Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Ο εμβρυομητρικος μια χαρά τη βρήκε αλλά πάνε δυο εβδομάδες που με είδε.  Δυστυχώς, ο εξωσωματικος μου είναι απαξιωτικός και θεωρεί τους γιατρούς της επαρχίας σφαχτες κι αδαείς. Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτεί κουβέντα από το μαιευτήρα μου. Εδώ επηρέασε τη μητέρα μου (μια και γνωριζόμαστε οικογενειακώς), γιατί είπαμε.να πάμε φυσιολογικά κι όχι με.καισαρικη όπως λέει αυτός...
    • ο εμβρυομητρικός τι σου είπε για το βάρος;;; σου είπα ότι άλλοι λένε ότι συμβαίνει αυτό... να παίρνουν μαζεμένα τα μωρά το βάρος που δεν πήραν τις περασμένες εβδομάδες... και μην ξεχνάς ότι η απόκλιση είναι πάντα +-10%... εξάλλου ένα τικ να κάνουν πιο δω ή πιο κει στις μετρήσεις αλλάζει και βάρος... μην τρελαίνεσαι... εδώ σε άλλες λένε θα γεννήσεις μωρό 3,5 κιλά και τελικά γεννιέται κάτω από 2... να δεις στα χαρτιά τις αναλογίες... το AC είναι η περίμετρος της κοιλιάς... κι αυτό που τσεκάρεις είναι ο λόγος μεταξύ AC και του κεφαλιού... θα το καταλάβεις γιατί το γράφει επάνω ο υπέρηχος...  η δική μου διατροφή με τη δική σου δεν έχει σχέση παιδί μου... εγώ έχω διαβήτη κύησης και πρόκειται για εικασία δική μου... και τι να σώσεις;;; κατά μέσο όρο παίρνουν 200 τη βδομάδα... πρόσεξε κατά μεσο όρο... στο doppler τι σου έγραψε;;; σε ποια θέση είναι τώρα η μπέμπα;;; πάντως εγώ τη βλέπω μια χαρά... τσέκαρε μόνο αυτό που σου είπα... μην τρελαίνεσαι χωρίς λόγο... αν θα έχεις λόγο στο μέλλον θα μπορείς να τρελαθείς όσο θέλεις... όσο για τους γιατρούς θα έπρεπε να είναι σε συνεχή συνεννόηση μεταξύ τους με πρωτοβουλία του μαιευτήρα σου... έχεις περάσει από πολύ μεγάλο λούκι και η εγκυμοσύνη σου είναι αυτό λέμε "πολύτιμος"... δεν είναι για να παίζουν...
    • Ευχαριστώ πάρα πολυυυυ!!!!!Μακάρι!!!!!οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι και πολύ πιο χαλαρή σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες....
    • Με το καλό να γατζωθουν στη μανούλα τους!!!!!! Σε 12 μέρες άλλη μια εγκυουλα!!!!! 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...