Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορια


Elena3690

Recommended Posts

Γεια σε ολες. Ειμαι καινουργια στο φορουμ αυτο. Θελω να ακουσω τις γνωμες σας. Λοιπον πριν 3.5 χρονια μετα απο πολλες προσπαθειες καταφερα να γεννησω το πρωτο μου μωρακι. Δεν ειχαμε κανενα προβλημα. Ισως να εφταιε το αγχος. Ειχα κανει σαν τελευταια προσπαθεια το γνωστο υστεροσαλπιγγογραφημα και αμεσως ειχα μεινει.  Τωρα μπηκαμε ξανα στις προσπαθειες και ακομα τιποτα. Αυτο τον μηνα πηγα και ξανα εκανα υστεροσαλπιγγογραφημα μηπως ξανα βοηθησει. Το εκανα 17 του φλεβαρη και ηταν και η πρωτη απο τις γονιμες μερες. Ηρθαμε σε επαφες με τον συζυγο μου εννοειτε εκεινη τη βδομαδα. Τωρα ειμαι στην 23η μερα του κυκλου και περιμενω να δω 7 του μαρτη. (Κυκλος 27-28 μερων).εδω και καποιες μερες παρατηρησα πολλα απο τα συμπτωματα κατι που δεν ειχα την πρωτη φορα.Το μονο που δεν εχω περαν κοπωσης, αναγουλες, σιχνοουρια, δυσκοιλιοτητα, πονους περιοδου ειναι το στηθος μου να μην εχει αλλαξει πολυ και καθολου τα λεγομενα υγρα. Τι λετε εσεις; απο τοσο νωρις μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης ή ολα του μυαλου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερΑ λοιπόν είμαι 28 εβδ τώρα επειδή το έζησα πρόσφατα να σου πω ότι στην προκειμένη φάση που είσαι τα συμπτώματα που έχεις και θα μπορούσες να έχεις είναι τα ίδια με μιας προ περιόδου και πόσο μάλλον γρ εάν έχεις κύκλο 28 στην περίπτωση που είσαι έγκυος μπορεί και αυτές τις η μέρες να γίνεται η εμφύτευση στην μήτρα οπότε χοριακη γινιδιοτροπινη ακόμα δεν παράγεται από τον οργανισμό σου για να νιώσεις τα συμπτώματα εξάλλου η πλειοψηφία τα νιώθεις μετά την 6 βδομάδα  δηλαδή αφού ήδη έχουν περάσει δύο βδομάδες καθυστέρησης κοίτα νοσηλευτρια είμαι τα λεγόμενα πάνε έτσι αλλά υπάρχουνε και περιπτώσεις που ορκίζονται κορίτσια πως είχανε συμπτώματα πριν την καθυστέρηση τι να πω εγώ δεν είχα. Άσε που για χρόνια κάθε μήνα έψαχνα κι εγώ συμπτώματα και όταν τελικά κατέληξα στο να σταματήσω να τα ψάχνω τσουπ έμεινα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σου εύχομαι να είσαι έγκυος αλλά νομίζω πως από τη στιγμή που έχεις ήδη ένα παιδάκι ξέρεις και εσύ πως τα συμπτώματα δεν εμφανίζονται τόσο νωρίς εκτός από κάποιες εξαιρέσεις μακαρι να είσαι η εξαίρεση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Elena3690 είπε:

Γεια σε ολες. Ειμαι καινουργια στο φορουμ αυτο. Θελω να ακουσω τις γνωμες σας. Λοιπον πριν 3.5 χρονια μετα απο πολλες προσπαθειες καταφερα να γεννησω το πρωτο μου μωρακι. Δεν ειχαμε κανενα προβλημα. Ισως να εφταιε το αγχος. Ειχα κανει σαν τελευταια προσπαθεια το γνωστο υστεροσαλπιγγογραφημα και αμεσως ειχα μεινει.  Τωρα μπηκαμε ξανα στις προσπαθειες και ακομα τιποτα. Αυτο τον μηνα πηγα και ξανα εκανα υστεροσαλπιγγογραφημα μηπως ξανα βοηθησει. Το εκανα 17 του φλεβαρη και ηταν και η πρωτη απο τις γονιμες μερες. Ηρθαμε σε επαφες με τον συζυγο μου εννοειτε εκεινη τη βδομαδα. Τωρα ειμαι στην 23η μερα του κυκλου και περιμενω να δω 7 του μαρτη. (Κυκλος 27-28 μερων).εδω και καποιες μερες παρατηρησα πολλα απο τα συμπτωματα κατι που δεν ειχα την πρωτη φορα.Το μονο που δεν εχω περαν κοπωσης, αναγουλες, σιχνοουρια, δυσκοιλιοτητα, πονους περιοδου ειναι το στηθος μου να μην εχει αλλαξει πολυ και καθολου τα λεγομενα υγρα. Τι λετε εσεις; απο τοσο νωρις μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης ή ολα του μυαλου; 

Καταρχήν να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εμενα η 1η μου κόρη  είναι 3.5 !! 

