Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Εμένα στις 9 μέρες έδειξε. Προφανώς θέλουν πιο μετά για να είναι υψηλή και να μη χρειαστείς πολλές επαναληπτικές.  Όλα θα πάνε καλά!!! Ξεκούραση και ηρεμία 
    • Με το καλό κορίτσι!! Πήγε πάρα πολύ καλά!!! Με το καλο κ ένα θετικό!  Όντως είναι αργά για βλαστοκυστες, κανονικά σου λένε την 14η των εμβρυων δλδ σε 9 μέρες... 15/6 μπορείς να κάνεις... 
    • Νομιζω 3ο θα κοιτάξω μετα να σου πω
    • @Hope19 αντε με το καλό. Χωριακη έχεις στα γενέθλια μου! 😉😁 Τα utrogestan.... τα παίρνεις σαν χάπι δλδ?  @Taggerisδεν ξέρω..... την μια μέρα λέω ότι όλα είναι καλά την άλλη απελπιζομαι.... διαβάζω και διάφορα σε ιατρικές σελίδες site κλπ! Ότι νιώθω είναι και τελείως διαφορετικό από την πρώτη φορά και κάπου αρχίζω να φρικάρω.... ουφφφφ!!! Δεν την παλεύω! 
    • Ναι ακριβώς καλά το κατάλαβες...😉 Ναι ήμαστε πολύ κοντά εγώ μπαίνω στον μήνα μου 15 Αυγούστου 3 Σεπτεμβρίου έχω γενέθλια όποτε μπορεί να έρθει και τότε η Μπέμπα μας,θα είναι το ωραιότερο δώρο...γενικά εδώ είναι πολύ των φυσικών πραγμάτων  τοκετός,θηλασμός ,την καισαρική την κάνουν μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις όποτε και εγώ έχω αποφασίσει πρώτα ο θεός  ότι θα πάω για φυσιολογικό και θα περιμένω μέχρι της 15/9 που είναι η ΠΗΤ μ και όχι με πρόκληση εκτός απροόπτου βέβαια,τώρα όσο αφορά τον πόνο η καισαρική ποναει πιο πολύ μετά γιατί είναι εγχείρηση δεν μπορείς να σηκωθείς αμέσως κτλ γενικά στην καισαρική είναι μετά ο όλος πόνος από ότι μ έχουν πει μανούλες που γέννησαν με καισαρική...στον φυσιολογικό η αδερφή μ και η μαμά μ και οι φίλες μ μ είπαν ότι ο πόνος είναι μέχρι να γεννήσεις μετά όμως σηκώνεσαι κανονικά μπορείς να ασχοληθείς με το μπεμπακι χωρίς να πονάς είσαι γενικά όπως πριν εκτός και αν έχεις κάνει ραματακια από κάτω και έχεις λίγο τσούξιμο όταν πας τουαλέτα και όταν κάθεσαι,επισης στους πόνους του φυσιολογικού τοκετού παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο οι ασκήσεις ανάσες τις οποίες αν τις κανείς σωστά μειώνετε σημαντικά ο πόνος μου ειπαι η μαία μου. Μακάρι να πάνε όλα καλά εγώ σκέφτομαι μόνο να γεννηθεί καλά το μπεμπακι μου και ο πόνος της γεννάς θα περάσει 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...