτερα να παρεις και μπιμπερο, αργα η γρηγορα θα σου χρειαστουν! Εγω πηρα αποστειρωτη, θερμαντήρα και 6 μικρα γυαλινα μπιμπερο της philips avent και ειμαι αρκετα ευχαριστημενη! Οσο για τα επιθεματα ειναι αναλογα το γαλα που εχει η καθε μια μας εγω δεν εβγαλα ποτε σταγονες οποτε αλλαζα ενα την ημερα, οποτε παρε ενα κουτι στην αρχη και βλεπεις πως θα παει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2020 at 5:16 ΜΜ, ο/η Jerry είπε:

Καλησπέρα σας! Μπήκα στο 8ο και έχω αρχίσει να ετοιμάζομαι. Ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το θηλασμό. Εγώ έχω σκοπό να θηλάσω αλλά πρέπει να προμηθευτώ και μπιμπερό και αν ναι ποιο μπιμπερό; κ ποιες θήλες; επίσης όσο αναφορά τα επιθέματα στήθους φτάνουν τα 60;

Οι ψευδοθηλες και τα μπιμπερο μπορούν να δημιουργήσουν σύγχυση θηλων στο βρέφος και να μην πιάνει μετά αποτελεσματικά στη θηλή,μιλάω για αποκλειστικό θηλασμό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνώμη μου να μην αναλώσεις χρόνο σε μπιμπερο θηλες κτλ όσο στην ενημέρωση για το θέμα του θηλασμού.Εμενα πήγαν όλα στραβά αλλά χάρη στα σεμινάρια θηλασμού κ την πίστη στην αξία του μητρικού γάλακτος και την επιμονή μου , καταφέραμε από την αρχή να θήλασουμε αποκλειστικά Είναι δύσκολο το ταξίδι στην αρχή κ Θέλει εκπαίδευση από συμβούλους θηλασμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...