Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ


hope501

Recommended Posts

Γεια σας,

έχω παραπεμπτικό (ΙΚΑ-ΕΤΑΜ / ΕΟΠΠΥ) για να κάνουμε με τον σύζυγο μου εξετάσεις για Καρυότυπο.

Παίρνω σε διάφορα διαγνωστικά κέντρα τηλ. και μου λένε πως δεν δέχονται το παραπεμπτικό.

Μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς που στην Αθήνα μπορούμε να τις κάνουμε??

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vi_el είπε:

Γεια σας,

έχω παραπεμπτικό (ΙΚΑ-ΕΤΑΜ / ΕΟΠΠΥ) για να κάνουμε με τον σύζυγο μου εξετάσεις για Καρυότυπο.

Παίρνω σε διάφορα διαγνωστικά κέντρα τηλ. και μου λένε πως δεν δέχονται το παραπεμπτικό.

Μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς που στην Αθήνα μπορούμε να τις κάνουμε??

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Δοκιμάστε στο Μητέρα! Ξέρω ότι σίγουρα γίνεται εκεί η εξέταση και ότι γενικά είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΥΥ απλά πρέπει να κλείσεις ραντεβού, ενώ ιδιωτικά μπορείς να πας οποιαδήποτε μέρα ή ώρα. Πάρε στο   210-68 69 000 και θα σε συνδέσουν με το αρμόδιο τμήμα για ενημέρωση. Σε περίπτωση που η συγκεκριμένη εξέταση για κάποιο λόγο δεν καλύπτεται δες κ το Χωρεμειο που είναι το εργαστήριο γενετικής στο παίδων και είναι πραγματικά κορυφαίο σε αυτά http://www.paidon-agiasofia.gr/?cat=12&sub=12.05.10&view=view ίσως συναντήσεις κάποια αναμονή στο συγκεκριμένο αλλά ξέρω από φίλους γιατρούς ότι γίνεται πλήρης έλεγχος ζεύγους και γενικά είναι το πλέον εξειδικευμένο για τέτοια θέματα. Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vi_el κ κάτι ακόμα, επειδή ο καρυοτυπος είναι γενετική εξέταση, πιο εξειδικευμένη (δεν είναι ας πούμε εξέταση χολιστερίνης!) καλό είναι να μην την κάνεις στο οποιοδήποτε διαγνωστικό κέντρο. Το λέω επειδή ανέφερες ότι έχεις ρωτήσει σε διάφορα. Επέλεξε νοσοκομείο που να διαθέτει εξειδικευμένους επιστήμονες δλδ γενετιστές.

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η vi_el είπε:

Γεια σας,

έχω παραπεμπτικό (ΙΚΑ-ΕΤΑΜ / ΕΟΠΠΥ) για να κάνουμε με τον σύζυγο μου εξετάσεις για Καρυότυπο.

Παίρνω σε διάφορα διαγνωστικά κέντρα τηλ. και μου λένε πως δεν δέχονται το παραπεμπτικό.

Μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς που στην Αθήνα μπορούμε να τις κάνουμε??

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Πάρε και στο Γενότυπο: +30 210 7770 870

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vi_el είπε:

Γεια σας,

έχω παραπεμπτικό (ΙΚΑ-ΕΤΑΜ / ΕΟΠΠΥ) για να κάνουμε με τον σύζυγο μου εξετάσεις για Καρυότυπο.

Παίρνω σε διάφορα διαγνωστικά κέντρα τηλ. και μου λένε πως δεν δέχονται το παραπεμπτικό.

Μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς που στην Αθήνα μπορούμε να τις κάνουμε??

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Εγω την εκανα στα Βριλήσσια στο neoscreen

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εγώ την έκανα δωρεάν στο ινστιτούτο υγείας παιδιού στο νοσοκομείο Παίδων Αγία Σοφία. 

φίλη αυτό είναι το ίδιο με το χωρέμειο που έβαλα παραπάνω; πραγματικά έχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

φίλη αυτό είναι το ίδιο με το χωρέμειο που έβαλα παραπάνω; πραγματικά έχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο!

Χαχαχαχα και εγώ νόμιζα ότι γράφω για κάποιο άλλο διαφορετικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Χαχαχαχα και εγώ νόμιζα ότι γράφω για κάποιο άλλο διαφορετικό..

δεν ξέρω κ γω, ρωταω! απλά βλέπω που στο σαϊτ γραφει τα παρακάτω, γι'υτό λεω μαλλον ειναι το ιδιο...