Λοιπόν έχω ακούσει από πολλές κοπέλες ότι Μετα  απο αυτή τη  εξέταση έμειναν πανεύκολα έγκυες  και πιστεύω ότι ευθύνεται και αυτό...τα αποτελέσματα σου να φανταστώ ήταν καλά...

Όσο για τα συμπτώματα  προσωπικά μετά από 6η με 7η εβδομάδα είχα αναγούλες εμετούς κόπωση...όμως μπορεί σαν πρώτο πρώτο δείγμα εγκυμοσύνης να έχεις λαιτ συμπτώματα  ..θα πρότεινα να περιμένεις την ημέρα περιόδου και μετά ενα τεστ η μια χοριακη..ολόψυχα εύχομαι  θετικό αποτέλεσμα...Στην κόρη  μου παράδειγμα στην 1η εγκυμοσύνη  πήγα να λιποθυμησω  2 μέρες πριν την ημέρα που περίμενα  περίοδο... ενώ ποτέ δεν έχω λιποθυμήσει...όλα είναι πιθανά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα εκανα ενα τεστ και βγηκε η δευτερη γραμμη πολυ πολυ αχνη. Θα κανω χοριακη την τριτη για επιβεβαιωση γιατι δεν μπορω να στηριχτω μονο σε αυτο. Μακαρι να πανε ολα μια χαρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψευδώς θετικό έως αποκλείεται εκτός εάν παίρνεις κάποιες ορμόνες που αλλοιώνουν Ε το αποτέλεσμα η εάν παρερμηνεύσει την άχνη γραμμή και δεν διάβασες σωστά το τεστ γρ ρωτάς έκανες κι άλλο και ήτανε αρνητικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κανει 3 μεχρι στιγμης ενα καθε μερα μεχρι σημερα που θα παω για χοριακη. Τα μονα που πινω ειναι τα celine. Και τα 3 εχουν βγει με αχνη γραμμη. Το σημερινο φαινεται ελαφρως πιο καλα απο τις αλλες φορες. Σημερα ειναι 26η μερα κυκλου. Ρωτω γιατι το θελω τοσο πολυ. Φυσικα εχω χαρει αλλα κρατω αποστασεις μεχρι να δειξει και η χοριακη να μην απογοητευτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα αποτελεσματα χοριακης και ειναι θετικο. Τελικα ηταν σωστα και τα τεστ που ειχα κανει. Ευχομαι και στις υπολοιπες να βρεθουν στη θεση μου. Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, είχα και εγώ περίοδο 1 Μαρτίου και ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου 8 μέρα κια μετά καθόλου μετά από μια βδομάδα είχα διαφορά συμπτώματα υψηλή θερμοκρασία αναγούλες πόνους στη μέση και στο στήθος και ελεγα είναι ιδέα μου μόλις ξεκινήσαμε για δεύτερο παιδάκι. Έκανα τεστ την 22 μέρα και βγήκε αχνό θετικό και χοριακη την πρώτη μέρα καθυστέρησης και βγήκε 300. Εμένα βέβαια ίσως μου ξεκίνησαν τόσο νωρίς γιατί έχω κύκλο κάθε 24 μέρες. Μακάρι να είναι σημάδια εγκυμοσύνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/2/2020 at 10:27 ΜΜ, ο/η Elena3690 είπε:

