Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ερωτηση


Recommended Posts

Καλησπερααα.. γέννησα πριν 1 μήνα και κάτι... Δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, η μικρή μου πριν αρκετό καιρό είχε αρχίσει και γκρίνιαζε χωρίς λόγο...  Την έβαζα στο στήθος έπινε γκρινιαζοντας, τεντονε πόδια ξανά μάζευε, σταμάταγε 2 δευτερόλεπτα μετά έκλαιγε πήγαινε στο στηθος, έπινε ξανά έκλαιγε και πάει λέγοντας για αρκετή ώρα..  Και τώρα τελευταία μου το κάνει συνέχεια.. θα σκεφτόμουν κολικους αλλά περίπου όλη μέρα γίνεται; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mamafot είπε:

Καλησπερααα.. γέννησα πριν 1 μήνα και κάτι... Δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, η μικρή μου πριν αρκετό καιρό είχε αρχίσει και γκρίνιαζε χωρίς λόγο...  Την έβαζα στο στήθος έπινε γκρινιαζοντας, τεντονε πόδια ξανά μάζευε, σταμάταγε 2 δευτερόλεπτα μετά έκλαιγε πήγαινε στο στηθος, έπινε ξανά έκλαιγε και πάει λέγοντας για αρκετή ώρα..  Και τώρα τελευταία μου το κάνει συνέχεια.. θα σκεφτόμουν κολικους αλλά περίπου όλη μέρα γίνεται; 

 

Καλησπέρα να σ ζήσει το μωράκι σου... πιθανότατα να έχει κ ΓΟΠ κ κολικούς!!!καλό θα ήταν να την βάζεις πιο συχνά να ρευετε κ να την κρατάς πολύ ώρα όρθια!! Μπορεί να έχεις κ έντονη ροή όταν σου το κάνει αυτό!!! Εγώ έπερνα κάτι σταγόνες για κολικούς μ είχε δώσει η παιδίατρος αλλά οκ είδα μια μικρή διαφορά...πάντως γενικά περναει στο 3μηνο στα περισσότερα μωρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θες μια κ θηλαζεις μπες φβ στην ομάδα εθελοντική ομάδα θηλασμού αττικης να διαβάσεις αρχεία κ να Ρωτάς ότι απορία έχεις θα βοηθιθεις πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, μου θυμίζει λίγο αυτό που περιγράφεις το μικρό μου. Εμενα είχε κολικούς αλλά και υπερπαραγωγή εγώ. Το να μπαίνει να πίνει μια γουλιά κ να βγαίνει γκρινιαζοντας μοιάζει ότι ίσως το γάλα να κατεβαίνει απότομα κ να το πνίγει. Μπορείς να βγάζεις λίγο με το χέρι κ μετά να βάζεις το μωρό. Εμείς είχαμε υπερπαραγωγή κ δεν έκανε τίποτα όσο κ να έβγαζα. Προσπάθησα διάφορες στάσεις μήπως κ τρώει πιο άνετα. Επίσης στην υπερπαραγωγή τα κακάκια είναι πράσινα. Εχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο? 

Τώρα για τους κολικούς η συνεχής γκρίνια ιδίως το απόγευμα, τα ποδαράκια που τα διπλώνει σαν να κλωτσάει όλα αυτά λένε ότι δείχνουν κολικούς. Κ εγώ είχα δοκιμάσει σταγόνες προβιοτικα αλλά δεν είδα τρομερή αλλαγή. Παρακολούθησα λίγο το είχα φάει όταν είχαμε τις έντονες μέρες με κολικούς. Τελικά έμας μας ενοχλούσαν τα γαλακτοκομικα ειδικά τα αγελαδινα. 

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι να σου ζήσει το μικρούλι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...