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

ΧΩΡΕΜΕΙΟ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ 2Ος ΟΡΟΦΟΣ

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΙΔΩΝ «ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ»

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Ενω και εμείς είχαμε παραπεμπτικο, δεν έβρισκα κάπου να την κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε και την κάναμε στο Χωρεμειο. Πληρώσαμε 120 ευρώ και οι δύο μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Δοκιμάστε στο Μητέρα! Ξέρω ότι σίγουρα γίνεται εκεί η εξέταση και ότι γενικά είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΥΥ απλά πρέπει να κλείσεις ραντεβού, ενώ ιδιωτικά μπορείς να πας οποιαδήποτε μέρα ή ώρα. Πάρε στο   210-68 69 000 και θα σε συνδέσουν με το αρμόδιο τμήμα για ενημέρωση. Σε περίπτωση που η συγκεκριμένη εξέταση για κάποιο λόγο δεν καλύπτεται δες κ το Χωρεμειο που είναι το εργαστήριο γενετικής στο παίδων και είναι πραγματικά κορυφαίο σε αυτά http://www.paidon-agiasofia.gr/?cat=12&sub=12.05.10&view=view ίσως συναντήσεις κάποια αναμονή στο συγκεκριμένο αλλά ξέρω από φίλους γιατρούς ότι γίνεται πλήρης έλεγχος ζεύγους και γενικά είναι το πλέον εξειδικευμένο για τέτοια θέματα. Καλά αποτελέσματα!

Πήρα μόλις τηλ. και μου είπαν πως δεν δέχονται παραπεμπτικό. Και πως κοστίζει 60 ευρώ το άτομο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mareva είπε:

Καλησπέρα. Ενω και εμείς είχαμε παραπεμπτικο, δεν έβρισκα κάπου να την κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε και την κάναμε στο Χωρεμειο. Πληρώσαμε 120 ευρώ και οι δύο μαζί.

Μόλις τώρα αυτό μου είπαν. Δύσκολα πολύ πάντως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η vi_el είπε:

Πήρα μόλις τηλ. και μου είπαν πως δεν δέχονται παραπεμπτικό. Και πως κοστίζει 60 ευρώ το άτομο.

Δεν ξέρω τι να σου πω... Νόμιζα ότι επειδή είναι δημόσιο θα είναι δωρεάν. @Taggeris εσάς τι σας είπαν; Πώς την κάνατε δωρεάν; 

Δοκίμασε τότε να ρωτήσεις κ σε άλλο νοσοκομείο. Κάποια κορίτσια είχαν αναφέρει νομίζω τον ευαγγελισμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Δεν ξέρω τι να σου πω... Νόμιζα ότι επειδή είναι δημόσιο θα είναι δωρεάν. @Taggeris εσάς τι σας είπαν; Πώς την κάνατε δωρεάν; 

Δοκίμασε τότε να ρωτήσεις κ σε άλλο νοσοκομείο. Κάποια κορίτσια είχαν αναφέρει νομίζω τον ευαγγελισμό. 

Έλα συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα.... Κλασικά κοιμόμουν....

Έστειλα μήνυμα και στην κοπέλα με το τηλέφωνο. Εγώ την έκανα πριν ενάμιση μήνα με παραπεμπτικό δωρεάν. στο τηλέφωνο για να μου κλείσουν Το ραντεβού με ρώτησαν το λόγο που θέλω να κάνω καρυότυπο. Ανέφερα τις παλίνδρομες κυήσεις και τις βιοχημικές και μου έκλεισαν ραντεβού μετά από σχεδόν ένα μήνα. Κάναμε καρυότυπο ζεύγους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Τι θα μας δειξει κοριτσια αυτη η εξεταση πως θα είναι τα αποτελέσματα? 

Αυτό αναλύει τα χρωμοσώματα μας και δείχνει αν υπάρχει κάποια ανωμαλία η οποία ενδεχομένως κληρονομείται στο έμβρυο και δημιουργεί πρόβλημα στη δημιουργία του! Ουσιαστικά παίρνεις μια ανάλυση όλων σου των χρωμοσωμάτων και τη διάγνωση που γράφει ότι δεν παρατηρείται κάτι ή παρατηρείται το τάδε θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η vi_el είπε:

Γεια σας,

έχω παραπεμπτικό (ΙΚΑ-ΕΤΑΜ / ΕΟΠΠΥ) για να κάνουμε με τον σύζυγο μου εξετάσεις για Καρυότυπο.

Παίρνω σε διάφορα διαγνωστικά κέντρα τηλ. και μου λένε πως δεν δέχονται το παραπεμπτικό.

Μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς που στην Αθήνα μπορούμε να τις κάνουμε??

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Καλημερα στο Αλεξανδρσς στη λαμψακου τμημα γενετικης 0 ευρω με το παραπεμπτικο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 28/2/2020 at 12:24 ΜΜ, ο/η vi_el είπε:

Γεια σας,

έχω παραπεμπτικό (ΙΚΑ-ΕΤΑΜ / ΕΟΠΠΥ) για να κάνουμε με τον σύζυγο μου εξετάσεις για Καρυότυπο.

Παίρνω σε διάφορα διαγνωστικά κέντρα τηλ. και μου λένε πως δεν δέχονται το παραπεμπτικό.

Μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς που στην Αθήνα μπορούμε να τις κάνουμε??

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Καλησπέρα είμαι καινούργια εδω. Εμείς πριν δύο χρόνια που είχαμε κάνει εξωσωματική με τον άντρα μου όλες οι εξετάσεις είχαν γίνει στον παντο στην αθηνα. Δεν ξέρω από πού είσαι αλλα συνήθως όλες αυτές η εξετάσεις γίνονται εκεί που θα κάνεις την εξωσωματικη για να υπάρχουν οι γενετιστές.

Επεξεργάστηκε από Kaily
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...