Γεια σε ολες. Ειμαι καινουργια στο φορουμ αυτο. Θελω να ακουσω τις γνωμες σας. Λοιπον πριν 3.5 χρονια μετα απο πολλες προσπαθειες καταφερα να γεννησω το πρωτο μου μωρακι. Δεν ειχαμε κανενα προβλημα. Ισως να εφταιε το αγχος. Ειχα κανει σαν τελευταια προσπαθεια το γνωστο υστεροσαλπιγγογραφημα και αμεσως ειχα μεινει.  Τωρα μπηκαμε ξανα στις προσπαθειες και ακομα τιποτα. Αυτο τον μηνα πηγα και ξανα εκανα υστεροσαλπιγγογραφημα μηπως ξανα βοηθησει. Το εκανα 17 του φλεβαρη και ηταν και η πρωτη απο τις γονιμες μερες. Ηρθαμε σε επαφες με τον συζυγο μου εννοειτε εκεινη τη βδομαδα. Τωρα ειμαι στην 23η μερα του κυκλου και περιμενω να δω 7 του μαρτη. (Κυκλος 27-28 μερων).εδω και καποιες μερες παρατηρησα πολλα απο τα συμπτωματα κατι που δεν ειχα την πρωτη φορα.Το μονο που δεν εχω περαν κοπωσης, αναγουλες, σιχνοουρια, δυσκοιλιοτητα, πονους περιοδου ειναι το στηθος μου να μην εχει αλλαξει πολυ και καθολου τα λεγομενα υγρα. Τι λετε εσεις; απο τοσο νωρις μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης ή ολα του μυαλου; 

Κοριτσακι μου καλησπέρα...επειδή και εγω έχω ξεκινήσει προσπαθείς εδώ κ 8 μηνες για δεύτερο μπέμπα αλλα ακόμα τπτ.ενω το πρώτο το πιάσαμε μες στο μήνα(να πω ότι εγω ειχα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση:10μερες πριν την περιοδο ειχε πριστει πολύ το στηθος μου κ με πονάνε πολύ ειχα κ πολύυυυ λιγουρα ήθελα να ξυλωσω όλα τα ντουλάπια της κουζίνας χαχαχαχ κ πονους περιοδου)εσυ ποσο καιρο προσπαθούσες για το δεύτερο κ τι εξέταση ειναι η υστεροσαλπιγγογραφημα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2020 at 7:01 ΜΜ, ο/η Johny16 είπε:

Κοριτσακι μου καλησπέρα...επειδή και εγω έχω ξεκινήσει προσπαθείς εδώ κ 8 μηνες για δεύτερο μπέμπα αλλα ακόμα τπτ.ενω το πρώτο το πιάσαμε μες στο μήνα(να πω ότι εγω ειχα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση:10μερες πριν την περιοδο ειχε πριστει πολύ το στηθος μου κ με πονάνε πολύ ειχα κ πολύυυυ λιγουρα ήθελα να ξυλωσω όλα τα ντουλάπια της κουζίνας χαχαχαχ κ πονους περιοδου)εσυ ποσο καιρο προσπαθούσες για το δεύτερο κ τι εξέταση ειναι η υστεροσαλπιγγογραφημα;;;;

στις On 30/3/2020 at 1:32 ΠΜ, ο/η Xryssa είπε:

Καλησπέρα, είχα και εγώ περίοδο 1 Μαρτίου και ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου 8 μέρα κια μετά καθόλου μετά από μια βδομάδα είχα διαφορά συμπτώματα υψηλή θερμοκρασία αναγούλες πόνους στη μέση και στο στήθος και ελεγα είναι ιδέα μου μόλις ξεκινήσαμε για δεύτερο παιδάκι. Έκανα τεστ την 22 μέρα και βγήκε αχνό θετικό και χοριακη την πρώτη μέρα καθυστέρησης και βγήκε 300. Εμένα βέβαια ίσως μου ξεκίνησαν τόσο νωρίς γιατί έχω κύκλο κάθε 24 μέρες. Μακάρι να είναι σημάδια εγκυμοσύνης. 

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει αν τα πολλά λευκά υγρά μπορεί να είναι σημάδι εγκυμοσύνης . Σε 6 μέρες περιμένω περίοδο αλλά ποτέ άλλοτε δεν είχα τόσα υγρά πριν την περίοδο ευχαριστώ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Ναι μπορεί να είναι ένα σύμπτωμα θυμάμαι στη πρώτη μου είχα πολλά! 

Είχες από νωρίς ; Δεν έχω καν καθυστέρηση απλά εγώ δεν θυμάμαι από την πρώτη καθόλου ποτέ ξεκίνησα να έχω . Και αφού ακόμα θηλάζω δεν ξέρω αν έχει να κάνει και με αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευα90 είπε:

Είχες από νωρίς ; Δεν έχω καν καθυστέρηση απλά εγώ δεν θυμάμαι από την πρώτη καθόλου ποτέ ξεκίνησα να έχω . Και αφού ακόμα θηλάζω δεν ξέρω αν έχει να κάνει και με αυτο

Ναι ειχα από πολύ νωρίς βασικά μετά την ωορηξια δεν σταμάτησαν καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xryssa είπε:

Ναι ειχα από πολύ νωρίς βασικά μετά την ωορηξια δεν σταμάτησαν καθόλου. 

