Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυτός ο βηχας


Recommended Posts

Γεια σας μανούλες θέλω τις συμβουλές σας κ τις εμπειριες σας με τα παιδάκια σας...εδώ κ μια εβδομάδα το μωράκι μου 7 μηνών ξεκίνησε με μυξα κ βήχα χαμός κάναμε ορους όλη μέρα η αλήθεια στέγνωσε η μύτη μυξουλες δεν έχουμε πια αλλά μας έμεινε ο βήχας μιλάμε για πολύ βήχα ο γιατρός λέει ορους κ αερολιν σπρέι αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά εσείς τι άλλο δίνατε στα μωράκια σας;;;;🤔☹️🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ όσες φορές κρυωσε του έβαζα όρο, μιλάμε για πάρα πολύ όρο.... Τον τρελαινω τον καημένο... Όταν είναι άρρωστος ακόμα κ το βράδυ αν μου ξυπνήσει στις 2 3 κ αρχίσει να βηχεθ κ να χτυπιέται γιατί είναι κλειστή η μύτη ττου βάζω όρο πάλι... Σε συνεννόηση πάντα με τη παιδίατρο εννοείται... 

Μιλά με τη γιατρό σου κ βάζε όρο όλη μέρα... Ανά 3 ώρες πχ. Εμενα συνήθως σε 2 μέρες υποχωρεί ο βήχας... Τώρα που είμαστε στα τελειώματα από κρύωμα του βάζω 2 φορές την ημέρα όρο περίπου. 

Α κ κάτι άλλο που το έπαθε ο δικός μου, η μύξα μπορεί να πηγαίνει προς τα πίσω στο λαιμό κ να μην τη βλέπεις γιαυτό να συνεχίζει ο βήχας. 

Περαστικά σας σύντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα! Εγώ όσες φορές κρυωσε του έβαζα όρο, μιλάμε για πάρα πολύ όρο.... Τον τρελαινω τον καημένο... Όταν είναι άρρωστος ακόμα κ το βράδυ αν μου ξυπνήσει στις 2 3 κ αρχίσει να βηχεθ κ να χτυπιέται γιατί είναι κλειστή η μύτη ττου βάζω όρο πάλι... Σε συνεννόηση πάντα με τη παιδίατρο εννοείται... 

Μιλά με τη γιατρό σου κ βάζε όρο όλη μέρα... Ανά 3 ώρες πχ. Εμενα συνήθως σε 2 μέρες υποχωρεί ο βήχας... Τώρα που είμαστε στα τελειώματα από κρύωμα του βάζω 2 φορές την ημέρα όρο περίπου. 

Α κ κάτι άλλο που το έπαθε ο δικός μου, η μύξα μπορεί να πηγαίνει προς τα πίσω στο λαιμό κ να μην τη βλέπεις γιαυτό να συνεχίζει ο βήχας. 

Περαστικά σας σύντομα!!! 

Αυτό κάνω όλη μέρα με όρο είμαστε κ η αλήθεια δεν έχει άλλο μυξα σταμάτησε να τρέχει η μύτη αλλά έμεινε ο βήχας...ακροάστηκα δεν έχει τον άκουσε δλδ δεν το γύρισε σε βρογχίτιδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Merylou είπε:

Αυτό κάνω όλη μέρα με όρο είμαστε κ η αλήθεια δεν έχει άλλο μυξα σταμάτησε να τρέχει η μύτη αλλά έμεινε ο βήχας...ακροάστηκα δεν έχει τον άκουσε δλδ δεν το γύρισε σε βρογχίτιδα...

Κ εμένα δεν είχε ακροαστικα κ φαινόταν να μην έχει μυξες. Του έβαζα όρο κ νόμιζα ότι έβγαινε όρος  μόνο. Αλλά ο βήχας βήχας. Τον πήγα στη παιδίατρο να τον ακούσει κ μου είπε ότι έχει μυξες αλλά πηγαίνουν προς τα πίσω στο λαιμό του γιαυτό δεν τις βλέπω.... Υπομονή μόνο κ συνέχισε ότι κάνεις... Αν δεις κ επιμένει ξαναρπθκοινωνησε με το γιατρό σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κ εμένα δεν είχε ακροαστικα κ φαινόταν να μην έχει μυξες. Του έβαζα όρο κ νόμιζα ότι έβγαινε όρος  μόνο. Αλλά ο βήχας βήχας. Τον πήγα στη παιδίατρο να τον ακούσει κ μου είπε ότι έχει μυξες αλλά πηγαίνουν προς τα πίσω στο λαιμό του γιαυτό δεν τις βλέπω.... Υπομονή μόνο κ συνέχισε ότι κάνεις... Αν δεις κ επιμένει ξαναρπθκοινωνησε με το γιατρό σου... 

Μάλιστα..σ ευχαριστω παρά πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!άτιμος αυτός ο βήχας!.ας ταλαιπώρησε κ εμάς!Εγώ μόνο όρο της έβαζα συνέχεια όμως κ καμία φορά έβραζα νεράκι σε κατσαρολάκι κ την έβαζα από πάνω σε απόσταση να τη βοηθήσει!μας είχε κρατήσει 3 βδομάδες ο βήχας..ισχύει αυτό που λένε οι κοπέλες ότι είναι μύξες που φεύγουν κατευθείαν στο λαιμό και δε τις βλέπουμε. Υπομονή και περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...