Συγνώμη αν σε ζαλίζω αλλά δεν είναι σαν την ωορρηξίας; Είναι πολύ πυκνά και λευκά ( φυσικά δεν μυρίζουν ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευα90 είπε:

Συγνώμη αν σε ζαλίζω αλλά δεν είναι σαν την ωορρηξίας; Είναι πολύ πυκνά και λευκά ( φυσικά δεν μυρίζουν ) 

Ναι ναι το ξέρω. Αλλά δεν θέλω να σου δώσω ελπίδες μπορεί και να έτυχε. Νιώθεις κάτι άλλο σε σύμπτωμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xryssa είπε:

Ναι ναι το ξέρω. Αλλά δεν θέλω να σου δώσω ελπίδες μπορεί και να έτυχε. Νιώθεις κάτι άλλο σε σύμπτωμα? 

Όχι δεν το δένω μην ανησυχείς εξάλλου δεν είναι κάτι που βιάζομαι ( όχι ότι δεν το θέλω ) αλλά ο μικρούλης είναι ακόμα 9 μηνών άρα όποτε έρθει . Μόνο πολύ κούραση και ατονία νιώθω τπτ άλλο και αυτα τα υγρά που δεν είχα ποτέ πριν την περίοδο πόνο στο στήθος έχω αλλά μπορεί να ωφεολεται και στο γάλα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Όχι δεν το δένω μην ανησυχείς εξάλλου δεν είναι κάτι που βιάζομαι ( όχι ότι δεν το θέλω ) αλλά ο μικρούλης είναι ακόμα 9 μηνών άρα όποτε έρθει . Μόνο πολύ κούραση και ατονία νιώθω τπτ άλλο και αυτα τα υγρά που δεν είχα ποτέ πριν την περίοδο πόνο στο στήθος έχω αλλά μπορεί να ωφεολεται και στο γάλα ...

Μικρούλι μωρέ! Εγώ πιστεύω πως όταν έχει ήδη ένα παιδι δεν αγχώνεσαι τόσο όσο την πρώτη φορά. Να σου ζήσει!!! Εμένα χρονιζει τον άλλο μήνα!!! Κοίτα κσι εγώ τώρα είχα πολύ κούραση και δεν νομίζω να εινσι σόι τον μικρό γιατί συνιθισαμε πια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Μικρούλι μωρέ! Εγώ πιστεύω πως όταν έχει ήδη ένα παιδι δεν αγχώνεσαι τόσο όσο την πρώτη φορά. Να σου ζήσει!!! Εμένα χρονιζει τον άλλο μήνα!!! Κοίτα κσι εγώ τώρα είχα πολύ κούραση και δεν νομίζω να εινσι σόι τον μικρό γιατί συνιθισαμε πια 

Να σου ζήσει και εσένα με το καλό να κλείσετε τον χρόνο σας !!!! Αγοράκι η κοριτσάκι ;; Όχι δεν είναι τόσο άγχος πραγματικά περισσότερο αγχώνομαι γιατί κάτι μου είπε ο γιατρός ότι αν τύχει πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό γιατί είχα μια αποβολή στην πρώτη μου όποτε φοβάται άρα πρέπει να το καταλάβω γρήγορα παρά ότι βιάζομαι .... γιατί θηλάζει κι πολύ ακόμα άρα θέλει προσοχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Να σου ζήσει και εσένα με το καλό να κλείσετε τον χρόνο σας !!!! Αγοράκι η κοριτσάκι ;; Όχι δεν είναι τόσο άγχος πραγματικά περισσότερο αγχώνομαι γιατί κάτι μου είπε ο γιατρός ότι αν τύχει πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό γιατί είχα μια αποβολή στην πρώτη μου όποτε φοβάται άρα πρέπει να το καταλάβω γρήγορα παρά ότι βιάζομαι .... γιατί θηλάζει κι πολύ ακόμα άρα θέλει προσοχή 

Αγοράκι έχω! Ναι το ξέρω αν μεινεισ πρέπει να κόψεις τον θηλασμό. Κια εγώ είχα μια αποβολή τρεις μήνες πριν μείνω έγκυος με τον μικρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...